Jump to content

Redmi - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

• Replies 479
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Każdy używa jak chce, podałem 2 ze sposobów, a że ty wolisz usunąć limity mnie nie interesuje. Tapnięte z MI2S @up nie... Pobrane - zębatka w górnym prawym rogu. Tapnięte z MI2S

Tak, w tym modelu niestety normalne.

Posted Images

Pozostaje przesył obrazu do TV przez Direct WiFi.

-- 22 gru 2013, o 13:29 --

Mam pytanie odnośnie wyciszania dzwoniącego telefonu, alarmów kalendarz, budzika:

Czy jest taka funkcja, że jak telefon dzwoni i obrócimy go ekranem do dołu to się wyciszy dźwięk dzwonka?

No tu akurat nie koniecznie jest jak w FAQ. Hongmi to nie jest Xiaomi phone z MI Recovery, więc aktualizacja jest tylko w przypadku odpowiedniego recovery. By wgrać custom rom czyli porty lub stabilną MIUIPolska trzeba zmienić recovery a te może nie pozwalać na Aktualizacje przez aplikacje. Ale to w sumie żadna różnica. Jeśli przez Aktualizacje nie wchodzi to zawsze można przejść do recovery i ręcznie wykonać update. Szczególnie że Aktualizacje pozwala na restart do recovery.

Wysłane z Xiaomi MI 2

Wielka prośba, obecnie używam sgs2, z którego jestem bardziej niż zadowolony, czy zmiana na RR jest dobrym pomysłem? Potrzebuje dual sim, telefon to narzędzie pracy, po 1 rozmowy, po 2 exchange.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Wielka prośba, obecnie używam sgs2, z którego jestem bardziej niż zadowolony, czy zmiana na RR jest dobrym pomysłem? Potrzebuje dual sim, telefon to narzędzie pracy, po 1 rozmowy, po 2 exchange.

Poza gorszym aparatem wszystko przemawia za red rice.

Wysłane z mojego MI 2A

No i jeszcze AMOLED (choć nie wszyscy się z tym zgodzą) :mrgreen:

Popatrz na rozdzielczość amoleda 480x800 w 4,5" nie zartuj w hongmi 720p w 4,7" duzo wyższa gęstość pixeli. duży bardziej wyraźny obraz.

Po przesiadce z i9300 na m2a nigdy więcej nie zmienie na amoleda. W słońcu retina ips m2a idealny. Amoled z i9300 ma wiele do zyczenia. Czerń powala ale jasność i katy widzenia juz nie.

Wysłane z mojego MI 2A

Właśnie oglądałem jakiś filmik z porównaniem RR do innych telefonów i strasznie blady był ten ekran, żeby dało się to w rękę chwycić w Poznaniu było by mi łatwiej. Instaluje miui na SGS2 żeby zobaczyć c chociaż jak z systemem, mam nadzieję że exchange będzie działał bez problemu bo to priorytet.

Najgorsze jest to że naprawdę jestem zadowolony z Samsunga i nie chcę się rozczarować. Z 250 więcej i mam i9192, ciężki temat...

Lalo: Nie piszemy posta pod postem. EDYTUJEMY.

Zgadzam sie z Lalo! I od siebie dodam, ze chodzi lepiej niz S2 (niegdys moj nr 1), a wyswietlany obraz i kolory bez porownania na + dla Red Rice. Moj znajomy ktory ma S2 (fanboj eSek) juz mnie prosi zebym mu pomogl RR kupic ;)

Taka jest prawda. Chodzi pewnie z 2 razy szybciej. Przecież rozdzielczość s2 na dzisiejsze czasy jest zabytkowa.

Wysłane z mojego MI 2A

Ok jeszcze ostatnie pytanie, jakość wykonania? Najlepiej w porównaniu do SGS2, który idealny nie jest, ale bez tragedii

Sory za post pod postem, ale zawsze taptalk łączył sam....

Ok jeszcze ostatnie pytanie, jakość wykonania? Najlepiej w porównaniu do SGS2, który idealny nie jest, ale bez tragedii

Sory za post pod postem, ale zawsze taptalk łączył sam....

Tutaj masz tylna klapke zawierająca przyciski. Dla mnie wielki plus. Solidna czarna ramkę wokół wyświetlacza. Jeszcze 1 minus mam brak podświetlania przycisków dotykowych. Zenada. Wszystkie tak maja...

Wysłane z mojego MI 2A

Jeszcze 1 minus mam brak podświetlania przycisków dotykowych. Zenada. Wszystkie tak maja...

Moim zdaniem to i tak mniejsze zło, niż przyciski, których w ogóle nie widać (nawet w dzień) bez podświetlenia. Że już nie wspomnę o całkiem wirtualnych przyciskach, pojawiających się na ekranie głównym.

