Skocz do zawartości

Tutorial - instalacja MiuiPolska/Xiaomi.eu krok po kroku dla Redmi 4 Pro (aka Prime, High Version 3/32 GB) z iBuygou


Bishop

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie zanim zacznę coś motać na poważnie w telefonie. Doszłam na razie do punktu 6 ale w międzyczasie widzę, że mój win7 nie jest w stanie przy podłączaniu telefonu zainstalować sterownika dla tego sprzętu. Czy mam się tym martwić już teraz?

Czy to chodzi o któryś z tych http://gsmusbdriver.com/xiaomi-redmi-4-prime ?

PS. Ok, już wiem, że sterownik zainstaluje sie z miflashem. Potrzebny tylko restart PC.

 

Zrobiłam wszystko wg Twojego poradnika i wydaje mi się, że wszystko jest ok. Duży plus dla Ciebie!!!

 

 

 

Edytowane przez Frauka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pewien problem dotyczący tego telefonu i oprogramowania.

Po zainstalowaniu telefon działał ok dwóch godzin, po czym ukazało się logo MIUI i się wyłączył.

Teraz nie ma z nim żadnego kontaktu, nie widzi go PC, MiFlash,MiUnloch, fastboot ani flashboot nie działa, twrp również.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butcher933 napisał:

Witam,

mam pewien problem dotyczący tego telefonu i oprogramowania.

Po zainstalowaniu telefon działał ok dwóch godzin, po czym ukazało się logo MIUI i się wyłączył.

Teraz nie ma z nim żadnego kontaktu, nie widzi go PC, MiFlash,MiUnloch, fastboot ani flashboot nie działa, twrp również.

 

Gdzie kupiłeś Redmi 4 Pro i jaki miałeś domyślnie system w nim? Oraz czy instalowałeś wszystko tak jak w tym poradniku?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Butcher933 napisał:

w IBUYGOU, tak wszystko według poradnika. V8.0.6.0.MBECNDG .

Rozumiem, że smartfon działa, tylko nie wykrywa go PC, programy: MiFlash, MiUnlock, TWRP, również fasboot nie daje się włączyć w smartfonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butcher933 napisał:

telefon jest umarły a dodatkowo nie widzą go te programy i PC

To tu już ci niestety nie pomogę, a przy instalacji jak robiłeś czyszczenie (Wipe) to nie zaznaczyłeś przez przypadek opcji System? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bishop napisał:

To tu już ci niestety nie pomogę, a przy instalacji jak robiłeś czyszczenie (Wipe) to nie zaznaczyłeś przez przypadek opcji System? 

Raczej nie, jeśli by tak było to chyba by nie działał w ogóle? A tak to on działał parę godzin.

Napisałem do supportu IBUYGOU, czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeszcze nie posiadam tego modelu w swoich rękach ale chciałbym się dowiedzieć czy obowiązkowo trzeba aktualizować ? Bo co czytałem w wersji 6.12.8 są problemy z wykrywaniem sieci. Dopiero powrót do 6.11.10 pomógł.

Dnia 5.12.2016 o 23:43, Bishop napisał:

 

4.       Jeśli jeszcze nie aktualizowałeś systemu MIUI w smartfonie to wchodzisz w Tools potem w Updater i klikasz Check for updates lub w trzy kropki i w Download update, smartfon się zrestartuje i pobierze aktualizację, a następnie ją zaktualizuje (nie wyłączamy go w trakcie ani nic z nim nie robimy!) czekamy cierpliwie aż aktualizacja dobiegnie końca. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W punkcie 7 wszystko przebiega zgodnie z opisem. Jednak info jakie otrzymuję po użyciu komendy fast BOOT oem device-info jest następujące:

obrazek

Podczas  realizacji punktu 8 po weryfikacji konta pojawia  się mi komunikat "You device isn't supported Mi Unlock" wersja aplikacji to  1.1.0317.1

 

Pytanie Co robię nie tak ?

