Skocz do zawartości

[ROM] cotygodniowe aktualizacje xiaomi.eu/miuipolska PL


hcboria

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 2.04.2016 o 21:43, Trzucha napisał:

Wszystko jak najbardziej OK - zresztą na wszystkich Globalach (3 kolejne wersje Stable i ten jeden dev) było wszystko OK. Żadnych problemów z kartami SIM, drenażem baterii, bluetoothem czy wi-fi. Zainstalowane usługi Google i brak chińskiego oprogramowania. Jedyną wadą jest to słabe tłumaczenie na język polski, które jednak pewnie niedługo się poprawi.

No i tu chyba się nie zgodzę :( Mam Global Stable i problem z połączeniami. Często rozmówca z drugiej strony mnie nie słyszy, niezależnie czy połączenie jest przychpdzące czy wychodzące. Reboot pomaga, a za chwilę jest to samo.

Screenshot_2016-05-06-17-45-47_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KrzysiekGP napisał:

@kodishuKolego poczytaj trochę forum i zmień ten ROM, Twoje problemy znikną.

Czytam i czytam i zaczynam głupieć zamiast być mądrzejszym. Nie mam już bladego pojęcia co zrobić i co wybrać.

Jak byś był tak uprzejmy i mnie oświecił co to za ROM mam i na jaki ewentualnie zmienić to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, pawelek2086 napisał:

Witam mi po aktualizacji telefon się nie uruchomił, zero reakcji, miga tylko czerwona dioda jeśli się podłączy ładowarkę, wiecie Ci może być?

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Zapewne wgrałeś sobie zły rom i zbrickowałeś telefon. Całe szczęście jest teraz w trybie download, wiec podłącz do kompa i Miflashem wgraj stable.

19 minut temu, kodishu napisał:

Czytam i czytam i zaczynam głupieć zamiast być mądrzejszym. Nie mam już bladego pojęcia co zrobić i co wybrać.

Jak byś był tak uprzejmy i mnie oświecił co to za ROM mam i na jaki ewentualnie zmienić to będę wdzięczny.

Masz wgrany syfiasty rom od sprzedawcy. Miflashem przejdź na stable global z oficjalnej strony, a dalej co tam będziesz chciał deva czy tam Miupolska sobie wrzuć.

Edytowane przez Belmorn30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KrzysiekGP napisał:

 

Dziękuję, że mi odpowiadasz ale nie jestem w tym biegły jak Ty i taki nawał informacji już mnie przytłoczył. Czy wystarczy wrzucić  ROM Global DEV (6.3.31)  do telefony wgrać przez updater czy jakoś inaczej?

6 minut temu, Belmorn30 napisał:

Zapewne wgrałeś sobie zły rom i zbrickowałeś telefon. Całe szczęście jest teraz w trybie download, wiec podłącz do kompa i Miflashem wgraj stable.

 

Masz wgrany syfiasty rom od sprzedawcy. Miflashem przejdź na stable global z oficjalnej strony, a dalej co tam będziesz chciał deva czy tam Miupolska sobie wrzuć.

Ale ja mam zablokowany BL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kodishu napisał:

Dziękuję, że mi odpowiadasz ale nie jestem w tym biegły jak Ty i taki nawał informacji już mnie przytłoczył. Czy wystarczy wrzucić  ROM Global DEV (6.3.31)  do telefony wgrać przez updater czy jakoś inaczej?

Ale ja mam zablokowany BL

 http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html tu masz wszystko ładnie napisane. 

Poczytaj ten temat bo to jest identyczna sytuacja.

Edytowane przez Belmorn30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Belmorn30 napisał:

Nie ma to znaczenia. Musisz tylko wprowadzić telefon w tryb edl i Miflashem wgrać oficjalny rom z którego przez updater przejdziesz na deva. http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html tu masz wszystko ładnie napisane jak wejść w tryb download i co dalej robić.

Dzięki, zabieram sie za czytanie. 

