Skocz do zawartości

Tutorial - instalacja MiuiPolska/Xiaomi.eu krok po kroku dla Redmi 4 Pro (aka Prime, High Version 3/32 GB) z iBuygou


Bishop

Rekomendowane odpowiedzi

@magik-thc to zabezpieczenie "prezent" od google'a nie ma nic wspólnego z miui/recovery

czasami pomaga absurdalnie długie przytrzymanie klawisza power jak prosi o podanie hasła

jeśli masz dostęp do TWRP to w /data/system usunięcie gatekeeper.password.key i/lub gatekeeper.pattern.key powino rozwiązać problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Dwa tygodnie temu dotarł do mnie Redmi 4 Pro wraz z tzw. syfmiui. Z decyzją o przejściu na xiaomi.eu/miuipolska zwlekałem, gdyż w zasadzie, poza niepełnym tłumaczeniem i niewielkimi dysfunkcjami z połączeniem Wi-Fi, nie miałem na co narzekać, a telefon sprawował się bez zarzutu. Jednak po znalezieniu spersonalizowanych tutoriali pomyślałem sobie: skoro to takie łatwe to na pewno pójdzie jak z płatka! No i jazda. 

Bootloader'a bez wgrywania chińskiego developerskiego softu nie szło odblokować, zatem po wielu godzinach mozolnego pobierania odpaliłem telefon w trybie EDL i według instrukcji zacząłem flashować. Przez przez pierwsze sekundy coś tam się nawet działo, ale potem nagle stanęło w miejscu, w lewym dolnym rogu zoczyłem bodajże słowa "Device is busy" i jak stanęło, tak też stało przez następne naście minut. Tom program zamknął i chciał od nowa. Tyle, że - ups, nie da się. Od tamtego momentu telefon jest non-stop włączony, lecz na ekranie widnieje jedynie logo Mi. Nie da się go wyłączyć, a jedyne możliwe interakcje to: wejście w tryb Fastboot, wejście w tryb recovery (czego nie jestem nawet w stu procentach pewien, lecz osiągam to poprzez przytrzymanie wszystkich trzech przycisków: power, v+,v-). Próbowałem flashować pierwotny poprzez chińskie Mi Pc Tool, ale wychodziły jakieś czerwone krzaki i do flashowania za każdym razem nie dochodziło. Podobny efekt uzyskiwałem próbując flashować przez MiFlash w trybie Fastboot (skrin).

W zasadzie nie wiem, co mam w takim wypadku uczynić, bootloader zablokowany, wszystko zablokowane, telefonu jakby nie ma.

Proszę zatem o jakiekolwiek wskazówki, porady, pomoc, gdyż w sumie całkiem przyjemnie nam się przez te dwa tygodnie współpracowało :)

1miflash.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem , więc proszę o trochę cierpliwości.

zakupiłem na allegro telefon xiaomi redmi 4 pro

z tyłu na pudełku widze date 2016.12

telefonu nie moge aktualizować

wczesniej nie mogłem odpalać funkcji sms , teraz po restarcie nie wykrywa mi opaski mi band 2

proszę o jakiegos cierpliwego człowieka z wielką cierpliwością by wytłumaczył jak dziecku jak mam postępowac  by wgrac normalny room a będe bardzo bardzo wdzieczny

Screenshot_2017-02-17-21-52-06-796_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim pojde na zywioł mam pare pytan. Czy jest roznica w działaniu baterii na normalnym roomie niz na syfmiui? I czy w razie nie powodzenia moge załatwic xiaomi na amen?

Dobra dzis próbuje. Jak by co bede prosil o pomoc

Edytowane przez thewraith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, thewraith napisał:

Dostalem sms że mam odblokowany bootloader o dziwo wczoraj wysłałem a dzis dostalem smsa że jest odblokowane. 

Nie, dostałeś sms-a że masz pozwolenie na odblokowanie. Musisz sam odblokować miunlockiem, tylko być może będziesz musiał najpierw wgrać china dev, jak nie uda się  odblokować na tym romie co masz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko elegancko poszlo na moim oficjalnym globalu ;) Dziekuje bardzo tylko problem mam z dostępem do recovery ze smartfonu po instalowaniu xiaomi.eu, otóż kiedy wybieram opcję "Uruchom w trybie recovery" telefon isotnie uruchamia sie ponownie ale nie w TWRP tylko zwyczajnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgrałem china dev. i mam logo MI, cały czas na ekranie.i nie chce przeskoczyc, kurcze co dalej?a wszystko szło pięknie

edit.logo odpaliło

chce odblokowac bootloader a mam komunikat

couldn't verify device

Current account is different from the account info on the device

co dalej mam robic?kurcze juz tak daleko zaszedłem

edit. mam  versje 6.0.1 MMB29M

MIUI version 7.2.16 beta

i za CHINY nie moge zrobic  odblokowania:(

Edytowane przez thewraith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś odpowiedzieć na pare pytań?

