Jump to content

100% Oryginalna bateria do rn2?

Recommended Posts

• Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Podziwiam cierpliwość ludzi takich jak Accro czy galakty. Zaciekle narzekacie jaki ten telefon jest fe i be . Ja na Waszym miejscu już dawno bym go zmienił zamiast marudzić publicznie. Ile czasu i ner

Jak potrafisz zauważyć nie tylko my mamy problem z baterią w RN2. Zresztą, nie po to jest SMARTFON, podkreślam SMARTFON aby mieć wyłączony nonstop internet, gps oraz używać go tylko do dzwonienia, nie

@galakty ja wiem jakie miałeś zdanie na temat tego tel. Być może i mój egzemplarz także zeświruje ale napewno jeżeli tak się stanie nie będę tu płakał Myślę, że i tak ilość zadowolonych userów jest w

Posted Images

Dnia 23.03.2017 o 11:35, rysib napisał:

Taki mały smaczek z dzisiaj. Czy to przeszkadza? Mi nie, aku ma swój charakterek. ;-)

:o:-D

Ooo!??? Może należy dopatrywać się jakiejś niestabilności w oprogramowaniu ew. błędnej wymianie danych między baterią, a układem kontrolującym. Z punktu widzenia fizyki raczej niemożliwe jest, aby akumulator po oddaniu jakiejś porcji energii, nagle się "opamiętał" i dociągnął, tę już utraconą, z powietrza :-)  Chyba, że zachodzą jakieś nieprzewidziane procesy w samym ogniwie :-) .

• 3 weeks later...

Cześć.

Ja również zakupiłem tą baterie z linku który ktoś tam wcześniej podał i mam z nią mały problem. Po włożeniu do telefonu i odpaleniu wykazuje ok 45% naładowania. Chciałem ją doładować do 100% ale nie dział. Dioda na chwile mrugnie i tyle.Brak informacji o ładowaniu, a nawet zaczyna ubywać %. Po wyłączeniu telefonu i podpiciu pod ładowarkę, dioda się świeci i ląduje ale bardzo wolno. Raz pokazuje 55% a raz 45%. Czy to normalne??. A może trzeba coś zresetować?.

Ja zakupiłem 2. Jedna działa a druga nie. Nie daje się naładować, dioda na chwile mrugnie i tyle. Teraz już rozładowana na ament 0%. W trybie wyłączonego telefonu dioda się świeci i tyle ciągle ten sam procent naładowania.

Dnia 22.04.2017 o 13:56, Rob83 napisał:

Ja zakupiłem 2. Jedna działa a druga nie. Nie daje się naładować, dioda na chwile mrugnie i tyle. Teraz już rozładowana na ament 0%. W trybie wyłączonego telefonu dioda się świeci i tyle ciągle ten sam procent naładowania.

Cześć. Skontaktuj się ze sprzedawcą, opisz problem (udokumentuj ew. filmikiem) i poproś o propozycję rozwiązania problemu.

Kupiłem trzy baterie do Redmi note 2: NOHON, HSA i podróbkę. Problem na wszystkich trzech jest taki sam: Telefon samoczynnie wyłącza się w nocy, gdy jest podłączony do ładowania. Fabryczna bateria działa bez zarzutu. W temacie widziałem kilkukrotnie ten problem, lecz każdy to tłumaczył usterką baterii (tylko, że ja mam trzy i na każdej jest to samo). I teraz pytanie: co tu zrobić? Baterie testowałem na trzech różnych ładowarkach (oryginalna 2A, i dwie po Redmi 1 1A).

• 2 weeks later...
Dnia 28.04.2017 o 21:06, drozdaxxx napisał:

Kupiłem trzy baterie do Redmi note 2: NOHON, HSA i podróbkę. Problem na wszystkich trzech jest taki sam: Telefon samoczynnie wyłącza się w nocy, gdy jest podłączony do ładowania. Fabryczna bateria działa bez zarzutu. W temacie widziałem kilkukrotnie ten problem, lecz każdy to tłumaczył usterką baterii (tylko, że ja mam trzy i na każdej jest to samo). I teraz pytanie: co tu zrobić? Baterie testowałem na trzech różnych ładowarkach (oryginalna 2A, i dwie po Redmi 1 1A).

Ja miałem taki problem, gdy ładowałem baterię ładowarką samsunga. Na oryginalnej ładowarce telefon już mi się nie wyłącza, a mam baterię NOHON. Upatruj problemu w ładowarce/kablu.

Ten problem z wyłączającą się komórką w czasie ładowania to problem baterii. Miałem to samo z podróbką baterii, z kolei z oryginałem (nawet spuchniętym) nie oraz z zamiennikiem firmy Blue Star też nie(chociaż ten zamiennik to 3000Ah to napewno nie ma ale na 18 - 24h wystarcza). Niestety problem dostania dobrej baterii do naszego telefonu przypomina loterie fantową, mnie kosztowało to już 80zł a mam jeden kiepski zamiennik za te pieniądze ;-(

2 godziny temu, Zeork napisał:

Panowie gdzie kupić na ali lub w innym sklepie oryginalną baterię? Wolę mieć mniejszą pojemność, niż te badziewne zamienniki z niby powiększona pojemnością.

Sent from my MI 5C using Tapatalk

Nie kupisz oryginalnej. Kupuj nohon. Są to najlepsze zamienniki do redmi note 2 jakie można kupić.

