Skocz do zawartości

Aparat w Mi6


stereo0

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Acid napisał:

Po co. Skoro możesz kamerą z OIS nagrywać.
 

Aby mieć też do dyspozycji ujęcia filmowe z 2x dłuższą ogniskową (optyczną).

Szkoda, ale brak tej zalety trudno zaraz nazwać wadą, na tle innych telefonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, latet napisał:

Trudniej zrozumieć, dlaczego tym drugim aparatem nie można filmować.

I bardzo dobrze. Nie ma nagrywania = nie ma jęków. Wyobrażasz sobie filmy na takim zoomie bez OIS? Ja nie...

LG G5 umie filmować drugim obiektywem, ale on jest szerokokątny a nie zoom, ma mało MPX i też NIE MA OIS. Albo to jakiś Huawei, a pies to wie, narobili tych podwójnych kamerek bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Acid napisał:

IPhone z dwiema kamerami tak umie?

Nie mam pojęcia.

Fakt, że bez OIS filmiki nagrywane na zoomie 2x trzęsłyby koszmarnie. Ale w określonych sytuacjach, może na mini statywie, można by sensownie z tego skorzystać, zwłaszcza że, jak czytam, ta druga matryca (Samsung S5K3M3) jest teoretycznie jest równie dobra jak "główna" (Sony IMX386).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, latet napisał:

Nie mam pojęcia.

Fakt, że bez OIS filmiki nagrywane na zoomie 2x trzęsłyby koszmarnie. Ale w określonych sytuacjach, może na mini statywie, można by sensownie z tego skorzystać, zwłaszcza że, jak czytam, ta druga matryca (Samsung S5K3M3) jest teoretycznie jest równie dobra jak "główna" (Sony IMX386).

Zamiast zoomu wolałbym kopię sensora ale w monochromie, wtedy sprawność w kiepskich warunkach wzrosłaby, a same fotki zyskałyby detale...

A tak mamy zoom, którego mało kto użyje, raczej ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, galakty said:

Zamiast zoomu wolałbym kopię sensora ale w monochromie, wtedy sprawność w kiepskich warunkach wzrosłaby, a same fotki zyskałyby detale...

A tak mamy zoom, którego mało kto użyje, raczej ciekawostka.

W mojej Lumi, też mam bezstratny zoom i często używam, wygoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ciekawy jestem, czy wprowadzenie Camera API2 w MIUI.eu dla Mi6 od 7.6.8 obyło się bez efektów ubocznych? Możecie sprawdzić? Szczególnie zachowanie się OIS oraz kwestię FPS w filmach. Dzięki!

Sprawdzę jutro, dzisiaj zainstalowałem.
Ciekaw jestem natomiast jak włączyć Rawy xD

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 28.05.2017 at 4:30 PM, Acid said:

Drugi aparat jest do bezstratnego zoomu i do efektu bokeh. Ale warto pamiętać, że OIS jest tylko w jednym aparacie toteż przy zoomie trzeba liczyć się z brakiem stabilizacji.

Efekt bokeh to mam nawet w Lumi 1020 z 2013 roku, i działa to dobrze (często korzystam). Także da się to zrobić programowo.

W sumie zostaje tylko bezstratny zoom 2x. W Lumi mam bezstratny 4x i to w pełnym zakresie z którego często korzystam.

Zastanawiam się po jakiego grzyba, wszyscy się rzucili na dwie matryce, bo to co robi monochromatyczna, można osiągnąć też programowo, a argument o lepszych fotkach w nocy też mnie nie przekonuje, bo jedne z lepszych robi słuchawka z tylko jedną matrycą (S8), ale to już głownie efekt f/1.7.

Jak dla mnie jedyna nadzieja w legendarnym już Surface Phone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2017 o 23:53, Tymcio napisał:


Sprawdzę jutro, dzisiaj zainstalowałem.
Ciekaw jestem natomiast jak włączyć Rawy xD

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Nie ma RAW w opcjach aparatu...? So much flagowiec ;) 

Zainstaluj inną apkę, Manual Camera, Snap HDR, Snapdragon Camera, Open Camera, czy coś podobnego, w któreś na pewno będzie RAW, o ile system wspiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, galakty napisał:

Nie ma RAW w opcjach aparatu...? So much flagowiec ;) 

Zainstaluj inną apkę, Manual Camera, Snap HDR, Snapdragon Camera, Open Camera, czy coś podobnego, w któreś na pewno będzie RAW, o ile system wspiera.