wyslalem wczesniej mejla z prosbą o odblokowanie bootloadera, dostałem zgode, tak jak w opisie wgrałem china dev, chciałem iśc pozniej dalej ale mi pokazuje że bootl;oader jest zablokowany?co mam dalej robic , gdyż go chce odblokowac  dochodzi mi do 50% i błąd

naprawde prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgralem wszystko elegancko ale na inny laptopie i na innym kablu, ale w czym rzecz, zainstalowałem system miui i gdy chciał sie zrestartowac ,mam cały ciemny ekran nic nie widze!nie mam jak go uruchomic mimo że jak trzymam przycisk glosnosci minus i power to dzialaja wibracje.czym to moze byc spowodowane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dostałem dzisiaj do rąk od kuriera Redmi 4 Pro kupiony od Goldway'a z romem Global Stable 8.1.2.0 MBEMIDI.

Żyjąc w przekonaniu że nasze jest lepsze i że poprzednie telefony Xiaomi zaraz po zakupie przeflahowywałem na MIUIPolska (zawsze na stabilny ROM, nigdy tygodniówki) zabrałem sie do roboty Szybciutko unlock, pozniej TWRP, pobieranko z Xiaomi.eu najświeższej stabilnej wersji ROMu - padło na 8.1.3.0 ze stycznia 2017, kilka kliknięć i już siedzę na "naszym" ROM'ie.

Nie minęło 5 min i czar prysł... Prawy klawisz przytrzymanie i pojawia się możliwość konfiguracji ikon, przejść i rozkładu na pulpicie. Napisy, tapeta, widzety i pozostale 2 po angielsku. Dla mnie to już za dużo. Nie to że angielski jest dla mnie problemem bo nie jest, nie mniej jednak Stable to ROM bez wad.

Chciałbym wrócić na GLOBAL'a ale jak to najprościej zrobić w obecnej sytuacji.

Edytowane przez efendi
kosmetyka postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ferragosto napisał:

Mam pytanie co zrobic jak mi nie widzi teleofnu gdy chce sprawdzic w progranie mnimal adb czy mam odblokowany BL wpisuje komende fastboot devices i nic sie nie dzieje?

Miałem to samo, włącz fona w fastboot, wejdź w menedżer urządzeń, powinieneś mieć codacom bootloader i sterowniki do tego, nacisnij zeby je usunac, odlacz fona i podlacz jeszcze raz. Po zaistalowaniu sterow powinno smigac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎04 o 00:48, efendi napisał:

Cześć,

Dostałem dzisiaj do rąk od kuriera Redmi 4 Pro kupiony od Goldway'a z romem Global Stable 8.1.2.0 MBEMIDI.

Żyjąc w przekonaniu że nasze jest lepsze i że poprzednie telefony Xiaomi zaraz po zakupie przeflahowywałem na MIUIPolska (zawsze na stabilny ROM, nigdy tygodniówki) zabrałem sie do roboty Szybciutko unlock, pozniej TWRP, pobieranko z Xiaomi.eu najświeższej stabilnej wersji ROMu - padło na 8.1.3.0 ze stycznia 2017, kilka kliknięć i już siedzę na "naszym" ROM'ie.

Nie minęło 5 min i czar prysł... Prawy klawisz przytrzymanie i pojawia się możliwość konfiguracji ikon, przejść i rozkładu na pulpicie. Napisy, tapeta, widzety i pozostale 2 po angielsku. Dla mnie to już za dużo. Nie to że angielski jest dla mnie problemem bo nie jest, nie mniej jednak Stable to ROM bez wad.

Chciałbym wrócić na GLOBAL'a ale jak to najprościej zrobić w obecnej sytuacji.

Okej,

temat już sobie sam rozwiązałem na własną rękę. Zanim jeszcze napiszę jak to zrobiłem dodam jeszcze że ROM stabilny o którym pisałem w powyższym poście okazał się jeszcze większą padką niż przypuszczałem a mianowicie: brak możliwości skopiowania czegoś na telefon, brak możliwości pobrania czegokolwiek z neta na telefon, menu w kilku miejscach znalazłem po angielsku. Wniosek z tego taki, koniec z unlock'iem i koniec z instalacją Xiaomi.eu

Rozwiązanie czyli jak mając odblokowany bootloader, TWRP i jeden z ROM'ów z Xiaomi.eu wrócić ponownie do wersji Global Stable z oficjalnej strony na przykładzie R4Pro:

