Jump to content

kamilstw7

Użytkownicy
 • Posts

  115
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kamilstw7

 1. Spróbuj: Ustawienia -> Wyświetlacz - > Ciemny motyw -> odznacz opcję 'Globalny ciemny motyw'.
 2. U mnie ładuje się normalnie z QC, robiłem wipe przed i po instalacji profilaktycznie.
 3. Z tego co wiem to nie, a w dodatku to może być takie zabezpieczenie w razie, gdyby Ci czytnik przestał działać np. to masz alternatywę do odblokowania.
 4. Może łączysz się w częstotliwości Wi-Fi 5GHz, a wtedy jest mały zasięg, na 2.4GHz mam kilkakrotnie większy zasięg.
 5. Wejdź w ustawienia, które widnieją na ss i zaznacz Pokaż ikony powiadomień i będą się pokazywały jako ikonki zamiast kropeczek.
 6. Bo masz Global stable, a aktualizacja do Miui 9 pojawiła się tylko w wersji Dev, czyli beta. Żeby mieć globala z Miui 9 musisz wgrać wersję Dev 7.8.10
 7. Spróbuj wgrać twrp paczką Flasher Toolkit Mi6, odpalasz przez plik 'FLASHER TOOLKIT Sagit' i dalej zgodnie z tym co będzie napisane przez pierwszą opcję jedziesz dalej, a na koniec zrestartuje się do twrp po wgraniu. Przed wgrywaniem xiaomi.eu zrób format dalvik, cache, data i nie formatuj partycji system. Jak tak nie da rady to nie pamiętam czy to było wymagane i kiedy, ale wiem, że kiedyś robiłem, bo inaczej nie chciało mi instalować w recovery, bo był problem z partycją 'data' to wchodziłem w twrp->wipe->format data i robiłem też wipe->advanced wipe->zaznaczasz data->repair or change file system->change file system->f2fs, a później ponownie to samo tylko zamiast f2fs wybierasz ext4. Nie wiem czy to będzie potrzebne na 100% w Mi6, bo trochę telefonów się przewija przez moje ręce, ale spróbuj tego w razie gdyby ta pierwsza część, którą napisałem nie pomogła jednak.
 8. U mnie wifi działa przy 5GHz, ale mam na tej sieci dużo mniejszy zasięg niż na 2.4GHz, ciężko mi łapie z 4m od routera przedzielonego 2 ścianami, a na 2.4GHz zasięg mam z 30m od routera jak jestem na dworze. Nie wiem czy to wina routera czy telefonu, router mam ten z zestawu ODU-IDU 200 z Plusa, może to jego wina, że tak działa, ale to tylko na 5GHz, bo tak bez problemu śmiga.
 9. Też miałem więcej wolnego ramu i wszystko spoko chodziło ogólnie, ale wróciłem na xiaomi.eu, bo coś mi bateria szybko schodziła i teraz problem zniknął. Ale może tylko ja tak miałem, bo nie wiem czym to spowodowane było i nie chciało mi się wnikać tylko od razu wróciłem na miuipolska.
 10. U mnie taki wynik się nawet pokazał, ale wiadomo to tylko liczby:
 11. Jeszcze jest stable Xiaomi.eu V8.2.25.0 oparte na stable china.
 12. Jak odblokujesz bootloader to wgrasz wszystko na co będziesz miał ochotę, wtedy nic Cię nie ogranicza A co do wersji 8.2.0.2 tego fake globala to jest możliwość aktualizacji go do globala w wersji beta, a jak kogoś to interesuje to dorzucam link do pierwszego z brzegu poradnika Update romu 8.2.0.2, poradnik w języku angielskim i w sumie chodzi tam o to żeby w MiPCSuite wyszukać aktualizację przez opcję R. Flash.
 13. Tutaj link do wersji 7.6.10: Xiaomi.eu 7.6.10, tak jak wcześniej matys1497 mówił jest ono w folderze z romem Xiaomi.eu 7.6.8
 14. Bo masz china stable i tutaj już zwykła instalacja usług google chyba nic nie da (mi na china też nie działało, ale wiem, że się jakoś dało sposobem dodać sklep play na chinolu np. na Redmi Note 3SD to i tutaj pewnie się uda, ale lepiej zaczekać na unlock i wgrać xiaomi.eu, a ono już ma wszystko czego potrzeba), z tego co wiem to na tym odblokujesz bez problemu, na 'syfmiui' odblokowywali to i na oficjalnym musi pójść.
 15. Tak, bo to się liczy 72h od momentu sparowania telefonu z kontem xiaomi, a dokładniej to chyba od wybrania w opcjach programistycznych opcji mi unlock status i później add account and device, mi jeszcze godzina została do odblokowania, bo teraz jestem na dev chinolu 7.5.25 i od razu przesiadam się na 7.6.10 xiaomi.eu.
