Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


XiaoRén

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Eragon napisał:

Pogrzeb sobie w ustawieniach i ustaw wszystko. Znacznie więcej opcji niż w tym początkowym. 

Ok, czyli to była jednorazowa konfiguracja. A gdzie znaleźć funkcję przywrócenia do ustawień fabrycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rogi napisał:

Chyba Pan sobie jaja robisz...

Chyba mnie nie pogrzało, by takie coś zrobić! Zapytałem przy okazji odpowiedzi, bo przeglądam sobie wszystkie funkcje i tego nie widzę. Skąd wiesz co ja miałem na myśli pytając o tę funkcję? Nie napisałem, że chcę zresetować tel, zresztą w jakim celu... jak mogę zrobić ustawienia jak wyżej napisał mi użytkownik.:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dstjr napisał:

Chyba mnie nie pogrzało, by takie coś zrobić! Zapytałem przy okazji odpowiedzi, bo przeglądam sobie wszystkie funkcje i tego nie widzę. Skąd wiesz co ja miałem na myśli pytając o tę funkcję? Nie napisałem, że chcę zresetować tel, zresztą w jakim celu... jak mogę zrobić ustawienia jak wyżej napisał mi użytkownik.:shock:

Hmmmm, tylko, że przywrócenie do ustawień fabrycznych to jest właśnie "reset" softu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem uzytkownikiem tego telefonu od wczoraj, wiec pytania na forum mialyby walor edukacyjny. :)

Z innej beczki: jakiej aplikacji uzywacie do monitorowania stanu baterii? Chcialbym miedzy innymi sprawdzic jak dlugo trzyma moj Redmi na jednym ladowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Screen z informacji o smartfonie, skąd mam mieć pewność, że mam Redmi 4 Pro, a nie zwykłe Redmi 4? Bo nic o Pro nie jest tam wspomniane... Może to głupie pytanie, ale chciałbym się dowiedzieć, kupiłem telefon na allegro.
2. W smartfonie jest 3 GB pamięci RAM, a jak nacisnę przycisk te trzy kreseczki po lewej to pokazuje 1.7GB z 3GB dostępne, dlaczego tak jest?
3. W tym smartfonie jest wolne ładowanie, dlatego, że nie ma trybu szybkiego ładowania? Czy w ogóle ten tryb można jakoś uruchomić?
4. Mając ustawioną klawiaturę od google lub swiftkey, czy da się jakoś włączyć ufoki (emotikony) androida w sms?
5. Jak mogę dodać wszystkie ikonki (funkcje) na rozwinięciu? A jeśli nie wszystkie to więcej niż 11. W "more" jest więcej funkcji i na liście od góry jest 11 aktywnych, a niżej jest 11 nieaktywnych funkcji.
6. Jak wyłączyć sprawdzanie pisowni, bo podczas pisania podkreśla się słowo na czerwono, gdy nie stosuje się polskich znaków diakrytycznych. W ustawieniach pisania google tam są języki do wyboru i nie ma opcji wyłącz sprawdzanie pisowni, tylko np. jak wybiorę język czeski to nie będzie podkreślało. Może jest na to inny sposób?
 

Edytowane przez dstjr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się aktualizacja MIUI, więc pobrałem aktualizację i włączyłem zaktualizowanie, ale z tego wynika, że nie zaktualizował się smartfon, ponieważ znowu mi się pobiera ta paczka... jak wejdę w aktualizacje to jest tam napisane: Brak dostępnych aktualizacji MIUI 8.1.2.0 | Stabilna, a po wcześniejszym pobraniu paczki robi się Rozszyfrowywanie. I później pojawia się informacja: Aktualizacja systemowa MIUI zostanie za chwilę zaktualizowane. Proces może zająć od 5-20 minut. Upewnij się, że urządzeniu nie zabraknie zasilania i nie uruchamiaj go ponownie w czasie aktualizacji.

Może ktoś mi to wytłumaczyć? Czy jest aktualizacja czy jej nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwa aktualizacja MIUI, nie wyłączaj urządzenia i uruchomił się ponownie, gdy wchodzę w aktualizacje to jest Brak dostępnych aktualizacji MIUI 8.1.2.0 | Stabilna to znaczy, że system się zaktualizował? Ale gdy wejdę w Pobierz aktualizacje to pobiera się paczka od nowa.

Xiaomi Redmi 4 Standard Edition

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/redmi4standardedition/

Xiaomi Redmi 4 High Edition

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/redmi4highedition/Xiaomi-Redmi-4-High-Edition.html

Edytowane przez dstjr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2017 o 13:01, Nowyuzyt napisał:

A masz najnowsza na Twoj tel 8.1.2.0 Global stable.

Dzięki za informację, bo na początku nie wiedziałem, czy się zaktualizowało to oprogramowanie, więc zaktualizowałem ponownie, jeśli zrobiłem dwa razy to nic nie będzie nie tak? Pliki się chyba tylko nadpisały?

