Jump to content

geekboy68k

Użytkownicy
 • Posts

  85
 • Joined

 • Last visited

About geekboy68k

 • Birthday 28/10/1993

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi4 (LTE-CT)

Recent Profile Visitors

1,048 profile views

geekboy68k's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

3

Reputation

 1. Do routera podpięte są jeszcze 2 notebooki i iPad, problem na nich nie występuje - nawet, gdy znajdują się w tym samym miejscu co telefon. Swoją drogą zrobiłem małą "rekonstrukcję historyczną" i stwierdziłem, że problem pojawił się w momencie wyłączenia nadawania publicznego SSID przez router, bo wcześniej wszystko było w porządku. Zgłaszam błąd do supportu MIUI, temat można chyba uznać za wyczerpany. Dzięki wielkie wszystkim zaangażowanym
 2. Cześć, Jedną z fajnych cech Lumii było to, że w momencie dodania sobie kontaktu do książki, system pobierał fotkę osoby z Facebooka. Fotka ta pojawiała się na ekranie podczas telefonowania. Kiedyś już pytałem o to na oficjalnym forum Xiaomi, ale odpowiedź była dość dwuznaczna i nie rozwiązywała mojego problemu, stąd też pozwolę sobie zapytać raz jeszcze tutaj - czy coś w tej kwestii się zmieniło i można zrobić coś takiego w MIUI 8 bez podpinania konta Xiaomi do Facebooka? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.
 3. Cześć, MIUI dysponuje całkiem fajną aplikacją galerii, niemniej jednak z własnej wygody korzystam z rozwiązania Google. Efekt jest taki, że fotki mi się dublują - mam je zarówno w galerii systemowej, jak i w aplikacji Zdjęcia od Google. Usunięcie ich z poziomu jednej aplikacji nie powoduje też, że automatycznie znikają z drugiej. Co chciałbym osiągnąć: Domyślną aplikacją do fotek są Zdjęcia od Google, Systemowa galeria najlepiej niech zniknie w ogóle, W momencie zrobienia fotki trafia ona automatycznie do chmury Google i zostaje usunięta z pamięci telefonu, Z poziomu innych aplikacji, w których można wrzucać już wcześniej wykonane zdjęcia - są dostępne te znajdujące się w chmurze. Moje pytanie brzmi - da się?
 4. Cześć, Mam mały problem z WLAN na MIUI Global 8.2.1.0 (MXDMIDL) - ROM z oficjalnej dystrybucji, na bieżąco aktualizowany. Mój telefon to Mi4 LTE. Pozwolę sobie napisać w punktach, bo tak będzie mi prościej zobrazować... 1. Łączę się z domową siecią Wi-Fi - tu wszystko przebiega bez problemu, telefon szybko wynajduje połączenie i pobiera adres przez DHCP, a sygnał jest mocny i stabilny... 2. Korzystam normalnie z Internetu - gier on-line, przeglądarki, Facebooka... 3. Po kilku-kilkunastu minutach Internet przestaje działać - w grach objawia się to connection errorem, w Firefoksie stroną "Nie odnaleziono adresu", itd. - generalnie żadna aplikacja korzystająca z Sieci nie bangla. Mimo wszystko samo połączenie nie zostaje zerwane i wciąż widnieje m. in. na pasku powiadomień. Co jakiś czas telefon jednak łączy się z Siecią, bo m. in. powiadomienia z Facebooka pojawiają się na pasku, ale po chwili problem pojawia się ponownie. Pomaga też restart połączenia, ale tu także jedynie na chwilę. Próbowałem: 1. Wyłączyć tryb "Zarządzaj użyciem baterii przez aplikacje", 2. Wyczyścić cache w trybie recovery. Co może być nie tak? Dodam, że na połączeniu GSM problem z Internetem nie występuje. Także sam problem nie jest "od nowości", pojawił się w którymś momencie. Będę wdzięczny za pomoc.
