Jump to content

Mi TV 2

Recommended Posts

Hej,

Do znajomego doszedł dzisiaj Tv2. Jutro będziemy montować plus podpinać Wii U oraz co nam inne przyjdzie do głowy.

Ponieważ jestem ciekaw różnic z Tv1, będę fotografował oraz filmował co się da ;)Jako że mieszka daleko, przez jakiś czas nie będę miał się okazji bawić Tv, czy chcielibyście abym zwrócił uwagę na coś szczególnego? Ekspertem nie jestem, ostrzegam ;)

Rzadka (chyba :P ) okazja?

Ps. jeżeli nie pasuje do tematu, proszę o usunięcie, nie chcę spamić

Pps. Ta rozmazana plama z tyłu to kurier, dla skali

HQOOWMd.png

Edited by Mymi

Z tego co widziałem na chińskich forach to jest to hdmi 1.4, niestety to są jedynie fora, bez oficjalnego potwierdzenia. Jest jakiś sposób aby to sprawdzić w TV bez użycia młotka?

Hej,

Dochodzimy do siebie po testach tv :) Ponieważ nie było szczególnych pytań, poza hdmi, więc wrażenia ogólne :D. Najpierw te negatywne.

Ogólnie, wyraźnie widać że wprawdzie tv został wypuszczony ale to tak naprawdę zaawansowana beta :/ Wyglądało to mniej więcej tak:

1. Rozpakować TV

2. Popodpinać kable.

3. Uruchomić TV.

4. Sparować pilota z tv. Hm. Nie działa. Wyłączyć TV, powtórzyć 3, ok.

5. Zaktualizować soft - kilka minut.

6. Ok, mamy najnowszy soft, ale subwoofer nie działa, ciągle miga. Powtórzyć 3ci kilka razy, porozpinać kable, sparować wszystko jeszcze raz, tak dla pewności.

7. Desperacja, sprawdzić fora xiaomi. Oho. Dużo ludzi tak ma 0o. Zalecane kroki to... zaktualizować soft w subwooferze... przy pomocy Xiaomi Phone. Na szczęście kilka osób miało, więc próbujemy.

8. Desperacja numer 2, soft do aktualizacji wykrywa suba, próbuje zaktualizować, ale się wykrzacza na rozpakowaniu softu. Potwarzamy parowanie, próbujemy różne telefony, ponownie "did you try to turn it on and off" kilka razy, wracamy na fora xiaomi.

9. Ah, no tak, jeżeli wersja softu w Xiaomi Phone jest 4.x, to program do aktualizacji często nie działa. Serio, Xiaomi, serio? (takie info dostałem, może chodzi o podstawę Androida dla miui?)

10. Ok, mamy jeden telefon na starym androidzie, z tego w końcu się udało zaktualizować subwoofer i wszystko zaczęło działać.

11. Poza firmowym softem w TV, oczywiście. Żadne z filmów czy wideo nie działają. Kolejna wyprawa na fora xiaomi mówi aby:

- zadzwonić do serwisu i podać im swojego MACa (?)

- zmienić DNSy na 114. lub... DNSa Google: 8.* (????)

Nawet po powyższym, wideo z oficjalnych app Xiaomi TV nie działa i tyle.

Całe rozpakowanie, ustawianie, szukanie, aktualizowanie zajęło nam około godziny. Niby nic, ale uczucie nieprofesjonalizmu pozostaje.

Z fajnych rzeczy, pilot na bluetooth jest świetny. Koniec z namierzaniem telewizora czy przestawianiem kwiatka aby zmienić kanał. Do tego "feel" pilota jest odrobinę mniej plastikowy niż z TV1, może wrzucili płytkę metalu do środka, ale pilot jest cięższy i lepiej leży.

Porównując Tv1 i tv2, soft jest odrobinę inny oraz.... wolniejszy. Naprawdę nas to zaskoczyło, przecież powinno być odwrotnie, a tutaj przesuwanie "kursora" (jakby nazwać ten kwadracik?) skacze i przerywa. Uh, Xiaomi, wstyd na dzielni.

Wrażenie ogólne jest jednakże, wbrew pozorom, na plus :). Obejrzeliśmy fragment Gry Endera z neta w wersji bluray, i te głośniki sprawiają że tak jak lubię tv1, tak też rozglądam się gdzie go teraz opchnąć i zamówić dwójkę :)

Ok, wiem że niezbyt profesjonalnie to wyszło, mam nadzieję że kogoś zainteresowało :)

Czyli wynika z tego, że Xiaomi robi pełno bugów nie tylko na telefony xD Mam nadzieję, że kiedyś im to przejdzie, bo jak przylgnie do nich łatka "chińskie gówno" to nie wróżę im dobrej przyszłości...

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...