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam może dla niektórych głupie pytanie i nie idę też na łatwiznę, próbowałem znaleźć coś w internecie, ale nie znalazłem informacji którą mógłbym uznać za 100% wiarygodną. Mianowicie chodzi mi o to jak rozróżnić modele Xiaomi Redmi 4, powinno to  być gdzieś napisane w informacjach o telefonie? Z tego co czytałem to kwestia innych bebechów, ale tutaj z kolei pojawia się pytanie o różnicę między Pro a Prime. Mój model ma 8 rdzeniowy procesor 2.0 GHz, 3 Gb ramu, 32 GB pamięci wewnętrznej, Bardziej szczegółowe informacje z CPU-Z Qualcomm Adreno(TM) 506@ 650 MHz. Byłbym wdzięczny za odpowiedź, bo zanim się zabiorę za grzebanie w nim (dzisiaj dostałem błogosławieństwo od Xiaomi) to wolałbym mieć pewność co do oprogramowania, które należy pobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj redmi 4 pro ma  8.0.5.0 stable ( MBECNDG) i nie mogę odblokować BL poneważ jest komunikat że na telefonie nie jest to konto co w miflash. wyczytałem ze to dlatego ze mam stable a muszę mieć china dev. Ale powyżej 7.1 nie trzeba meic china dev.
Co mam zrobić? zainstalować china dev czy problem leży w czymś innym? Oczywiście na telefonie jest to samo konto co w miflash przy odblokowaniu BL.
Jeżeli instalować china dev to podajcie jakiegoś linka ponieważ ani tutaj ani na en.miui nie moge znaleźć radmi 4 pro
Pozdrawiam
Edit: znalazłem redmi 4 pro na en.miui i wgrywam mu 8.0.6.0 moze zadziała na tym
Edit2: nie mogę wgrać 8.0.6.0 ponieważ wyskakuje komunikat can't verify update :/
Edit3; mam china dev najnowszy, nadal problem przy 50% ze konto na urządzeniu jest inne niż w miflash.
Jakieś porady?

Edytowane przez dudusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przyjaciele najdrożsi!
Mam pytanie! Udostępni ktoś konto xiaomi z bym mógł odblokować redmi 4 pro? Zapłacę! Chodzi mi tylko o możliwość odblokowania. Za 2dni dziewczyna ma urodziny, nie wypada mi nie dać tego prezentu! Z chińskimi krzakami, ten telefon wygląda tragicznie :/

Może zna ktoś jakiś inny sposób na odblokowanie bl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 10.12.2016 o 11:19, Thedomel napisał:

Witam, jeszcze nie posiadam tego modelu w swoich rękach ale chciałbym się dowiedzieć czy obowiązkowo trzeba aktualizować ? Bo co czytałem w wersji 6.12.8 są problemy z wykrywaniem sieci. Dopiero powrót do 6.11.10 pomógł.

 

W tym poradniku https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblokowywanie-bootloadera-w-urządzeniach-xiaomi-poradnik/?page=1 autor pisze, że:

"UWAGA! PAMIĘTAJMY, ŻEBY MIEĆ ZAINSTALOWANE NAJNOWSZE OPROGRAMOWANIE DEVELOPER CHINA BĄDŹ GLOBAL (MOŻE BYĆ STABLE, LECZ TYLKO TE NAJNOWSZE)!"

3 godziny temu, dudusik napisał:

Moj redmi 4 pro ma  8.0.5.0 stable ( MBECNDG) i nie mogę odblokować BL poneważ jest komunikat że na telefonie nie jest to konto co w miflash. wyczytałem ze to dlatego ze mam stable a muszę mieć china dev. Ale powyżej 7.1 nie trzeba meic china dev.
Co mam zrobić? zainstalować china dev czy problem leży w czymś innym? Oczywiście na telefonie jest to samo konto co w miflash przy odblokowaniu BL.
Jeżeli instalować china dev to podajcie jakiegoś linka ponieważ ani tutaj ani na en.miui nie moge znaleźć radmi 4 pro
Pozdrawiam
Edit: znalazłem redmi 4 pro na en.miui i wgrywam mu 8.0.6.0 moze zadziała na tym
Edit2: nie mogę wgrać 8.0.6.0 ponieważ wyskakuje komunikat can't verify update :/
Edit3; mam china dev najnowszy, nadal problem przy 50% ze konto na urządzeniu jest inne niż w miflash.
Jakieś porady?

