Hardkorak

Redmi - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Jak ostatnio czytałem to RR ma dostać upgrade i ma mieć 13mp aparat z tyłu a z przodu to nie pamiętam czy 8 lub 5mp.

Pewnie ceny spadną, teraz na niego

Z fona ;-) możliwe błędy... mój słownik mnie bardzo nie lubi ;-)

Tak ponoć ma być HM2 czyli Hongmi 2.

Spoza Hongmi to może ZTE 967s - raczej nie ma na nim problemu z MIUI.

Niestety większy i słabszy procesor, a ogólnie chmura jest dostępna wyłącznie na Xiaomi ?

Nie. Chmura jest dostępna na MIUI - nie ma znaczenia urządzenie.

Niestety większy i słabszy procesor, a ogólnie chmura jest dostępna wyłącznie na Xiaomi ?

Nie np. Na i9300 również mam chmurę tylko musisz mieć miui. Po update do v6 nie wiadomo jak to będzie.

Wysłane z mojego MI 2A

Piękne dzięki poszło :D

Hongmi dostanie v6 ?

Dostanie, najstarszy model Xiaomi ma v5 :P

Wysłane z mojego MI 2A

Może mi ktoś podać jakiś namiar albo napisać, co konkretnie mam zrobić z RR w momencie pierwszego włączenia ;) ?

Widziałem filmiki na YT i tam są na początku jakieś konfiguracje, chciałbym wszystko elegancko ustawić.

Dziś zamówiłem RR na ibuygou ;)

W momencie pierwszego włączenia przejdź standardową konfigurację. Dodaj Wi-Fi i resztę kroków możesz pomijać, chyba że masz znany już limit pakietu internetowego to ustawisz go też w kolejnych krokach. No i warto założyć konto Xiaomi. Potem możesz zrobić root i wgrać recovery CWM. Na końcu polski rom. Chyba, że będziesz robił wipe przed wgraniem romu (co w Hongmi może byc przydatne) to wtedy te pierwsze kroki w instalatorze są zbędne bo powtórzą się po wipe i instalacji romu.

W sprawie wgrywania czegokolwiek będę się jeszcze konsultował.

Jako sieć od razu pójdzie Aero2 w pierwszy slot i mam w domu Wi-Fi.

Chyba tylko tutaj nie wiem co wybrać "Choose Default Input Method" ? ;)

Baidu czy Google.

Raczej Google. Zresztą... i tak z Google Play sobie zainstalujesz jakąś porządną klawiaturę.

Raczej Google. Zresztą... i tak z Google Play sobie zainstalujesz jakąś porządną klawiaturę.

Swiftkey polecam, warto wydać na nią parę złotych.

Swiftkey polecam, warto wydać na nią parę złotych.

A co ona ma takiego, czego nie ma klawiatura Xperia zawarta w polskim MIUI do RedRice?

Porównywanie klawiatury Xperia do Swiftkey chyba nie ma większego sensu. Swiftkey ma np.

- chmurę z profilami ustawień dla wielu urządzeń

- logowanie profilu za pomocą konta Google

- świetne działanie funkcji flow (pisanie gestami)

- multum możliwości personalizacji

- uczy się słów i pisowni, a nie korzysta z lokalnego słownika

- wszelkie nauczone słowa z automatu są dodawane do chmury

Można by tak wymieniać, nie ma co porównywać tych dwóch klawiatur, nie ta liga.

Porównywanie klawiatury Xperia do Swiftkey chyba nie ma większego sensu. Swiftkey ma np.

- chmurę z profilami ustawień dla wielu urządzeń

- logowanie profilu za pomocą konta Google

- świetne działanie funkcji flow (pisanie gestami)

- multum możliwości personalizacji

- uczy się słów i pisowni, a nie korzysta z lokalnego słownika

- wszelkie nauczone słowa z automatu są dodawane do chmury

Można by tak wymieniać, nie ma co porównywać tych dwóch klawiatur, nie ta liga.

Zapomniałeś dodać ze swiftkey ma beznadziejne rozmieszczenie klawiszy ;)

Zachęcające. Tylko napisz jeszcze proszę, czy wersja bezpłatna jest wystarczająco OK?

Witam

To mój pierwszy post na tym forum - choć czytam już od dłuższego czasu. Mojego RR mam od tygodnia i jak na razie zapoznaję się z jego możliwościami. Do tej pory używałem Motoroli Milestone z wgranym CM7. MIUI wygląda zdecydowanie lepiej od CM7, lecz brakuje mi jednej funkcji (choć wg wujka Google'a w MIUI taka opcja powinna być). Chodzi mi o telefonię VOIP. Nigdzie nie znajduję ustawień dla VOIP, tzn. ustawień konta SIP itp. Czy w ogóle w MIUI dla Red Rice'a jest taka możliwość ?

