robert, po prostu

Czy da się wyłączyć szybkie ładowanie w xiaomi mi5

Recommended Posts

Witam, dzisiaj przybył do mnie xiaomi mi5 zamówiony z ibuygou i zastanawiam się czy nie będzie problemów z dołączoną przejściówką do kontaktu która nie wygląda na tandetna i trochę waży (no chyba że dodali tam trochę cementu :) )  na którymś z odcinków na kanale Majster Pirzu było coś wspomniane o problemach z taką przejściówką podczas szybkiego ładowania stąd moje pytanie, czy da się wyłączyć szybkie ładowanie? Mi osobiście nie jest ono mocno potrzebne, a może przy okazji żywotność baterii się wydłuży. Dodam, że wersja MIUI to Global 8.2.2.0 

Moja przejściówka, która dobiła razem z telefonem, wyglądała, jakby ja testowali na budowie, poza tym była krzywa, ale swoje zadanie spełniała

Nie ma co demonizować, zainstaluj sobie Ampere i zobacz czy wszystko jest w porządku.

Swoja droga, temat powinien znaleźć się tutaj .

3 minuty temu, galakty napisał:

Żadne Ampere tylko specjalny miernik USB kosztujący 10-15 zł.

W sumie racja, sam program też podaje względnie sensowne wyniki.

Można też zainwestować w Ali

4 godziny temu, robert, po prostu napisał:

a może przy okazji żywotność baterii się wydłuży. Dodam, że wersja MIUI to Global 8.2.2.0 

Może po roku 10 do 15 minut krócej mi pracuje telefon, a ładuje tylko qc 3.0 czy to w domu czy w samochodzie. Nie ma co przesadzać. Wcześniejsze telefony ze zwykłym ładowanie gorzej  znosiły rok czasu niż ten. Tu przynajmniej, krótko się grzeje bateria, a nie pół dnia jak w tamtych 

Edited by stereo0

23 godziny temu, bergmen napisał:

Ładuj telefon ładowarką nie QC 3.0... Np 2A albo mniejszą. 

To chyba zabobon. QC3.0 samo dba o odpowiednie napięcie i prąd ładowania, dodatkowo to odbywa się w sposób płynny (w QC2.0 napięcie ładowania zmienia się skokowo). Moim zdaniem (mogę takie mieć) po przeanalizowaniu jak to działa (i po wykonaniu pomiarów miernikiem USB) nie ma się czego obawiać. Większe napięcie i natężenie jest tylko na początku ładowania, pod koniec jest nawet mniejsze niż przy zwykłej ładowarce 5V 2A. Ogólnie ładowanie jest po prostu lepiej z optymalizowane pod względem czasu i dbałości o żywotność baterii.

• Like 3

Guest
This topic is now closed to further replies.