Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Niestety musisz przez MiFlasha wgrać chiński dev innej drogi nie ma. Nie masz co kombinować przez updater bo nie masz oryginalnego romu, z oryginalnym tak by było najłatwiej. Tu masz jeszcze link do poradnika po angielsku z en.miui http://en.miui.com/thread-254606-1-1.html może jak w uzupełnieniu poradnika z forum przeczytasz tamten to wpadniesz na to co robisz źle, bo coś po drodze robisz nie tak.
  2. No jest na badziewnym romie, ty też masz jakiś wynalazek. Zmień na normalny i prawdopodobnie zniknie. Nie ma romu global na Redmi 3
  3. Niestety potwierdzam, nie ma to kompletnie znaczenia. Wystarcza pełna aktywacja konta Xiaomi i na tym samym koncie po uzyskaniu zgody można co 30 odblokowywać następny telefon bez występowania o następną zgodę. Sprawdzone empirycznie, czyli cały ten post to niepotrzebne bicie piany.
  4. Opcji takiej nie ma, ale w niektórych motywach tak jest. Na przykład w motywie iOS9 naśladującym iphona łącznie ze sposobem odbierania przez przesunięcie w prawo. Sam motyw też całkiem spoko.
  5. Ale kolega zakładajacy post pisał że mu przyciski wariują. To że wstecz działa w obrębie danej aplikacji i co najwyżej wychodzi z niej do ekranu z aplikacjami to normalne, ten typ tak ma. Historię czy przełączanie między aplikacjami realizuje się inaczej.
  6. A było by normalne jakby Miui pozwalało kazdej nowej aplikacji na robienie wszystkiego co ona chce? Przy instalacji o istotne rzeczy pyta. Powiadomienia można ustawić ręcznie bo opcji czy i w jaki sposób mają się pojawić jest sporo. Tu jest lepiej bo możesz indywidualnie dla każdej skonfigurować to po swojemu.
  7. Też nie zauważyłem takiego problemu na żadnym z romów, a mam działanie tych przycisków skonfigurowane po swojemu.
  8. Tu masz link do tego jedynego na zablokowany: https://drive.google.com/file/d/0Bwd0QCeOc-r0c3o3SExfVElsbHM/view który działa. Z tym odblokowanie to loteria i nigdy nie wiadomo o co chodzi. Może trzeba poczekać po zalogowaniu do konta Mi aż chińskie serwery zweryfikują telefon. Kilka dni temu pomagałem koledze i przy takim komunikacie pomogła zmiana kabla USB na oryginalny i gniazda USB. Nie wiem czy to było przyczyną czy w międzyczasie serwery zobaczyły telefon, ale pomogło.
  9. Niestety to problem systemu 32Bit. Przypuszczam, że musisz znaleźć w śród znajomych kompa z 64Bit i z niego skorzystać. Cytat z poradnika na en,miui: "Please be noted I will not take any responsibility for anything happened to your device. Use Windows 64-Bit, users having issue on 32-Bit Windows. You may face this error " Not enough storage to process this command". Tu link do tego poradnika: http://en.miui.com/thread-254606-1-1.html
  10. Sprawdziłem u siebie, w opcjach programistycznych Tryb Fastboot (zainstaluj oprogramowanie przez USB) też mam to wyłączone i działa ok. Czyli to raczej nie to. Po włączeniu tej funkcji chce przejść do trybu fastboot i wyraźnie o tym ostrzega. Nie używałem tego nigdy dlatego nie wiem jak to działa.
  11. Jak wygląda to wyłączenie, resetuje się i uruchamia system? Czy po prostu gaśnie ekran i nic się nie dzieje.Jeżeli tylko gaśnie to krótkie przyciśnięcie power powinno wybudzić ekran. W moim tel fastboot świeci cały czas i żeby z niego wyjść trzeba bardzo długo przytrzymać power. O ile dobrze pamiętam to w innym egzemplarzu gasł po jakimś czasie ekran, ale tel. ciągle był w fastboot (dotknięcie power wybudzało ekran). Jeżeli masz 30 sek fastboot i potem sam wstaje system to chyba problem jest gdzieś głębiej nie na poziomie romu. Nie spotkałem się z takim problemem, ani nie słyszałem żeby ktoś zgłaszał podobny. Sam chyba niewiele zdziałasz, może Acid albo ktoś inny serwisujący te tel mógłby coś powiedzieć.
