mihail1

Redmi Note 3 Pro - MIUI 8 / 9 Stable

Recommended Posts

Guest fanxiaomi
26 minut temu, muszateq napisał:

Po co wgrywać to samo co już masz ?

Wysłane z mojego SM-T800 przy użyciu Tapatalka

Bo nie jestem pewny czy nie jest ten aktualny global z malware. Ciągle pobiera mi się instalka apk o nazwie: App_SystemAd.apk

Ponadto w folderach mam opcję wyświetlania reklam/propozycji progamów...

Tak ten system ma wyglądać?

Edited by fanxiaomi

Guest fanxiaomi
22 minuty temu, muszateq napisał:

Pokaż screena z info o systemie.

screen - Kopia.jpg

Oryginał , przeinstalowanie nic nie zmieni. Apka systemowa więc ją zostaw w spokoju, reklamy się nie wyświetlają telefon nie zamula, używaj.

Polecam odblokowanie roota i greenify. To skutecznie działa na drenaż baterii.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Przywrócenie ustawień fabrycznych pomogło :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Siemacie! Nie wiem czy coś się nagle stało mojemu RN3P, ale zaniepokoiła mnie dzisiejsza nocna utrata 10% bez żadnej aktywności. WiFi, dane mobilne itp. nic nie działało. Zazwyczaj strata to 1-2%. Czy ktoś może ma jakiś pomysł po zerknięciu na screeny?

Screenshot_2016-11-20-17-49-17-783_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-20-17-49-28-378_com.uzumapps.wakelockdetector.png

6 minut temu, krzyci81 napisał:

Siemacie! Nie wiem czy coś się nagle stało mojemu RN3P, ale zaniepokoiła mnie dzisiejsza nocna utrata 10% bez żadnej aktywności. WiFi, dane mobilne itp. nic nie działało. Zazwyczaj strata to 1-2%. Czy ktoś może ma jakiś pomysł po zerknięciu na screeny?

Screenshot_2016-11-20-17-49-17-783_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-20-17-49-28-378_com.uzumapps.wakelockdetector.png

daj więcej zdjęć z tego wakelock detector.

2 minuty temu, Matf napisał:

daj więcej zdjęć z tego wakelock detector.

nie mam nic innego w tym programie poza tym co zamieściłem.Jedynie po kliknięciu WIĘCEJ otwiera się okno z tym co widać na zdjeciu

Screenshot_2016-11-20-18-00-54-947_com.miui.securitycenter.png

Edited by krzyci81

2 minuty temu, Matf napisał:

musisz się połączyć z pc i postępować według instrukcji, jeśli nie masz roota.

niestety nie umiem po angielsku, a tłumaczenie gogle jest lipne - nic nie mogę zrozumieć o co chodzi, co robić itp. Jest jakieś inne wyjście żeby się dowiedzieć co pożera baterię?

nie.

Przecież nawet nie musisz umieć angielskiego, bo tam masz zdjęcia i opis na poziomie podstawówki.

1 minutę temu, Matf napisał:

nie.

Przecież nawet nie musisz umieć angielskiego, bo tam masz zdjęcia i opis na poziomie podstawówki.

Nie wiem o czym piszesz, bo na moim smartfonie wyświetla się tylko tekst.

Guest fanxiaomi
6 godzin temu, muszateq napisał:

Oryginał , przeinstalowanie nic nie zmieni. Apka systemowa więc ją zostaw w spokoju, reklamy się nie wyświetlają telefon nie zamula, używaj.

Ok, tylko dlaczego samoistnie ściągają się pliki/istalki, Sophos wykrywa to jako zagrożenia.

Ponadto w folderach jest na dole opcje "proponowane programy" jakby coś chciano mi narzucić. Trochę jak malware.

Pewnie każdy Xiaomi tak ma, tylko nie każdy widzi że coś mu się instaluje lub to ignoruje nie wiedząc co to dokładnie... Tak się traci ważne dane i są włamania do banków... szkoda że taka polityka Xiaomi.

Czy na xiaomi.eu też występują opisane powyżej problemy z softem szpiegującym (zainstalujcie Sophos Security aby to potwierdzić)?

