Skocz do zawartości

Root dla Mi5


MaX Zino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

próbowałem rootować moje urządzenie przez aplikacje iroot i kingroot w wersjach zarówno na pc jak i telefon - niestety bezskutecznie. Root mi jest potrzebny w celu wgrania klawiatury z LG G2/G3, do której się tak bardzo przyzwyczaiłem :> Na anglojęzycznych stronach znalazłem poradniki z wgrywaniem TWRP itp. ale wolę nie ryzykować z takich źródeł, bo wiadomo jak to jest. Jeśli ktoś rootwał swoją mi5 i ma sprawdzony sposób, to byłbym wdzięczny za podzielenie się nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też próbowałem ;) próbowałem też tej metody z lokalizowaniem telefonu :/ Wpadłem też na taki temat: 

Poradnik pod mi4c. Podejrzewam, że na Mi5 też działa, tylko nie chciałbym pobrać złych plików - zwłaszcza chodzi tu o ten obraz systemu, bo nie wiem do końca co to takiego :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Wylogować i zalogować ponownie
- Wejść na chmurę Miui i tam spróbować zlokalizować telefon (podobno takie coś "przetyka" system i pozwala odblokowac)
W opcjach programistycznych powinieneś mieć linijke Mi Unlock Status - jeśli masz tam locked to tapnij tam w przypisz konto czy jak to się nazywało. Po tym kroku mój telefon odblokował się.
Odblokowanie globala jest bardzo chineryczne. Ja mojego Mi5 odblokowywalem z miesiac. A potem z dnia na dzien mi się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MaX Zino napisał:

Okej zrobiłem to, niech dla potomnych zostanie:

w opcjach programistycznych była opcja z mi account - trzeba tam wejść i powiązać telefon z kontem - wcisnąć przycisk; no i potem przeskoczyło 50% i wszystko się odblokowało :>

Zrobienie tego na pewno nie jest warunek konieczny. Kilka telefonów bez tego kroku spokojnie odblokowałem, a na jednym i to nie pomagało. Chyba, że teraz jest już to konieczne (wcześniej nie było, nawet nie wiem, czy ta opcja tam istniała). To trochę bez sensu, przecież samo zalogowanie się z telefonu do konta Xiaomi wiąże telefon z kontem i to wiąże całkiem konkretnie. No ale, na pewno nie powinno zaszkodzić, a możliwe, że pomoże odblokować także innym. Żeby nie było, że sugeruję tego nie robić. Robić, robić, tylko się dziwie, że nagle pomaga coś, co nie było potrzebne wcześniej.

Jedno jest pewne. Tak pogmatwali ten proces odblokowania, że jakiegoś anty-Nobla powinno za to dostać w dziedzinie User-un-Friedliness czy tam coś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2016 o 14:39, zimex napisał:

Ja miałem taki problem, jak miałem jakieś dziwny soft wgrany jeszcze przez Chińczyka. Wrzuciłem official stable i problem zniknął

Zakup w PL, telefon miał MIUI 7 z czerwca, od groma chińskiego badziewia. Po wgraniu z autoaktualizacji MIUI 8 zostało jedno systemowe chińskie "coś" w opcjach ułatwienia dostępu (nigdzie niewidniejące jako samodzielna aplikacja). Warto kruszyć kopię i czyścić telefon do zera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2016 o 22:39, Francis napisał:

Zakup w PL, telefon miał MIUI 7 z czerwca, od groma chińskiego badziewia. Po wgraniu z autoaktualizacji MIUI 8 zostało jedno systemowe chińskie "coś" w opcjach ułatwienia dostępu (nigdzie niewidniejące jako samodzielna aplikacja). Warto kruszyć kopię i czyścić telefon do zera?

Ja tam jednak bym polecał MIUI EU. Ale Global tez dla ludzi jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 11/30/2016 o 09:14, zimex napisał:

Jak masz soft official stable, albo miuipolska (xiaomieu) to niewarto według mnie. Ja lece na globalu najnowszym i wszystko jest OK.

