Skocz do zawartości

Xiaomi Huami Amazfit Bip BIT PACE Lite Youth Smart Watch


alban7314

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również czekam na dostawę. 

Nie wiecie, czy procedura zamiany języka zadziała? 

http://en.miui.com/thread-440615-1-1.html,

EDIT:

Właśnie się dowiedziałem, że tą metodą się nie da z powodu braku hosta USB - USB w BIP jest tylko do ładowania.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również czekam na dostawę. 
Nie wiecie, czy procedura zamiany języka zadziała? 
http://en.miui.com/thread-440615-1-1.html,
EDIT:
Właśnie się dowiedziałem, że tą metodą się nie da z powodu braku hosta USB - USB w BIP jest tylko do ładowania.
I chyba dlatego poczekam na wersję z English. Bo też szukam informacji czy można w jakiś sposób zmienić język

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2017 o 17:04, milenium17 napisał:

Poniżej screeny z pytań i odpowiedzi z GearBest na temat języka  - wg tego różnią się tylko instrukcją w pudełku.

Ja kupiłem i już jest przekazany do DPD - brałem Prioroty Line. Dodatkowo dzisiejszy kupon: AMTCH obniża cenę na 63 z kawałkiem :)

link - zegarek Xiaomi

Oglądałem recenzje i zauważam że jakieś wstawki są w języku chińskim. A nie w angielskim

 

Screenshot_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od użytkownika, który posiada tą wersję:

"I do not know if there is an English version. Mine is in Chinese but even though I can't read Chinese, I've had no issues. The icons are clear and everything is intuitive."

Mimo wszystko, pewnie niebawem pojawi się trick na zmianę EN, póki co można podszlifować chiński. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę zamówiłem na GB. W poniedziałek dostałem info z DHL Express że został wygenerowany numer listu przewozowego i do tej pory żadnych informacji. Zadzwoniłem więc do DHL skąd ta cisza - odpowiedzieli mi, że GB tylko wygenerowało numer listu, ale nie zamówiło jeszcze kuriera po odbiór. 

EDYCJA:
No, po mojej interwencji w GB kurier właśnie odebrał od nich przesyłkę...

 

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już macie sprzęt, to dajcie zdjęcia jak wygląda powiadomienie z sms, email, messangerx facebook, wykop itp.

I czy bateria rzeczywiście trzyma tak długo?

Czy jest możliwość wgrania nowych tarcz?
Ile jest standardowych?

Czy można w nim spać i nie rozswietla co chwilę całego pokoju?

Czy wibracja bez problemu budzi jak w miband2?

Dzięki ;)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadomienia wyglądają tak, że jak w przypadku SMS,  ikonka z kontaktem i treść wiadomości. EMail podobnie - od kogo, temat (bez treści). Ja generalnie mam włączone powiadomienia: SMS, GMail, kalendarz, Facebook, FB Messenger, Zadania (google). Powiadomienia z połączenia pokazują się z dwoma przyciskami: odrzucenie i wyciszenie powiadomienia. Powiadomienia są zapamiętywane, więc można do nich wrócić przewijając w dół. Na końcu przewijania jest KOSZ, gdzie można je wywalić.

Co do tarcz, nie widzę sposobu wgrania nowych - jest parę w standardzie.

Co do rozświetlania - ja mam ustawiony zegarek tak, że nie świeci mi przy ruchu nadgarstka, aczkolwiek jest taka opcja w Mi Fit. W nocy po prostu naciskam przycisk i podświetla się mi tarcza, więc spokojnie w nocy nic samo nie świeci, chyba że przyjdzie jakieś powiadomienie.

Wibracja wydaje się odrobinę słabsza od opaski, ale daje radę.

Budzenie - mnie dzisiaj nie obudził (nie włączył się alarm) a wstałem sam z 5 minut wcześniej - nie wiem czemu. Nastawiłem sobie kolejny alarm za parę minut i już było OK. Sprawdzę to jutro.

Co do baterii to jeszcze trzeba poczekać na testy - mam go dopiero od wczoraj popołudnia, ale przez noc spadło mi 1%.Podobno ma wytrzymać do 45 dni.

Czytelność na słońcu wyśmienita.

Teraz moje uwagi:

1. Nie widzę opcji harmonogramu cichych godzin (nie przeszkadzać) jak w Mi Band. Można ustawić wyciszenie z poziomu tylko zegarka i są jakby dwie opcje: "on" i "smart mode". Nie mam pojęcia jeszcze jak działa tryb "smart".

2. Przydałaby się możliwość zmiany wielkości czcionek i kodowania.

3. Podoba mi się, że zegarek korzysta z aplikacji Mi Fit, a nie jak wersja PACE z apki Amazfit. Miałem do tej pory opaskę Mi Band 2, więc mam teraz ciągłość statystyk, a że używam zmodowanej apki Mi Fit 3.0.4 to tym bardziej mnie to cieszy

4. Brakuje mi opcji "find my phone".

5. Nie widzę opcji sterowania odtwarzaczem muzycznym.

6. Stopera, minutnika nie mogę uruchomić w trybie multitasking (w tle).

7. Szkoda, że zegarek nie jest oparty na Androidzie, tylko na ARC band by Huami - nie ma możliwości podłączenia go do PC i wrzucenia custom ROMów, no, ale...

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cieńszy od Mi Band. 

Chińskie znaczki są przy ikonkach głównych jak i przy ikonkach w podmenu. Przyciski akceptacji bądź anulowania są pokolorowane, wiec można zapamiętać to :)

PL znaki są zastąpione kwadratami (dlatego pisałem o braku możliwości wyboru kodowania na tą chwilę).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem, ale zanim trafiłem na moda Mi Fit wolałem Mi Tools Band (kupiłem).

Mod Mi Fit:

- 20 aplikacji do wyboru (nie 5 jak w stocku), do powiadomień,

- SMS i powiadomienie głosowe z wyświetleniem nazwy kontaktu,

- Powiadomienie przy utracie zasięgu BT,

- Poprawiona obsługa Google Maps,

- Możliwość ustawienia opóźnienia 1 sekundy przy połączeniu głosowym,

- Zmodyfikowane czcionki aplikacji.

 

Nagrałem na szybko filmik (są też powiadomienia):

 

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lector napisał:

Czy to https://mi-forum.net/viewtopic.php?t=1111 jest to samo?

Mam i działa Call ID na polskim,

Ten mod jest po angielsku i brakuje możliwości ustawienia 1s opóźnienia powiadomienia przy połączeniu przychodzącym .

Mod rosyjski posiada PL język.

BTW: nie wiem jak ustawić PL znaki w powiadomieniach. Ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomurbanowicz napisał:

BTW: nie wiem jak ustawić PL znaki w powiadomieniach. Ma ktoś jakiś pomysł?

Nie ustawisz bo nie ma ich w firmware opaski. Chyba między innymi dlatego Chińczycy wyłączyli ID z naszym językiem. Ten z angielskim przynajmniej u mnie czasami się wywala. sprawdzę rosyjski.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...