W porownaniu do S2 jakosc wykonania jest podobna lecz Hongmi sprawia wrazenie bardziej solidniejszej konstrukcji.

A propos przyciskow to sa idealnie rozmieszczone - wszystkie po jednej stronie to do tego "power" znajduje sie akurat tam gdzie byc powinien (pod kciukiem) wiec nie ma najmniejszych problemow z zablokowaniem czy wybudzeniem :)

Ale nie wybudzisz RR jednym palcem, gdy ten leży na stole - w celu sprawdzenia godziny np.

A w przypadku S2 naciskasz przycisk HOME i już się wybudzi.

Może coś da się zrobić, aby wybudzić telefon stukając w ekran/przyciski z przodu ?

Co do braku podświetlenia przycisków - myślałem, nad stałym-lekkim podświetleniem diody powiadomień. Wtedy było by wiadomo, gdzie znajduje się przycisk HOME (przydatne w nocy). Pewnie takie coś dałoby się zrobić, co myślicie?

Idzie się przyzwyczaić do braku podświetlenia. ;) Po jakimś czasie na czuja się trafia. ;)

da sie tylko do dzis zastanawiam sie dlaczego tego podswietlenia tam nie ma ...ramka wokol wyswietlacza jest dosyc spora, telefon dosyc gruby, gdzie podswietlenie jak w kazdym innym modelu z przyciskami dotykowymi poza ekranem.

Bo wszystkie Xiaomi to budżetówki :) no w mi3 są podświetlane.

Bzdura, bzdura, bzdura.

Gdyby tak było to byś miał w MI2 procki MTK, a tak masz Snapdragona 600 a w MI3 Tegre 4 i S800.

To nie Xiaomi jest budżetowe to Samsungi, Apple czy Sony są przecenione.

Dokladnie!

Osobiscie (choc pewnie jak wiekszosc tutaj) wole trafiac w przyciski na czuja niz placic dwa razy wiecej za i tak gorzej wykonane i czesto duzo mniej wydajne produkty "europejskiej" konkurencji... :lol:

Xiaomi (jak na razie) jak moze to oszczedza na "pierdolach" by dac nam jak najbardziej funkcjonalne i wydajne urzadzenia za rozsadna cene i ja sie pod tym bez mrugniecia okiem podpisuje!

Witam

Telefon zamówiony i jak tylko do mnie przyjdzie chce mu wgrac polskie miui.

wiem ze sa watki o root i wgrywaniu romu ,ale nie bardzo orientuje sie co mam zrobic jako 1 i jaki rom wgrac.

Mam prośbę by ktoś wytłumaczył co zrobic aby miec stabilny rom po polsku.

Telefon zamówiony i jak tylko do mnie przyjdzie chce mu wgrać polskie miui. Wiem ze sa watki o root i wgrywaniu romu ,ale nie bardzo orientuje sie co mam zrobic jako 1 i jaki rom wgrac.

Ja robiłem to wg tej wersji instrukcji: root-i-wgranie-pl-xiaomi-red-rice-t4.html ale ona jest trochę nieaktualna (podaje link do chińskiego Recovery), więc w efekcie nie zrobisz sobie WIPE-ów (chyba, że znasz chiński) i uzyskasz polski system nadpisany na chiński, czego nie polecam.

Aktualniejsza instrukcja jest tu: http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-red-rice/ i w niej już są linki do Recovery po angielsku. Jak będziesz robić wg niej, to będzie OK. Na końcu jest opisane jak zrobić WIPE-y z poziomu Recovery - to się robi tuż przed instalacją ROM-u.

Co jest obecnie konkurentem Hongmi biorąc pod uwagę:

Wyświetlacz poniżej 5, Aero2, i chyba MIUI, ponieważ bardzo mnie zainteresowała chmura :D

Nie miałem jeszcze telefonu z Androidem jako takiego na własność i szukam obecnie jakiegoś dobrego w cenie 250$ ;)

?

Co jest obecnie konkurentem Hongmi biorąc pod uwagę:

Wyświetlacz poniżej 5, Aero2, i chyba MIUI, ponieważ bardzo mnie zainteresowała chmura :D

Nie miałem jeszcze telefonu z Androidem jako takiego na własność i szukam obecnie jakiegoś dobrego w cenie 250$ ;)

?

Prawdziwe Miui jest tylko w Xiaomi reszta to porty. Zaraz wychodzi v6 i masa urządzeń nie dostanie v6.

Z dobrych marek zopo, oppo, zte, lenovo, meizu, jiayu, thl, neo, huawei etc.

Wysłane z mojego MI 2A