Vallhalen

Redmi 3s kilka pytań przed zakupem

Recommended Posts

Zastanawiam się nad zakupem redmi 3s i duża jest różnica w granym sofcie xiaomi global, a np. xiaomi.eu lub miuipolska? Głównie zależało, by mi stabilności i małej ilości błędów. 

Ja używam miuipolska stable 7.5 i wszystko działa idealnie, baterii na 2,5 dnia przy mocnym użytkowaniu. Na miui 8 poczekam na stable i tak nie ma wielkich zmian

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

10 godzin temu, mart napisał:

Jeżeli od dwóch tygodni jest global, to warto próbować kupić go z nim. Dzięki wielkie za pomoc :)

No i od dzisiaj mamy zmianę, bo pojawił się właśnie oficjalny global dla Redmi 3s na razie w wersji Miui7 ale stable. Czyli teraz niezależnie z jakim romem dostaniesz, od razu bez czekania i odblokowywania bl można go wgrać, a na zgodę na odblokowanie spokojnie poczekać.

No to super, bo przy zakupie 2-3 telefonów będę miał mniej zabawy i język pl na czym mi zależało.

To że wyszedł wcale nie znaczy, że sprzedawcy będą go instalować.

Witam, wie ktoś może dlaczego przy próbie wyszukiwania aktualizacji (check for updates) wyskakuje "cant connect to the network"?. Tel to redmi 3s nowy, wifi włączone, wersja miui 7.3.10.0 /stable

Ja kupiłem dwa redmi3s w Polsce i oba mają global stable  i się zaktualizowany bez problemu przez aktualizacje w telefonie. Ja nie narzekam, działa wszystko co dzieciakom jest potrzebne, a że coś tam głębiej w opcjach jest po angielsku, to niech się uczą jezykow:) 

Skoro masz rom który dopiero co się ukazał, a wcześniej nie istniał, to ja bym się zastanawiał skąd on sobie pobiera aktualizacje i co w zamian wysyła...

A ja się nie zastanawim Hongkong goldway już dawno takie sprzedaje, podejrzewam że telefony są od niego. A co ma wysyłać? Gdzie kto dzwoni? Nie ma obawy. Polecam. 

• Like 1

Tym bardziej że głębiej w opcjach jest po angielsku. Global dev jest cały przetłumaczony. 

1 minutę temu, grzeg napisał:

A ja się nie zastanawim Hongkong goldway już dawno takie sprzedaje, podejrzewam że telefony są od niego. A co ma wysyłać? Gdzie kto dzwoni? Nie ma obawy. Polecam. 

Wałkowane miliard razy. Goldway sprzedaje telefony z przerobionym przez nich romem nazwanym Global. Z globalem od Xiaomi to on nie ma nic wspólnego. 

Bardzo ciekawe jest to, że Goldway sprzedawał Redmi3 z romem Global jak takiego romu od Xiaomi nie było..

Ale działa za***iscie. Niczym się nie różni od tego jaki ma żona na redmi note 3pro prime z oficjalnym globalem, numerkiem androida może bo jest 6.1a na note 5.

Dnia 8.08.2016 o 19:01, FromWP napisał:

A jak wyłączysz w opcjach programistycznych optymalizację Miui to się może jeszcze poprawić.

U mnie przy wyłączeniu optymalizacji Miui w opcjach programistycznych każdorazowo wywala błąd przy próbie wejścia w szczegóły baterii i w aplikacje...

Dnia 9.08.2016 o 07:58, Jakubski napisał:

Ja używam miuipolska stable 7.5 i wszystko działa idealnie, baterii na 2,5 dnia przy mocnym użytkowaniu. Na miui 8 poczekam na stable i tak nie ma wielkich zmian

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Same here - na 8 bardziej RAM żarło i błędy, na stable wszystko ok - 2-3 dni użytkowania, 7-max 8 SoT.

12 minut temu, panfrel17 napisał:

U mnie przy wyłączeniu optymalizacji Miui w opcjach programistycznych każdorazowo wywala błąd przy próbie wejścia w szczegóły baterii i w aplikacje...

Same here - na 8 bardziej RAM żarło i błędy, na stable wszystko ok - 2-3 dni użytkowania, 7-max 8 SoT.

A na jakim romie? Na globalu 6.8.4 sprawdziłem przed chwilą, u mnie nic takiego się nie dzieje. Mało tego aplikacja "Dokumenty" po włączeniu pozostaje włączona, a z optymalizacją Miui zawsze sama się wyłączała.

U mnie przy wyłączeniu optymalizacji Miui w opcjach programistycznych każdorazowo wywala błąd przy próbie wejścia w szczegóły baterii i w aplikacje...  - na 7.5.1 stable eu

Na globalu 6.8.4 w Redmi 3 nie ma takiego problemu.

@FromWP

Ogólnie tak jak poczytałem o tym chwilę to większość poleca wyłączenie tej optymalizacji MIUI.

Też czytałem, że wyłączenie tego potrafi naprawić nadmierny drenaż baterii. Nie wiem czy to prawda, bo drenażu nie miałem. 

Ogólnie podobno powoduje mniejsze lagi. Na xda znalazłem taki opis tej funkcji:  "It sychronizes the UI thread with the animation time, so by keeping it disabled the clock timer doesnt have to wait for the animation to start/stop. The CPU effortlessly renders the animations without waiting for the MIUI framework to sychronize the animations."

