mixol

Użytkownicy
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About mixol

 • Rank
  Nowy

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Hongmi

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam Od nieco ponad tygodnia jestem posiadaczem Mi8 Global Version (przesiadka z Redmi Note 2). Telefon przyszedł z Gearbest z MIUI 9. W ustawieniach znalazłem m.in. opcję pozwalającą czasowo wyłączać wyświetlanie Always On Display (ustawiłem na wyłączanie pomiędzy godz. 00 a 6:00 - po co w nocy miał niepotrzebnie świecić się zegar). Dodatkowo przy MIUI 9 wyświetlanie AoD było cały czas na maksymalnej jasności, natomiast przy zasłanianiu czujnika oświetlenia (oczywiście mam włączony tryb "kieszonkowy") AoD od razu gasł. W środę telefon zaktualizował się do MIUI 10. W MIUI 10 niestety nie znajduję opcji pozwalającej na zmianę godzin wyłączenia AoD. Co ciekawe, w dalszym ciągu AoD wyłącza się w godzinach, które ustawiłem jeszcze w MIUI 9 (czyli pomiędzy 0:00 a 6:00). Dodatkowo zauważyłem, że w MIUI 10 wyświetlanie AoD często jest przyciemnione przez długi czas, a potem samoistnie rozświetla się na maksymalną jasność (raczej nie jest to uzależnione od oświetlenia zewnętrznego), poza tym w przypadku przysłaniania czujnika oświetlenia telefon z opóźnieniem reaguje na ten fakt i wyłączenie AoD następuje czasem po 15 sekundach, czasem dłużej. Po odsłonięciu czujnika czasem AoD załącza się na pełnej jasności, czasem przyciemniony - w MIUI 9 przy takim działaniu (zasłonięciu czujnika) zgaszenie/załączenie AoD następowało bezzwłocznie zawsze na pełnej jasności. Jeśli chodzi o powiadomienia w AoD, o których sporo już napisano w innych wątkach - nie zaobserwowałem znaczącej poprawy na MIUI 10 w stosunku do MIUI 9 - są powiadomienia o nieodebranych połączeniach, o SMS-ach czy z Messengera (choć tu nie zawsze), ale nie ma np. z Facebooka. Tak więc moim zdaniem upgrade do MIUI 10 (wersja Global w telefonie także w wersji Global) nie przyniosła znaczących korzyści. pozdrawiam
 2. Do zastosowań domowych jak najbardziej masz rację, natomiast na wakacjach (bez dostępu do wi-fi) tunerek dvb-t może być przydatny. pozdrawiam,
 3. Obecnie brak takiego tunera na allegro - ale jest to coś takiego: http://opera.allegro.rs/mini-odbiornik-dvb-t-do-telefonu-tabletu-auvisio-k-i4103229532.html Dodam jeszcze, że tunerek działa też na tablecie Prestigio MultiPad 10.1 Ultimate 3G (na tych samych 2 apk-ach, co na RedRice i także bez odbioru kanałów HD). Dołączona antenka (a raczej 2 anteny - jedna miniaturowa teleskopowa, druga podłączana przez przejściówkę) spisuje się raczej w niewielkiej odległości od nadajnika, natomiast po podłączeniu normalnej anteny ze wzmacniaczem odbiór ulega znaczącej poprawie.
 4. Jeśli kogoś to interesuje - można oglądać DVB-T na tunerze Auvisio dedykowanym dla Androida. Działa on na moim Red Rice na dwóch aplikacjach - iDTV Mobile oraz Air DTV. Niestety nie odtwarza poprawnie programów w HD (TVP1, TVP2) - czasem obraz pojawia się na chwilę, czasem słychać tylko głos. Przypuszczam, że powinny także działać inne tunerki z micro-usb dla Androida (np. Overmax - z wyglądu identyczny jak Auvisio). Mój tunerek kupiłem na Allegro.
 5. Witam To mój pierwszy post na tym forum - choć czytam już od dłuższego czasu. Mojego RR mam od tygodnia i jak na razie zapoznaję się z jego możliwościami. Do tej pory używałem Motoroli Milestone z wgranym CM7. MIUI wygląda zdecydowanie lepiej od CM7, lecz brakuje mi jednej funkcji (choć wg wujka Google'a w MIUI taka opcja powinna być). Chodzi mi o telefonię VOIP. Nigdzie nie znajduję ustawień dla VOIP, tzn. ustawień konta SIP itp. Czy w ogóle w MIUI dla Red Rice'a jest taka możliwość ?