Jump to content

[ROM] GLOBAL DLA OPORNYCH


wasabi
 Share

Recommended Posts

Ok. właśnie udało mi się wgrać ten nieszczęsny ROM. W związku z tym faktem opiszę dla równie opornych jak jak, sposób pozwalający na osiągnięcie tego oszałamiającego rezultatu. 

1) Potrzebny nam będzie komputer PC z Windows, najlepiej w wersji 64bitowej. Można próbować na 32, ale wiele osób zgłasza problemy. 

2)Należy usunąć wszelkie programy do telefonu. Nie istotne czy to od innego producenta, czy wgrywaliśmy coś wcześniej na Xiaomi czy jakiegoś Samsunga itd. odinstalowujemy. Idealną sytuacją jest czysty system. Robimy restart. 

3)Uruchamiamy sobie telefon i czekamy aż załaduje się system.

4)Należy włączyć debugowanie USB. W tym celu wchodzimy w ustawienia, na samym dole w informacje o telefonie i klikamy 7 razy na napis MIUI. Pod spodem wyświetlać się będzie dymek informujący o trybie zaawansowanym. Teraz wchodzimy w 

5) Podłączamy telefon do komputera kabelkiem i czekamy. Niech sobie szpera, instaluje co tam chce. Czekamy aż skończy. Nie szkodzi jeśli w menadżerze będą żółte znaczki niezainstalowanych urządzeń. 

6)Ściągamy program    MiPCSuite.  Instalujemy. Podczas instalacji wyskoczą kilka razy okienka z zapytaniem czy zgadzamy się na instalacje nieautoryzowanego sterownika lub podobne. Na wszystko odpowiadamy, TAK INSTALUJ. Czekamy, aż zakończy się instalacja, system zacznie wykrywać ponownie różne urządzenia, czekamy. Jak czegoś nie zainstaluje, to nic nie szkodzi. 

7)Wyłączamy program MiPCSwite. 

8)Pobieramy ADB. 

9)ADB rozpakowujemy do jakiegoś folderu, np. na pulpit. W środku mają być pliki między innymi adb, fastboot. 

10)Uruchamiamy konsolę. Poprzez wpisanie w wyszukaj CMD i enter lub klikając na start i tam w pole wyszukaj wpisując CMD i enter. 

11)Klikamy na czarne okienko konsoli i wpisujemy polecenie CD i robimy spacje. Teraz łapiemy myszką folder z ADB i wrzucamy w okienko konsoli. 

12)Pojawi nam się napis CD  (spacja) (ścieżka do adb)  klikamy na okienko i wciskamy enter

13)Wpisujemy polecenie adb devices. Pojawi się informacja, że program startuje i po chwili lista podłączonych urządzeń. Jeśli się nie pojawia, to mamy najprawdopodobniej problem ze sterownikami. Albo coś zostało, albo kabelek jest do kitu, albo coś innego. 

14)wpisujemy polecenie adb devices edl (EDL małymi literami) i dajemy enter. teraz powinno nam się zrestartować urządzenie i powinna się zapalić czerwona dioda.

15)Jeśli tak się stanie, to znowu komputer zacznie nam instalować urządzenia. I teraz bardzo istotne. System będzie chciał nam zainstalować coś w miejsce Qualcom HS

USB Loader. Zacznie to ściągać z Windows update. Ja mu po prostu kazałem pominąć, ale można albo odłączyć internet, albo wyłączyć w systemie taką możliwość. Mozna na chwilę wyłączyć WIFI lub wyjąć przewód, lub nawet wyłączyć router od prądu. 

Zamiast tego wchodzimy w menadżer urządzeń i instalujemy ręcznie sterownik do Qualcoma ( Qualcomm HS-USB ). Znajdziemy go w katalogu 

C: \ Program Files (x86) \ Xiaomi \ MiPhone \ Qualcomm \ Driver

po instalacji powinniśmy mieć urządzenie o nazwie  Qualcomm HS-USBDLOADER 9008 

16)Odpalamy MIFLASH  w którym powinniśmy widzieć nasz telefon. Jeśli nie wykryło urządzenia, to albo nie jesteśmy w trybie "czerwonej diody" albo mamy nieprawidłowo zainstalowany sterownik Qualcomm. Bywa, że zainstaluje się on na jakieś inne urządzenie, trzeba dobrze sprawdzić, u mnie tak np. było i dopiero usunięcie i zainstalowanie ponownie rozwiązało problem. 