  12. Chyba zbyt szybko oceniłeś zużycie baterii na nowym romie. Trzeba trochę poczekać, bo zaraz po instalacji wyniki nigdy nie są miarodajne.
  13. No to miałeś farta, ale nie na każdym stable się to uda. Sami Chińczycy zalecają dev. Jak masz oryginalny chiński stable to możesz też przez updater deva zainstalować. Kopiujesz do pamięci i uruchamiasz update z pliku.
  14. Tak, zmienić rom bo do odblokowania potrzebny jest dev. Na stable raczej nic nie zrobisz. W romie dev tryb fastboot się sam nie wyłącza.
  15. Mogę potwierdzić, nie trzeba ponownie występować o zgodę! Po odczekaniu 30 dni można odblokować następny. Odblokowałem drugi telefon na tym samym koncie, tym samym programem MiUnlock bez żadnych problemów.
  16. Nic się nie stało, Faktory reset to tylko za pierwszym razem i działa jak przywrócenie danych fabrycznych. Przy aktualizacjach już bez wipe i wszystkie programy, dane, ustawienia pozostają.
  17. Tak po ustawieniu częstotliwości jest ona zapamiętywana i wszystko działa jak dowolny głośnik bluetooth, bez apki. Ale z uruchomioną apką możesz jeszcze skorzystać z funkcji które oferuje, czyli automatyczny start muzyki po połączeniu BT, zmianę utworu przez potrząśnięcie itd.
  18. 1. Jak nie wiesz to nie instaluj, root nie jest ci do szczęścia na razie potrzebny. 2. Dodatki MiuiPolska instalujesz też przez to TWRP identycznie jak rom (plik zip) i już bez wipe. To wipe to tak naprawdę tylko w wyjątkowych sytuacjach, albo gdy instalujesz starszą wersję romu na nowszą. 3. Następne aktualizacje przez TWRP. Pobierasz nowy rom, wgrywasz do tel. i w Aktualizacje "aktualizuj z pliku" ta komenda uruchomi TWRP i aktualizację, lub jak się nie uruchomi "uruchom w recovery" i odpali się TWRP gdzie instalujesz nowy rom. Nie będziesz musiał niczego instalować, programy i dane zostają.
  19. No to jesteś w domu. Wgrywasz plik romu eu najlepiej 6.5.26 do pamięci telefonu (w formacie zip) Przycisk Install, zaznaczasz plik romu, przesuwasz suwak i czekasz aż się zainstaluje.
  20. Możesz odblokować jeden telefon, a po 30 dniach następny itd na tym samym koncie bez ponownego występowania o pozwolenie. To się nazywa "Dodatki MIUIPolska dla Android 5.x, 6.x" i jest tu: https://basketbuild.com/uploads/devs/Acid/apk/Dodatki/Dodatki_MIUIPolska_01052016-lp.zip . Instaluje się przez TWRP.
  21. Twój telefon ma nazwę kodową "ido". Ta nazwa przewija się w linkach opisach, TWRP i romach. Takiego musisz szukać, każdy inny rom czy TWRP nie tylko nie będzie działać, ale możesz nawet uceglić telefon. Najlepszy przynajmniej moim zdaniem jest ostatni rom eu czyli 6,5,26. Jak zainstalujesz dodatki Acida z MiuiPolska to będziesz miał blokowanie reklam. Roota w tym romie nie ma.
  22. Masz jakiś rom wynalazek. Zmiana na "normalny" powinna pomóc.
  23. Dopiero teraz zauważyłem, masz rom na zablokowsny BL. Musisz najpierw odblokować bootloadwr a do tego momentu przeczekać bo nic innego bez odblokowania nie zainstalujesz.
  24. Syfiaste, czyli nie oficjalne, nie xiaomi. eu tylko zrobione przez kogoś i z błędami. Jest jeden rom na zablokowany BL do twojego tel. który działa w miarę poprawnie na bazie romu 6.5.12. Znajdziesz info na tym forum.
  25. Zrób lokalną kopię Miui, wgraj 6.5.26. W TWRP wipe all, przywróć dane z kopii i powinno być dobrze. Dużo osób ma problemy z nadmiernym zuzyciem na 6.5.12. Rom 6.5.26 jest chyba w tej chwili najlepszy, nie tylko ze względu na baterię.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...