Skocz do zawartości

Tutorial - instalacja MiuiPolska/Xiaomi.eu krok po kroku dla Redmi 4 Pro (aka Prime, High Version 3/32 GB) z iBuygou


Bishop

Rekomendowane odpowiedzi

 

56 minut temu, ian napisał:

Czy na pewno da się odblokować bootloader na śmieciowym miui ? Bo mam wrażenie, że tak jak pisał bird1003, trzeba najpierw wgrać dev china a dopiero potem odblokowywać. I jest to podkreślane w kilku poradnikach.

 

45 minut temu, bird1003 napisał:

@Bishop z cytowanego poradnika wynika, że unlock jest dopiero w 14 pkt. chyba, że się mylę?

No tak na śmieciowym to dopiero po flashowaniu programem MiFlash i jednoczesnym wgraniu china dev lub china stable odblokowujesz. Pisałem szybko i wyszło nieporozumienie.

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bishop napisał:

Chodzi mi o opcję flash_all w MiFlashu

Czyli lepiej by było napisać "użyj opcji flash all w MiFlashu żeby całkowicie wyczyścić wszystkie ewentualne pozostałości po starym romie", albo coś w tym stylu, bo czyszczenie starego romu nie jest dodatkową operacją tylko odbywa się w trakcie wgrywania nowego. Ale to tylko sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MiD napisał:

czy nie lepiej, żebyś pisał o takiej kolejności wgranie ROMu china z opcja flash_all, potem odblokowanie bootloadera, wgranie twrp, wgranie ROMu xiaomi.eu?

 

5 minut temu, FromWP napisał:

Czyli lepiej by było napisać "użyj opcji flash all w MiFlashu żeby całkowicie wyczyścić wszystkie ewentualne pozostałości po starym romie", albo coś w tym stylu, bo czyszczenie starego romu nie jest dodatkową operacją tylko odbywa się w trakcie wgrywania nowego. Ale to tylko sugestia.

Spoko macie rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam odblokowany bootloader w moim xiaomi redmi note4 pro , ale nie moge zrobic roota.jak wchodze w TWRP to nie moge zainstalowac pliku superuser.zip. W opcji wybierz pamiec w TWRP nie pokazuje mi pawieci wewnetrznej(0 mb), plik superuser.zip mam wgrany do pamieci wewnetrznej i na karcie. jak probuje zainstalowac z karty to wyskakuje jakis błąd '' nie mozna zainstalowac  '/data'  ( invalid argument) '' . Ktos wie o co chodzi? ktos pomoze? mom rom 8.1.2.0 . z gory dziekuje za pomoc

Edytowane przez mzetz250
nowy problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi przypiął/eła ten temat
10 minut temu, mzetz250 napisał:

bawilem sie tym TWRP i chyba przez przypadek usuną mi sie caly system. moge wejsctylko w fast boota i w TWRP, Jak wgrac od nowa te MIUI 8.1.2.0????????? blagam o pomoc :(

skoro możesz uruchomić TWRP to nie masz się czym stresować. Po prostu wgraj odpowiednie MiuiPolska z poziomu TWRP, może nawet jeszcze je ta masz. Instrukcje jak to zrobić masz przecież na 1 stronie wątku...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zip jest do update z poziomu funkcjonującego systemu, którego nie masz zatem ten drugi. To masz TWRP czy nie? Masz na myśli, że musisz uruchomić telefon w trybie TWRP? 

Zwróć jeszcze uwagę, że masz Redmi note 4 musisz wybrać odpowiedni ROM dla Twojego telefonu. Tutorial dotyczy Redmi 4 Pro to nie ten sam telefon, tzn zasada wgrywania tak ale pliki inne.

Edytowane przez bird1003
uzupełnienie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bird1003 napisał:

skoro możesz uruchomić TWRP to nie masz się czym stresować. Po prostu wgraj odpowiednie MiuiPolska z poziomu TWRP, może nawet jeszcze je ta masz. Instrukcje jak to zrobić masz przecież na 1 stronie wątku...

zeby miec TWRP musze za kazdym razem instalowac je na nowo, i po restarcie telefonu mam cale munu TWRP, sciagam rom.tzg, czym go wgrac? jak podlacze telefon kablem to komputer nie widzi wogole pamieci, jakim programem wgrac ten rom.tzg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bird1003 napisał:

zip jest do update z poziomu funkcjonującego systemu, którego nie masz zatem ten drugi. To masz TWRP czy nie? Masz na myśli, że musisz uruchomić telefon w trybie TWRP? 