17) Jedna z osób próbująca wgrać rom miała problemy gdy używała USB 3.0 na 2.0 poszło bez problemu. 

Bardzo dziękuje za pomoc kolegom RAFULLO, SCANDALIERO, KAMILSTW7 za okazaną pomoc i naprowadzenie mnie na właściwą drogę. 

Edited by wasabi
Link to comment
Share on other sites

Przeczytałem te poradniki i teraz jeszcze głupszy jestem. Na diabła mi to ADB?  Polecenia które tam sugerują nie działają, na reboot edl daje komunikat device not found. 

W opisie Romu 6.3.18 wyczytałem, że urządzenie trzeba odblokować. Czy to oznacza, że tego nie da się wgrać na zablokowany bootloader? 

Link to comment
Share on other sites

Niewiem jaki masz teraz rom. Ale jak masz jakis smieciowy to wgraj sobie GLOBAL STABLE z pierwszego linku przez miflash a pozniej przez aplikacje updater wgraj sobie GLOBAL DEV tylko sciagnij plik pod recovery.

Zreszta jak sciagniesz plik DEV to sprobuj na tym co masz teraz przez updater wrzucic. Jak nie pojdzie to miflash

A komendy musza dzialac. Widac cos robisz nie tak.

I jeszcze taka rada. Plik DEV wrzuc na pamiec telefonu do folderu downloaded rom. Mialem tak że z innej lokalizacji nie chcialo ruszyc.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Mam teraz najnowszy Chiński stable. Zaktualizował się sam. Telefon jest z XFS więc śmieciowego nie było. Uruchamiam miflach ale ni diabła nie mogę uzyskać w komputerze tych qualcomhs itd. (chodzi o to jak  menadżer urządzeń widzi) mam Android Bootloader interface. W pracy próbowałem wgrywać to wyskakiwał komunikat, że urządzenie jest zablokowane. Włączyłem debugowanie USB, ale dalej to samo. Więc może jakieś sterowniki od Qualcoma tak jak do MTK było. Ale skąd je brać? 

Edited by wasabi
Link to comment
Share on other sites

Qualcoma wykryje Ci dopiero po komendzie "adb reboot edl'

stery masz w:

7. Choose the Path of Xiaomi Folder. Most of users will find it like this.
Note:- If Folder does not exist , Install MI Flash (Link below) first.
Win 64 bit C: \ Program Files (x86) \ Xiaomi \ MiPhone \ Qualcomm \ Driver
Win 32 bit C: \ Program Files \ Xiaomi \ MiPhone \ Qualcomm \ Driver

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy to pomoże ale ja mialem jeszcze trzy opcje poza poradnikiem 1. Zainstalowane minimal ADB z watku o spolszczaniu aplikacji. 2. Te pliki co masz w tym ADB to uruchomilem adb. exe cos sie tam tak jakby zainstalowalo i 3. mialem program na kompie miphone czy jak to on sie nazywa taki do obsługi telefonu. On tez ma swoje sterowniki jakies

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

A i jeszcze cos. Jak podlaczasz tel do kompa jako ADB na telefonie wyskakuje na chwile komunikat czy wyrazasz zgode na kominikacje ADB czy jakos tak. Jesli nie dasz OK czy tam ALLOW to ADB nie wykryje telefonu

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Zaraz, ale telefon normalnie podłączam z odpalonym systemem czy w fastboot? Bo w fastboot teraz mam i jest tylko android bootloader i niema możliwości dać jakiekolwiek inne sterowniki. 

ADB nie wykrywa nic. list of device attached i nic niema. 

 

No dobra. Na razie doszedłem do następujących konkluzji. 

1)Instalujemy na kompie miflash.

2) W telefonie włączamy debugowanie USB, wyłączamy telefon i odpalamy z wciśniętym  +

3)Odpalamy CMD wpisujemy CD i spacja, wrzucamy w okienko CMD katalog z ADB klikamy enter mamy CD ścieżka katalogu.  Wpisujemy komendę adb devices  wyświetli nam podłączone urządzenie. Wpisujemy adb reboot adl, teraz mamy restart i urządzenie coś jakby wgrywa i odpala system. 