Zapomniałeś dodać ze swiftkey ma beznadziejne rozmieszczenie klawiszy ;)

Subiektywna opinia, według mnie ma super rozmieszczenie w dodatku konfigurowane.

Defaultowe rozmieszczenie w swiftkey jest… średnie, zwłaszcza tych wszystkich dodatkowych znaków, innych niż litery. W ogóle wygląd jakiś taki niezbyt przekonujący. To pierwsza negatywna rzecz, jaka mi się rzuciła w oczy, jak to sobie dziś zainstalowałem.

Ale jak wpisałem "Witaj" i od razu klawiatura mi zasugerowała imię osoby (w wołaczu), do której najczęściej w ostatnim czasie pisałem maile z Gmaila to mi kopara lekko opadła.

Klawa się uczy, z czasem lepiej sugeruje słowa. Ale to trzeba sporo popisać i wiele słów samemu wklepać. Sprawdź rozpoznawanie mowy, też super działa.

Sprawdź rozpoznawanie mowy, też super działa.

Ale tylko online, czy też offline?

Szkoda, że tak mądra klawiatura nie ma funkcji "ucinania" polskich ogonków. Byłoby to o wiele wygodniejsze, niż konieczność instalowania zewnętrznej, zasobożernej i problemogennej aplikacji do SMS-ów, tylko z powodu głupich ogonków.

Ale jak wpisałem "Witaj" i od razu klawiatura mi zasugerowała imię osoby (w wołaczu)

Musiałeś kiedyś takie maile pisać.

Mi zamiast Witam to na początku samo Witaj sugerowała, przy imieniu bez wykrzykników.

W ogóle wygląd jakiś taki niezbyt przekonujący.

Możesz zmienić kompozycje w ustawianiach.

Szkoda, że tak mądra klawiatura nie ma funkcji "ucinania" polskich ogonków. Byłoby to o wiele wygodniejsze, niż konieczność instalowania zewnętrznej, zasobożernej i problemogennej aplikacji do SMS-ów, tylko z powodu głupich ogonków.

Ja niestety mam ten sam problem, tylko po drugiej stronie. Moja dziewczyna ma telefon który jej ucina smsy powyzej 3 i musze wysyłać drugi raz.

Ale wszystkie SMSy z ogonkami dochodzą, w świeta wysłałem do 120 osob i tylko 160 smsów, czyli 40 musiało iść z polskimi znakami? reszta ucięta - nie potrafie tego wytlumaczyć, ale dobry wynik (słowo "życzę" namieszało)

Tej klawiatury używam już ponad 2 lata, od paru dni dopiero ogarniam Flow i jestem zadowolony.

Wszystkie kompozycje są beznadziejne, dlatego ta klawiatura odpadła u mnie na starcie.

No to Swype...ma fajne kompozycje ktore spasuja do miui jak ulal :)

Chodzi o rozmieszczenie klawiszy, również w swype jest beznadziejne.

Nie żeby mnie interesowało nagrywanie i wrzucanie na kanał YT (no chyba że tak dla siebie i lokalnym ziomkom pokazać), ale czy nagrany gameplay będzie w 720p ;) ?

Zależy jakim programem. Mi osobiście nie udało się znaleść jeszcze dobrze działającego recordera do hongmi.

Rozglądam się za kartą 32GB jak najlepszej klasy i stąd moje pytanie.

Nieraz czytałem o urządzeniach posiadających jakiś limit odczytu klasy, czyli np. klasę 4 odczytuje, zaś z 10 sobie nie radzi.

Wiecie może czy RR radzi sobie z najwyższą klasą (10) ;) ?

Najwyższą obecnie klasą karty jest standard UHS-1 i jeśli mój telefon kosztujący połowę tego co twój radzi sobie bez problemu z kartą Kingstona 32 GB class 10 UHS-1 (taką mam w telefonie od jakiegoś miesiąca czy dwóch) to można chyba założyć że i u ciebie problemów nie będzie

Nie chce zakładać nowego

tematu.Ale mam 2 pytania odnośnie rr .

Mam Rom v5.

Czy jest możliwość dodania ikonek sieci Play i Orange,Na górnej belce ? Mam zainstalowane mi tools.

Czy można używać gravitybox zamiast mi tools?

wysłane z Red Rice'a