bird1003

Użytkownicy
 • Content count

  76
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About bird1003

 • Rank
  Zaawansowany
 • Birthday
 1. Niestety, nie mam wiecej pomysłów. Przykro mi, że nie udało się pomoc:-( jeszcze jedno...dlaczego robisz wipe bez wejścia w ustawienia zaawansowane?
 2. No to może teraz Ty czytaj ze zrozumieniem.
 3. To bądź łaskaw wyrażać się precyzyjniej. Temat dotyczy Globala. Soft to oficjalne wydania chińskie, xiaomi.eu, działające w całości. Syfmiui to wyrwane kawałki kodu. Skoro jest mowa o tym że doczepione są do tego inne kawałki oprogramowania keylogery, malware lub jest tego spore ryzyko to nie można też powiedzieć "bzdura" bo to że tego nie widzisz to nie znaczy, że tego nie ma. Zaznaczam jednak, że dodałeś w kolejnym poście, że mówisz o tym co widzisz.
 4. Zaznacza. To poglądowa fotka związana z umiejscowieniem katalogu.
 5. A gdzie Kolega @FromWP napisał w tym poście, że są chińskie aplikacje w Global Romie??
 6. Spróbuj jeszcze jak pisałem powyżej zmienić folder. Rozpakuj obraz bezpośrednio na dysk tak jak poniżej na zdjęciu. Oczywiscie litera dysku zgodna z twoja. i flash rób w trybie edl jak poprzedni a MiFlash uruchamiaj w trybie administratora.
 7. To jest dość częsty błąd 0x80004005 pojawiający się przy niekompletnej poprzedniej instalacji. Sprawdź jeszcze czy aby flashujesz dobrym ROMem. Gdzieś na "oficjalnym" forum czytałem, że komuś pomogła zmiana katalogu w którym znajduje się ROM.
 8. A inne urządzenia wykrywa przez bt?
 9. A sterowniki? Widać co masz menadżerze urządzeń?
 10. Która wersja MiFlash? Co to za Windows? Sterowniki masz dobrze poinstalowane?
 11. Opcja flashall MiFlasha czyści wszystko. Nie ma potrzeby wgrywania china dev z tym, że może lepiej wgrać via edl.
 12. Zdaje się, że musisz go postawić raz jeszcze, MiFlash flashall i china dev. Napewno wygrywasz odpowiednie TWRP?
 13. Wszystkie wersje są łatwo dostępne na miuipolska.pl . Najeżdżasz na przycisk "pobierz MIUI" i masz pełny dostęp do wersji archiwalnych. Osobiście zainstalowałbym jednak najnowszy lub któryś z grudniowych wydań. Zrób backup ustawień i aplikacji.
 14. Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "normalnie" Osobiście przy przejściu na nowego Androida przechodziłbym robiąc backup danych i wipe w TWRP. Być może Koledzy będą mieć inne zdanie. ROM to jest system tworzony w oparciu o konkretną wersję Androida. Wgrywasz ROM w oparciu o wersję 5 lub 6. Jeżeli chcesz ROM w oparciu o wersję 5 to szukasz w archiwum.
 15. Oczywiście robiłem pełny wipe łącznie z data. Nie wiem jakim cudem ale zostawały śmieciuchy. Nawet TWRP Team twierdzi, że przechodząc z ROMu na inny ROM zaleca się wipe Data/Cache/Dalvik czyli innymi słowy factory reset. Tak jak napisałem wyżej i tak zostawały śmieci kiedy robilem to via TWRP. Nie wiem czy są to te same skrypty ale w momencie gdy zrobiłem factory reset z poziomiu miui wstał czysty. Przez przypadek pomogłem sobie również sam z problemem Google Play. Mianowicie naprawiłem uprawnienia SELinux i problem z Google Play zniknął. Co ciekawe wcześniej również to robiłem żeby zniwelować problem z zapisem zdjęć z aparatu ale nie wpłynęło to na poprawną pracę sklepu sklep. Nie potrafię odczytać logów, żeby wyciągnąć sensowne wnioski ale ot... taka hydrozagadka. Po prostu ROM jest oparty na nowej wersji Androida.