4)Patrzymy w menadżerze czy widzi nam Qualcom HS-USB QDLoader 9008 (jakiś port com) jak nie to szukamy żółtego adl coś tam i instalujemy ze ścieżki w katalogu miflash. 

no ok. to doszedłem do tego etapu, ale teraz mi miflash nie widzi urządzenia. Poczekam aż zassie romy i zobaczę co dalej. Uff... niech ja dorwę tego w Xiaomi któremu wpadło do makówki blokować te bootloadery. 

Edited by wasabi
Link to comment
Share on other sites

Telefon odpalony z włączonym debugowaniem, jak masz zainstalowane sterowniki z MiFlash i MiPcSuite to powinno pójść, a pewnie jakiegoś brakuje. U mnie szło dopiero po wgraniu MiPcSuite. I w telefonie będziesz musiał zatwierdzić tak jak napisał Rafullo i powinno przejść w tryb z migającą czerwoną diodą.

Link to comment
Share on other sites

Ok. zainstalowałem MIPCSwite ale nadal nie widzi, zobaczymy co będzie jak od nowa procedurę powtórzę z ADB.

Zainstalowane. ADB zrestartowało. O nic nie pytał telefon, a miflash ślepy, nie widzi urządzenia. ręce opadają. Ok. kombinuje dalej, musi być jakiś myk który przeoczyłem. Widzę, że poradnik będzie bardzo potrzebny.  

Edited by wasabi
Link to comment
Share on other sites

Może spróbuj restart kompa, bo po instalacji niektórych sterowników jest wymagany. I czytałem też, że na systemie x86 (32 bity) ktoś miał problem, a na x64 poszło bez problemu. Ja instalowałem chiński MiPcSuite, bo tylko w tym normalnie odczytywało mi telefon.

Link to comment
Share on other sites

Komp restartowałem, system 64 bitowy. Ale to samo jest, niema urządzenia w miflash. Czy w USB computer connection (MTP) ma być włączone czy nie? 

MiFlash widzi teraz urządzenie, ale tylko gdy jest uruchomione w FASTBOOT. Ściągnie się ROM to zaraz zobaczę czy pójdzie. Rozumiem, że zaznaczyć trzeba Flash all? 

 

Oczywiście w fastboot error. Kombinuje dalej.  Ok. doczytałem teraz, że trzeba wcisnąć jednocześnie + - i podłączyć kabelek. Jest menu z testami. 

Edited by wasabi
Link to comment
Share on other sites

jakoś strasznie dziwnie kombinujesz :) nagraj jeszcze raz miflasha. 
Sprawdź w menadżerze urządzeń czy wykrył i zainstalował sterowniki od "Android Phone".
Może mieć różną nazwe, (na ogół na samej górze listy). Jeżeli jest, to adb musi działać.
Oczywiście tel musi być normalnie uruchomiony z funkcja debugowania.

Sprawdź czy adb działa w tle - jak tak to ubij. Najlepiej zrób sobie katalog adb na dysku "C".
Wywołaj wiersz polecenia i wpisz:

cd c:\
cd c:\adb\
adb devices

Na tel powinien wyskoczyć ci komunikat czy zezwalasz na "coś tam" podłączenie tego komputera. Oczywiście dajesz tak
powinno Ci pokazać wyrkryte urządzenia. Potem komenda

adb reboot edl

I jak tel sie wyłączył i mruga czerwona dioda to dopiero odpalasz miflasha i wgrywasz rom

 

Jaki błąd masz w miflashu podczas flashowania przez fastboot?

Link to comment
Share on other sites

d*pa blada. ADB widzi tel tylko wtedy gdy jest w trybie z + czyli animacja wtyczki wkładanej w telefon. Pokazuje urządzenie jako ciąg znaków. Komenda reboot edl działa. Telefon po niej po prostu się odpala i mam system. Nie wchodzi w tryb czerwonej diody. 

W fastboot gdy próbuje coś wgrać miflash, dostaje informacje, że urządzenie jest zablokowane. 

 

Cytat

Na tel powinien wyskoczyć ci komunikat czy zezwalasz na "coś tam" podłączenie tego komputera. Oczywiście dajesz tak
powinno Ci pokazać wyrkryte urządzenia. Potem komenda

No i tego nie mam. Bo jak odpalę system telefonu to adb nie wykrywa mi nic. 