Nie mam nohon (jeszcze, zamówiłem i jest w drodze) ale Blue Star mi nie powoduje takich objawów (nic się nie wyłącza i nie restartuje. Pojemność może nieco niższa niż oryginał ale na cały dzień użytkowania wystarcza w zupełności. Mogę polecić zamienniki Blue Star, bo mam też podróbkę baterii (wygląd jak oryginał) i jej budowa, całkowicie odstaje od tej z Blue star (in minus). Najtaniej masz tutaj: http://www.24esklep.pl/bateria-bluestar-xiaomi-redmi-note-3020-mah-p-3361.html

Ja kupiłem drożej stąd: https://www.izigsm.pl/sklep-bateria-do-xiaomi-redmi-note-2-id12546622.html

Jeśli to te same, rekomenduje je sformować (chociaż podobno nie trzeba) czyli 3 pełne cykle ładowania. Ja jeszcze po naładowaniu (na wyłączonym telefonie) zostawiam ją na około 1h po osiągnięciu 100% podłączoną. Potem włączam i z reguły jest już 94-98% więc podłączam na włączonym tel. jeszcze na 1h. I tak 3 razy.

Na dziś jestem zadowolony z czasu pracy (przekracza dobę po 2 naładowaniu).

• Like 1
1 godzinę temu, radko75 napisał:

Jeśli to te same, rekomenduje je sformować (chociaż podobno nie trzeba) czyli 3 pełne cykle ładowania. Ja jeszcze po naładowaniu (na wyłączonym telefonie) zostawiam ją na około 1h po osiągnięciu 100% podłączoną. Potem włączam i z reguły jest już 94-98% więc podłączam na włączonym tel. jeszcze na 1h. I tak 3 razy. 

Nie podobno, a na pewno nie trzeba, a nawet nie jest wskazane.To nie jest stary typ baterii. Jedynie dla dłuższej żywotności najlepiej nie rozładowywać baterii do końca, a już przy powiedzmy 15% podłączyć telefon do ładowarki.

Może to i racja, nie wiem bo nie sprawdzę już. Właśnie robię 3 cykl, podłączyłem baterię przy 2%. Po drugim ładowaniu wytrzymałą 1 dzień i 8 godzin. Ekran uzyskał w tym czasie 1h 40min SOT (30% podświetlenie). Jak widać nie był mocno obciążony pracą ale poprzednie ładowanie starczyło tylko na 22h. Od kolejnego ładowania, będę już traktował ją "dobrze". Poniżej 20% zacznę szukać ładowarki ;-)

Generalnie Blue Star mogę polecić jako zamiennik do naszych Redmi Note 2. 

• 3 weeks later...

Witam.

Jak dla mnie bateria nohon to rewelacja. Lepsza nie tylko od ponad rocznego oryginału ale i na nowym telefonie takiego sot nigdy nie widzalem. Żadnych slim miui czy innych modyfikacji nie mam zaistalowanych.

Screenshot_2017-05-27-19-29-15-182_com.gsamlabs.bbm.pngScreenshot_2017-05-27-19-29-20-300_com.gsamlabs.bbm.pngScreenshot_2017-05-27-19-29-31-675_com.gsamlabs.bbm.png

• 6 months later...

Prześledziłem wątek żeby kupić w miarę sprawnego Li-On.

Niestety zakup oryginalnego w PL nie jest możliwy (na podst wpisów)

Zakupienie zamiennika, to loteria.

Skoro w PL nie można zakupić oryginału, zdecydowałem się na zamiennik  Blue Star 3020mAh, żeby nie czekać na dostawę miesiąc z HKG 

Porażka BS, przed formatowaniem 1/3 deklarowanej pojemności, po formatowaniu dochodzi do  2/3 pojemności.

Reklamuję, szkoda kasy.

• 2 weeks later...

Mam Nohona prawie rok. Przez pierwsze 5-6 miesięcy działał rewelacyjnie. Później, raz - dwa razy w miesiącu rano odłączałem martwy telefon od ładowarki. Myślałem, że to jakiś przypadek lub aktualizacja, ale sytuacja zaczęła się nasilać. Coraz częściej nie mogłem liczyć na poranny budzik z telefonu (kilka razy zaspałem do roboty). Okazuje się, że Nohon również ulega destrukcji. Po otwarciu telefonu i obejrzeniu baterii, wyraźnie zaczynają zaznaczać się wybrzuszenia. Wniosek mam taki, że nawet najlepszy zamiennik do naszego telefonu, to max rok pewnego działania.( Ja niebardzo dbam o akumulator i katując telefon niemiłosiernie, pada mi on wcześniej).

Edited by hohoho
Interpunkcja ;)

Dokładam zdjęcia baterii NOHON po ok 11 miesiącach intensywnego  używania telefonu. Na pierwszy rzut oka nie widać nic nadzwyczajnego, ale dopiero po wyjęciu z telefonu dają się zauważyć obłości. 

Teraz " na szybko" kupiłem Blue Star. Póki co, działa. Bez żadnych przykrych niespodzianek.

IMG_20171229_133207.thumb.jpg.fc7be31aae618dca7c248eddfb1bf5df.jpgIMG_20171229_133317.thumb.jpg.79f2c522bb6f4b8a43f0b66f0caa4907.jpgIMG_20171229_133351.thumb.jpg.9eaba44e3751e441f691da4dc8400be9.jpg

Bateria mierzona przy stykach, plastikowy element, to ok 4,2 mm. Jeśli jest ok, to nie powinna przekraczać tego wymiaru na długości całego ogniwa. U mnie ma w połowie ok 6 mm. Wniosek jest taki, że czas wymienić.