Skocz do zawartości

Samoczynne restarty po aktualizacji do 6.0


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

po aktualizacji do 6.0 i MIUI8 mój MI4 samoczynnie, przynajmniej raz dziennie restartuje się. Robi to zawsze w stanie spoczynku, raz zdarzyło się podczas rozmowy. Czy też tak macie? Czy jest na to jakaś rada? Najczęściej dzieje się to w nocy i rano mój telefon nie podłączony do sieci (ponieważ mam kod PIN na karcie) nie dostaje wiadomości ani telefonów.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Wydaję mi się że V7 także,ponieważ wczoraj i dziś nagle utraciłem po ok 10% baterii, wchodząc w status baterii widzę przerwę w działaniu,więc to zapewne był restart.

Wykres na Andku6.0 na miui7 był dziurawy od zawsze, nie ze względu na restarty, a po prostu, bug graficzny. Dopiero na MIUI8 to naprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaktualizowałem do 6.0 na miui 7  ( z oficjalnej strony) ale jest to z miuipolska już i mam niestety restarty tak raz na dwa dni zawsze kiedy telefon sobie leży na biurku czy gdzieś. :/ wolałbym już 4.4.4 tam się coś takiego nie działo ale mam nadzieje, że to poprawią :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś totalna losowość... 2dni testowałem globala z SuperSU i żadnego restartu, wcześniej Xiaomi.eu z SuperSU i restarty nawet 2-3x dziennie(od aktu 6.7.14), teraz wróciłem na xiaomi.eu SuperSU nie miałem i restart, zainstalowałem sobie SuperSU i restarty są dalej, u mnie to wygląda tak, jakby winne były romy xiaomi.eu, a tak raczej nie jest bo przez praktycznie cały czerwiec i maj żadnego restartu, a też było xiaomi.eu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wziąść listę aplikacji u osób które mają restarty i sprawdzić jakie się powtarzają. Choć to może tylko czynnik dodatkowy. Ktoś chyba wspominał o restarcie na gołym MIUI. Ew to jest wina jakiejś opcji w MIUI lub samym androidzie.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem SuperSU v2.76, zobaczymy czy u mnie problem restartów też się pojawi.

Jako, że tych restartów nigdy nie miałem, będą one widoczne na wykresie baterii? Czy lepiej sugerować się łącznym czasem od uruchomienia (w info o baterii)?!?! .

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak aktualizacja lub manualny restart. Przerwa w wykresie połączona z ubytkiem baterii. W moim przypadku około 3-5% jeśli nie było optymalizacji aplikacji bo taką miałem przy moim jedynym restarcie i dwóch manualnych na V8. Można chyba jeszcze pin włączyć. Wtedy na pewno zauważysz. Chyba że wylogowuje ciebie z sieci jak mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kulig007 napisał:

 

Zainstalowałem SuperSU v2.76, zobaczymy czy u mnie problem restartów też się pojawi.

Jako, że tych restartów nigdy nie miałem, będą one widoczne na wykresie baterii? Czy lepiej sugerować się łącznym czasem od uruchomienia (w info o baterii)?!?! .

 

Wysłane z mojego MI 4W

Zazwyczaj widoczna jest lekka przerwa z niewielkim ubytkiem baterii, u mnie jest to okolica 2-3% No i jak telefon leży i się zrestartuje to się ekran podświetli, także jak masz ~48h na to, aby położyć tel obok siebie i zerkać sobie kątem oka, czy coś się dzieje to proszę bardzo :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzam po czasie od uruchomiania. Niestety całkiem bez supersu też miałem restart w momencie braku zasięgu (kiedyś miałem restarty tylko przy braku zasięgu). Więc to nie do końca wina roota, ale owszem, jeden restart zamiast 3ech to zawsze na plus. No i baterii mniej spada bez supersu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ZduneX25 napisał:

Ja sprawdzam po czasie od uruchomiania. Niestety całkiem bez supersu też miałem restart w momencie braku zasięgu (kiedyś miałem restarty tylko przy braku zasięgu). Więc to nie do końca wina roota, ale owszem, jeden restart zamiast 3ech to zawsze na plus. No i baterii mniej spada bez supersu.

Polecam L Speed instalować przy SuperSU, ładnie trzyma :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ciekawe zjawisko.. Pamiętam, że problem restartów zniknął u mnie pod koniec korzystania z MIUI7.. Po przejściu na MIUI8 problemy z restartami wróciły i po takim restarcie potrafi mi zniknąć nawet do 10% baterii, tak jak to kiedyś miało miejsce za czasów mojego starego telefonu Galaxy SII i CM..

Czasami odnoszę wrażenie, że to po prostu jakieś bolączki samej bazy androida. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wnioskuję, że jednym z czynników powodujących restart cancro, może być przez tworzenie, a później przywracanie backupów / kopii zapasowej MIUI.

Ja NIGDY nie utworzyłem i nie przywracałem żadnej kopii danych.

A mój (możliwe, że błędny wniosek) nasuwa się stąd, że mam zrootowany telefon przez superSU i od ~85 godzin nie było żadnego restartu. A problemy z zasięgiem też się u mnie zdarzają, bo na działce na wsi, jest bardzo słabo z siłą sygnału.

Ale jak już pisałem wcześniej, ja na cancro nigdy nie doświadczyłem restartów, czy to na MIUI v6/v7/v8.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem wydaje się rozwiązywać wyłączenie lokalizacji.
Przedtem restarty występowały nawet kilka razy dziennie, teraz, od kiedy dla oszczędzenia baterii ją wyłączam, zdarza się to bardzo rzadko (i o ile się nie mylę zawsze mam wtedy włączoną lokalizację - czyli po prostu zapominam jej wyłączyć i prawdopodobnie stąd restart).
Szkoda, że żeby to zrobić trzeba się przedzierać przez całe menu. W CM jest to fajnie rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Ja mam lokalizację cały czas wyłączoną i restarty są. Nie ma to znaczenia. Leży spokojnie, pełny zasięg, obudowa zimna i sru restart. Wczoraj wgrałem nowa wersje global i spokój. Zobaczymy jak długo ☺️

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

I właśnie kolejny restart zaliczony 😈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...