Jump to content

Mi TV 2

Recommended Posts

Co wy gadacie. Koszt wysłania telewizora to granica 200-300 dolarów. Tylko kto wam go wyślę, to jest telewizor który łatwo może uszkodzić podczas transportu. Chińczyk na tym może stracić, dlatego oni za bardzo nie są zainteresowani sprzedażą. Na aliexpress można kupić mitv pierwszą wersję, ale od kolesia który ma 100 komentarzy i jest nie pewny. Żaden pewny sprzedawca nie decyduje się na sprzedaż.

ACID mam takie pytanie jak twój kolega mieszka w Chinach. Jak tam ogólnie jest? Bo u nas jest "propaganda" że bieda i ble ble ble.

Na zadupiach tak jest, u nas to samo. Ale w miastach to już całkiem co innego. Szkoda że ciężko z nauką tego języka i znalezieniem tam pracy, a co dopiero jakiegoś lokum...

Wysłane z mojego HM 1SW

U nas jak się pojedzie na jakieś zadupie to bieda, że aż piszczy, ale ostro, że z pracą tam ciężko. Dzisiaj to w sumie wszędzie tak jest.

Co do osób które chcą kupić MiTv 2. Jest jeden sposób kupna. Niech wszyscy którzy chcą  kupić się zgadają i zbiorą ilość telewizorów około 6-8 sztuk i zlecą komuś kto jest w chinach na kupienie telewizorów. Ta osoba je kupi i zleci firmie logistycznej transport do Polski. Telewizory wtedy wrzuca się na paletę i jadą do Polski. Przyjadą do jednej osoby a ta wyśle pozostałym. Są przecież firmy logistyczne które mają siedziby w każdym większym mieście w chinach. Tylko szykujcie się na zapłatę podatku w Polsce bo to już nie przejdzie tak jak z telefonem czy tabletem. Vat 23% na pewno będzie trzeba zapłacić, nie wiem jak z cłem bo ogólnie w Polsce nie ma cła na wyroby elektroniczne, ale Polska dzisiaj to zagłębie produkcji telewizorów więc mogą nałożyć cło w wysokości 10%. Ja sam osobiście bym kupił MiTv 2 ale jest to duże ryzyko, bo może on się uszkodzić podczas transportu. Towar można ubezpieczyć, ale to telewizory więc ubezpieczalnia sobie ściągnie pokaźną kwotę, a w razie uszkodzenia to będzie problem ze ściągnięciem pieniędzy.

Tam jest raczej inny świat. Sam bym chciał to rzucić i taki Szanghaj to fajny cel. 
Choć marzeniem jest Singapur ;p

Kolega tam się dostał przez kontakty. Próbował do Xiaomi, nawet były rozmowy przez Skype z Hugo Barrą. 
Ale kolega stwierdził, że Xiaomi to syf tak czy inaczej. Nie wiem gdzie teraz robi, może w Tencent...

Dobrze, że w Szanghaju jest bo w Pekinie strasznie zanieczyszczone powietrze. 

Szanghaj to luksus jak Singapur. Ponoć człowiek czuje się jak w światowym miejscu i wcale nie tak daleko od domu.

Na razie nie miałem okazji z nim więcej porozmawiać. Chyba trzeba będzie teraz na QQ go łapać bo Hangouts już gorzej.

Fajna sprawa. W sumie jak masz tam kolegę to zawsze może pojechać w odwiedziny i próbować sił tam. Dla mnie Polska to syf i jak patrzę w koło to wszyscy wyjeżdżają bo nikt nie widzi tu dla siebie przyszłości. Jednak właśnie kierunek azjatycki jest teraz atrakcyjny więc fajnie jest z kimś pogadać kto tam jest.

• Like 1

Na aliexpress jeden sprzedaje za 1400 dolarów, wysyłka DHL.

Jednak słabo opłacalny biznes, bo jak obliczyłem ile będzie kosztować to wychodzi ponad 5000 zł. Uwzględniłem Vat 23% bo na pewno się zapłaci. Pół roku temu zamawiałem z USA laptopa i już nie przeszło ominięcie VATu, Urząd Celny zatrzymał paczkę. Najfajniejsze jest to, że ponad dwa tygodnie ją trzymali, a jak zadzwoniłem się zapytać czy już została oclona to pan powiedział mi, że tak tak, a z Urzędu Celnego wyszła następnego dnia, więc jednym słowem porażka.