Co to za ROM mam w takim razie w telefonie skoro jest napisane, że to Global Stable i ma tłumaczenie MIUI Polska?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam ze jest to watek o xiaomi.eu/miuipolska a nie o global dev.. naprawde coraz wiekszy syf sie robi.. gdzie sie nie wejdzie na forum rn3pro to wszedzie sa juz pytania odnosnie global dev jak wgrac...

kuzwa od tego jest dzial "pomoc techniczna" tam niech beda zglaszane problemy!!!

Ostatnio zauwazylem ze najwiecej pytan jest odnosnie wlasnie global deva bo jest tam jezyk polski wiec moze by tak zalozyc osobny watek o tym???

widze ze kazdy juz wchodzi i pisze gdzie popadnie!!! Problemy powinny byc w pomocy technicznej, pytania ogólne w dziale dyskusja ogólna a pytania odnosnie romów, instalacje i poradniki itp. w modyfikacjach systemowych tu wszystko jest byle gdzie i przez to kazdy nowy odrazu wali posty zamiast pytac!

przejrzałem właśnie dział xiaomi redmi note 3 na mediateku i takiego syfu tam nie ma.. wszystko pisane jest tam gdzie być powinno.. dlaczego tutaj każdy pisze jak chce???

czy moderatorzy moga zrobić taki porządek jaki jest w dziale redmi note 3???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należę do wielu forum ale to co tu się dzieje to jest cyrk. Sorry moderatorzy ale naprawdę nic z tym nie robicie..jak tylko jest jakaś kłótnia to wtedy nagle zaczynacie czyścić forum z postów tak to nic nie jest robione. wątki które zostały napisane w złym dziale powinny być odrazu przenoszone do prawidłowego działu a osoby poinformowane. Wątki z pytaniami które były poruszane setki razy powinny być usuwane.

Ktoś napisał że miuipolska to świetne forum owszem ale jak będzie tak dalej to wszystko szlak trafi.

Moze by naprawdę pomyśleć aby zrobić tutaj porządek tak jak ma być i pilnować tego?? Nowi jak wchodzą to oczopląsu dostają.. tam gdzie powinny być pytania ogólne są sposoby instalacji romów... zaraz pytania odnośnie sterowników albo aktualizacji będą w dziale Akcesoria...

naprawdę pomóżmy sobie nawzajem a będzie przejrzyście:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marcinj6 napisał:

 

Należę do wielu forum ale to co tu się dzieje to jest cyrk. Sorry moderatorzy ale naprawdę nic z tym nie robicie..jak tylko jest jakaś kłótnia to wtedy nagle zaczynacie czyścić forum z postów tak to nic nie jest robione. wątki które zostały napisane w złym dziale powinny być odrazu przenoszone do prawidłowego działu a osoby poinformowane. Wątki z pytaniami które były poruszane setki razy powinny być usuwane.

 

Ktoś napisał że miuipolska to świetne forum owszem ale jak będzie tak dalej to wszystko szlak trafi.

 

Moze by naprawdę pomyśleć aby zrobić tutaj porządek tak jak ma być i pilnować tego?? Nowi jak wchodzą to oczopląsu dostają.. tam gdzie powinny być pytania ogólne są sposoby instalacji romów... zaraz pytania odnośnie sterowników albo aktualizacji będą w dziale Akcesoria...

 

naprawdę pomóżmy sobie nawzajem a będzie przejrzyście:)

Chcę zwrócić twoją uwagę na fakt, że wytykasz innym śmiecenie na forum, a sam robisz to samo. Tak, że tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc ludzi jak zaczyna zabawe z "tym" powiedzmy hobby, to na poczatku robi bajzel, a jak juz ogarnie kilka wgrywek romów, bricków itp, to juz wtedy ogarnia i nie zadaje pytan, na które były nie raz udzielane odpowiedzi.

