Jump to content

ddr

Użytkownicy
 • Posts

  561
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by ddr

 1. Tablet ciągnął dokładnie 1,53A.
 2. @xylen bo z chińczykami to trzeba krótko i na temat. Chyba nic nie przebije tego. Kupiłem lcd do oneplus one z aliexpress od vifocal, dotarł szajs z migającym podświetleniem. Na próbę negocjacji dostałem taką odpowiedź: "it's your battery's problem. please do not ask for refund.". Prawie popłakałem się ze śmiechu.
 3. Przywrócenie obcego nvram i zmiana imei. Na mtk chyba działa, na snapie nie.
 4. @toran naprawiam. Niestety siedzę w Białej Podlaskiej, także tak czy siak raczej jesteś skazany na wysyłkę.
 5. @toran tylko serwis zajmujący się xiaomi go weźmie na stół. Mi4 ma nietypowe złącze. Jak nie znajdziesz takiego to do Acida lub do mnie bo jedno akurat mi jeszcze zostało.
 6. @toran No chyba że tak. Adapterów niestety nie mam, sam muszę jeszcze jeden zamówić. Taki tester: link Mam dwa bo jeden przez przypadek zamówiłem. Sprawdzałem to i 12V widzi, więc powinien i QC 3.0 obsłużyć. 16 zł + kw i jest Twój :).
 7. Zarzuć pełny test emmc w flashtool.
 8. No to dobrze, że lutowane. Gniazdo dosyć standardowego typu, koszt 8-15 zł. W przypadku mi3 masz gniazdo na taśmie. Przelutowanie na niej gniazda może być kłopotliwe i w obliczu ceny 7$ za całą taśmę wręcz mało opłacalne.
 9. Z tego co pamiętam to głośnik jest zabudowany w plastiku z dolną anteną. Jest tam wnęka, także w większości przypadków czyszczenie mija się z celem. Tak czy siak bez rozebrania się nie obejdzie. Ew. koszt tej części to do 8$.
 10. Z tego co się orientuję to nie ma możliwości sprawdzenia prądu ładowania z poziomu telefonu. Zamów sobie tester z licznikiem i obsługą QC 2.0, mam jeden wolny jeśli pilnie potrzebujesz. Rozbierz ten adapter i popraw styki.
 11. @fredek telefon nie zawsze wejdzie w tryb qhsbusb_dload od samego odpięcia baterii. Coś takiego poszło w jakiejś nubii, ale żadne xiaomi które do mnie trafiło nie ruszyło bez zwierania testpointów. @Amildor widzisz tą szeroką czarną taśmę podpiętą do płyty (ta co skręca)? Taśma od baterii jest pod nią.
 12. Tak, po stronie wyświetlacza. Większość tutoriali jeżeli nie wszystkie mówią o wylutowaniu osłony sim co uważam za przeproszeniem za przejaw IQ<60. Wystarczy wepchnąć tam cokolwiek co zewrze te testpointy zarazem nie zwierając do czegoś innego. Bez wypięcia płyty się nie obejdzie bo szparka w obudowie jest za wąska by coś sensownego tam wepchnąć. A tu masz obrazek gdzie mniej więcej te testpointy się znajdują. Ja spojrzysz odpowiednio przez szparkę to zauważysz. http://s28.postimg.org/3xqvvh76l/rsz_vyy48x.png
 13. Problem z deskryptorem oznacza kaput, ale czasem windows błednie to ocenia. Sprawdź pod linuxem z lsusb. Reflash wykonasz miflashem. Trzeba odpiąć baterię, podłączyć do komputera i na chwilę zewrzeć testpointy spod osłony slotu sim. Ja do tego celu zrobiłem sobie narzędzie, kawałek plastiku z naklejoną taśmą miedzianą. A jak się boisz że coś udupisz to możesz go wysłać do mnie lub Acida.
 14. Kupy się to nie trzyma. Pominąłeś najistotniejsze informacje. Napisz jeszcze raz co zrobiłeś, tym razem dokładnie.
 15. Logujesz się na konto xiaomi i usuwasz powiązane urządzenie. Chyba nie ma takiej opcji, przynajmniej sobie nie przypominam.
 16. Mi3 ma problem z dekodowaniem niektórych plików w formacie h264. Wtedy w trybie wydajnym jedzie z całą mocą GPU i CPU. Pół godziny i pusta bateria. Pewnie dałoby radę wyciągnąć troszkę więcej, ale z obawy o baterię robiłem przerwy 5 minut.
 17. Temperatury całkowicie w normie. Jak w idle masz takie, to znaczy, że coś chodzi w tle. Poczytaj o wakelockach. Nie udało mi się w pełni obciążyć tego soc, ale taki mt6752 wyciągał 95 stopni po 4 godzinach męki. Pierwsze miejsce na mojej liście grzejników okupuje xiaomi mi3, 130 stopni w 2 minuty i drenażem około 20W!
 18. Ja tak widzę jedynie jakieś plemię murzynów na tym zdjęciu...
 19. Wklejasz link, generujesz link do pobrania, pobierasz, wrzucasz na telefon i instalujesz. Nigdzie nie wpisujesz numeru telefonu. Niestety z tą aplikacją to nie zadziała. Napisz do mnie pw wieczorem to ściągnę i Ci wyślę.
×
×
 • Create New...