Nie ma rawów w systemowej appce. Manual Camera się crashuje, Open Camera działa :) Ale jednak... wolę appkę systemową i czekam, aż pojawi się w niej :)

Jak na razie nie ma problemów z niczym ;)

@tryhp3 tylko w Mi6 drugi aparat to teleobiektyw :)

Edytowane przez Tymcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, tryhp3 napisał:

wszyscy się rzucili na dwie matryce, bo to co robi monochromatyczna, można osiągnąć też programowo

Haha. Nie, nie da się. Sensor monochromatyczny zbiera więcej światła, niż matryca RGB bo nie ma filtra kolorowego. W takim Huawei/Honorze daje to piękne rezultaty i w dzień i w nocy. 

Przed chwilą, Tymcio napisał:

O nie nie, aparat jest bajka w tym telefonie. W porównaniu do Mi5, Mi5s... :D

Jest lepiej, pisałem o progresie, ale nadal w tyle za konkurencją. Może sam aparat nie, ale wideo woła o pomstę do nieba i nawet Honor 8 w EIS ma lepszą stabilizację niż wszystkie Mi5 oraz Mi6 razem wzięte, wczoraj się bawiłem tym telefonem i byłem w szoku, co można wycisnąć ze starego sensora... Xiaomi pakuje najnowsze, bo ładnie wygląda na broszurce reklamowej i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, Tymcio said:

 

@tryhp3 tylko w Mi6 drugi aparat to teleobiektyw :)

Wiem, w tej chwili w zasadzie jak jest dwie matryce, to albo teleobiektyw albo mono. Pisałem ogólnie i piłem w tym przypadku do Huawei.

 

19 hours ago, galakty said:

Haha. Nie, nie da się. Sensor monochromatyczny zbiera więcej światła, niż matryca RGB bo nie ma filtra kolorowego. W takim Huawei/Honorze daje to piękne rezultaty i w dzień i w nocy.

Chodziło mi o sam efekt mono, który można uzyskać przez ustawienie filtra. A rezultaty w nocy i w dzień są lepsze (moim zdaniem zdecydowanie) na S8 (mimo jednego obiektywu) niż na P10, no chyba, że widziałeś inne testy.

Tutaj szybki test w nocy.

 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tryhp3 napisał:

Wiem, w tej chwili w zasadzie jak jest dwie matryce, to albo teleobiektyw albo mono. Pisałem ogólnie i piłem w tym przypadku do Huawei.

 

Chodziło mi o sam efekt mono, który można uzyskać przez ustawienie filtra. A rezultaty w nocy i w dzień są lepsze (moim zdaniem zdecydowanie) na S8 (mimo jednego obiektywu) niż na P10, no chyba, że widziałeś inne testy.

Tutaj szybki test w nocy.

 

Nie jestem pewny, czy tester użył trybu wykorzystującego oba aparaty do poprawy jakości zdjęć w nocy.

Obejrzyjcie to porównanie:

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=8350&idPhone3=8514&idCamera2=300310

Niestety tam nie ma dla HP10 oddzielnych sampli w trybie 'stereo' (o ile taki tryb istnieje w tym tel.). Ale patrząc na próbkę która jest i porównująć ją do tych dwóch zdjęć z Mi5s+, to wygląda raczej na wykonaną tylko 1 aparatem (ale mogę się mylić).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet Widziałem ze 3-4 testy kamery/aparatu S8 vs P10, wszystko w P10 było gorsze od stabilizacji, przez ostrość, po zdjęcia nocne. Być może testerzy testują głównie na automacie, być może jak ma ktoś więcej oleju w głowie, to potrafi go dobrze ustawić ręcznie.

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, latet napisał:

Niestety tam nie ma dla HP10 oddzielnych sampli w trybie 'stereo' (o ile taki tryb istnieje w tym tel.). Ale patrząc na próbkę która jest i porównująć ją do tych dwóch zdjęć z Mi5s+, to wygląda raczej na wykonaną tylko 1 aparatem (ale mogę się mylić).

Huawei oraz Honory z podwójnymi aparatami używają do zwykłych zdjęć zawsze obydwa sensory, taka była idea tego rozwiązania. Efekt jest taki, że wychodzi HDR bez HDR, mimo braku OIS w nocy robi zdjęcia lepsze od każdego Xiaomi, jest blisko S7. 

