Recommended Posts

12 godzin temu, tomurbanowicz napisał:

Czemu strasznie? Fajny sikor.

Bardziej chodzi o krzaczki ;)

Ok. Będę czekać, a jakbyś dał radę dograć Polski język, to już w ogóle jesteś mistrzem, zresztą i bez tego jesteś

Edycja :

U mnie też już po angielsku wszystko. Czekam na wersję Pl

381017fa4172e6b6da50e29c6c959d32.jpg5fdc150e01acf9977b994d30c63d2e9c.jpg855e279bc1fb85666159a53794e35eb4.jpg8821d8a82c1952e78b388ba9a0ab3b64.jpg

Instrukcja podmiany firmware na wersję angielską

Cytat

"We are not responsible for anything that may happen to your Bip as a result of installing custom FW. You do so at your own risk and take the responsibility upon yourself. "

Co potrzebujemy:

1. Firmware w naszym zegarku 0.0.8.74.
  2. GadgetBridge - https://github.com/Freeyourgadget/Gadgetbridge
  3. Przetłumaczony .fw oraz .res - POBIERZ

Procedura:

1. Odinstaluj Mi Fit.
  2. Zainstaluj GadgetBridge nadając wszystkie możliwe uprawnienia oraz dostęp do powiadomień.
  3. Uruchom GadgetBridge, wyszukaj urządzenie  Amazfit BIT i sparuj.
  4. Po sparowaniu wyszukaj w telefonie z poziomu menadżera plików plik .fw uprzednio pobrany i klikając na niego skojarz z programem GadgetBridge, a następnie w programie tym zainstaluj.  Amazfit po zainstalowaniu FW zrestartuje się.
  5. Następnie wyszukaj plik .res i również jak uprzednio wykonaj procedurę. W tym przypadku Amazfit nie zrestartuje się.
  6. Rozkoszuj się wersją angielską :)

Źródło: https://www.facebook.com/notes/xiaomi-huami-amazfit-bip-international/guide-to-flash-translated-fw/1938574163072031/

Powrót do oryginału - POBIERZ

Edited by tomurbanowicz

Ja miałem podobnie. Odłączylem Gadgetbridge, zainstalowałem Mifit - a i tam odznaczyłem włączanie się zegarka ruchem ręki. Teraz wszystko jest po staremu, prócz tego, że angielski jest nadal

W tej wersji z językiem angielskim zauważyłem, że jest jedna nowa tarcza zegarka. Da się dograć więcej tarcz, czy tylko można wgrywać nowe (o ile to możliwe) zastępując inne?

Widziałem, że ktoś zrobił nową tarczę, ale nie wnikałem zbytnio, bo tylko jedna tarcza mi odpowiada - ta, na której jest wszystko. Dla mnie wypas.

Nie wiem jeszcze jak zmusić pogodę do EN, bo widziałem na grupie, że niektórzy mieli to przetłumaczone - to był jakiś mostek w Mi Fit do Google Translator.

1 godzinę temu, tomurbanowicz napisał:

Oczywiście pierwszą - no, pogody tam nie ma.

Mi pogoda i tak nie działa (OnePlus 5) - trzeba mieć telefon Xiaomi xD

U mnie po zainstalowaniu angielskiej wersji Mifit, pogoda jest po angielsku.
Jednak wolałbym mieć Mifita w wersji Polskiej z pogodą w języku angielskim , ale nie wiem jak go ustawić. 698e1a8923d3155557d40ff95d3608aa.jpg024c79cbd660e951706dc2a6bf6b7625.jpgc9f1088d19e4704bd3677d2f5b7c2156.jpg

A jaka to wersja jest Mi Fit? Podaj linka.

Edycja

Zmieniłem język w telefonie na EN I mam już EN pogodę po kolejnej zamianie na PL w fonie

Ja mam najnowsze mi fit i pogoda w zegarku na OP5 mi nie działa

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Edited by Tymcio

Mi Fit 3.0.6 pojawił się w chińskim e-sklepie. Posiada on FW 0.0.8.88, ale podobno są problemu z aktualizacją firmware. U mnie przynajmniej z automatu aktualizacja nie poszła, a i średnio uśmiecha mi się zmiana FW którą mam...

Acha. Pracujesz nad Polskim wydaniem firmware? Bo jak coś to bym też coś spróbował przetłumaczyć, ale nie wiem jak się za to zabrać. Coś tam poczytałem w internecie, że trzeba mieć do tego odpowiednie narzędzia. Niby angielski mi wystarcza, ale jednak nie ma to jak nasz ojczysty język

Polskie tłumaczenie już jest gotowe i dorzucone do githuba twórców tego FW :) Muszą tylko wygenerować nowy plik fw i res... :) Wtedy jeszcze ewentualnie poprawię niektóre teksty, które mogą być przydługawe :)

Edited by Tymcio

Polskie tłumaczenie już jest gotowe i dorzucone do githuba twórców tego FW Muszą tylko wygenerować nowy plik fw i res...  Wtedy jeszcze ewentualnie poprawię niektóre teksty, które mogą być przydługawe

Można samemu skompilować np.

./zh-cn2en.py -p -f Mili_chaohu.fw -i zh-cn2pl.txt

1 godzinę temu, tomurbanowicz napisał:

Można samemu skompilować np.

./zh-cn2en.py -p -f Mili_chaohu.fw -i zh-cn2pl.txt

No mi się nie udaje :P Jakiś błąd składni w zh-cn2en.py mi wywala :(

Tak w ogóle, to cn2pl.txt już dawno jest zrobiony na bazie tego en :) Tylko teraz trzeba to wszystko ładnie skleić w .fw i res 

Edited by Tymcio

No ja już zrobiłem tłumaczenie :D tylko ktoś musi mi to zrobić na .fw i .res, żebym wrzucił na zegarek i sprawdził czy wszystko wszędzie gra ;)

Rozumiem. Ja niestety mimo skończonej informatyki jestem słaby w programowaniu Jednak testować mogę to nowe oprogramowanie jak już je skompilujesz

Guest
This topic is now closed to further replies.