Najpierw zaktualizuj smarftona do wersji 8.0.6.0 przez updatera patrz punkt 4 poradnika :

4. Jeśli jeszcze nie aktualizowałeś systemu MIUI w smartfonie to wchodzisz w Tools potem w Updater i klikasz Check for updates lub w trzy kropki i w Download update, smartfon się zrestartuje i pobierze aktualizację, a następnie ją zaktualizuje (nie wyłączamy go w trakcie ani nic z nim nie robimy!) czekamy cierpliwie aż aktualizacja dobiegnie końca.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dudusik napisał:

mająć 8.0.5.0 stable, wchodząc w updater nie sciągało mi aktualizacji, a próbując zainstalować ręcznie nie działało. sciągnąłem i zainstalowałem china dev z tego linku dla redmi 4 prime i też nie działa tzn zawiesza się na 50%

http://en.miui.com/a-234.html

Na smartfonie będąc zalogowanym kliknij w aplikacji Updater w trzy kropki w prawym górnym rogu, a następnie download update musi ci pobrać tą aktualizację a następnie w check for updates.  

Jakby co to zawsze możesz spróbować flashować system tak jak w tym poradniku

patrz od punktu 12. MiFlash w trybie EDL (tylko dla urządzeń z procesorem Qualcomm Snapdragon).

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś właśnie skończyłem odblokowywać bootloader na 2 telefonach RM4 Prime. Trochę nad tym posiedziałem (uporczywe zatrzymywanie się na 50 % odblokowania), i skoro mi się udało może komuś te rady pomogą. Prosze o przeczytanie całego posta, żeby nie było zaskoczenia pod koniec. Siedziałem nad tym długo więc różne rzeczy ściągałem i instalowałem, jednak drugi telefon poszedł od razu więc chyba nie ma tu miejsca na przypadek. Telefony były nowe, tak więc nie zależało mi na danych, użyta funkcja Flash wyczyści wszystko - należy o tym pamiętać. Wszystko robicie na własną odpowiedzialność, u mnie zadziałało.

Zaczynając, jedno konto na które poprosiłem o zgodę na odblokowanie miałem przypisane do RM2, tak więc:

1. W telefonie RM2, Ustawienia>Xiaomi>Wyloguj, dodatkowo mając na uwadze porady innych zmieniłem na forum http://en.miui.com/ w ustawieniach konta model telefonu na RM4 Prime (login i hasło jak przy logowaniu na konto Xiaomi). Przekładka karty SIM do nowego tel.

2. W telefonie RM4 Prime zainstalowany był ROM Global Stable, należy pobrać nowy ROM China Dev, ja ciągnąłem stąd: http://en.miui.com/a-234.html (długo się pobiera ale pewne źródło). Rom rozpakowujemy na dysku.

3. Aby zainstalować powyżej ściągnięty ROM trzeba pobrać też MiFlash, odpowiednią wersję, (pkt 6 w poradniku z pierwszego posta)

4. Przystępując do instalacji należy przejść do download mode, w tym celu wyłączamy telefon, później kombinacja przycisków VOL+ i POWER, następnie wybieramy opcję download. Telefon 'zgaśnie', ale otwieramy MiFlash w którym po odświeżeniu jest on widoczny. Co ważne przypisany jest do Device jako COMxx. Przy użyciu Browse odnajdujemy plik (w moim przypadku użyłem funkcji Flash All), i robimy flasha. Po jego wykonaniu aby telefon wyprowadzić ze stanu download należy przytrzymać POWER ok 10s, telefon przez chwilę będzie się uruchamiał, ale należy pozostawić go w spokoju.