Niestety ale ta stronka powoli traci w moich oczach, bo nie odzwierciedla realnej wydajności aparatów z testów... Do rzetelnych i długich testów polecam kanał Pocketnow na YT, gość robi niezłą robotę, ma wszystkie flagowce, oczywiście oprócz Xiaomi bo to USA.

Co do S8, to szału nie robi, to ewolucja od S7, ale marginalna. Niedługo Samsung wrzuci dwa sensory do flagowca, bo po prostu jednym nie będą w stanie nadgonić konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty Być może wrzucą, ale oni jak na razie tym jednym nie muszą nikogo gonić.

Też nie rozumie entuzjazmu w stosunku do P10, widziałeś jakieś porównanie z S8, w którym by dobrze wyszedł P10? Podrzucisz?

PS. Dla mnie S8, też nie jest idealny bo troszkę za bardzo tuninguje fotki , ale jak jest ładnie to bym to przebolał jakbym go miał.

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tryhp3 napisał:

Być może wrzucą, ale oni jak na razie tym jednym nie muszą nikogo gonić.

Oj jest segment gdzie muszą gonić... Dla przykładu zoom, ja wiem, że telefonem się nie zoomuje, ale obecnie to S8 ma najgorszy zoom ze wszystkich flagowców. To już nawet telefony o połowę tańsze lepiej przybliżają, bo mają z czego. Zwyczajnie jednym sensorem nie można ugrać już więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tryhp3 napisał:

@galakty Z tym się zgodzę, ale będę złośliwy i stwierdzam, że dla ciebie funkcja zoomu bezstratnego nie jest zbyt istotna :)

Bo nie jest, mówię tylko, że wyczerpują im się możliwości pojedynczego sensora :P 

Co do koloryzowania S8, chyba G6 nie widziałeś... S8 przy G6 robi realistyczne zdjęcia :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla @galakty i @latet poszedłem chwilę temu pod blok zrobić testy nagrywania w MI6. Jest tak. niezależnie od rozdzielczości ilość klatek to 29.3. Testowałem prawie po ciemku i nie ma spadku fpsów, nagrywa z taką liczbą klatek ciągle. Co do AFa, w trybie ciągłym lata w tę i z powrotem, w trybie ręcznym jest szybki i celny, po dotknięciu jest wyostrzone tam gdzie trzeba. Stabilizacja działa bardzo dobrze podczas nagrywania filmów. Sporo lepiej niż w MI5, którego wziąłem do porównania.

Co do zdjęć to wiadomo jakie i co. Są lepsze od MI5. AF szybko się ustawia, gdy w MI5 ma z tym problem jak jest ciemniej. Jest więcej szczegółów i obraz jest jakościowo lepszy. Jutro dołączę paczkę z takimi samymi zdjęciami i filmami z obu.

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sp4ubw napisał:

Specjalnie dla @galakty i @latet poszedłem chwilę temu pod blok zrobić testy nagrywania w MI6. Jest tak. niezależnie od rozdzielczości ilość klatek to 29.3. Testowałem prawie po ciemku i nie ma spadku fpsów, nagrywa z taką liczbą klatek ciągle. Co do AFa, w trybie ciągłym lata w tę i z powrotem, w trybie ręcznym jest szybki i celny, po dotknięciu jest wyostrzone tam gdzie trzeba. Stabilizacja działa bardzo dobrze podczas nagrywania filmów. Sporo lepiej niż w MI5, którego wziąłem do porównania.

Co do zdjęć to wiadomo jakie i co. Są lepsze od MI5. AF szybko się ustawia, gdy w MI5 ma z tym problem jak jest ciemniej. Jest więcej szczegółów i obraz jest jakościowo lepszy. Jutro dołączę paczkę z takimi samymi zdjęciami i filmami z obu.

Czyli generalnie jest postęp, ale AF dalej skopany :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sp4ubw napisał:

Specjalnie dla @galakty i @latet poszedłem chwilę temu pod blok zrobić testy nagrywania w MI6. Jest tak. niezależnie od rozdzielczości ilość klatek to 29.3. Testowałem prawie po ciemku i nie ma spadku fpsów, nagrywa z taką liczbą klatek ciągle. Co do AFa, w trybie ciągłym lata w tę i z powrotem, w trybie ręcznym jest szybki i celny, po dotknięciu jest wyostrzone tam gdzie trzeba. Stabilizacja działa bardzo dobrze podczas nagrywania filmów. Sporo lepiej niż w MI5, którego wziąłem do porównania.

