Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

@majdan12

PureNexus jest całkiem spoko, jednakże telefon coś strasznie się na nim grzał, snapchat źle działa a tak to było całkiem spoko.

Znowu wróciłem do RR 5.8.2. Nie wiem czy nie p########ć tego wszystkiego, nie wgrać globala, zablokować i zapomnieć. :/

Edytowane przez RSL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

Widzę że masz chwile słabości, jak ja kiedy miałem Mi Max :P ale wszystko dobrze się skończyło i Mi Max został sprzedany z RR, więc to musi być dobry system dla większości :-D

Ja zawsze sobie przypominałem że MIUI ma swoje problemy i to mnie motywowało do dalszych testów alternatywnych systemów.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12

Nie xd

RR 5.8.2 - zrzut ekranu, skaczący zasięg

RR 5.8.3 - zrzut ekranu, skaczący zasięg, losowe wyłączenia, znikający przycisk ukrywania powiadomień

PureNexus - telefon jest jakiś gorący, nie da się włączyć ekranu klikając na przycisk fizyczny (nie lubię jak jest aktywny, wolę kliknięcie a i z aktywnym jest problem), snapchat się ucina na dole, nie wiem jakim cudem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

RR 5.8.2, tak jak było tutaj już napisane sygnał skaczę, ale można się dodzwonić, więc to problem i nie problem a czas zrzutu ekranu to tak jak napisałeś do twojego użytkowania ma duże znaczenie :) 

PureNexus, zainstaluj Kernel Adiutor i sprawdź jakie są aktywne częstotliwości dla CPU/GPU, mi się jakoś tego nie chce sprawdzać bo system odleciał z mojej listy ''ciekawych'' :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

Zapewne w MoKee podczas wstępnej konfiguracji połączyłeś się z WI-FI? jeśli tak to było się rozłączyć i by ci się włączył system z tego co pamiętam to jeszcze jakiś system ma taki problem z WI-FI w konfiguracji.

Statystyka baterii jest tak samo wiarygodna co ikona zasięgu :) trzeba by mieć podgląd tego co się dzieje w informacja o telefonie, może są jakieś aplikacje które rejestrują zapis zasięgu sieci.

Sprawdzałeś prędkości pobierania z FTP podczas skoków zasięgu? bo im gorszy zasięg tym powinna być gorsza prędkość pobierania, chyba że zasięg ma małe skoki i łapie się nadal w tej samej prędkości na obu zasięgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

Dziwne, sam wiesz jakie MoKee instalowałem i wszystko działało oprócz czytnika linii papilarnych na MoKee - Android 7.

MoKee instalowałem na AICP 12.1 a przed AICP 12.1 było czyszczenie telefonu w MiFlash (Flash All).

Można pewnie usunąć ikonę zasięgu i po problemie.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

Używanie tego systemu aktualnie było by strzałem w kolano ale jakby się okazało że mogę mieć możliwość nagrywania lepiej to Dual Boot i można jakoś żyć :) 

Jeśli dobrze sprawdziłem to ostatnim Global MIUI 7 jest 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

Mi 5 mi umarł! 

Włączyłem TWPR > wykonałem Advanced Wipe > Reboot > Power Off > TWRP się wyłączyło i pokazało się logo MI (w sumie w tym modelu tak jest że nie można go wyłączyć z poziomu TWRP) > no to naciskam klawisze odpowiedzialne za TWRP no i widzę że mi znika logo MI i czekam ale nic się nie pojawia a przecież powinno być TWRP, no myślę może coś się zawiesiło i uruchomię w Fastboot a tu nic > może pod USB albo ładowarka zadziała też nic! ładowarka robi się ciepła ale telefon nie daje oznak życia! nawet diody nie ma włączonej...

Żeby telefon tak z siebie umarł jak chwile wcześniej ładnie działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

Podłączyłem go do komputera (nadal nie reagował) i włączyłem menedżer urządzeń Windows 10 i widzę że telefon jest wykrywany w EDL, włączyłem MiFlash 2016.04.01 i kliknąłem ''Refresh'', telefon został wykryty, więc wybrałem katalog z MIUI 7 i zainstalowałem system, wyłączyłem MiFlash i odłączyłem przewód USB od telefonu, nacisnąłem włącznik telefonu i telefon się uruchomił! właśnie czekam na włączenie się MIUI 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

Mokke, jaki firmware to już nie pamiętam, ale pewnie ten najnowszy z 11 kwietnia 2017.

Ale przed tą akcją zrobiłem w TWRP totalne czyszczenie i zrobiłem to co zawsze robię i jak to zawsze bywa zapominałem że nie mogę wyłączyć telefonu z poziomu TWRP i chciałem jak zawsze włączyć TWRP mając logo MI no i telefon się wyłączył i nie chciał włączyć.

Jak mnie pamieć nie myli to nie tylko ja takie coś miałem że się wyłączył i jakimś cudem był aktywny EDL a przecież ja go nie włączałem.

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

Ja gdzieś w głowie mam posty jak ktoś miał taki problem jak ja i też jakoś EDL mu działał tylko nie pamiętam czy kazali mu EDL włączyć czy już mu się sam włączył jak mi.

Taki stres jak dziś to miałem w październiku 2016, gdy aktualizacja Mi Max coś popsuła i telefon stanął na logo MI i ja jeszcze wtedy nie wiedziałem że można w takiej sytuacji włączyć fastboot/twrp no i włączyłem TWRP, zainstalowałem na czysto system i telefon ożył, tylko że wtedy była wizja wysyłki do serwisu i naprawa systemu co mnie nie denerwowało tak mocno, ale dziś wizja popsutego telefonu mnie przeraziła mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi od wczoraj na RR po aktualizacji sklepu Play do wersji z nowym wyglądem listy telefon dwukrotnie już się wyłączył. W obu przypadkach w momencie wejścia do zakładki z aktualizacjami. Za pierwszym razem już myślałem że padł, ale normalnie da się go włączyć.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...