5. WAŻNE! Przy pierwszym uruchomieniu systemu, dostaniemy pytania o odcisk paluszka, dzielenie się danymi itp, wszystko zaznaczamy na nie! NIE logujemy się na konto XIaomi, jedyne co to pozwoliłem sobie na połączenie z WiFi. Po uruchomieniu tel, przechodzimy do Ustawienia>Xiaomi>logujemy się zgodnie z kontem na które uzyskaliśmy zgodę na odblokowanie>Synchronizacja, Lokalizacja urządzenia i Wiadomości w chmurze wyłączamy. Następnie w koncie Xiaomi>Moje urządzenia>Pozostałe urządzenia czyścimy wszystko co jest (ale tak żeby nie usunąć danych na koncie). Wracamy znów do Xiaomi> klikamy na '>' obok numeru konta,>Nr telefonu> Pierwsza pozycja i weryfikujemy swoją tożsamość (powinien przyjśc sms z kodem). Po tym kroku, przy powrocie do Xiaomi>Moje urządzenia> W nazwie urządzenia powinno pojawić się że jest aktywne - bez tego ani rusz.

6. Idziemy do Ustawienia>Informacje o telefonie>Przyciskamy chyba z 7 razy na wersję MIUI aby otrzymać uprawnienia programisty. Gdy już je mamy, Ustawienia>Dodatkowe ustawienia>Opcje programistyczne>Włączamy debugowanie oraz włączamy OEM Unlocking Allow the bootloader to be unlocked, Nastepnie klikamy w opcję która znajduje się między OEM a debugowaniem, dajemy Mi Unlock Status, i wychodzimy. 

7. Narzędzie MiFlashUnlock pobrałem stąd: http://bigota.d.miui.com/miflashunlock/MiFlashUnlock_latest.zip (link dziwny ale z forum en.miui.com), narzędzie jest w j.chińskim ale jest wiele filmików na yt, gdzie można zobaczyć co trzeba nacisnąć. Nastepnie zalogowałem się na przeglądarce na konto Xiaomi(robiłem to przy każdej próbie), dalej zalogowałem się w programie MiFlashUnlock, przeszedłem do trybu fastboot(wyłączamy telefon a następnie kombinacja VOL- i POWER), podpiąłem urządzenie do komputera i Unlock, wkońcu mamy upragnione 100%:)

8. Dalej idziemy wg instrukcji instalacji oprogramowania przez TWRP, opisy dostępne wszędzie więc ode mnie tyle.

Tak jak pisałem wczesniej, spędziłem nad tym wiele czasu, ale przy drugim telefonie poszło za pierwszym razem. W razie gdy mamy już najnowszy Rom China Dev a telefon męczyliśmy wieloma podejściami odblokowania wg mnie wymagane jest przywrócenie do ustawień fabrycznych: Ustawienia>Dodatkowe ustawienia>Kopia i kasowanie danych>Ustawienia fabryczne (pamiętajmy o utracie danych z tel)  Z rzeczy które instalowałem dodatkowo szukając opcji jak odblokować BL, instalowałem sterowniki do USB pobrane stąd: https://androidmtk.com/download-xiaomi-usb-drivers . Więcej nie pamiętam abym coś dziwnego pobierał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, atam23 napisał:

 Nastepnie klikamy w opcję która znajduje się między OEM a debugowaniem, dajemy Mi Unlock Status, i wychodzimy.  

moglbys dac ss z tego, poniewaz u mnie nie ma nic "pomiedzy"

Bishop- próbowałem na dev i stable i ani na tym ani na tym nie działa

Edytowane przez dudusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj odblokowałem kilka sztuk i wniosek jest jeden - idzie tak samo jak na każdym innym modelu. Początkowo na China Stable zatrzymywało się na 50%. Zainstalowałem wersję dev i poszło od razu. Wgrywałem MiFlash.Taka sama sytuacja była z Redmi 4A, tyle, że tutaj użyłem Aktualizacji bo edl nie działał. 

Edytowane przez art12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem zainstalować znów china dev ale w miflashu wyskoczył błąd wyłączyłem tryb EDL włączyłem telefon i teraz nie mogę włączyć wi-fi po prostu klikająć na ikone nie "podświetla się" i nie mam do wyboru żadnej sieci...
zrobiłem reset ustawień fabrycznych i nic.
Zflashować przez fastboot nie mogę bo również jest błąd, a EDL się nie włącza, poniewaz po kliknięciu download w trybie testowym są wibracje i odpala sie system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, art12 napisał:

@dudusik Spróbuj z poziomu fastboota wpisać fastboota oem edl.

