Vallhalen

Redmi 3s kilka pytań przed zakupem

Recommended Posts

Czy w sposób znaczący - moim zdaniem nie. Ja wziąłem 3 gb, żeby za rok-dwa nie pluć sobie w brodę, że mogłem mieć zapas.

Używam od kilku dni wersji 3s, po przejściu z one plus one telefon jest średni, miuipolska działa bez problemu wszystko jak trzeba niestety brakuje mu prędkości, miałem mi2s i miui działało płynnie a tu wszystko jest stabilne ale lag jest odczuwalny do tego odblokowanie palcem czasem laguje ale telefon został wybrany dla baterii , myślę że jak za te pieniądze to nie jest źle, szkoda że ramu nie można poszerzyć o kartę sd bo nam 64gb

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

A co stoi na przeszkodzie zrobieniu swapa. Opcja optymalizacja pamięci z ustawień programistycznych też tworzy swapa, tylko że w pamięci wewnętrznej.

Nie wiedziałem że jest taka opcja. W telefonie będzie lepiej działać niż z SD

A koledze brakuje pamięci? Bo jak nie, to robienie swapa na wolnym sd chyba niewiele pomoże?

Witam.

Właśnie odebrałem mój Redmi 3s i mam z nim mały problem. Zabrałem się za instalacje MIUIPolska i czekając na odblokowanie bootloadera chciałem zainstalować DEV'a. Jednak nie mogę tego zrobić z .zip'a. Nie mogę nawet wykonać zwykłej aktualizacji online, za każdym razem wyskakuje komunikat "can't verify update". 

Generalnie aplikacja Updater nie chce łączyć się z internetem.

Jakieś pomysły?

5 minut temu, bergmen napisał:

Skoro Updater działa tylko na oryginalnych ROMach od xiaomi to jaki ROM ma mój telefon, skoro dopiero co rozpakowywałem go z folii. Możliwe że telefon jest nie oryginalny?

Edited by FloWirus

skoro nie widzimy Twojego ROMu to nie sądzisz chyba że odgadniemy co tam masz?

Poczytaj. jakchcesz to wrzuć screena ukazującego system

Ja za to zauwazylem chyba buga w wersji 8smej, bo info o tel. wyswietlalo cpu 1.2mHz i ogolnie zamulalo mocno telefon natomiast zrobilem downgrade do wersji 7.5 i jest lepiej i pokazuje juz 1.4 do tego dochodzi fakt ze mam wrazenie iz dziala plynniej na  miui  7.5

Ja mam najnowszą wersję xiaomi.EU i nie narzekam

ja uzylem miupolska 8 ale zostaje na wersji 7.5 mam wrazenie ze dziala sprawniej, na 8 np. gdy ktos do mnie dzwonil to mialem czarny ekran albo dzwonek przycinal i trzaskal, dziwna reakcja 

Zastanawiam się nad zakupem redmi 3s i duża jest różnica w granym sofcie xiaomi global, a np. xiaomi.eu lub miuipolska? Głównie zależało, by mi stabilności i małej ilości błędów. 

19 minut temu, mart napisał:

Zastanawiam się nad zakupem redmi 3s i duża jest różnica w granym sofcie xiaomi global, a np. xiaomi.eu lub miuipolska? Głównie zależało, by mi stabilności i małej ilości błędów. 

Akurat dla 3s to nie masz raczej wyboru bo na razie nie ma romu global. A rom xiaomi.eu to ten sam rom co miuipolska, nawet linki do pobierania są te same. A na stabilności i małej ilości błędów to chyba wszystkim zależy i całe to forum głównie o tym (no może jeszcze o bateriach ile trzymają).

8 minut temu, FromWP napisał:

Akurat dla 3s to nie masz raczej wyboru bo na razie nie ma romu global. A rom xiaomi.eu to ten sam rom co miuipolska, nawet linki do pobierania są te same. A na stabilności i małej ilości błędów to chyba wszystkim zależy i całe to forum głównie o tym (no może jeszcze o bateriach ile trzymają).

