Jump to content

ThimGrim

Użytkownicy
 • Posts

  30
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Redmi 4 Pro

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

ThimGrim's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Dedicated Rare
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

1

Reputation

 1. 8.2.1. nie ma jeszcze ota. Były podobno jakieś błędy (wątek 8.2.1. dla Redmi 4 prime na forum xiaomi), więc na razie jest tylko instalacja "ręczna". Ja sobie na globala 8.1.2 zainstalowałem xiaomi.eu 8.1.3. (MBECNDI) i działa mega szybko. Szybciej od globala 8.1.2.
 2. Witajcie, niestety... znowu witajcie. Nie to, żebym nie cieszył się na wasz widok, ale po prostu wiem, że kiedy muszę tu zaglądnąć i coś napisać, to znaczy, że mam problem. [Macie do czynienia z osobą, która była noobem, potem trochę bardziej jakby pro, teraz znowu nic nie umi.] Sprawa wygląda tak. Redmi 4 Prime, nie ma systemu*, działa fastboot, nie działa twrp or co to tam jest pod volume + (nic się nie dzieje po wciśnięciu volume + poza restartem i wyświetlaniem ikonki mi), windows nie widzi telefonu w MiFlash (w ogóle go nie widzi, bo nie może przejść w twrp). Czyli nic nie mogę zainstalować, a chciałbym zainstalować chociażby i globala. Jak żyć? Co zrobić, żeby komputer widział telefon? Bo to chyba jedyna droga, żeby coś zdziałać... * chyba, historia jest dłuższa, mogę ją przytoczyć przy okazji jakiegoś wiosennego grilla. Ps. Aha, mam bootloader odblokowany (tak przynajmniej pisało miflash unlock i minimal adb. edit: Dobra, MiFlash 2016 .08.30.0 widzi, MiFlash 2015 10.28.0 nie widzi. MiFlash 2016 po podaniu lokalizacji do rozpakowanego markw_global nie chciał flashować i wyświetlał błąd "can not found file flash_all_except_storage.bat". Skusiło mnie naciśnięcie Check Sha256, który się obecnie flashuje/sprawdza.
 3. Fak. Znowu coś spieprzyłem. Nie pamiętam już jak to się robiło. Wgrałem jakiś nowy system Hm4pro, dodałem sieć domową i mi wyskoczyło że mam się zalogować na konto mi ale jakieś niemoje. I nie ruszy system bez tego... Co się stanie, jak zainstaluję chiński rom official? Mam teraz odblokowany bootloader.
 4. W sumie to wszystko chyba jednak jest dobrze. Użytkownik wysyła po prostu sprzeczne komunikaty. Ale będę obserwował ten temat.
 5. Dołączam się. Redmi 4 prime, zainstalowana wersja MIUI Polska 7.1.19.
 6. Był jakiś volume booster, ale to jest celowane na głośnik do multimediów, a nie na rozmowy. Ale obadam temat.
 7. Widziałem w jakimś innym wątku, że można "zadzwonić" na jakiś #* cośtam i ustawiać jakoś poziom głośności, ale to na tym telefonie nie działało. Musi być jakaś możliwość zmiany tego, bo to nie jest kwestia tego, że głośnik sprawny, bo reszta chodzi głośno)(multimedia, głośnomówiący).
 8. Tak. I jest na maxa. W porównaniu z jego starą motorolą moto g lg 2 i 4 jest rzeczywiście ciszej.
 9. Tę niby głośność mam niby na maksa, ale chciałbym (znaczy mój brat) głośniej. Jak dla głuchego . Bez włączania głośnomówiącego. Nie wiem w sumie, o co mu chodzi. Ale narzeka ,że to nie jest telefon dla głuchych.Edit : te opcje na górnym + to Ring volume Alarm volume Media volume
 10. A jak wygląda u was sprawa głośności rozmów? Niby wszystko słychać, ale w sumie trochę słabo, a nie bardzo widzę ustawienie głośności rozmów. Jest dzwonek, alarm, głośność na głośniku - np. podczas oglądania youtube jest bardzo dobra, ale głośności rozmów nie ma... Moja wersja MIUI 8.2 6.12.22 Beta - ściągam teraz HM4Pro_7.1.19_v8-6.0.
 11. Bez fajerwerków. Średnio na jeża.
 12. Tak, tak, @tomiq75, właśnie przed chwilą na to wpadłem, ale dzięki. @bird1003 nie mam żadnego erase your personal Mi account info, jestem teraz na romie miui polska i ewentualnie mogę się zalogować na konto i tam jakoś usunąć urządzenie... O w mordę... Czyli żeby teraz to konto usunąć to muszę znowu instalować china dev, unlockować telefon,usunąć konto i wgrywać miui polska? A, nie wszystko jest okej. Zalogowałem się na koncie xiaomi na telefonie, wylogowałem, zrobiłem wipe dalvik i teraz już początkowa konfiguracja nie zmusza mnie do logowania na moje konto xioami. Chyba karta sim musi być jeszcze do tego wyjęta. git.
 13. To mam jeszcze takie pytania dwa: - jak np. zrobić clear cache (albo clear cośtam :P) po ludzku? To znaczy w języku angielskim/polskim? Bo pod volume up i power mam takie chińskie coś, jak na screenie poniżej i nie bardzo wiem, co nacisnąć. Wiem, że mogę twrp uruchomić, ale umiem tylko jak komórkę podłączę do kompa i wywołam twrp przez Minimal ADB and Fastboot. - drugie pytanie. Wylogowałem się z konta xiaomi, ale wydaje mi się, że po np. uruchomieniu factory reset w początkowej konfiguracji telefonu, telefon automatycznie jakby orientuje się, że ten telefon jest przypisany do konta 12345... I jak się nie poda hasła, to się dalej nie ruszy. Telefon ma być prezentem, więc nie chciałbym, żeby takie coś spotkało kogoś, kto cośtam wyczyści (bo na tyle potrafi), a potem nie będzie mógł go uruchomić. Telefon się usuwa jakoś z konta xiaomi?
 14. Tak. Robiłem factory reset dlatego, bo wcześniej już na tym chinskim devie coś kombinowałem i chciałem mieć czyste konto. Swoją drogą- już wszystko zainstalowałem, od punktu 7 wszystko kropka w kropkę z Bishopem. Dzięki, Bishop! Hmmm... Prawie wszystko jest dobrze... Bo nie mam zamontowanej pamięci wewnętrznej USB i w zasadzie nie mogę nic zrobić... nawet aparatu użyć, a co dopiero wgrać aktualizację... I już działa, zrobiłem, tak jak szanowni użytkownicy 62bambula i Foorio opisali tutaj:
×
×
 • Create New...