Skocz do zawartości

Urządzenie zablokowane- problem z weryfikacją konta Xiaomi


barthek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem informacji już wszędzie, być może nie dokładnie, byc może sie nie znam i nie chce bardziej zepsuć tel, dlatego proszę o jakieś wskazówki. 

Otóż po zainstalowaniu romu MIUI 6.3.24, wszystko było okej, do momentu kiedy chciałem ustawić sobie blokadę ekranu na hasło. Ustawiłem ją, po czym chciałem sprawdzić i zablokowałem tel, dalej normalnie pojawił sie ekran "przesuń palcem by odblokowac", później na ułamek sekundy pokazywał sie ekran z klawiatura do wpisania pinu po czym znikał i robił sie biały ekran bez możliwości wpisania czegokolwiek (na ślepo nie umiałem nic zdziałać). Próbowałem przywrócić backup z przed instalacji nowej aktualizacji systemu, niestety nie wiem czemu nie działał. Zrobiłem więc Factory reset, z myśla zeby przywrócic ustawienia fabryczne i tu zaczęły sie problemy. Kiedy próbowałem zalogować sie na swoje konto Xiaomi, tel przeskakiwał na ekran "To urządzenie może być powiązane z istniejącym kontem Xiaomi...". Problem w tym, że nr tego konta nie jest mój, próbując przywrócić hasło, wysyła sms pod jakis dziwny nr którego nie znam. Tam samo dzieje sie kiedy próbuje załozyć nowe konto Xiaomi, Tel przeskakuje na ekran, gdzie pisze "urządzenie moze być powiązane z istniejącym kontem..." i tak w kółko jakby tel był powiązany z jakims jednym kontem, które w dodatku nie jest moje. Proszę o jakąś pomoc, w ostateczniości moge odesłać na gwarancje do sklepu w którym kupiłem, ale to pewnie potrwa. 

mi4ccc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem Miflash > flash_all, po restarcie pojawił sie ten sam ekran blokady tylko po angielsku, wgrałem polski rom > cała procedura i znowu ten sam ekran, tym razem pisze "To urządzenie JEST JUŻ powiązane z kontem Xiaomi... "   Jak to możliwe, że tel związał sie na stałe z jakimś jednym kontem Xiaomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. To jest zabezpieczenie przeciwkradzieżowe ;) Wyjęcie karty sim nie pomoże, po prostu ten telefon jest na stałe przypisany do konta i nic na to nie poradzicie, jeśli nie pamiętasz owego konta i nie możesz się zalogować, to cegła... 

Żadne wipy, miflashe, fastbooty itp też nie pomagają. 

https://miuipolska.pl/forum/topic/10390-miui-6310/?do=findComment&comment=146259

Edytowane przez magyarek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super.
Ja właśnie zainstalowałem na swoim telefonie nową aktualizację. Podaję hasło do swojego konta i prosi mnie jeszcze o kod weryfikacyjny.
Wszystko super tylko, że kodu z aplikacji autentyfikator nie mogę wpisać (bo telefon przecież zablokowany), na konto xiaomi nie mogę się zalogować przez komputer (bo telefon z autentyfikatorem zablokowany), hasło jednorazowym smsem dochodzi, ale co z tego skoro telefon zablokowany i nie mogę odczytać. Dodatkowo wykorzystałem już wszystkie zapasowe kody jednorazowe. No bosko! 
Zostały w teorii jeszcze tylko te pytania security. Jak ich użyć w celu odblokowania konta? 


EDIT:
Już sobie poradziłem - poprostu włożyłem kartę sim do innego telefonu, wpisałem przysłany kod na stronie i wyłączyłem autentyfikator. Już nie wymagał dodatkowego kodu przy logowaniu na konto.

Edytowane przez SaLi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
1 godzinę temu, johnybravo0 napisał:

 N a następny raz nie obrażąj ludzi bo telefon udało sie rozblokować metodą prób i błedów i dalej mam miui ale to chyba ty nie masz wiedzy na ten temat  

Pochwal się jak obszedłeś konieczność wpisania hasła na MIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jakiś tydzień temu wgrałem rom z MIUI Polska i było wszystko git. Wczoraj po włączenie Danych internet szwankował raz się włączał na chwile ale tylko 3G max ale większości nie było internetu. Pod wieczór całkowicie jakby stracił zasięg i była informacja "Tylko połączenia alarmowe".

Chciałem wgrać ROM od nowa, ale podczas konfiguracji wyskoczyła mi informacja "Urządzenie jest zablokowane".

Mimo, iż znam hasło do konta bo normalnie się na komputerze loguję, to jednak nie mogę odblokować konta na komórce bo nie mam połączenia z internetem. Obojętnie czy mam kartę SIM w środku czy nie i tak nie mogę zweryfikować konta.

Proszę o pomoc

Edytowane przez Zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Więc w takim razie:

-Karta SIM działa w innym zwykłym telefonie Sony

-Po podłączenie do Xiaomi cały czas jest "Tylko Połączenia Awaryjne"

 

Więc w takim razie nie może samo wysłać aktywacji bo nie rozpoznaje karty.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po włączenie komórki mam od razu komunikat "Urządzenie jest zablokowane" i mogę przejść tylko na kolejna stronę gdzie mogę podać hasło. 

Więc tylko te 2 strony mogę obslugiwać i nie mogę żadnego menu rozwinąć aby włączyć Wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Zasada napisał:

Wczoraj po włączenie Danych internet szwankował raz się włączał na chwile ale tylko 3G max ale większości nie było internetu. Pod wieczór całkowicie jakby stracił zasięg i była informacja "Tylko połączenia alarmowe".