Nie dziwcie sie. Tak zawsze było i tak zawsze bedzie. Walka z wiatrakami. Prsawda jest taka, ze im dluzej czyta sie poradniki i "sprawdzone" sposoby róznych osób, wedlug których to ich sposób jest najlepszy i najbzpieciejszy, tym wiekszy mętlik robi sie w glowie i przychodzi taki moment ze rozkladamy rece i nie wiemy juz za jaki link sie zlapac. Odechciewa sie wszystkiego, najlepiej jakby ktos to za nas zrobił :)

Nie ma jednego idealnego sposobu, jest sporo bardzo dobrych w miare uniwersalnych. Który spróbować ? Nie ma złotego środka. Próbować i jeszcze raz próbowac, a jak sie zepsuje to sie zepsuje...bywa

 

EOT: Wracajac do nowego romu 6.5.5 to póki co jestem w stanie powiedziec ze bateria dostała kopa jak z tego forum na marsa. Zeby wgrac rom musiałem podladowac baterie i odczepiłem ja od ladowarki przy 36%. Po wgraniu romu było 34%, po 20 minutach grzebania w telefonie dalej 34%. 15 minut youtube'a i spadło do 33%. Mineła cała noc i jest 32% (w nocy wifi wlaczone). Słabo ? Jak dla mnie opór!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Antaro napisał:

Wiekszosc ludzi jak zaczyna zabawe z "tym" powiedzmy hobby, to na poczatku robi bajzel, a jak juz ogarnie kilka wgrywek romów, bricków itp, to juz wtedy ogarnia i nie zadaje pytan, na które były nie raz udzielane odpowiedzi.

Nie dziwcie sie. Tak zawsze było i tak zawsze bedzie. Walka z wiatrakami. Prsawda jest taka, ze im dluzej czyta sie poradniki i "sprawdzone" sposoby róznych osób, wedlug których to ich sposób jest najlepszy i najbzpieciejszy, tym wiekszy mętlik robi sie w glowie i przychodzi taki moment ze rozkladamy rece i nie wiemy juz za jaki link sie zlapac. Odechciewa sie wszystkiego, najlepiej jakby ktos to za nas zrobił :)

Nie ma jednego idealnego sposobu, jest sporo bardzo dobrych w miare uniwersalnych. Który spróbować ? Nie ma złotego środka. Próbować i jeszcze raz próbowac, a jak sie zepsuje to sie zepsuje...bywa

 

EOT: Wracajac do nowego romu 6.5.5 to póki co jestem w stanie powiedziec ze bateria dostała kopa jak z tego forum na marsa. Zeby wgrac rom musiałem podladowac baterie i odczepiłem ja od ladowarki przy 36%. Po wgraniu romu było 34%, po 20 minutach grzebania w telefonie dalej 34%. 15 minut youtube'a i spadło do 33%. Mineła cała noc i jest 32% (w nocy wifi wlaczone). Słabo ? Jak dla mnie opór!

I tu masz rację. Niektórzy zachowują się tu jak na Elektrodzie. "Sam se znajdź, sam se poszukaj..." Jak już, któryś trochę to ogarnął to już nie pomoże innemu to zrozumieć. Do XRN3 Pro widze jest tyle ROMów (przynajmniej ja to tak odbieram), że nie wiem, który jest który. Forum jest chyba od tego, żeby zadawać pytania, a nie kółkiem wzajemnej adoracji, ale co ja tam wiem.

3 godziny temu, marcinj6 napisał:

A Ty niby co robisz??

Pytam bo nie wiem. Gdyby padła jedna, konkretna odpowiedź z odpowiednimi wskazówkami i poparte powiedzmy linkiem do konkretnego ROMu, i sposobu instalacji nie było by sterty pytań. To chyba oczywiste.

Ja mam zainstalowaną wersję Global Stable 7.1.9.0.0. prze Chińczyka. Przychodzi ktoś i mówi, że to syfiasty ROM i żebym zmienił na Global Stable. No to jak się tu nie pogubić i nie byś skołowanym skoro mam Global Stable, a każą mi zmienić na Global Stable 0_o? Dla mnie to masło maślane i dlatego staram się to ogarnąć.

Z mojej strony to tyle. 

Dziękuję tym, którzy starali się pomóc.

Edytowane przez kodishu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem telefon z wgranym na start tym romem. To prawda ze jest on "syfiasty", najgorszy z mowliwych dla nas. Polecam kazdy inny.

