Skocz do zawartości

Ogromne drainy baterii


Accro

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od paru dni drainy powróciły... Jestem po czystej instalacji, w parę minut zeszło 20%. Mam powoli dość, paruletnia xperia trzyma lepiej na baterii, tutaj 1h sot to norma. Nie piszcie że to wina apki, bo tak nie jest. Wykres baterii leci praktycznie pionowo w dół...

Wysłano z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić test działania telefonu mierząc czas stoperem? Tak od całkowitego naładowania telefonu do "padniecia"?

Żeby się nie okazało, że nie ma żadnych drainów, tylko jest bug w apce pokazującej procenty... ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zacznie Ci szybko spadać bateria, to pozwól jej spaść do około 20-30%, potem wyciągnij i włóż baterię, uruchom telefon i sprawdź jakie wtedy będzie wskazanie baterii. Jeśli zacznie pokazywać normalnie, zrób wipe dalvika i cache w TWRP. Może się uspokoi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, jeśli można
Również mam drain baterii, tylko u mnie jest trochę inaczej - przy niewykorzystywaniu telefonu nie schodzi aż tak, jednakże bateria spada drastycznie przy korzystaniu - maksymalny sot to gdzieś 2h 30min. Telefon na wersji 6.7.14 eu po full wipe w twrp, przywrócone tylko apki za pomocą systemowego narzędzia do backupu.

Co najgorsze telefon działał kiedyś normalnie (tj. 4h sotu było standardem przy identycznym wykorzystywaniu), problem zaczął się na jakiejś kwietniowej wersji chyba. Wróciłem wtedy do grudniowych, jednakże problem nie ustąpił. Zastanawia mnie ten nlp collector - wygląda na to jakby to on był powodem tego bajzlu. A i proszę się nie sugerować ingressem - zainstalowany w tym tygodniu tylko na chwilę. 

Jeśli ktoś ma jakieś porady to byłbym bardzo wdzięczny, pozdrawiam!

Screenshot_2016-07-28-18-44-56-743_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-07-28-18-45-49-460_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Screenshot_2016-07-28-18-46-18-708_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra. Jestem po MiFlashu i siedzę aktualnie na MIUI7 XiaomiEU Stable. Świeżo po instalacji było świetnie, niestety po paru dniach znowu to samo. Po odłączeniu od ładowarki przy poziomie 60% i schowaniu do kieszeni, spada po parunastu minutach w kieszeni o 15%... Co dziwne sam telefon szybko się ładuje, więc może czujnik jest walnięty czy coś takiego. 15% w 10minut to norma u mnie... Nie wiem może jakaś apka pożera baterię ale nie mam żadnych mniej znanych, większość popularniejszych aplikacji. Dzwoniłem do sprzedawcy (Kedar Tech) - mam podesłać screeny z wykresem baterii. Będę negocjował wymianę baterii/ew. naprawę lub wymianę telefonu. To jest karygodne aby po pół roku bateria tak odwalała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj bo to widać, że coś z tym plikiem baterii skoro ładuje szybko i w ogóle. U mnie(w sumie to u taty) było tak, że pisało 100% a telefon i ładowarka jeszcze z godzinę były ciepłe więc się ładował mimo, że niby był naładowany i to samo pokazało mi na tym battery calibration bo dobiło jeszcze kilkaset mah przez ten czas

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co w moim redmi note 2 tak się nie dzieje, ale na "danych mobilnych" baterię zjada dosłownie w mgnieniu oka. Miałem takie same wykresy na  tablecie, też nie wiedziałem co się dzieje i szukałem pomocy na internecie (dlatego mam screena), bateria do wymiany - nieważne ile czasu ją masz po prostu jest zepsuta / albo włożona podróbka

comment_J7ExkHrLAegxPVD1wsuRuuOY4SZnYmk2.jpg

 

@EDIT to jest 4 dniowy wykres, dlatego to tak wygląda

Edytowane przez Przemysław
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...