Moge sprowadzic MI TV 2, zaden problem bo mam dojscie.

Cena byla by wstepnie ok 4500-4600zł. wystawie paragon / FV na zakup. Cala odprawe celno skarbowa biore na siebie.

Tylko zasadnicze pytanie: na co on komu jak ma tylko jezyk chinski?

Sam bym go juz w domu mial gdyby mial chociaz angielski do wyboru.

Aha, ok.

Ja z tego co sie dowiedzialem to z MI TV jest problem to cale menu nie jest w formie grafika + nalozony tekst tylko jest to intersefj obrazkowy a tekst jest juz nalozony na kazde zdjecie. Trzeba by przerabiac kazda ikone, robic ja od nowa w sumie.

Tylko mieć taką kasę... :( I oby nie zabrakło chęci Acid'a do tłumaczenia Mi TV :rolleyes: Szkoda, że jest tak duża różnica cenowa, ok. 2,5 tys., bo przeliczając z jenów na złotówki to Mi TV 2 kosztuje ok. 2 tys, no a ze sprowadzeniem ok. 4,5 tys. Jakby było nadal te 2 tysiące to biore ^_^

Problem nie jest z samym tłumaczeniem tylko z poprawnym wykonaniem obrazu systemu i wgraniem do TV. Nie mam tego tv nawet na próbę...

W założeniu instalacja jest prosta bo przez fastboot. Jednak jeśli będzie jakis problem to zwykły user może sobie nie poradzić.

Czy ja wiem. To i tak Smart TV i takie można za 3k dostać. A tu 5k, pewnie z gwarancją ciężko...

Już lepiej 3,5 wydać na jakiś do 50 cali a resztę dołożyć do kina domowego.

Powiem tak.Hd jest ok,4k fajne ale skąd kontent? Na razie nie ma żadnych filmów w 4k,a ściąganie z sieci to paranoja.do kompa podłączyć się da,Ale kto ma grafe która uciagnie 4k w grach? Raczej za 2k to bym kupił,za 5 to już za dużo., do tego gwarancja i serwis..

Zapomnijcie o cenie 2000zł, to ze tyle cos kosztuje w tyle w Chinach to nic nie znaczy.

2000zł koszt + wysyłka + VAT i clo + koszty odprawy + koszty wystawienia aukcji / sprzedaży + VAT i dochodowka + marża za ktorą sprzedajacy daje GWARANCJE ze sprzet bedzie dzialal

I szczerze to nawet 5000zł za TV z 4K, 3D z 2 parami okulatow, z bebechami jak flagowce po 2,5tys zł, sound bar + basowy bezprzewodowy w zestawie, oraz jakosc wykonania Xiaomi  to jest szal jak dla mnie.

Znajdzcie cos podobnego w cenie do 5 tys. Powodzenia

Jeszcze odnoscie przeliczania:

W usa nowe Camaro kosztuje 23tys$ czyli po dzisiejszym kursie 70tys zl. 

W Polsce od 210tys w salonie

Tyle w temacie marudzenia i przeliczania cen - nie ma to zadnego sensu

Przyznam racje. Wcześniej co pisałem to zapomniałem że MiTv 2 ma przecież 4k a to już czyni zakup ciekawy. To że nie ma kontentu 4k to już sprawa poboczna ponieważ jak ktoś serio planuje kupno MiTv to i tak te 4k będzie miał. I te głośniki.

Sam mam plazme 50 ale gdybym miał kasę to bralbym ten tv. Do telewizora trzeba zawsze dokupić zestaw audio a tu już jest i to w wykonaniu Xiaomi.

BTW. Kiedy pojawią się filmy blu ray w 4k to ten MiTv będzie akurat.

Przyznam racje. Wcześniej co pisałem to zapomniałem że MiTv 2 ma przecież 4k a to już czyni zakup ciekawy. To że nie ma kontentu 4k to już sprawa poboczna ponieważ jak ktoś serio planuje kupno MiTv to i tak te 4k będzie miał. I te głośniki.

Sam mam plazme 50 ale gdybym miał kasę to bralbym ten tv. Do telewizora trzeba zawsze dokupić zestaw audio a tu już jest i to w wykonaniu Xiaomi.

BTW. Kiedy pojawią się filmy blu ray w 4k to ten MiTv będzie akurat.

Tez mam plazme 50" i gdyby nie ten chinski jezyk to juz bym MI TV2 mial w domu a plazma do żyda :)

4K nadchodzi szybciej niz sie wydaje, choć fakt na ta chwile wiele tego nie ma.

