Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. System wgrał się prawidłowo, jak uruchomiłeś z updatera to skrypt uruchamiający twrp ma chyba komendę zmiany języka na pl, którego w cofface nie ma i nie ma samej nazwy twrp cofface. Zupełnie nieistotne dla działania twrp.
  2. Jeżeli sam występowałeś o zgodę na odblokowanie i ją dostałeś, to nie musisz czekać. Ten sam telefon możesz odblokowywać wielokrotnie bez odczekiwania tych 30dni. Jak zrobił to za ciebie w jakiś sposób sprzedawca, to niestety ale musisz czekać te 10dni na własną zgodę.
  3. Tam się wyświetla "(bootloader) device unlocked: false " czyli przy false (błąd) bootloader nie odblokowany, ale ten skrypt potrafi oszukiwać. Mógł też zostać zablokowany po wgraniu chińskiego romu.
  4. A jak to wygrałeś skoro masz zablokowsny BL? Chyba tylko ty wiesz jak tego dokonałeś.
  5. Mam pytanie co do wiarygodności tego testu w przypadku Redmi 3 bo wygląda na to że potrafi pokazywać nieprawdę (kilka osób już o tym pisało). Odblokowany bootloader, wgrane twrp, zainstalowany najnowszy rom 6.7.7eu, zainstalowane Minimal ADB and Fastboot który widzi telefon, oczywiście w trybie fastboot, a wynik testu taki: Nie wiem o co chodzi.
  6. Redmi3 i Redmi3 pro mają na razie tylko 5.1 Redmi3s ma już 6.
  7. Raz ustawiona częstotliwość zostaje. Odcięcie napięcia nie ma na to wpływu. Na starym muzyka się wycisza i można odebrać, po rozłączeniu sama wraca. Dodatkowo można głos nawigacji przekierować na głośniki i to też dobrze z muzyką współpracuje.Ja mam oddzielny zestaw głośnomówiący do rozmów i Roidmi do muzyki i nawigacji, to jest chyba lepsze rozwiązanie od nowego Roidmi z mikrofonem (takim sobie).
  8. Czyli nie że Miflash nie widział telefonu w trybie download, tylko nie byłeś w trybie download, w który dopiero teraz go wprowadziłeś. Powodzenia.
  9. Ok zrozumiałem że instaluje już twrp, po odblokowaniu.
  10. Ja uruchomiłem bezpośrednio z poziomu katalogu i poszło, trzy razy enter i tel. uruchomił się w twrp.
  11. Nie widzi plików bo wybrał folder images a tam ich nie ma, już mu to wcześniej pisałem. W tym modelu prostą kombinacją klawiszy chyba się nie da wejść w download, bo ma chyba Redmi note 3 pro.
  12. Normalnie w tryb download (edl) można wejść komendą adb reboot edl z poziomu komputera ale musiał byś poczytać. Podobno można też kombinacją klawiszy i podłączeniu do kompa w odpowiednim momencie. Przy wyłączonym telefonie podłączasz kabel usb i przytrzymujesz obydwa klawisze głośności aż zamiga 3 razy dioda i jesteś w trybie download, ale nie testowałem tego. Tu masz link do video:https://www.youtube.com/watch?v=SVVwbwnfrzI&feature=youtu.be&t=2
  13. Czerwona dioda to chyba miga jak bateria się kończy. W trybie download ekran jest prawie czarny, lekko podświetlony i nic nie miga.
  14. Musi być w trybie download, w fastboot nie ma prawa zadziałać. Jeszcze nie wiem czy dobrą ścieżkę do katalogu z rozpakowanym romem wstawiłeś, to nie ma być katalog images tylko katalog wyżej główny z katalogiem images i resztą plików. Do trybu download wchodzisz z tego chińskiego menu które się odpala po uruchomieniu tel. vol+ i vol-. Ekran musi być ciemny.
  15. Bo tak się wchodzi do fastboot i dalej co najwyżej możesz w tym trybie zainstalować twrp (recovery), jeżeli jakimś cudem udało się je uwalić. Do recovery wchodzisz vol+ i power, albo wszystkie 3 tj vol+ vol- i power rożnie w róznych modelach.
  16. A co ty w tym twrp uruchomiłeś? Tylko wipe all czyli inaczej faktory reset. Jeżeli po wipe all nadal będzie coś nie tak to bezpośrednio po wipe all wgraj od nowa najnowszy rom eu tylko wybierz odpowiedni dla twojego modelu.
  17. On może i potrafi tylko na tym jedynym romie MiuiPolska na zablokowany Redmi3 pro nie działa. A Wietnamczyk teraz wypuszcza przerobione najnowsze pod Miflasha co tydzień. Najnowszy to 6.7.7 i działa ok.
  18. To raczej wina ustawień. Poszukaj w dodatkowych ustawieniach, prywatność, lokalizacja tam są ustawienia dostępu do lokalizacji i gps. Jeszcze w oszczędzaniu baterii bo tam też są ustawienia mogące wpływać na gps np przy wyłączonym ekranie.
  19. Można, musisz poszukać na en.miui i poczekać, zadziała to tylko kwestia czau.
  20. Nie sądzę, przy odblokowaniu najlepiej najnowszy dev, dla niektórych modeli może być stable lub global.
  21. Musisz poczekać. W FAQ odblokowania na en.miui piszą, że weryfikacja zgody na odblokowanie przez serwery po zalogowaniu na konto w telefonie może potrwać nawet do 10 dni. Nic tam nie ma na temat potrzeby wprowadzania dodatkowych ustawień. Zresztą sam możesz poczytać i ewentualnie zweryfikować czy coś robisz źle: http://en.miui.com/thread-246705-1-1.html
  22. To znaczy jakiej? Odblokowałem już 4 szt Redmi3 i niczego w opcjach programistycznych nie zmieniałem, VPN-nów również nie ruszałem.
  23. Rom masz odpowiedni i na tym jak najbardziej odblokujesz, musisz trochę poczekać, aż serwery twoją zgodę przetrawią. Raczej żadne odczynianie z VPN nami i innymi ustawieniami typu "zdjęcie blokady oem" nie jest potrzebne bo i tak odblokowujesz i podpinasz telefon w trybie fastboot czyli system jest nie załadowany. Jedynie zalogowanie się na to samo konto w unlocku i telefonie przed przejściem do fastboot.
  24. Czyli z Redmi3 Gustlikowi się nie udało. Spodobał mu się.
  25. Wchodzisz na telefonie w kontakty, menu, kopia i przywracanie kontaktów, kopiuj na kartę SD i masz kopię.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...