Sprawdź najpierw czy nie masz ROMu w pamięci telefonu lub na karcie. Punkt 10 poradnika. Jeżeli jest to po prostu wgraj go raz jeszcze. Jeżeli nie a pc nie widzi telefonu konieczne będzie zainstalowanie sterowników pkt 6 i 7. Wszystko to również jest czytelnie opisane. 

Edytowane przez bird1003
doprecyzowanie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy chce zrestartowac tel. w trybie TWRP to wyraznie jest napisane ze brak jest zainstalowanego systemu . na karcie nie mam zadnej kopii zapasowej bo takiej nie robilem, chcialem wyczyscic cache i chyba przez przypadek wyczyscilem caly telefon z poziomu TWRP. na pierwszej stronie nie widze zadnej porady co robic w takim wypadku....sciagam rom na swoj telefon, mam xiaomi redmi note 4 pro, 3gb ram i 64gb pamieci. jak juz mi sie sciagnie ten rom .tzg to jak go pozniej wgrac? zdaze to dzisjaj zrobic?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jjestem teraz w TWRP, screena robie power+ volume-, ale tego screena nie moge Ci wyslac bo nie wiem jak go skopiowac z pamieci telefonu, bo nie moge sie do niej dostac. Potrzebuje prostej i krotkiej informacji... czym wgrac ten rom.....? na pierwszej stronie jest jak odblokowac bootloadera itp, ale nic nie ma co zrobic gdy sie usunie przez przypadek system....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie instaluje rom.zip z pendriva przez otg. ciekawe czy sie uda... screena przez otg nie potrafie wydobyc mimo ze pokazuje sie komunikat ze go zapisalo w folderze pictures/screenshots

a co robie zle ze przy probie roota pokazuje mi sie czerwony komunikat '' Nie mozna zamontowac '/data' (invalid argument) '', i wogole nie moge wejsc w pamiec wewnetrzna zeby zainstalowas superuser.zip?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mzetz250 napisał:

jjestem teraz w TWRP, screena robie power+ volume-, ale tego screena nie moge Ci wyslac bo nie wiem jak go skopiowac z pamieci telefonu, bo nie moge sie do niej dostac. Potrzebuje prostej i krotkiej informacji... czym wgrac ten rom.....? na pierwszej stronie jest jak odblokowac bootloadera itp, ale nic nie ma co zrobic gdy sie usunie przez przypadek system....

 

;-)) nie - ale jest napisane jak go wgrać a zdaje się taki jest Twój problem. Próbujemy tylko ustalić w jakim miejscu swojego problemu jesteś.

Nie masz innego telefonu, aparatu? Przecież skoro twój pc nie widzi telefonu a systemu w telefonie nie masz to raczej zdjęcia nie prześlesz prawda?

Może podstawowe pytanie, jaki system miałeś zainstalowany?

1. Instalujesz najpierw sterowniki zgodnie z poradnikiem na pierwszej stronie w punkcie 6 i 7.

2. sprawdzasz czy pc rozpoznaje telefon, 

3. ściągasz odpowiedni ROM dla swojego telefonu

4. kopiujesz go do pamięci telefonu 

5. instalujesz zgodnie z poradnikiem w punkcie 10.

Inne rozwiązanie - dajesz telefon komuś kto potrafi to zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie wrocic do normalnego stanu, mam juz system, wszystko tak jak bylo, telefon ma odblokowany bootloader, superusera wgrywam z tego linku http://en.miui.com/thread-383678-1-1.html ,

dlaczego z poziomu TWRP nie moge wejsc w pamiec wewnetrzna zeby znalezc i zainstalowac plik superuser.zip??

Edytowane przez mzetz250
dalej to samo, moze ktos cos jeszcze doradzi.... wersja miui to global 8.1/stabilna 8.1.2.0(mbfmidi).....da sie to wogole zrootowac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2017 o 17:45, Bishop napisał:

... w swoim Redmi 4 Pro...

Bishop powiedz mi taką rzecz bo dzis mi dwie osoby powiedziały że słabo mnie słychać. Podobno w tym modelu jest to problem. Chodzi o to że mikrofon nie działa czasami tak jak trzeba. Nie jest to ciągły problem ale potrafi się to przydarzyć podczas rozmowy kiedy to przez chwilę druga osoba mnie słyszy tak jak bym był 5m od telefonu. Pytanie czy u ciebie też taki problem wystąpił?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ayrt0n napisał:

Bishop powiedz mi taką rzecz bo dzis mi dwie osoby powiedziały że słabo mnie słychać. Podobno w tym modelu jest to problem. Chodzi o to że mikrofon nie działa czasami tak jak trzeba. Nie jest to ciągły problem ale potrafi się to przydarzyć podczas rozmowy kiedy to przez chwilę druga osoba mnie słyszy tak jak bym był 5m od telefonu. Pytanie czy u ciebie też taki problem wystąpił?