Orange?

Wczoraj była padnięta sieć. Też myślałam, że wina telefonu, więc dostał reset do fabrycznych (ale z poziomu telefonu, nie przez TWRP). Po uruchomieniu normalnie poleciało logowanie na Xiaomi, z kartą w środku i włączonym WiFi.

Ale już gdzieś od połowy meczu (czyli ok. 22ej) wszystko wróciło do normy, sieć się odblokowała i wszystko śmiga. Więc pytanie, czemu wciąż masz brak zasięgu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przytrzymaniu Power + Volume +  wyskakuje ikona Miui , puszczam Power i za chwile pojawia się zdjęcie telefonu, żeby podłączyć kabel do kompa i nic więcej.

Po przytrzymaniu Power + Volume -  wyskakuje ikona misia Flash, ale niestety nic więcej.

Więc nie mogę wejść w Recovery, żeby zrobić resa... 

 

Co do MiFlash to łączyłem się przy włączonej komórce. Jak podłączałem kabel to wyskakiwało okno czy chcę debugować urządzenie.

8.Podpinamy telefon z właczonym debugowaniem i powinno nam pociagnac sterowniki
10. W folderze gdzie macie plik adb.exe klikacie na białym polu SHIFT+PPM i wybieracie Otwórz okno polecenia tutaj
11. Teraz w konsoli wpisujecie adb devices
12. Powinno wam pokazać identyfikator waszego urządzenia
13.Jeśli tak to wpisujecie adb reboot edl

Po wykonaniu tych czynności ładnie podpinał się port w Managerze Urządzeń i poprzez MiFlash mogłem go wykryć i puścić Flasha.

Niestety teraz nie mogę się połączyć przez MiFlash ani zrobić Reset komórki. Dużo czytałem o tym i nic :(

 

Inne pomysły?

2 minuty temu, magyarek napisał:

Orange?

Wczoraj była padnięta sieć. Też myślałam, że wina telefonu, więc dostał reset do fabrycznych (ale z poziomu telefonu, nie przez TWRP). Po uruchomieniu normalnie poleciało logowanie na Xiaomi, z kartą w środku i włączonym WiFi.

Ale już gdzieś od połowy meczu (czyli ok. 22ej) wszystko wróciło do normy, sieć się odblokowała i wszystko śmiga. Więc pytanie, czemu wciąż masz brak zasięgu...

Tak Orange :( Też myślałem, że coś z siecią może być, ale sądziłem, że mógł spaść zasięg do 3G ale nie, że całkowicie się nie łączy. Dziś na Sony mam LTE i śmiga, ale podpinam karte do Xiaomi i d*pa nie wykrywa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

A miałeś wgrany twrp?

Jak tak to przyciśnij razem i trzymaj vol+ i vol- a do tego power. Może jest taka sama kombinacja jak w redmi do recovery.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Nie kojarzę, żebym wgrywał jakieś TWRP...

"Vol+ i vol- a do tego power" - też gdzieś czytałem i probowałem. Po tym jak pojawi się ikona Miui puszczam Power i za chwile pojawiają mi się informacje do testowania telefonu 

Jak biore Reboot to mam:

1.Shut Down

2.Reboot to FFBM

3.Reboot to Android

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Redmi2 napisał:

No to jedynie mi przychodzi pobrać najnowszy china dev fastboot rom.

Uruchomić telefon w fastboot czyli ten grzebiący miś w robociku.

I sflashować telefon miflashem.

China Dev FastBoot pobrałem

odpalić FastBoot to nie problem

- Ale jak wrzucić przez MiFlash skoro nie moge debugowac urzadzenia? i przez to MiFlash nie widzi portu przez ktory komorka jest podlaczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem FastBoot i MiFlash wykrył port samoczynni właśnie robie Flash dla China Dev więc dam znać.

3 minuty temu, fred napisał:

Skorzystaj z tego poradnika. Co prawda do mi5, ale u mnie na Redmi Note 3Pro zadziałał. Nie mogłem w nic wejść poza fastboot.

Dzięki Fred przyjrzę się zaraz jak nie zadziała to co robię. 

 

Pytanie później wgrać inny ROM z polskim jeśli będzie dobrze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zainstalować ten chiński !! i normalnie karte widzi i jest sygnał 4G

 

Teraz ostatnie pytanko jakie  xiaomi.eu  polecacie ?

I tez zrobic jak poprzednio przez FastBoot i MiFlash?

8.jpg

Edytowane przez Zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zasada napisał:

Udało się zainstalować ten chiński !! i normalnie karte widzi i jest sygnał 4G

 

Teraz ostatnie pytanko jakie  xiaomi.eu  polecacie ?

Stad pobrac? -> http://en.miui.com/download-299.html  Developer ROM

I tez zrobic jak poprzednio przez FastBoot i MiFlash?

8.jpg

To co podałeś link to jest najnowszy. Jeśli chcesz co tydzień się bawić w aktualizacje i nie boisz się jakiś ewentualnych drobnych problemów to wtedy ściągaj stąd. Jak chcesz wieść spokojne życie i nie bawić się w aktualizacje częste to ściągnij sobie stable. Potem instalujesz przez TWRP, które prawdopodobnie musisz zainstalować jeszcze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

Masz mi4c czy redmi note 3 pro? Bo podaleś link do rn3pro

Redmi note 3 pro , teraz widzę, że dział zły :( ale wpisując błąd o zablokowaniu telefonu wyskoczyl mi ten folder. Więc informacje ogólne ;)

Czy xiaomi.eu jest dobry. Go się wgrywa przez MiFlash czy TWRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...