 5. U mnie też były restarty raz po raz. W systemie nic nie grzebałem, a one ustąpiły z czasem. Dziwny problem, do dziś nie wiem co mogło być powodem.
 6. Cześć! Tej nocy po raz kolejny samoczynnie zrestartował mi się telefon - pierwszy raz od naprawdę dawna. Po ponownym uruchomieniu i wklepaniu kodu PIN zauważyłem, że na belce powiadomień wisi ikonka robocika z opisem: Pytanie brzmi - czy ktoś wie co to jest? Czy może mieć to coś wspólnego ze sparowanym z telefonem Mi Bandem? Korzystam z oficjalnego MIUI Global Stable 8.1.6.0 (MXDMIDI). Będę wdzięczny za odpowiedź Pozdrawiam. P. S. Sorry za zdjęcie - nie bardzo wiedziałem jak zrobić screenshoot tego elementu:
 7. Pojawiła się jakaś odpowiedź: http://www.miui.com/thread-5612232-1-1.html http://www.androidpure.com/xiaomi-mi-browser-push-ads-miui/
 8. Nie mam pojęcia, ale jak ktoś słusznie zauważył - to ona wysłała notyfikację. Ktoś tam napisał, że jakaś strona internetowa, którą przeglądaliśmy, mogła dodać sobie powiadomienia do przeglądarki i stąd ten push. Niepokojący mnie problem polega jednak na tym, że ja z przeglądarki systemowej nigdy nie korzystałem. Ani razu. Wejdź w Ustawienia -> Zainstalowane aplikacje -> wybierz appkę Internet i kliknij Odinstaluj.
 9. Wywaliłem aplikację systemowej przeglądarki, bo i tak z niej nie korzystam, a takie zalecenia pojawiają się na anglojęzycznym forum MIUI. Mimo wszystko fajnie by było gdyby ktoś zajął jakieś stanowisko w tej sprawie.
 10. Wersja MIUI: V8.0.2.0.MXD Global Stable Posiadany smartfon: Mi4 LTE-CT Jakim użytkownikiem jesteś? Średniozaawansowany Opis znalezionego błędu Po prostu wyskoczyło powiadomienie push o treści "test". Problem wygląda na globalny [LINK] i niezależny od urządzenia. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że na dobrą sprawę nie wiadomo co jest powodem takiego działania - czy niezaplanowane działanie "jakiejśtam" administracji, która rzekomo ma wjazd na urządzenia z MIUI (źle to brzmi), rzeczywiście jakaś dziura w oprogramowaniu (bardzo źle), czy może jeszcze coś innego (wolę nie spekulować). Spotkaliście się z podobnym problemem? Zapraszam do dyskusji.
 11. Kilka dni temu miałem niespodziewany OTA upgrade do 8.0.2.0 Global Stable. Od tamtej pory brak problemów z restartami
 12. W Pokemonach. Użytkownicy innych telefonów też mają podobne problemy.
 13. Ok, ładowarka MDY-03-EB (Quick Charge) z Mi4 się nada? Prądowo pasuje, ale czy ten Quick Charge nie jest problemem...
 14. Używacie jakiejś ładowarki, czy ładujecie z USB w komputerze?
 15. 7.5.1.0 Global Stable i przy Pokemonach wygląda to tak: W kwestii porównania z "normalnymi warunkami": msm_therm zawsze wskazuje taką samą wartość, nawet na "zimnym" telefonie. tsens_tz_sensor przy nieużywanym urządzeniu (włączone WLAN, synchronizacja, LTE bez danych, podświetlenie auto) wskazują temperatury rzędu 30-35 stopni, więc wzrost prawie dwukrotny, choć podejrzewam, że realnie większy, tylko czujniki nie mierzą wyższych temperatur. Bateria w tym samym czasie ma 25-26 stopni. Podczas gry (włączone 4G + GPS + synchronizacja, podświetlenie auto) bateria zeszła o 10% w jakąś godzinę, może niecałą.
×
×
 • Create New...