Skocz do zawartości

Mi5s czy warto?


Blvckhype

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że bierzemy to pod uwagę. W fotografii fizyki nie oszukasz - sensor jest większy, rozmiar pikseli również, co za tym idzie - jakość zdjęć jest lepsza.

Bezpośrednich porównań nie ma zbyt wiele, np. tutaj: http://www.gadgetsedrones.com/2016/10/comparativo-entre-camaras-xiaomi-mi5-vs.html

Nie chcę mówić, że aparat w Mi5 jest kiepski, bo generalnie jest w porządku, jednak w Mi5s mamy pod tym względem postęp i to znaczny, czego nie można zanegować. Ostrość, nasycenie, rozpiętość tonalna, nasycenie barw, poziom szczegółów - pod każdym aspektem zwycięża Mi5s. Nadal do poprawy są algorytmy przetwarzania zdjęć Xiaomi, bo na co naprawdę stać ten sensor pokazał Google w Pixelu z użyciem trybu HDR+. Niemniej jednak wywoływałem już RAWy z Mi5s i można osiągnąć naprawdę - jak na telefon - spektakularne efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 21.12.2016 o 22:19, Niejeden z nas napisał:

Nie wiedziałem, że mi5 robi bardzo różne zdjęcia. Ja porównywałem z egzemplarzem do którego miałem dostęp. Mi5s robi wg mnie lepsze, mniej zaszumione i wyraźniejsze zdjęcia przy mniejszej objętości pliku.

wysłane z nokii 7110
 

Bo tak powinno być. Teoretycznie Mi5 ma tę przewagę bo ma OIS, ale po testach widać, że lepiej nie mieć skopanego OIS i postawić na lepszy sensor i większe piksele.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedzi. 

 

Czyli jeśli chce korzystać z internetu na jednej z kart to ustawiam ją jako domyślną do internetu i leci 4G o ile jest dostępna? Mam firmową kartę gdzie internet jest nielimitowany, a połączenia chciałbym by domyślnie szły z mojego numeru - czyli tu byłoby 3G?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
5 godzin temu, sp4ubw napisał:

@galakty aplikacja zmodowana z działu modyfikacje systemowe.

Czyli ta z wymuszonym zapisem 100% jpeg i odszumianiem? Myślałem że jakaś zewnętrzna ;) 

Dzisiaj trochę się pobawiłem z Mi4C i wydaje mi się, że jest to samo co na Mi5S. Otóż Mi5S robi lepsze foty od Mi5, piksele widzą więcej i tego nie da się oszukać. Kwestia tego, żeby ręcznie ustawiać czas naświetlania. Dziś będąc w kinie, w kiepskim oświetleniu, na auto zdjęcie wyszło okropne, ale na 1/2 z ręki było dobre, w dodatku nie poruszone. Zresztą wrzucałem do działu mi4c zdjęcie zrobione wieczorem przy lampach i zasłoniętych roletach. 

Więc jak ktoś ogarnia pstrykanie to mi5s będzie lepszy (sam miałem dylemat który z nich wygrywa). Najlepiej różnicę widać podczas 4K, tam gdzie Mi5s ledwo widzi obiekt, to na Mi5 go nie ma :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2017 o 21:18, m4ci3k_sz napisał:


7.0 nie ma natywnej obsługi 3d Touch, nic nie zmieni

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

Jednak na czystym systemie android 7.0 przytrzymanie dłużej na ikonce rozwija skrót. Jednak nie jest to funkcja 3d tylko google inaczej to troszkę rozwiązało u siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...