Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Na 99,9% nie. Chyba nie było takiej wersji MiuiPolska czy eu. Pierwsza to 7.1.3 i taką mogli by wgrać nawet na zablokowany BL.
  2. Niech jeszcze się podładuje, przez BT będzie go widać dopiero po włączeniu. Włączasz trzymając dłuuugo przycisk power aż zagada i chyba jeszcze raz długo power i wchodzi w tryb parowania BT. Ja mam ten kwadratowy i też po raz pierwszy długo się ładował.
  3. Przy wyłączonym telefonie włączasz go trzymając vol+ i power. Wyświetla ci się chińskie menu i w prawym dolnym rogu drugi rząd od dołu klikasz na krzaczki żeby zmienić język na eng. Klikasz na recovery i telefon się uruchamia w TWRP (jak je wgrałeś). Jak nie to spróbuj wgrać ponownie, po prawidłowym wgraniu powinien się chyba odpalić w TWRP.
  4. A rozpakowałeś ten rom dwukrotnie i rozpakowany folder umieściłeś w katalogu głównym dysku c:/ . Rom pobrałeś dobry, Miui Rom Flashing tool to to samo co MiFlash. Tu w sumie wszystko masz:
  5. No to masz w wątku kompendium wiedzy jak to zrobić dla Redmi 3. Temat rzeka. Najpierw chiński dev, odblokowanie, wgranie TWRP i za pomocą TWRP rom eu/pl.
  6. Tak przypuszczałem że jakiś przycisk do wyłączenia słuchawek musi być. Oddzwanianie z zestawu BT przyciskiem u mnie też nie działa (dzięki temu zaoszczędziłem parę złotych nie oddzwaniając na jakiś głuchy telefon z Afryki)
  7. Identyczny jak eu 6.5.12 i bateria trzyma podobno lepiej niż na chińskim dev 6.5.12. Nie ma co narzekać bo to na razie jedyny działający na Redmi 3 pro z zablokowanym BL
  8. Zrób aktualizację do najnowszego eu 6.5.26 na pewno lepszy od ostatnich stable. U mnie działa ok, stable 7.3.2 jest do d... telefon działa mniej płynnie więcej baterii żre i problemy z usługami Googla. Ewentualnie już po aktualizacji wipe cache i Dalvik/art jakbyś miał z czymś problemy bo mogłeś trochę namieszać (nie zaszkodzi a może pomóc).
  9. Jak nie mają fizycznego wyłącznika zasilania to chyba nie można. Jedyne co można to wyłączyć przekierowanie rozmów na słuchawki i wtedy tylko muzyka będzie ze słuchawek, ale i tak będą ciągle włączone. Współpraca z BT to jedna z niewielu funkcji która miała lepszą funkcjonalność na Lumii z WP8. Tam jak odebrałem połączenie telefonem to nawet jak był połączony z zestawem głośnomówiącym, czy słuchawkami rozmowa nie była przekierowywana na BT. Jedynie odebranie zestawem, czy słuchawkami przekierowywało rozmowę. Tu zawsze przekierowuje na BT i dopiero po odebraniu można to przełączyć..
  10. No to rzeczywiście masz dużo do powiedzenia w temacie. Może nie zauważyłeś, ale to wątek o Roidmi gdzie użytkownicy tego czegoś dzielą się z innymi spostrzeżeniami a inni którzy rozważają ewentualny zakup zadają różne pytania.
  11. Zdemontować środkową konsolę? (To żart oczywiście). Co prawda rzadko jeżdżę po całej Polsce, ale w Warszawie i okolicach gdzie jest dosyć gęsto w eterze nie ma problemów z Roidmi, nigdy nie musiałem zmieniać raz ustawionej częstotliwości.
  12. Ewidentnie masz nieodpowiednio skonfigurowane to Miui, albo coś się pokopało w systemie. Wiele rzeczy takich jak działanie aplikacji w tle, oszczędzanie baterii, profile baterii, kończenie procesów po wyłączeniu ekranu, godziny ciszy itd jest ze sobą powiązanych i ustawienie czegoś w jednym miejscu menu zmienia coś w innym. Tu trochę brakuje logiki w ustawieniach, ale da się to opanować. Przynajmniej tak mi się wydaje, bo większość rzeczy do których masz zastrzeżenia u mnie działa prawidłowo (fakt, że mój zestaw aplikacji jest trochę inny a tel to Redmi 3 ale Miui to samo). Dodatkowo masz stosunkowo nowy model i rom może być jeszcze niedopracowany, a od czasu wydania twojej wersji już były trzy nowsze i sporo poprawionych błędów (kilka nowych być może też). Większość problemów o których piszesz to blokowanie, ubijanie procesów, aplikacji, używanie domyślnych aplikacji zamiast twoich, związane jest z ustawieniami Miui.