Posiadam 3s od goldwaya z global romem. Wczoraj miałem nową aktualizację poprzez OTA, wszystko mam ładnie przetłumaczone. Po wyłączeniu optymalizacji MIUI nic nie wywala. Myślę że nie jest to jakaś chińska modyfikacja.

Screenshot_2016-08-12-10-15-34_com.android.settings[1].png

Screenshot_2016-08-12-10-15-10_com.android.updater[1].png

Edited by Dawrus

Czyli jednak Goldway jakimś sposobem miał dostęp do globalnego romu przed jego oficjalnym wprowadzeniem. Czytałem na en miui com, że była wersja dlla 3s przed oficjalną premierą.

Moim zdaniem mogło być tak że pewna seria miała wgranego Globala "fabrycznie" jeszcze zanim został on udostępniony na stronie. Z redmi 3 z tego co pamiętam też tak było że sprzedaż się rozpoczęła, już poszły pierwsze wysyłki, a na stronie nie było jeszcze nawet chińskiego romu.

Czyli mialem racje jak miesiac temu pisalem o tym ze znalazlem tel z globalem.   Dodam jeszcze ze tamten polski sprzedawca kupuje je od goldwaya nawet loga nie zmianil

9 minut temu, cincin27 napisał:

@dz1q

No tak średnio bym powiedział.. Global na 3s wyszedł teraz we wtorek (na pewno w sierpniu) a na 3/3Pro 2 tygodnie temu (29 lipca).

No to oficjalnie a jak bylo wczesniej to sie nie dowiesz

11 minut temu, dz1q napisał:

No to oficjalnie a jak bylo wczesniej to sie nie dowiesz

Nie, Goldway sprzedaje telefony z przerobionym przez siebie romem nazywanym Global, który z Globalem od Xiaomi nie ma wiele wspólnego.

Edited by cincin27

30 minut temu, cincin27 napisał:

To nie wiedzialem jak go wtedy nazywali. Ale Teraz maja dwie wersje tel. jakis custom bez ota. I z official global z dzialajacym ota i taka sama nazwa  zV7.5.8.0.MALMIDE   zaznaczeniem ze tel to nie international tylko wgrany oficjalny global (a ta oferta wisi miesiac. )

Edited by dz1q

Witam. Obecnie mam soft 7.1.3.0. Próba odblokowania bootloadera kończy się na 50 % . Próbowałem wgrać soft china dev przez Mi lecz nie mogłem. Wgrywalem przez fastboot i download i tylko unbrick był. Pomoże ktoś.?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Cytat

Nie, Goldway sprzedaje telefony z przerobionym przez siebie romem nazywanym Global, który z Globalem od Xiaomi nie ma wiele wspólnego.

Nie wygląd że Goldway sprzedaje z "prawdziwym" globalem.

Po pierwsze działa OTA (z czego od razu skorzystałem) . Po drugie wgrałem 7.5.8 ze strony MIUI pierwsze czyszcząc soft za pomocą China Dev (download) a potem "unlockując"/czyszcząc telefon finalnie wgrywając to co daje MIUI ze stronki (przechodząc jeszcze przez MIUI 8 z eu).

Oznaczenia softu są dokładnie te same z tym samym Linuxowym kernelem. Wygląda dokładnie tak samo z tym samym zestawem aplikacji , nawet wynik w Antutu (~42tys) ten sam.

Po pierwsze Goldway jest tylko pośrednikiem a telefony jadą z fabryki w Chinach by przez Hongkong trafić do Europy.Patrząc na tracking to musiał siedzieć chyba po nocach żeby go flashować :-) .Co jest może i prawdą :-).Ale dla mnie to był oficjalny global.

A czemu czyściłem telefon ?.Bo chciałem wgrać MIUI 8 Eu i szybko go wyrzuciłem. Po prostu działa gorzej , wolniej,bateria szybciej schodzi,wyniki w Anututu sporo gorzej.Telefon sprawiał wrażenie bardziej mulastego niż na globalu.

To że udostępnia się soft na stronie później nie mówiąc o OTA nic nie świadczy.Soft zawsze pierwsze trafia na fabrykę.Przynajmniej w mojej branży :-).I to jeszcze w starszej wersji gdzie szybko się wypuszcza poprawki zaraz po pierwszej serii urządzeń gdzie wykryto błedy.

Jest jeszcze jedno Global zbiegł się z premierą 3s w Indiach.Czyli telefony musiały być już wyprodukowane dużo wcześniej.Mój wyszedł z Chin 1 sierpnia.

Ale może się mylę ;-) i jednak coś było grzebane ;-).Ale już mi to wisi bo wgrane to co że strony MIUI.

A i do listy różnic pomiędzy Redmi 3 a 3s trzeba dodać wreszcie działający żyroskop (sprawdzone z Cardboard).

Teraz to jest logiczne, że jest soft Global. No nie wiem, teraz może faktycznie zostawiają fabryczny soft. 

Wcześniej mnóstwo telefonów od nich miało soft z oznaczeniem Global, ale to po numeracji było widać, że jest jakaś przeróbka.

wczesniej musieli cos wykombinowac zeby moc telefony sprzedawac w nie tylko anglo i chinsko jezycznych krajach. teraz juz nie musi. chyba ze ma jeszcze milion telefonow w mgazynie z china stable :) Ale raczej nie...