Tapatalking z Mi Note 2 6/128
 

On ma Redmi 4 Pro od Goldiego i być może tu tkwi problem, ja swój poradnik pisałem typowo pod Redmi 4 Pro z iBuygou zaznaczyłem to w tytule. Dzięki temu pomijane jest flashowanie systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Udało się, ale od początku.
Kupilem Redmi 4 Pro/prime w sklepie Goldway na Ali. Przyszedł z wgranym 8.0.5.0 stable, na nim odblokowanie BL mi sie nie udało. nie mogłem go zaktualizować przez updater do wersji 8.0.6.0 więc flashem wgrałem od razu china dev. Wtedy też nie mogłem odblokować BL... i tak się motałem.
Stanęło na tym, że na wgranym Stable 8.0.6.0 zalogowałem się na konto xiaomi tak jak pisał @atam23 

10 godzin temu, atam23 napisał:

5. WAŻNE! Przy pierwszym uruchomieniu systemu, dostaniemy pytania o odcisk paluszka, dzielenie się danymi itp, wszystko zaznaczamy na nie! NIE logujemy się na konto XIaomi, jedyne co to pozwoliłem sobie na połączenie z WiFi. Po uruchomieniu tel, przechodzimy do Ustawienia>Xiaomi>logujemy się zgodnie z kontem na które uzyskaliśmy zgodę na odblokowanie>Synchronizacja, Lokalizacja urządzenia i Wiadomości w chmurze wyłączamy. Następnie w koncie Xiaomi>Moje urządzenia>Pozostałe urządzenia czyścimy wszystko co jest (ale tak żeby nie usunąć danych na koncie). Wracamy znów do Xiaomi> klikamy na '>' obok numeru konta,>Nr telefonu> Pierwsza pozycja i weryfikujemy swoją tożsamość (powinien przyjśc sms z kodem). Po tym kroku, przy powrocie do Xiaomi>Moje urządzenia> W nazwie urządzenia powinno pojawić się że jest aktywne - bez tego ani rusz.

Pamiętajcie aby urządzenie było AKTYWNE. w żadnym przypadku nie sprawdziłem czy jest AKTYWNE a dopiero na sam koniec na wgranym (juz z resztą chyba 2gi raz) Stable 8.0.6.0 to zrobiłem. i chyba to było kluczem do sukcesu.

Wiadomo cała instalacji musi odbywać się tak jak jest to opisane w 1 poście.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam, w razie pytań podpowiemy :)

PS: był moment, że po wgrywaniu Miflashem któregoś roma wyskoczył błąd a po wyjściu z Fastbota/EDL nie mogłem włączyć WIFI, nie wiem dlaczego tak się stało, ale po zainstalowaniu MIUI PL wszystko wróciło do normy.... chyba :D
Na razie wszystko jeszcze sprawdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1 - przeszedłem właśnie podobną drogę przez mękę (tel od Goldiego).

Wrzucony miui.eu i tak na szybko:

-częste crashe Sklepu Play

-motywy - nie można połączyć się z siecią (wifi/ lte)

-nie można wykonać zdjęcia domyślnym aparatem: zamontuj pamięć wewnętrzną USB przed użyciem 

Jakieś pomysły? 

[przydałby się dział dla Redmi 4]

Edytowane przez Th3rioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Th3rioN napisał:

+1 - przeszedłem właśnie podobną drogę przez mękę (tel od Goldiego).

Wrzucony miui.eu i tak na szybko:

-częste crashe Sklepu Play

-motywy - nie można połączyć się z siecią (wifi/ lte)

-nie można wykonać zdjęcia domyślnym aparatem: zamontuj pamięć wewnętrzną USB przed użyciem 

Jakieś pomysły? 

[przydałby się dział dla Redmi 4]

U mnie takie problemy nie występują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze wipa - nic to nie pomogło, soft nadal sypie błędami...
Może ponowienie operacji, od kroku z TWRP pomoże? Koniecznie trzeba tam wejść w ustawienia pamięci do instalacji ROM? Bo to jedyny element który pominąłem...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...