Edited by wasabi
Link to comment
Share on other sites

ale po co kombinujesz z trybami fastboot itp. Telefon ba być normalnie włączony, włączone bedugowanie usb i ja miałem jeszcze oeu unlock włączone. I kombinujesz

Adb ma ci wykryć taki telefon po komendzie adb devicves. Dopiero po komendzie adb reboot edl tel sie ma sam wyłączyć. i wtedy odpalasz miflash nie wcześniej

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Bartek98 napisał:

Czy to powinno tyle trwać ? rom global 7.1.8

redmi_note_3_pro.jpg

Moim zdaniem o wiele za długo, ale lepiej nie przerywać procesu żeby nic się przypadkiem nie stało. Zwykle powinno to trwać 2-3 minuty.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.04.2016 o 13:01, Staszek96 napisał:

To jest jakiś absurd, że nie można normalnie zainstalować przez Updatera wersji Global z oficjalnej strony MIUI: http://en.miui.com/download-301.html#438... Rozumiem inne ROMy, ale, żeby nie autoryzować i weryfikować oficjalnego ROMu Xiaomi? Komunizm :P

Można - trzeba to tylko robić z odpowiedniej wersji.

Link to comment
Share on other sites

Cześć, to mój pierwszy post więc się przywitam, zakupiłem tel na global stable, wysłałem smsa na odblokowanie i czekam. Odpierając potencjalne zarzuty odblokowanie ma na celu szeroko pojęte modyfikacje a nie "bo każdy tak ma" ;) Wcześniej miałem LG-ka i też bawiłem się różnymi romami i modyfikacjami. Pzdrówki dla wszystkich :) 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, piter711 napisał:

Cześć, to mój pierwszy post więc się przywitam, zakupiłem tel na global stable, wysłałem smsa na odblokowanie i czekam. Odpierając potencjalne zarzuty odblokowanie ma na celu szeroko pojęte modyfikacje a nie "bo każdy tak ma" ;) Wcześniej miałem LG-ka i też bawiłem się różnymi romami i modyfikacjami. Pzdrówki dla wszystkich :) 

Cześć. W jakim sklepie kupiłeś telefon z domyślnie wgranym Global Stable?

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem na allegro, sprzedawca "Wyborowo", niestety miał być "od ręki" a czekałem 2 tygodnie ;/ Do tego nie otrzymałem gratisów, które były w opisie. Na pozytyw zostały dosłane, plus w gratisie dostałem szkło. Jednak za długi czas oczekiwania i ciągłe zapewnienia że już jest i że wysłane.. Jest język polski, ale bootloader zablokowany, ale to pewnie kwestia czasu :)

 

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem na allegro, sprzedawca "Wyborowo", niestety miał być "od ręki" a czekałem 2 tygodnie ;/ Do tego nie otrzymałem gratisów, które były w opisie. Na pozytyw zostały dosłane, plus w gratisie dostałem szkło. Jednak za długi czas oczekiwania i ciągłe zapewnienia że już jest i że wysłane.. Jest język polski, ale bootloader zablokowany, ale to pewnie kwestia czasu

 

To nie jest global stable, skoro masz język polski... To jest jakiś syfiasty rom

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się nie jest to całkowite spolszczenie, masz racje że to jakaś hybryda ale w sumie nie ma syfu w postaci jakiś dodatkowych apek. Na razie to musi wystarczyć dopóki nie odblokuje bootloadera i wgram coś godnego uwagi ;)

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, piter711 napisał:

Zgadza się nie jest to całkowite spolszczenie, masz racje że to jakaś hybryda ale w sumie nie ma syfu w postaci jakiś dodatkowych apek. Na razie to musi wystarczyć dopóki nie odblokuje bootloadera i wgram coś godnego uwagi ;)

Nie musisz odblokowywać bootloadera aby wgrać "coś godnego uwagi". Polecam Global DEV.

Z tym softem, który masz obecnie, jest sporo problemów.

Link to comment
Share on other sites

Ok, zanim otrzymam możliwość odblokowania fona, spróbuje z global dev, jestem ciekawy jaki będzie w porównaniu z tym co mam a jest to dokładnie global stable 7.1.9.0.0 (LHOCNCL). W tym szczerze mówiąc nie zauważyłem jakiś poważnych problemów, poza tym że zasięg jest słabszy, ale tragedii nie ma.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Trzucha napisał:

Nie musisz odblokowywać bootloadera aby wgrać "coś godnego uwagi". Polecam Global DEV.