Właśnie, w ogóle ta pajacerka z nazwą "fan xiaomi", a pierwszy narzeka i wymyśla nie mając nawet wiedzy tylko bazuje na domysłach.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Ok, tylko dlaczego samoistnie ściągają się pliki/istalki,

U mnie nic takiego nie występuje na global dev, w każdym razie jeżeli chcesz przeinstalowac soft to pobierz fastboot Rom i zainstaluj przez Miflash w trybie edl.

Kurczę, coś jednak musi być nie tak- tuż przed snem odłączyłem od ładowania, było 100%. Wszystko powyłączane, a jednak 8% zeżarło :( Nagle, bo do poprzedniego ładowania tak się nie działo. Jak to możliwe, że ot tak sobie coś ma wpływ na taki spadek baterii? I czy ktoś ma po polsku instruktaż, co zrobić aby ten detector zaczął wyświetlać apki zjadające baterie, jak doinstalować to coś?

Screenshot_2016-11-21-07-14-18-205_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-21-07-14-14-203_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-21-07-13-41-096_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-21-07-13-31-565_com.miui.securitycenter.png

A bateria Ci się nie nagrzewała? Mi po resecie do fabrycznych działał jakiś proces i procesor cały czas mocno pracował i bateria leciała. Pomógł restart telefonu

23 minuty temu, rubajticos napisał:

A bateria Ci się nie nagrzewała? Mi po resecie do fabrycznych działał jakiś proces i procesor cały czas mocno pracował i bateria leciała. Pomógł restart telefonu

Hm.. też tak pomyślałem, i zaraz po napisaniu tutaj wyłączyłem i włączyłem smartfona. Zobaczę jak najbliższej nocy będzie się zachowywać bateria, bo sprawa wyjątkowo dziwna...a może Ty wiesz jak się zabrać za wgranie tego dodatku, który pozwoli rozszerzyć działanie wakelocka by pokazał aplikacje które zżerają baterię?

14 godzin temu, muszateq napisał:

U mnie nic takiego nie występuje na global dev, w każdym razie jeżeli chcesz przeinstalowac soft to pobierz fastboot Rom i zainstaluj przez Miflash w trybie edl.

To spróbuj np. odinstalować aplikację mab, msa. Po chwili same się po cichu zainstalują. Xiaomi może wysyłać i instalować dowolne aplikację jakie chce, niezbyt to bezpieczne, możemy jedynie wierzyć w dobre intencje Xiaomi.

A co do reklam w apkach systemowych, to niestety kilka aplikacji w MIUI nie jest pisana przez Xiaomi a przez zewnętrznych developerów, większość to forki appek z Play Store, niektóre jak Explorer lub Panel Sterowania wyświetlają reklamy, inne jak np przeglądarka nie. 

Ale ja doskonale wiem, że każdy Android łączy się serwerami. Googla, Samsunga czy Xiaomi, jeden pies, nie wiemy co przesyłają i możemy jedynie zaufać producentom, że nie wykorzystają niecnie tych danych :D

Napisałem tylko fakty, które są takie że Xiaomi ma możliwość zdalnego zainstalowania dowolnych aplikacji bez naszej zgody i wiedzy, co zresztą robi i podałem przykłady. Że to jest aplikacja systemowa nic nie zmienia - to tylko sposób oznaczenia, w czystym Androidzie ich nie ma, nikt nie wie do czego one służą u Xiaomi (przynajmniej nie znalazłem oficjalnej odpowiedzi), po odinstalowaniu same się pobiorą i ponownie zainstalują.

A co do reklam to np. zrób czyszczenie, po skończeniu przejdzie na ekran z wyborem innych działań (Dokładne czyszczenie, Skan antywirusowu itd.) na których są 2 duże banery reklamowe. W kilku innych miejscach też widziałem reklamy w appkach systemowych, jeśli masz zainstalowane jakieś blokery reklam np. na plikach host, to logiczne że ich nie zobaczysz.

Edited by Fikoblin

5 godzin temu, rubajticos napisał:

No i chyba dałem radę, bo o to co mi się pojawiło po tej operacji...

Czy mógłby ktoś się wypowiedzieć na podstawie tych screenów cóż to może zżerać mi baterię w nocy?