Co wy gadacie. W Polsce żaden kanał nie jest nadawany w full hd tylko w hd ready bo stacje stwierdził, że nadawanie w full hd jest zbyt kosztowne. Myślicie, że będzie kanał w 4k w najbliższej przyszłości? Wątpię. Na youtube full hd jest tak skompresowane, że jakość jest do kitu. Tak naprawdę jak ktoś chce dzisiaj wykorzystać full hd to musi mieć blu ray-a, a ile z was korzysta z blu ray-a? Więc te 4k na Polskę to lipa. Co do samego sprowadzenia telewizora do Polski, 5000zł to dużo, bo za troszkę więcej już można w Polsce kupić. Nie wierzycie, sprawdźcie. Co do kina domowego które jest w komplecie to one nie jest ogólnie drogie. Co do gwarancji, nie chcę nikogo obrażać ale dla mnie zapewnianie przez kogoś, że gwarancja i serwis będzie realizowany w Polsce jest śmieszne. Accessories Four You kupuję od ciebie telewizor, używam, po czasie mi siada, wysyłam do Ciebie i co zrobisz? Musisz rozebrać, robisz to, okazuje się że matryca siadła i co wtedy? Nie wyślesz do Chin do Xiaomi bo rozebrałeś telewizor, a oni wtedy gwarancji nie uznają. Rozebrać musisz bo będziesz wysyłał jak siadło jakieś gówienko. Powiedz mi co byś zrobił? Zwróciłbyś mi pieniądze, bo wątpię. Mnie osobiście śmieszą te zapewnienia gwarancyjne na terenie Polski, bo powiedzmy sobie szczerze gwarancja jest realizowana jak się wyśle do Chin. Dlatego ja za bardzo nie chcę kupić tego telewizora (to nie telefon czy tablet) ale można go tanio sprowadzić.

Masz racje, ale Ciebie jako kupujacego średnio interesuje jak, kto i gdzie ten TV czy cokolwiek innego naprawi, masz dowod zakupu i zgodnie z Polskim prawem masz gwarancje. Nie trudno będzie ja wyegzekwować jakby jakikolwiek sprzedawca się wykręcał. Tym bardziej ze ida zmiany w prawie na korzysc kupujacych.

Pozatym nie oceniaj proszę mojej działalności i nie zakładaj niczego jak jeszcze nic u mnie nie kupiłeś.

Dlatego powiedziałem, że nie chce nikogo obrażać i nie oceniam twojej działalności tylko nie zapewniaj tak ludzi z tą gwarancją. Co do naprawy to wybacz ale mnie to właśnie interesuje, bo siada matryca w tv (bo to najczęściej siada), jeżeli wymienisz na swój koszt to gdzie ją kupisz? Bo z chin będziesz miał problem ze sprowadzeniem matrycy 4k. Co do samych przepisów, to jestem prawnikiem i znam bardzo dobrze te przepisy i wiem, że idą zmiany na korzyść kupującego ale również zmiany na korzyść sprzedającego bo np. nie będzie już można zwrócić na podstawie niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową. W takich sytuacjach gdzie siada towar który nie jest ogólnie dostępny w Polsce i nie ma autoryzowanego serwisu, sprzedawca stwierdzi np. że towar był nie odpowiednio używany, nie zgodnie z zaleceniami producenta albo coś w tym rodzaju. Sprawa trafia do Sądu, bo rzadko kto odpuszcza, Sąd stwierdza, że trzeba powołać biegłego który kosztuje najtaniej 1000 zł ale poucza powoda, iż biegły może wydać opinię na jego niekorzyść i lepiej zawrzeć ugodę. Ten biedny człowiek tak robi i traci. Nie mówię, że akurat ty tak zrobisz bo cię nie znam, ale widziałem trochę takich spraw. Chodzi mi tylko o to, żebyś nie zapewniał tak z tą gwarancją, bo jej tak naprawdę nie ma a przepisy można ominąć.

Edited by tosshi2

Co do nośnika to jeszcze trzeba poczekać,DVD raczej nie będzie.co do tv live, tym bardziej,chyba że zmienia system kodowania i modulacji sat..bez sensu jest dla 4k zajmować cały transponder.Co do samego tv,może i cena ok,ale dla snobow trochę,jak sprzedam swój to bym zakupił.A jaką techlologia tych matryc? Oled,Led,LCD inne?

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...