 

Też tak czasem mam, że słabo słyszy mnie druga osoba, póki co nie mam pojęcia od czego to zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zrobiłam wszystko wg. pktów i poszło gładko, aż do pktu 10 i przy wgrywaniu MIUIPolska telefon zastygł gdy pasek postępu instalizacji doszedł do końca (powinien się zrestartować) odczekałam 30 min i nadal nic. Wiec chcąc spróbować jeszcze raz nacisnęłam vol w dół +power (nie bylo innej możliwości powrotu do poprzedniego menu na ekranie) tel wyłączył się i teraz przy próbie włączenia powerem pojawia się na krotko logo mi i znika. Po wciśnięciu power+ vol w dół włącza się tryb fastboota. Próbowałam w MiFlashu wejść w TWRP, ale wyskakuje, że mam "odblokować urządzenie". Próbowałam przez Mi Unlock, ale zatrzymuje się przy 50% i jest napisane, że nie można zweryfikować urządzenia. Nie mogę włączyć tel żeby móc zalogować się do konta na nim i nie wiem co robić. Jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

11. Aktualizacje systemu robi się już poprzez aplikację Aktualizacje (Updater) w folderze Narzędzia (Tools) w smartfonie: a) trzeba wpierw pobrać nową aktualizację na PC, lub bezpośrednio na pamięć fona poprzez przeglądarkę stąd https://miuipolska.pl/download/, b ) następnie skopiować ją do pamięci smartfona, c) potem już wejść w aplikacjęAktualizacje klikamy w prawym górnym rogu w trzy kropki, tam w Zainstaluj aktualizację z pliku zip (wskazujemy na wspomnianą aktualizację z rozszerzeniem (zip) wyświetli się komunikat, że potrzebny jest restart co też czynimy klikając w Teraz (lub przytrzymując klawisz Power i wybierając Restartuj) system się zrestartuje i zaktualizuje (czekamy cierpliwie)

A mi po restarcie uruchamia się twrp, mam w nim wybrać instaluj? Tak zrobiłem to niestety "plik zip uszkodzony"

Co źle robię?

edit: dobra poradziłem sobie, to była wina roota, usunąłem i poszło.

Edytowane przez PokaBobra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ziuta napisał:

Hej, zrobiłam wszystko wg. pktów i poszło gładko, aż do pktu 10 i przy wgrywaniu MIUIPolska telefon zastygł gdy pasek postępu instalizacji doszedł do końca (powinien się zrestartować) odczekałam 30 min i nadal nic. Wiec chcąc spróbować jeszcze raz nacisnęłam vol w dół +power (nie bylo innej możliwości powrotu do poprzedniego menu na ekranie) tel wyłączył się i teraz przy próbie włączenia powerem pojawia się na krotko logo mi i znika. Po wciśnięciu power+ vol w dół włącza się tryb fastboota. Próbowałam w MiFlashu wejść w TWRP, ale wyskakuje, że mam "odblokować urządzenie". Próbowałam przez Mi Unlock, ale zatrzymuje się przy 50% i jest napisane, że nie można zweryfikować urządzenia. Nie mogę włączyć tel żeby móc zalogować się do konta na nim i nie wiem co robić. Jakiś pomysł?

Czy aby na pewno pobrałaś właściwy ROM dla Redmi 4 Pro oznaczony HM4Pro KOD markw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ziuta napisał:

tak HM4Pro cały się zainstalował i czekałam na restart, ale się nie doczekałam przez pół godziny i zniecierpliwiona wyłączyłam powerem+vol w dół (brawo ja :( )
Pobrałam ten z linku:  https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298921512

Nie pamiętam jak długo to u mnie za pierwszym razem się instalowało, ale trochę to na pewno trwało. Jak w punkcie 9 zrobiłaś bauckup to spróbuj wejść do TWRP (jakby nie dał się uruchomić to wgraj go tak jak w punkcie 9 przez program Minimal ADB and fastboot v1.4) i przywrócić wcześniejszy system china rom, potem instaluj od nowa miuipolska/xiaomi.eu

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...