Screenshot_2016-11-21-14-53-51-982_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.jpg

Screenshot_2016-11-21-14-54-05-578_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.jpg

Screenshot_2016-11-21-14-54-10-878_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.jpg

Screenshot_2016-11-21-14-54-15-088_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.jpg

Screenshot_2016-11-21-14-54-22-239_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.jpg

Screenshot_2016-11-21-14-54-27-398_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.jpg

Screenshot_2016-11-21-14-54-57-400_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.jpg

Screenshot_2016-11-21-14-55-10-636_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.jpg

Screenshot_2016-11-21-14-55-18-152_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.png

Screenshot_2016-11-21-14-55-26-286_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.png

Screenshot_2016-11-21-14-55-32-673_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.png

Screenshot_2016-11-21-14-55-37-307_com.uzumapps.wakelockdetector.noroot.png

Zsynchronizuj chmurę Xiaomi może. Nie widzę tu nic podejrzanego. 

GPS wyłączony na noc?

Edited by Matf

7 minut temu, Matf napisał:

Zsynchronizuj chmurę Xiaomi może. Nie widzę tu nic podejrzanego. 

GPS wyłączony na noc?

Oczywiście, wszystko mam wyłączone, nawet dzisiejszej nocy ubiłem apki - żeby nic nie pobierało prądu...

No dobra, synchronizuję Chmurę Xiaomi - pisało, że 6260 elementów do synchronizacji.

W moim przypadku na redmi note 3 pro na miui 8.0.6.0 na siorbanie baterii pomogła zmiana launchera (ja dalem nova nie wiem jak inne) i jak wysysało mi w nocy 10%+ baterii tak teraz jest 1-2% 

Guest fanxiaomi
8 godzin temu, Redmi2 napisał:

A skad pewnosc ze taki google nie wrzuca sam bacdorow? Albo taki producent jak samsung, htc?

Albo sjad pewbosc ze nie masz ich w cyanie lub aosp i wszystkich innych przerobkach? Bo co po powiedzieli ze nie ma :-D ? Ja bym sie wlasnie bal bardziej wgrywajac wszelakie porty i alternatywne romy niz od samego producenta.

Nie rozumie tez jedngo kupowac xiaoni i zalic sie ze niby szpieguja itp, po co? Lepiej kupic samsunga, htc, lg i sie nie martwic bo nie bedzie nas xiaomi szpiegowalo tylko google, samsung itp..

Po pierwsze to się nikt nie żali że Xiaomi "po cichu" pobiera i instaluje niechciane pliki, tylko pytałem o fakty, które Fikoblin jako jeden z nielicznych potwierdził (inni zapewne nieświadomi...), dlatego pytałem czy na xiaomi.eu też tak rzeczy się dzieją...

Po drugie, jak już podchodzimy w ten sposób do tematu, to ja wolałbym być szpiegowany przez firmy pokroju google (amerykańskie) niż chińskie (sprzymierzone z Rosją), bo w przypadku "nadużycia" będą straty niewyobrażalnie większe...

Edited by fanxiaomi

4 godziny temu, Javek napisał:

W moim przypadku na redmi note 3 pro na miui 8.0.6.0 na siorbanie baterii pomogła zmiana launchera (ja dalem nova nie wiem jak inne) i jak wysysało mi w nocy 10%+ baterii tak teraz jest 1-2% 

No nigdy mi to nie przeszkadzało w żywotności baterii, zobaczę jak się będzie zachowywała po zsynchronizowaniu chmury Xiaomi. 

Mam wgrany taki rom:

Spoiler

Screenshot_2016-11-21-22-35-49-393_com.android.settings.png

i chcę wgrać xiaomi.eu nie mogę sprawdzić bootloader wwchodze w Minimal ADB and Fatboot daje "fastboot devices" i nic się nie pojawia , chciałem wejsć w twrp up+power i wyświetla mi się telefon "z odłączonym przewodem usb" co mam robić ?

15 minut temu, Sebeek napisał:

Mam wgrany taki rom:

Odkryj ukrytą treść

Screenshot_2016-11-21-22-35-49-393_com.android.settings.png

i chcę wgrać xiaomi.eu nie mogę sprawdzić bootloader wwchodze w Minimal ADB and Fatboot daje "fastboot devices" i nic się nie pojawia , chciałem wejsć w twrp up+power i wyświetla mi się telefon "z odłączonym przewodem usb" co mam robić ?

Nie masz twrp , dlatego masz telefon z kablem , żeby komendy fastboot działały to telefon musi być w tym trybie , wyłączony telefon volume down + Power lub na włączonym telefonie z debugowaniem usb komenda adb reboot bootloader