- odpalamy telefon z VOL+ i POWER

- wybieramy RECOVERY

- odpala się TWRP (zmieniamy sobie język na Polski)

- klikamy wyczyść --> zaawansowane czyczczenie, zaznaczamy 3 pierwsze od góry czyli Dalvik, Cache, Data i czyścimy

- na komputerze ściągamy Global ROM w formacie ZIP

- podłączamy telefon który jest cały czas w trybie RECOVERY do komputera

- kopiujemy pobrany ROM na telefon

- na telefonie klikamy "instal", wybieramy skopiowany ROM, ślizgamy się po 3 strzałkach i instalacja idzie,

- WAŻNE !!! na końcu instalator pyta czy zostawić domyślne RECOVERY, musimy dać NIE żeby zostawić TWRP, jeżeli tego nie zrobimy to będziemy mieli oryginalne RECOVERY z Global'a i być może zablokowanego bootloadera.

- następnie wchodzimy w wyczyść --> zaawansowane czyszczenie, zaznaczamy 4 pierwsze od góry czyli Dalvik, Cache, Data, Internal Storage i czyścimy.

- następnie reboot lub restart i po bólu.

 

P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszczam mały update ze swoich spostrzeżeń po weekendzie z Xiaomi Redmi 4 Pro i ROM'ami do niego dostępnymi.

Wracając do mojego poprzedniego posta i zmiany z xiaomi.eu na Global'a, flash oczywiście poszedł ale telefon zaczął mieć problemy z wykrywaniem pod USB pod komputerem, tzn domyślnie wchodził w ładowanie, zmieniało się na MTP, chwilę był widoczny a później "brak połączenia, urządzenie odłaczone". Nie była to kwestia kabla ani sterowników tylko chyba za dużego mixu ;). Żeby uratować sytuację wrzuciłem ostatnią aktualną tygodniówkę z xiaomi.eu, która graficznie zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie jednak telefon jak nie działał sprawnie pod USB czyli przesył MTP tak nie działał.

W związku z powyższym, postanowiłem odpalić go do TWRP, kliknąć na wyczyść, zaawnsowane i tam zaznaczyć wszystkie ptaszki łącznie z systemem. Po tym zabiegu telefon jest "totalnie goły", po restarcie zapala się tylko logo MI i nic więcej, przy długim przytrzymaniu POWER wyłącza się na 1 sekundę, zawibruje i znowu uruchamia do logo MI. Nie ma tego złego i strachu :P zatem się nie przejmujcie jak tak macie bo w tym momencie jak już Wam się pali logo MI wcisnąć przycisk POWER i jak zgaśnie i dołożyć do tego jeszcze palec na VOL- co pozwoli nam z tego stanu wejść do FASTBOOT'a a jak już tam wejdziemy to wtedy podpinamy pod kompa, odpalamy konsolkę cmd i klepiemy modłę "fastboot devices" [enter], "fastboot flash recovery (nazwa pliku)" [enter] i "fastboot boot (nazwa pliku)" [enter] i tym samym mamy już TWRP i pustkę. A jak już już mamy TWRP to jesteśmy w domu. No ale nie o tym.

Przez weekend przeszedłem taką ścieżkę:

Global Stable V8.1.2.0.MBEMIDI (MIUI8) --> EU Stable xiaomi.eu_multi_HM4Pro_V8.1.3.0.MBECNDI_v8-6.0.zip --> EU Weekly xiaomi.eu_multi_HM4Pro_7.3.2_v8-6.0.zip --> Global Stable V8.1.2.0.MBEMIDI (MIUI8)

i z przykrością muszę stwierdzić iż, każdy ten soft ma jak dla mnie wady, co prawda są to wady kosmetyczne na zasadzie miejscami napisy po angielsku (EU Stable), niepełne wyświetlanie napisu "wpisz PIN" w postaci "Wpi" + miejscami napisy po angielsku dla Global Stable. Jak widać telefon jest jeszcze za świeży i jeszcze trochę wody musi upłynąć zanim soft "Stable" będzie naprawdę "Stable" czyli jak dla mnie dopracowany w detalach. Nie skupiam się w mojej ocenie na działaniu, bo każdy działa, żaden się nie tnie, żaden nie drenuje baterii. Mówię o szczegółach a diabeł tkwi w szczegółach :P

A no i jeszcze bardzo ważna informacja --> co byście nie robili i nie wgrywali przez TWRP bootloader zostaje unlock. Nie wiem co się stanie jak wgracie DEV Global albo Stable Global w wersji FASTBOOT przez MiFlash.

P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

widzę że nikt nie pisze ale pewnie czytacie :).

Pora na mały update z całego tygodnia przygód z Xiaomi Redmi 4 Pro/Prime.