Co do zdjęć to wiadomo jakie i co. Są lepsze od MI5. AF szybko się ustawia, gdy w MI5 ma z tym problem jak jest ciemniej. Jest więcej szczegółów i obraz jest jakościowo lepszy. Jutro dołączę paczkę z takimi samymi zdjęciami i filmami z obu.

Bardzo dziękuję i niecierpliwie czekam na materiały ;)

Fajnie, że OIS w Mi6 jest lepszy niż w Mi5, ale to nie oznacza, że jest dobry. Daleko mu do tego. Dowodem może być np. poniższy test, gdzie (od 3:20) widać, jak się sprawuje stabilizacja w Mi6 w porównaniu ze stabilizacją w iPhonie oraz w Huawei P10. Widać ewidentnie jak Mi6 odstaje tu od konkurencji.

https://youtu.be/_qmoOUYtUnk?t=3m23s

A tutaj z kolei widać (od 3:04) porównanie stabilizacji Mi6 z Samsungiem S7 (i jeszcze jakaś fatalną Nubią). Widać jak powinna wyglądać stabilizacja (S7), widać ile jeszcze Xiaomi ma do nadrobienia na tym polu! I nie tyle się boję o to, że nie dadzą rady tego nadrobić, jak raczej o to, że im to wisi i nawet nie spróbują.

https://youtu.be/jILUvIukLzw?t=3m4s

Co do "trybu ciągłego AF" to nawet się nie wypowiem, bo to się nie da używać w żadnym telefonie Xiaomi i nie tylko Xiaomi, ale także w wielu innych sprzętach nagrywających filmy, nawet bardzo drogich. Mam np. dostęp do kamery Sony za 12K zł, w której też AF "szaleje' podczas nagrywania nieruchomo stojącej 2 m przed obiektywem gadającej osoby... Raczej nikt na poważnie nie używa ciągłego AF w filmowaniu...

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, latet napisał:

Co do "trybu ciągłego AF" to nawet się nie wypowiem, bo to się nie da używać w żadnym telefonie Xiaomi i nie tylko Xiaomi, ale także w wielu innych sprzętach nagrywających filmy, nawet bardzo drogich. Mam np. dostęp do kamery Sony za 12K zł, w której też AF "szaleje' podczas nagrywania nieruchomo stojącej 2 m przed obiektywem gadającej osoby... Raczej nikt na poważnie nie używa ciągłego AF w filmowaniu...

To jest ciekawe, bo jakoś Honor, Huawei, czy Samsung (innych nie testowałem) potrafią idealnie działać na AF, bez żadnego chybiania oraz jeżdżenia w przód i tył. Może dlatego, że mają laserowy focus? Nie wiem, ale na nich ostrzenie nie szaleje. 

Dziwne te Sony za 12k, skoro widziałem test innego lustra profesjonalnego i automatyczny AF działał tak, że nawet przy biegającej osobie nie było widać kiedy ostrzy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, latet said:

A tutaj z kolei widać (od 3:04) porównanie stabilizacji Mi6 z Samsungiem S7 (i jeszcze jakaś fatalną Nubią). Widać jak powinna wyglądać stabilizacja (S7), widać ile jeszcze Xiaomi ma do nadrobienia na tym polu! I nie tyle się boję o to, że nie dadzą rady tego nadrobić, jak raczej o to, że im to wisi i nawet nie spróbują.

Ta fatalna Nubia to ich najnowszy flagowiec. OIS w niej nie działa, ale po za tym tragedii nie ma.

Zdaje się @Tymcio ma zrobić porównanie Mi6, Z17 i OP5 i chyba Meizu Pro 7. Jak mu to wszystko dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tryhp3 napisał:

Ta fatalna Nubia to ich najnowszy flagowiec. OIS w niej nie działa, ale po za tym tragedii nie ma.

Zdaje się @Tymcio ma zrobić porównanie Mi6, Z17 i OP5 i chyba Meizu Pro 7. Jak mu to wszystko dojdzie.

OP5 > Mi 6 > Z17 > Meizu.

Ewentualnie Z17 może powalczyć z Mi 6, ale ranking tak wyglądać będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tryhp3 napisał:

Coś się chyba pośpieszyłeś. OP5 nie ma nawet OIS, więc chyba u Ciebie dyskwalifikacja na starcie :)

Tak... Wiesz... Nie sądziłem, że można aż tak skopać aparat we flagowcu z 2017 roku... OP5 przegrywa nawet z Mi6, po prostu nie mogę uwierzyć co oni odpierniczyli ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...