Ja bym tez zostal na global stable ale ta glosnosc glosniczka i sluchawkach w globalu jest masakryczne dlatego  trzeba zrobic zmiane ktora mozna wylacznie wykonac z root i dlatego musze tez go zrobic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wyzwolenia napisał:

Ja bym tez zostal na global stable ale ta glosnosc glosniczka i sluchawkach w globalu jest masakryczne dlatego  trzeba zrobic zmiane ktora mozna wylacznie wykonac z root i dlatego musze tez go zrobic :(

Ja siedzę na 6.11.10 dev i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2016 o 20:44, wyzwolenia napisał:

Tak wiem ale nie chce znowu meczyc sie z dev - czesto nie dzialalo cos a pozniej sa fochy jak sie marudzi

wole sprawdzony global lecz tam jest babol z dzwiekiem :(

Dev 6.11.10 polecam z czystym sumieniem. Myślę, że kolejny stable, jaki wyjdzie na Mi5 to będzie na jego bazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev 6.11.10 polecam z czystym sumieniem. Myślę, że kolejny stable, jaki wyjdzie na Mi5 to będzie na jego bazie.

Siedziałem na 6.11.3 miałem kilka drobnych problemów które nie przeszkadzały w codziennym użytkowaniu. Przeszedłem na 6.11.10 i zniknęły. Wydanie bardzo udane.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12/17/2016 o 23:25, latet napisał:

Dev 6.11.10 polecam z czystym sumieniem. Myślę, że kolejny stable, jaki wyjdzie na Mi5 to będzie na jego bazie.

Ehhh kusicie chlopaki.

A tak dobrze mi na tym stabilnym romie.

Podpowiedzcie mi zanim zaczne mieszac :) i isc w kierunku 6.11.10 EU.

Czy teraz (nie mam odbiezpieczonego bootloadrea) moge zrobic backup tego co mam w telefonie? Nie pytam o aplikcje (choc moga tez byc) ale o system ktory akutlanie mam i bede mogl do niego wrocic? Jak to zrobic?

A moze nie da sie? A jesli nie to w kotrym momencie bede mogl? Po wgraniu TWRP? No i czym?

Jakbyscie mogli to w kilku zdaniach opisac to bylbym wdzieczny bo wszyscy krzycza zeby wpierw backup zrobic ale juz malo kto to opisze

A moze lepiej ostani (piatkowy) bo czytam wlasnie. Cytujac:

Cytat

Bardzo dobry build systemu (6.11.15) nawet skłonny jestem napisać że najlepszy od czasu 6.11.3 który był fenomenalny jeśli chodzi o mnie. Późniejsze 6.11.10 i 6.12.8 działały w miare stabilnie, ale zdarzały się FC i jakieś sporadyczne błędy w funkcjonowaniu telefonu.

A nie bede ukrywal ze zalezy mi bardziej na stabilnosci niz nowych ficzerach

Update 1. Tak widze ze ludzie glosuja 46% vs 53% global vs EU czyli wcale ludzie tak mega nie sa za EU.
Ja na mi4c troche marudzilem na baterie wlasnie w EU, teraz na Mi5 jestem zachwycony bateria na Globalu.

Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWRP zainstalujesz przez fastboot :) i przez TWRP robisz backup systemu czegokolwiek chcesz. W poradniku,który zrobił Redmi2 masz opisane jak to zrobić.Tylko aby zainstalować TWRP musisz miec odblokowany bootloader.

Sam mam 6.11.10 i bardzo go chwalę nic się nie dzieje wszystko działa itp. Na MiuiPolska masz opisane różnice globalem a xiaomi.eu,więc sam zdecyduj heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

Wiesz roznice sa opisane ale nie jest tez napisane ze chocby Dev zazwyczaj maja wiecej bugow. Troche bylo to meczace na Mi4c

Fajnie by bylo aby ktos porownal np. ile trzyma bateria global vs eu. Ja wyzej podalem linka i z niego widac ze wcale tak duzo osob nie przechodzi na eu.

Od razu napisze ze nie jestem przeciwnikiem ale.... tez nie chce spieprzyc czegos co dziala poprawnie.

Np. czytalem dyskusje na forum. Ktos zapytal czy jak zrobi backup twrp to czy prosto wroci do globala z eu. Acid napisal ze bez problemu. Ktos tam probowal i mial sporo schodow :( A i tekstow typu "po co wchodzisz w EU".... "przeciez nie musiales" tez sie przy mi4c naczytalem :(

Jedyny problem z Globla Stable jest taki ze dziwek jest cichy. Nie wiem jak sobie z tym poradzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...