  13. Wgrali Ci rom na którym ten telefon nie ma prawa prawidłowo działać, chyba z rozpędu, albo niewiedzy, bo taki wgrywają na Redmi 3 i tam działa. Na Redmi 3 pro właśnie nie działają karty SIM i czytnik linii. Od kilku dni jest nowa przeróbka romu eu 6.5.12 który możesz wgrać na ten telefon, ale najpierw bym się z nimi skontaktował i wyjaśnił dlaczego wgrali ten rom i czy możesz wgrać inny. Tu masz na temat romu o którym piszę:
  14. A jaki kolor obudowy, znaczy jest gładkie ale białe? A ta srebrna ramka dookoła wyświetlacza nie ucierpiała?
  15. To nie zadziała bo to kod do opcji serwisowych telefonu z MTK, nasz ma Snapdragona. Najprościej i najbezpieczniej wybrać cichszy dzwonek, albo przerobić dowolny zmniejszając głośność w jakimś programie do edycji plików muzycznych. Dodatkowo może sobie ustawić żeby telefon błyskał fleszem przy połączeniach przychodzących.
  16. No jest, od pewnego czasu taka sama jak na MiuiPolska, a co będzie, jak, kiedy, w jaki sposób?
  17. Przecież przynajmniej na razie to są tylko planowane terminy wydań wersji Miui 8, a kiedy, gdzie i w jaki sposób to raczej pytanie do wróżki ze szklaną kulą. Wystarczy umiejętność czytania ze zrozumieniem, sporo info na ten temat na tym i innych forach.
  18. To jest przerobiony rom eu dev 6.5.12, pod MiFlasha z dodanym Supersu. Wygląda i działa identycznie. To robota Wietnamczyków, tylko nie wiem czy za zgodą i wiedzą Acida i kolegów z xiaomi.eu, bo w updaterze widnieje: MiuiPolska, wersja rozwojowa 6.5.12. Instaluje się bezproblemowo na zablokowany BL można chyba spokojnie polecać.
  19. Też bezproblemowo zainstalowałem wczoraj znajomemu na nowym Redmi 3 z zablokowanym BL. Wygląda identycznie jak wersja dev eu/pl 6.5.12 tylko przerobiona pod MiFlasha. Dodatkowo dodane Supersu.
  20. W przeglądarce, w chromie to jest.
  21. Na ten rom co masz to chyba przez update chiński dev się nie wgra (mogę się mylić) a jak się jakimś cudem wgra to danych nie stracisz. Ty musisz wgrać rom dev przez MiFlasha specjalny pod MiFlasha. I niestety wtedy stracisz wszystkie dane, ale od tego są kopie żeby te dane potem odtworzyć.
  22. Masz tu link: https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995299569 A tu do forum xiaomi.eu z tym tematem: https://xiaomi.eu/community/threads/cofface-twrp-3-0-recovery.30647/
  23. Zadaj to pytanie twórcy aplikacji. Widzę że odpowiada na zapytania, a w jednej z odpowiedzi pisze że aplikacja nie ze wszystkimi stronami działa. Dodatkowo musisz mieć w przeglądarce w ustawieniach witryny ustawione: JavaScript Dopuszczone, bo to po prostu skrypt Javy odświeżający stronę automatycznie w założonych odstępach czasu.
  24. Wygląda na to że udało ci się jedynie w pełni aktywować konto Xiaomi i wgrać rom dev. Poczytaj jeszcze forum bo albo nie czytałeś albo nic nie zrozumiałeś. 1. Wgrałeś rom dev (chyba) i aktywowałeś konto Xiaomi "uzyskując 3 zielone ptaszki" (chyba o tym piszesz). 2. Nadal masz zablokowany BL, metoda sprawdzania działa. Inną metodą sprawdzenia jest po prostu wgranie TWRP, jak się uda wgrać to znaczy że masz odblokowany BL. 3. Żeby wgrać Miui Polska potrzebne ci jest TWRP. Nie potrzebujesz do tego roota! Panel sterowania to program i szukaj ikony programu, a nie w ustawieniach, ale nic tam nie musisz robić w celu odblokowania BL. Nie rootuj telefonu, bo nie jest to tobie do niczego potrzebne a tylko możesz narobić sobie kłopotów (chyba że wiesz jak tego roota świadomie używać) Wystąpiłeś o zgodę odblokowania BL do Xiaomi? Dostałeś tą zgodę? (sms z linkiem do narzędzia-programu odblokowującego BL) Musisz zgłębić ten temat na forum.
  25. Bug jest nieistotny, coś z ikonami, reszta ok. Jest o tym w dyskusji na stronie miuipolska.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...