 16. Raczej nic nie zauważyłem żeby nie działało, ale po prostu nie chce mi się go konfigurować pod siebie, bo i tak niedługo wyleci z telefonu, a na to miejsce miuipolska, ogólnie te wszystkie chińskie śmieci poinstalowane mnie denerwują, ale nie chce mi się z tym bawić i już wolę zaczekać A bootloader można odblokować po upływie przynajmniej 72h od momentu powiązania konta czy może to się stać też w krótszym czasie, że będzie się dało odblokować? Ogólnie to liczyłem, że jest dostępny do pobrania jakiś rom z językiem polskim i sklepem play na zablokowany bootloader, na którym mógłbym przeczekać i się trochę pobawić telefonem, ale np. tego 8.2.0.2 nigdzie nie znalazłem dostępnego, pewnie tylko sklepy go mają na własny użytek.
 17. No może i racja, mam nadzieję, że i wcześniej, ale nie wiadomo jak to w weekendy jest i czy to ma znaczenie, bo może to automatycznie się jakoś robi Teraz nie korzystam z tego telefonu, bo na china dev to nawet mi się nie chce działać nic, zostaje mi albo czekać albo znaleźć gdzieś ten rom 8.2.0.2 i go wgrać na czas oczekiwania na unlock
 18. Oficjalnego wiem, że nie ma, ale liczyłem, że może ktoś ma dojście do 'śmieciowego romu' 8.2.0.2 (NCAMIEC), który wgrywają sklepy do sprzedaży żeby był multilang. Jak nikt nie ma to chociaż mam nadzieję, że długo czekać nie będę musiał i szybko przesiądę się na xiaomi.eu, bo na każdym xiaomi siedzę na tym i jestem mega zadowolony, bo dużo udogodnień dla mnie.
 19. A czy jest na tą chwilę udostępniony jakikolwiek rom, który można wgrać przez MiFlash bez odblokowanego bootloadera i posiada on język polski? Jeśli tak to będę wdzięczny za link Na tą chwilę mam 7.5.25 china dev i wolałbym mieć jakiś rom po polsku, może być nawet ten 'śmieciowy 8.2.0.2' to sobie go zaktualizuję. Przeszukałem nie tylko to forum, ale i zagraniczne, ale linku do żadnego multilanga nie znalazłem niestety. Potrzebuję go na czas oczekiwania na odblokowanie i wtedy od razu xiaomi.eu pójdzie, w MiUnlock zostało 59h i nie wiadomo ile to może potrwać jeszcze.
 20. Jak dobrze rozumiem to 72h to jest max ile trzeba czekać i może się udać też przed upływem tego czasu odblokować bootloader? Jest gdzieś udostępniony ten rom 8.2.0.2 (NCAMIEC) do pobrania?
 21. W środę wyszła nowa wersja (2.7), ale autor w opisie kernela dla miui napisał: " MIUI MM is not yet supported ", czyli jeszcze trzeba czekać, bo chyba na tą chwilę nie ma żadnego custom kernela współpracującego z miui 8 na androidzie 6.0, chyba, że o jakimś nie wiem.
 22. Masz wersję stabilną, a ona dopiero niedawno wyszła na miui 8, a na miui 8 i androidzie 6.0 to jeszcze trochę poczekamy i aktualizacji szybko się nie spodziewaj. Żeby dostać aktualizację do 6.0 byś musiał wgrać dev np. 6.8.18, ale w sumie po co skoro możesz 6.0 wgrać od razu zamiast aktualizować.
 23. Dobry i sprawdzony serwis w Polsce (który zajmuje się również naprawami gwarancyjnymi, więc zna się na rzeczy) to http://micenter.pl/, w którym urzęduje Acid
 24. xiaomi.eu_multi_kenzo_V7.3.2.0.LHOCNDD_v7-5.1.zip
 25. Ja też na tym romie nie mam drenażu, przez noc 1% na 2 kartach sim, włączone oszczędzanie i inteligentne oszczędzanie na agresywne, ale na innych romach to nie dawało efektu i drenaż dalej był. Dopiero na tym romie testowym 6.8.30 drenaż się skończył, czyli w moim przypadku zmiana bazy androida przyniosła korzyści, których oczekiwałem. Właśnie ten czytnik coś słabo łapie czasami, wgrywałem z pełnym wipem, najpierw w MiFlash romem china (profilaktycznie), a później xiaomi.eu w twrp, pewnie w następnej wersji poprawią czytnik o ile to wina romu, bo może nie każdy ma ten problem.
×
×
 • Create New...