Z tym softem, który masz obecnie, jest sporo problemów.

Ja też ma stable 7.1.9.0.0 , raczej wszystko gra i jest spoko , ale ciekawi mnie to co piszesz , czyli mam rozumieć ,że żeby wgrać np. ROM Global DEV (6.3.31) nie muszę odblokować bootloadera ?

I drugie pytanie , czy w razie czegoś można później z ROM Global DEV (6.3.31) przejść bez odblokowania bootloadera na wersje stable ?

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Erlo17 napisał:

Ja też ma stable 7.1.9.0.0 , raczej wszystko gra i jest spoko , ale ciekawi mnie to co piszesz , czyli mam rozumieć ,że żeby wgrać np. ROM Global DEV (6.3.31) nie muszę odblokować bootloadera ?

I drugie pytanie , czy w razie czegoś można później z ROM Global DEV (6.3.31) przejść bez odblokowania bootloadera na wersje stable ?

Z Global Stable ( LHOMICL ) przejdziesz na GLobal DEV przez aktualizację systemową. Z powrotem tak samo. Tylko musisz pobrać ten ROM i przenieść na pamięć wewnętrzną telefonu.

Edited by kamikazze2
Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Erlo17 napisał:

Ja też ma stable 7.1.9.0.0 , raczej wszystko gra i jest spoko , ale ciekawi mnie to co piszesz , czyli mam rozumieć ,że żeby wgrać np. ROM Global DEV (6.3.31) nie muszę odblokować bootloadera ?

I drugie pytanie , czy w razie czegoś można później z ROM Global DEV (6.3.31) przejść bez odblokowania bootloadera na wersje stable ?

Tak, nie musisz odblokowywać bootloadera aby zainstalować ROMy od Xiaomi. Trochę już jesteś na tym forum, powinieneś to wiedzieć.

Bez problemu możesz wrócić z Global DEV na Global Stable, tak samo jak w drugą stronę (czyli poprzez systemowego aktualizatora), ale wątpię abyś miał taką potrzebę. Podobnie ma się sprawa z China Stable <-> China DEV.

Wcześniej musisz się tylko pozbyć tego śmieciowego ROMu, wgrywając przez MiFlash (dla jasności, też bez odblokowywania) odpowiedną wersję Stable (czyli w naszym przypadku raczej Global - bez chińszczyzny i z Googlami, ale na razie bez polskiego, który jest oficjalnie tylko w Global DEV).

P.S. Nieco mnie już męczy ciągłe pisanie tego samego. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, Trzucha napisał:

P.S. Nieco mnie już męczy ciągłe pisanie tego samego. :)

Szczerze podziwiam. W czterech wątkach widze że odpisujesz różnym użytkownikom ciągle to samo :) Czemu ludzie nie czytają tylko najpierw zadają pytanie?

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, kamikazze2 napisał:

Szczerze podziwiam. W czterech wątkach widze że odpisujesz różnym użytkownikom ciągle to samo :) Czemu ludzie nie czytają tylko najpierw zadają pytanie?

Nie wiem, trzeba pytać ludzi. :) Może wydaje im się, że tak szybciej "znajdą" odpowiedź i że obejdzie się bez nadmiernego przemęczenia wzroku i mózgu czytaniem. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, kamikazze2 napisał:

Szczerze podziwiam. W czterech wątkach widze że odpisujesz różnym użytkownikom ciągle to samo :) Czemu ludzie nie czytają tylko najpierw zadają pytanie?

Ale widzę rozbieżności , Ty napisałeś , że  " Z Global Stable ( LHOMICL ) przejdziesz na GLobal DEV przez aktualizację systemową. Z powrotem tak samo. Tylko musisz pobrać ten ROM i przenieść na pamięć wewnętrzną telefonu".

Trzucha napisał , że " Wcześniej musisz się tylko pozbyć tego śmieciowego ROMu, wgrywając przez MiFlash (dla jasności, też bez odblokowywania) odpowiedną wersję Stable (czyli w naszym przypadku raczej Global - bez chińszczyzny i z Googlami, ale na razie bez polskiego, który jest oficjalnie tylko w Global DEV)".

Teraz nie wiem czy wystarczy ściagnąć i przenieść na pamięć wenętrzną, czy trzeba przez MiFlasha ?

Przyznam, że się w tym pogubiłem.

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...