Jak napisałem powyżej od zeszłego piątku (03.03.2017) do niedzieli (05.03.2017) przeszedł następujące wersje:

- Global Stable V8.1.2.0.MBEMIDI (MIUI8) | tak było oryginalnie od Goldway'a

- EU Stable xiaomi.eu_multi_HM4Pro_V8.1.3.0.MBECNDI_v8-6.0.zip 

- EU Weekly xiaomi.eu_multi_HM4Pro_7.3.2_v8-6.0.zip 

- Global Stable V8.1.2.0.MBEMIDI (MIUI8) | na tym został do wczoraj, czyli w sumie kilka dni i już zacząłem się przyzwyczajać :).

W czwartek wpadłem na genialny pomysł że sobie w końcu ogarnę ten telefon raz na zawsze, przeproszę się z Xiaomi.eu i właduje Stable. Wleciało znowu:

- EU Stable xiaomi.eu_multi_HM4Pro_V8.1.3.0.MBECNDI_v8-6.0.zip

Niestety problemy z wykrywaniem pod komputerem w trybie MTP (PC nie widział folderów), sam telefon w app'ce "Pliki" też nie widział swoich własnych plików więc zaś poszedł flash na:

- Global Stable V8.1.2.0.MBEMIDI (MIUI8)

który już nie do końca cieszył mnie tak samo jak ta sama wersja zainstalowana 5 dni wcześniej. Jako że było już po 2 w nocy i miałem dość, stwierdziłem że wrócę do tematu w pracy. Około godziny 9:00 moim oczom ukazała się świeżutka wersja z dzisiaj:

- Global Stable V8.2.1.0.MBEMIDL (MIUI8)

Po powrocie do domu, stwierdziłem "może" być, ale muszę to zrobić po ludzku :) czyli:

- pobrałem wersje pod fastboot "markw_global_images_V8.2.1.0.MBEMIDL_20170302.0000.00_6.0_global_418e4b894c.tar",

- pierwsze rozpakowanie winrar'em, kolejne rozpakowanie 7-Zip'em i dostajemy tasiemca jako ścieżkę wraz z zawrotścią: folder "images" i pliki [standardowo],

- moją propozycją jest zmienić nazwę folderu z zawartością na jakąś krótszą np. "markw_global" i całość jako folder wpierdzielić na C:\, żeby finalna wersja folderu z ROM'em miała jak najkrótszą ścieżkę tj. "C:\markw_global"

- instalacja MiFlash --> tylko nie 2016.08.30.0 bo ona nie zadziała z tym telefonem, oddalicie telefon w fastboot, podłączycie po komputer dacie refresh i dostaniecie komunikat "Określone rzutowanie jest nieprawidłowe" i co byście nie próbowali przeinstalować, kable USB wymienić, portom USB w komputerze poprawiać luty, z Majewskim w reklamie Plusa w szałasie siedzieć nic to nie da. Instalujemy wersję 2016.04.01.0(64bit)

- okej, Ci co nie mają TWRP odpalają fastboot'a a Ci co mają TWRP odpalają je, klikają wyczyść, zaawansowane, zaznaczają wszystko prócz SD, potwierdzają, czekają i dostają telefon w wersji zapalające się logo Mi w pętli. Przytrzymujemy POWER, telefon gaśnie po kilku dobrych sekundach i w tym momencie dokładamy mu VOL- licząc że uda się wejść w fastboot --> POWER + VOL+ już nie działa w tym przypadku, nie pokaże się WAM okienko z krzakami gdzie mamy do wyboru "download, recovery, PCBA test itp itd." Z tego kroku nie ma odwrotu ;)

- podpinamy telefon w trybie fastboot do komputera

- odpalamy MiFlash z opcją "jako administrator", wskazujemy folder (u mnie to C:\markw_global), klikamy refresh, telefon się wykrywa, na dole zaznaczamy "flash all" i klikamy na FLASH - modlimy się teraz przed ponad 200 sekund, żeby nie zabrakło prądu (stacjonarka) aż ujrzymy taki ekran.

58c2fc36b55b3_2017-03-1019_37_01-MiPhone.thumb.png.d73ebeab8759c47763888d0e8f3124e3.png

Telefon po chwili sam się uruchomi, pomieli, pomieli i dostaniemy w pełni działający najnowszy ROM'ik Global Stable.

P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, osimaru napisał:

Aby zainstalować oficjalny global rom to również muszę wykonać wszystkie te czynności czy mogę to zrobić przez MiFlash lub MiRecovery z preinstalowanego romu?

Telefon w trybie download mode, czyli klawisz Power + volume up -> download i reszta w MiFlash.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...