Skocz do zawartości

Wytrzymałość wyświetlacza


Diabloo

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jestem na etapie kupna xiaomi redmi note 3 pro (Kate, wyświetlacz 152mm) z Carrefoura. Wyczytałem gdzieś w internecie i na testach że szkło zastosowane w wyświetlaczu to nie jest Gorilla Glass tylko jakiś nie znany produkt. Jestem ciekawy opinii użytkowników tego modelu, jak według was sprawuje się to szkło i czy jest ono wytrzymałe na upadki? Wiadomo że gdy spadnie na bruk czy beton to pewnie po wyświetlaczu a co jeśli spadnie np z biurka na podłogę albo dywan? Obecnie posiadam jeszcze nexusa 5 i takie upadki znosił bez żadnej rysy.. Obawiam się tego bo czytałem że znalezienie wyświetlacza do tego modelu (152mm) graniczy z cudem.. :| Co prawda nigdy nie miałem rozbitego wyświetlacza, ale gdy mam zapłacić tysiąc złotych potem telefon spadnie przypadkiem i nie ma możliwości wymiany no to tysiąc utopiony :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem na etapie kupna xiaomi redmi note 3 pro (Kate, wyświetlacz 152mm) z Carrefoura. Wyczytałem gdzieś w internecie i na testach że szkło zastosowane w wyświetlaczu to nie jest Gorilla Glass tylko jakiś nie znany produkt. Jestem ciekawy opinii użytkowników tego modelu, jak według was sprawuje się to szkło i czy jest ono wytrzymałe na upadki? Wiadomo że gdy spadnie na bruk czy beton to pewnie po wyświetlaczu a co jeśli spadnie np z biurka na podłogę albo dywan? Obecnie posiadam jeszcze nexusa 5 i takie upadki znosił bez żadnej rysy.. Obawiam się tego bo czytałem że znalezienie wyświetlacza do tego modelu (152mm) graniczy z cudem.. Co prawda nigdy nie miałem rozbitego wyświetlacza, ale gdy mam zapłacić tysiąc złotych potem telefon spadnie przypadkiem i nie ma możliwości wymiany no to tysiąc utopiony

A to nie możesz zdecydować biorąc pod uwagę różnicę między Kate a kenzo? Jeśli musisz mieć band 20 w telefonie to kupuj Kate. Jak nie to bierz kenzo, a przynajmniej bez problemu wymienisz LCD w razie czego.

Z Mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Acid napisał:


A to nie możesz zdecydować biorąc pod uwagę różnicę między Kate a kenzo? Jeśli musisz mieć band 20 w telefonie to kupuj Kate. Jak nie to bierz kenzo, a przynajmniej bez problemu wymienisz LCD w razie czego.

Z Mi5
 

Głównie chodzi o to, że chce kupić telefon na terenie Polski i mieć tutaj gwarancję a nie ciągnąć telefon z Chin. Z tego co wiem w Polsce dostępna jest tylko wersja 152mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o zarysowania, to gorilla glass też się rysuje (oczywiście, nie rysuje się na filmikach w których próbują rysować je np. metalem o niższej twardości niż szkło...) więc ja  bym na to nawet nie patrzył. Najlepiej kupić sobie po prostu szkło hartowane po 2$ sztuka i przykleić. Jak się zniszczy to przykleić kolejne i tyle. Jak telefon upadnie Ci tak niefortunnie że się może zbić wyświetlacz (tzn jakies punktowe uderzenie, albo np mocne od boku) to i gorilla glass nic nie zmieni...

Dodatkowe szkło hartowane jak się dobrze przyklei to go nawet nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 7.04.2017 o 08:55, Acid napisał:

Jeśli musisz mieć band 20 w telefonie to kupuj Kate.
 

Moim zdaniem, co jest potwierdzone doświadczeniem telefon bez B20 to zwyczajny kastrat. Użytkuje Kate w Warszawie i często w dużych budynkach, na klatkach schodowych czy piwnicach telefon wchodzi na B20 i nie ma problemów z LTE. Bez tego byłoby H+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim skomentujesz w niezbyt rozgarnięty sposób pomyśl.

Mam biuro w dużym budynku z lat 50 z grubymi ścianami, praktycznie w jego środku. Nikt tu nie ma LTE.

Korzystam z pakietu darmowego internetu Lte w RBM i mi to robi różnicę.

Edytowane przez Myomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, co jest potwierdzone doświadczeniem telefon bez B20 to zwyczajny kastrat. Użytkuje Kate w Warszawie i często w dużych budynkach, na klatkach schodowych czy piwnicach telefon wchodzi na B20 i nie ma problemów z LTE. Bez tego byłoby H+

Skąd wiesz że to b20?

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...