Edytowane przez dstjr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 4 zwykłe. Zainstalowałem xiaomi.eu i problem mam taki, że nie mogę wykonywać połączeń i nie mogę się dodzwonić na ten telefon (numer tak jak zajęty). Robiłem całą procedurę dwukrotnie i to samo.  Tak jest gdy mam ustawione LTE, gdy przestawię na 3G to w ogóle sieci nie wykrywa. W czy jest problem?

EDIT> Problem rozwiązany.

Edytowane przez Ciacho23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączenie wszystkich funkcji na pasku:

Ustawienia > Pasek powiadomień i statusu > Wygląd powiadomień i przełączników > Oddzielnie

Wyłączenie sprawdzania pisowni:

Ustawienia > Dodatkowe ustawienia > Język i wprowadzanie tekstu > Klawiatura Google > Języki > Alfabet łaciński (QWERTY) należy włączyć.

Edytowane przez dstjr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tpawel napisał:

Na YT jest masa filmów, co ci z subiektywnej opinii innych? Dla mnie te ramki będą małe, ale już dla Ciebie mogą być duże

Redmi PRO by TT
 

No Amerykę odkryłeś, żeby najpierw na YT sprawdzić, brawo ! Nie znalazłem filmiku z bezpośredniego porównania różnych wersji kolorystycznych tego modelu, więc piszę na forum. Nie interesuje mnie subiektywna opinia, tylko opinia z porównania. Może ktoś miał te dwa telefony w ręce i może coś sensownego powiedzieć, zamiast klepać bezsensowne posty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artek987 napisał:

Witam, może ktoś mi powiedzieć czy ramki wokół wyświetlacza w wersji złotej faktycznie są grubsze niż w pozostałych, tzn. czarnej i srebrnej ? Jeśli jest tak faktycznie, to jak wygląda wersja z białym frontem ? 

Złota kolor ma dwie wersje. Starszą z złotym frontem i szerokimi ramkami wokół ekranu i nowsza z białym frontem z wąskimi ramkami.

Na Ali są aukcje w których to jest wyraźnie napisane i pokazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Amerykę odkryłeś, żeby najpierw na YT sprawdzić, brawo ! Nie znalazłem filmiku z bezpośredniego porównania różnych wersji kolorystycznych tego modelu, więc piszę na forum. Nie interesuje mnie subiektywna opinia, tylko opinia z porównania. Może ktoś miał te dwa telefony w ręce i może coś sensownego powiedzieć, zamiast klepać bezsensowne posty. 

Sorry, przeczytałem Twojego posta i zrozumiałem ze pytasz czy są grube czy nie.
Miałem 3 naraz w rękach, moim zdaniem ramki są takie same, natomiast teraz to loteria bo część sprzedawców wysyła te modele z pogrubioną ramka kolorową ramką( wtedy czarna jest mniejsza)

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:


Sorry, przeczytałem Twojego posta i zrozumiałem ze pytasz czy są grube czy nie.
Miałem 3 naraz w rękach, moim zdaniem ramki są takie same, natomiast teraz to loteria bo część sprzedawców wysyła te modele z pogrubioną ramka kolorową ramką( wtedy czarna jest mniejsza)

Redmi PRO by TT
 

W takim razie zwracam honor i dziękuję za odpowiedź :) Właśnie o taką mi chodziło :) Pytałem, ponieważ zastanawia mnie różnica w cenie pomiędzy czarnym a np. złotym. Skoro konstrukcyjnie powinny być takie same, to czyżby rozbieżność w cenie wynika z popytu na dany kolor ? Hmm.... może coś w tym jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu redmi 4 pro jako nawigacji. Miał ktoś jeszcze doświadczenia poza opisanymi wcześniej? Ogólnie jak się sprawuje, co z widocznością ekranu w pełnym słońcu gdy jest przyklejony do szyby. Czy jest wystarczająco głośny podczas szybkiej jazdy kiedy poziom hałasu w kabinie jest spory.

Mam jeszcze pytanie o ROOT-a. Da się go zrobić w redmi 4 pro z wgranym Miui Polska? Są z tym jakieś problemy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. Czyli jak dam radę z miui Polska to i z rootem. Pozostaje jeszcze kwestia nawigacji i może kupię ten telefon. Żona ma od roku mi4s i w miarę działa, nawet pod spolszczonym chińskim softem, więc firmę oceniam na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, konar napisał:

@Ciacho23 jak rozwiązałeś problem z dodzwonieniem się na telefon? Mój kolega, który ma Redmi 4 Pro ma taki sam problem.

Pierwsza metoda z tego linku https://xiaomifirmware.com/guides-and-tips/fix-missing-network-issue-redmi-4/ . Natomiast nie wiem czy te pliki, które tam są wykorzystywane są przeznaczone również dla Redmi 4 Pro. Raczej wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbujemy przestawić na sieć 3G jako preferowaną, jeśli to nie pomoże to pójdzie mi flash. 

Niby autor piszę, że testowano na innych modelach Xiaomi ale nie będę ryzykował, chyba, że się ktoś obeznany w temacie wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...