Ten o którym mówisz to Stable China. Mozesz wgrac sobie Global Stable (7.2.3.0), czyli bez wiekszosci chińszczyzny i ze sklepem google. To na start. A jesli bedzie Ci sie nudziło albo bedziesz miał ochote dalej kombinować to możesz pójść w romy z numeracjami 6.*.* Obecna wersja to 6.5.5 (xiaomi.eu/pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.. ja nadal nie rozumiem czegos... do zwyklego redmi note 3 jest podobna ilosc romów więc niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego w tamtym dziale jest porządek a nas burdel jakiego malo

...

dlatego ze w wątkach są konkretne pytania i odpowiedzi a ludzie je zadający potrafią napisać w poprawnym dziale te pytania. A gdyby posty niepotrzebne byly usuwane to zamiast 30 stron bylo by 10 na których były by same ważne rzeczy.. @kodishu idąc Twoim tokiem myślenia to równie dobrze można by wszystko usunąć i każdemu nowemu pisać poradnik jak co ma zrobić bo po co następny ma to czytać jak wystarczy że napisze ze nie ma czasu czytać zrób to za mnie i poradnik zostanie napisany dla następnego.

Rozumiem pomagać jak ktoś czegoś nie wie ale dopóki ludzie nie przestaną tu burdelu robić to żadna osoba wchodząca na forum po wiedze jej nie znajdzie! Czyta o global devie a nagle posty na temat global stable.. to jak ma to pojąć???

Za dużo zbędnych wątków i postów jest w tym dziale.

Ja naprawde nie dziwie się że ludzie maja poplątanie w głowie szczególnie Ci ktorzy nigdy w życiu nie robili nic z telefonem oprócz zainstalowania facebooka.

Jak ktoś nie rozumie o co mi chodzi to niech spojrzy na każdy dział ile niepotrzebnych wątków jest typu " brak dopisku pro" no przecież tak głupie wątki powinny być z miejsca kasowane!

Jest wątek global stable ale po co w nim pisac o romie global stable jak mozna o global devie albo o miuipolska albo o tym że ktoś ma brudne palce i mu czytnik nie działa...

jestem na tym forum zanim pojawił się redmi note 3 pro.

Wczesniej bylem na zwykłym redmi note 3 tam jak ktoś napisal wątek nic nie wnoszący albo w złym miejscu odrazu był usuwany. A pomoc otrzymał każdy bo zadawał mniej pytań bo forum jest przejrzyste i poukładane.

Sam byłem jednym z pierwszych kto bawił sie w jakiekolwiek modyfikacje i nie raz uwaliłem telefon i musiałem go reanimować i co dało się? Nie było za bardzo kogo się spytać i trzeba było samemu kombinować. A ludzie tu wchodzą przeczytają bez zrozumienia i wychodzą z założenia że skoro poprzednik uwalił telefon kilka razy i naprawił to ja pierdziele niech mnie ktoś za rączke poprowadzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co specjalnie zakładać tematy dla global, dev czy xiaomi.eu/polska skoro w każdym z nich znajdzie się osobnik zadający pytania dotyczące innych romów.

6 godzin temu, kodishu napisał:

I tu masz rację. Niektórzy zachowują się tu jak na Elektrodzie. "Sam se znajdź, sam se poszukaj..." Jak już, któryś trochę to ogarnął to już nie pomoże innemu to zrozumieć. Do XRN3 Pro widze jest tyle ROMów (przynajmniej ja to tak odbieram), że nie wiem, który jest który. Forum jest chyba od tego, żeby zadawać pytania, a nie kółkiem wzajemnej adoracji, ale co ja tam wiem.

Zakładam, że umiesz czytać więc wytłumacz mi dlaczego w temacie pt. "cotygodniowe aktualizacje xiaomi.eu/miuipolska PL" zadajesz pytania dotyczące romów global???

Edytowane przez hcboria
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy można wyłączyć ta ikonke chmury na miniaturkach w galeri? Pojawilo sie to kilka wersji temu i tak zostalo. Znika jak zdjecie załaduje się na konto xiaomi ale ja np nie synchronizuje tam zdjec.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...