Dzięki za odpowiedź. Czyli redmi 3s jest tylko w wersji chińskiej?  

najnowsza aktualizacja xiaomi.eu dla 3S chyba wniosła sporą poprawę. Albo to że przestałem pozwalać zarządzać softowi oszczędzaniem baterii :) ttelefon ożył i mniej bateria schodzi.

xiaomi.eu jest po polsku.

Edited by bergmen

Czyli kupując 3s np. z IBG powinienem mieć stabilną wersje z wgranym językiem polskim, zgadza się? ;) 

6 minut temu, mart napisał:

Dzięki za odpowiedź. Czyli redmi 3s jest tylko w wersji chińskiej?  

Na razie tak, a czy będzie global i kiedy to nie wiadomo.

5 minut temu, bergmen napisał:

najnowsza aktualizacja xiaomi.eu dla 3S chyba wniosła sporą poprawę. Albo to że przestałem pozwalać zarządzać softowi oszczędzaniem baterii :) ttelefon ożył i mniej bateria schodzi.

xiaomi.eu jest po polsku.

A jak wyłączysz w opcjach programistycznych optymalizację Miui to się może jeszcze poprawić.

2 minuty temu, mart napisał:

Czyli kupując 3s np. z IBG powinienem mieć stabilną wersje z wgranym językiem polskim, zgadza się? ;) 

Prawie na pewno nie, sam musisz odblokować bl i wgrać rom miuipolska.

• Like 2

3 minuty temu, mart napisał:

Super odpowiedź dzięki wielkie @FromWP :) Rozumiem, że tak samo wygląda sytuacja z redmi 3 note?

Jak się zastanawiasz nad Redmi Note 3 to tylko wersja pro bo na Snapdragonie i w takiej być może będziesz miał oficjalnego globala wgranego od razu/

21 minut temu, bergmen napisał:

i takie konkrety lubię :) Dzięki  FromWP

Znaczy trochę zażartowałem, ale taką poradę znalazłem na en.miui od moderatora w odpowiedzi na to co zrobić z nadmiernym drenażem baterii i podobno w wielu przypadkach pomaga. Sprawdziłem sam, na pewno nie szkodzi.

A w Redmi 3s pro jest możliwość global roma? Bo z tego co czytałem, to warto dopłacić do wersji 3gb ramu i gdyby był od razu rom pl to bym się nie zastanawiał ;)

Rom pl jest w xiaomi.eu. Globala jeszcze nie ma

• Like 1

Dobra i żeby wgrać język pl muszę odblokować telefon tak jak tutaj jest ładnie pokazane: 

i wgrać xiaomi.eu lub miui polska? ;)

dokładnie. Tylko z tymi punktami na forum nie musisz tak cudować.

Edited by bergmen
  • Like 1

To już kwestię języka i softu rozumiem :) Ogólnie co do samego zakupu, to pod względem gwarancji i pewności najlepiej kupić w ibuygou, gdyż telefon będzie naprawiany jak coś w Polsce, można przedłużyć gwarancję za 5$ do 2 lat i nie ma raczej problemów z tym sklepem. Z vatem żeby było mniejsze prawdopodobieństwo naliczenia najlepiej żeby szło darmową przesyłką pocztową. Tak to w miarę wygląda, czy w czymś mam błędne informacje? ;)

32 minuty temu, mart napisał:

A w Redmi 3s pro jest możliwość global roma? Bo z tego co czytałem, to warto dopłacić do wersji 3gb ramu i gdyby był od razu rom pl to bym się nie zastanawiał ;)

Od dwóch tygodni jest global dla Redmi 3 i Redmi 3pro bo te tel mają ten sam rom.. Nazwa Redmi 3s pro to jakiś wymysł sprzedawców, żeby odróżnić wersję Redmi 3s  2/16Gb od wersji Redmi 3s z 3/32Gb. Tą drugą nazywają pro.

Jeżeli od dwóch tygodni jest global, to warto próbować kupić go z nim. Dzięki wielkie za pomoc :)