majdan12

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów

Recommended Posts

@majdan12

No to od razu czas na pytania ;)

1. Jest nagrywanie rozmów?

2. Szybkie przełączniki są przetłumaczone na polski? (irytują mnie takie wstawki po ang, tylko RR ma przetłumaczone z tego co ja testowałem)

3. Zrzut ekranu robiony jest z opóźnieniem czy natychmiast?

4. Jakie aplikacje są zainstalowane na start?

@RSL

@AdamKli

Już nie mam tego systemu.

Aktualnie mam 

ma jeszcze więcej ustawień i bardzo mocno przypomina RR 5.8.2 :-P

1. Nie mam aktualnie karty SIM.

2. Jest trochę nieprzetłumaczonych przełączników, ale to nawet nie jest problemem dla mnie gdzie ja się nie uczułem języka.

3. Zrzut ekranu natychmiast bo można ustawić 0ms opóźnienia.

4. Jest zainstalowanych 20 aplikacji z czego dwie są do ustawień systemu.

Coraz bliżej widać koniec badania systemów.

Jak to dobrze że nie mam RN3P, bo tam ilość systemów powala i padłbym w połowie testów :-D

• Like 1

@RSL

@AdamKli

Obecnie mam 

System posiada przydatne do życia ustawienia ale bez szaleństw, wiec jest to taki sobie system którym nie warto instalować bo nie nic nadzwyczajnego.

Choć różni się od pozostałych że ma informacje o tym jakie częstotliwości procesora są używane no i co ciekawe na pulpicie działa wyszukiwarka google, ale ma oprawę graficzną z android 1.6?:)

Edited by majdan12

@RSL

@AdamKli

System bez szaleństw, szkoda czasu na niego.

Sprawdziłem przed chwilą i zostało mi cztery systemy do przetestowania które jeszcze miały jakieś aktualizacje w marcu tego roku ;-) 

To po świętach zaczynam testy baterii dla tych systemów które uznam za ciekawe.

Na RR z baterią znacznie lepiej niż na MIUI. Czas z pierwszego pełnego ładowania po instalacji, więc konfiguracja i dużo bezsensownego klikania, częstego wybudzania. Większość na Wi-Fi w domu, wiec ponad 7h w trybie mieszanym bardzo realne. Klawisze dotykowe niestety trochę tępo reagują przy moim ekranie, ale podobnie było i na MIUI. 

58f28e8328f85_2017-04-1520_06_44.thumb.png.4f623556a726dcb58bad540a0efedcc1.png

Mam właśnie z 1 kwietnia. Ściągam, ale na xda jeszcze żadnych konkretnych opinii nie ma.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

@Kios

To możesz się wstrzymać z aktualizacją do 5.8.3 aż pojawią się opinie, ja ten system chwile używałem i wydaje się ok.

@AdamKli na XDA piszą, że dirty też przechodzi normalnie. Chyba wgram jako aktualizację, jak się coś spierniczy to dam na czysto.

@Tomek_Zawadzki wszyscy mamy ten problem, jakiś bug softwareowy z LineageOS, zasięg skacze tylko na pasku i w statystykach baterii, normalnie przy "0" wszystko działa.

Ja mam Play, karta ma chyba z 10 lat i zasięg nie skacze. Firmware 7.3.23.

@Kios sprawdzałem na tym fw i też mi skakał, eh.

Ktoś coś jakiś pomysł na usunięcie opóźnienia wykonywania zrzutu ekranu? RR niestety ma stockowe opóźnienie sekundy, inne romy mają bez opóźnienia :/ Jedyna kwestia która mnie w RR drażni.

@rufik z tego co zauważyłem działa tak samo jak na miui z 7.0.

Zainstalowałem RR 5.8.3 bezpośrednio na 5.8.2 bez wipe. Jak dotąd wszystko działa poprawnie.

U mnie na RR 5.8.3 zdarzają się losowe wyłączenia telefonu, to co opisywali na XDA. Chyba wgram na czysto.

Zauważyłem, że nie działa nagrywanie wideo, ktoś też tak ma?

Edited by RSL

@majdan12 mi na żadnej nie działa, najnowszy RR, kernel dragon. Nie wiem czy wcześniej działało, nie używam nagrywania, ale jak już chciałem raz na rok to okazuje się, że nie działa xd

@RSL

Może kernel jest przyczyną problemu? 

Ja mam RR 5.8.3 z domyślnym kernel i mi działa dobrze a przecież mamy identyczne telefony, chyba że masz inny aparat który nie jest obsługiwany w tej wersji RR.

@majdan12 jakiś inny kernel polecasz? Nagrywanie działa ale nagranie się nie zapisuje.

Reflash zipa z 5.8.3 przywróci stockowy kernel?

@RSL

Nie ma innego ciekawego kernel dla Mi 5.

Zainstaluj na czysto RR a nagrywanie powróci a jak nie to znaczy że masz inne aparat :(

@majdan12 wgrałem xceed i działa, ale się coś przycina telefon. Wracam do stockowego, ale pewnie znowu będzie się wyłączał w randomowych momentach.

@RSL

Ciekawe jest to że się wyłącza, jeszcze na żadnym systemie tak nie miałem, nawet na Xiaomi.eu

Edited by majdan12

Kolejną rzecz odkryłem, brakuje mi "usuń wszystkie". Pojawia się tylko raz po restarcie a później już nie ma.

58f51e8563207_Screenshot(17_04.201721-54-16).thumb.png.953670a658a44694cc3cdba4ad3ce404.png

Co ciekawe u mnie żaden ze wspomnianych problemów nie występuje. Da się wyczyścić wszystkie powiadomienia kilka razy z rzędu, brak restartów. Aktualizowałem bez wipe jak wcześniej już pisałem.