-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
I pobierasz stąd w formacie tgz? http://en.miui.com/a-234.html
-
A jaki ty masz telefon i jaki rom wgrywasz? Może tu jest problem.
-
Wgrywasz w trybie fastboot, a pisałeś że masz zablokowany bl, może to to? Dodatkowo folder z rozpakowanym romem powinien być w katalogu głównym dysku c, ty masz go w katalogu xiaomi.
-
Jak "sflaszowałeś" to będzie bootloop bo komenda flash instaluje na stałe twrp i podmienia Mi recovery. Można uruchomić bez flashowania "temporary" komendą boot,.tylko po to żeby od razu zainstalować supersu. Niestety nie zawsze to na globalu działa.
-
Albo instalacji supersu, bo samo chwilowe wgranie twrp bez instalacji na stałe nie powoduje bootloopa, dopiero jego użycie do wgrania supersu.
-
Nikt ci nie powie dlaczego tak się dzieje. Global nie lubi twrp ani roota. Po raz pierwszy udało mi się zainstalować suprsu i wszystko działało. Po aktualizacji romu oczywiście root znika, a przy ponownej próbie instalacji supersu system nie startuje i wisi na Mi.
-
Tylko to problem nierozwiązywalny i dotyczy raczej ładowarki , bo ładowarki nie mają uziemienia, a od pewnego czasu też transformatorów. Działają impulsowo i jakieś szczątkowe wysokie napięcie może się pojawiać na metalowych elementach takich jak obudowa. Natężenie tego prądu jest znikome i nic złego się nie wydarzy, ale można to wczuć.
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Przy Hotspocie Wi-Fi nie działa, znaczy działa ale w drugą stronę, telefon jest routerem udostępniającym dane mobilne. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Chyba niemożliwe ze względu na to jak to działa. Będzie możliwe jak operatorzy zaczną używać funkcji "Voice over lte". Teraz telefon musi przejść do 2G albo 3G żeby można było porozmawiać. Fakt, że powinien sam wrócić po rozmowie do LTE i Hotspota. -
To nie slang to podstawy, bez zrozumienia takich terminów jak TWRP i podobnych niewiele zrozumiesz. Ten slang to wiedza ogólna dotycząca Androida a nie Xiaomi, czy Miui. Dla nas słowa "Mialem dzisiaj odblokowywany bootloader w moim redmi 3 . I zostal mi zainstalowany system miui 8" jest slangiem i niewiele to mówi co i jak było zrobione.
-
MI PC Suite z Redmi 3 na androidzie 5.1 też działa tylko czasami i nie wszystko. Kiedy się pojawi nowsza wersja anglojęzyczna nie wiadomo. Podobno oryginalna chińska działa.
-
Nie wiem czy automapa korzysta z danych, jak tak to możliwe. Jeżeli to pomogło, to nie wyłączaj niczego a wszystko będzie działać. Mam wszystko non stop włączone, jak jakaś aplikacja czegoś chce to ma i działa. Zysk w czasie pracy na baterii jaki bym uzyskał wyłączając to max 1 godzina, żadna różnica. Z drugiej strony nie bardzo rozumiem dlaczego chcesz na siłę używać hakowanej aplikacji która nie chce działać. Nawigacji masz po kokardę darmowych i całkiem sprawnych.
-
To zależy od tego jaki rom masz teraz wgrany i w jaki sposób to robiłeś. Jak masz odblokowany bl i wgrane twrp to pobierasz najnowszy rom eu, kopiujesz do telefonu i instalujesz z poziomu twrp. Nic nie tracisz i nic dodatkowo nie musisz robić. Jeżeli nie lubisz się bawić w ręczne aktualizacje, lub masz zablokowany bl, to zainstaluj globala i będzie sam się aktualizował przez OTA. Globala po raz pierwszy trzeba zainstalować MiFlashem z opcją flash all, czyli musisz przed tą operacją zrobić kopię lokalną danych i po instalacji te dane odtworzyć. Potem telefon sam będzie cię informował o nowych aktualizacjach i proponował pobranie i instalację.
-
Masz jakiś nietypowy problem i trudno cokolwiek doradzić poza powtórnym sprawdzeniem uprawnień. Może wgraj nowszy rom bo ten co masz jest z przed trzech miesięcy.
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
No właśnie pod tym linkiem go nie wstawili, ale przed chwilą kolega redmi2 dodał w którymś poście link do tego romu. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Fakt recovery jest, szukałem fastboota i tam nie ma global dev, tylko stable. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Dla 3s chyba nie ma global dev Miui8, na razie tylko global stable z Miui7 -
W opcjach programistycznych, które uruchomisz klikając 7 razy w wersję miui w ustawieniach. Ale nie wiem czy to coś zmieni.
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Będzie można przejść przez aktualizację. Jak ktoś będzie chciał przejść na stable z global dev, to raczej MiFlashem. -
SMSy a wyświetlanie na telefonie podczas czuwania
FromWP odpowiedział(a) na chris18404 temat w Dyskusja ogólna
Najlepiej w ustawieniach, powiadomienia (pasek powiadomień i statusu) albo jak tam to się u ciebie nazywa bo nie wiadomo jaki rom itd. Powiadomienia aplikacji, SMS i tam masz różne opcje. -
Coś sobie nagrabiłeś i trudno cokolwiek doradzić. Zamrażanie apek systemowych często właśnie tak się kończy. Można nie używać, wywalić do jakiegoś folderu "śmieci" itd. Ponowne wgranie romu może pomóc.
-
Krok po kroku masz w lokalnym poradniku. OTA nie ma prawa na tym romie działać. Najprostsza droga to wgranie oficjalnego globala MiFlashem i już dziś będziesz miał normalny działający rom z polskim i innymi cywilizowanymi językami w dodatku oficjalny. Potem możesz odblokować bootloader jak nie będziesz zadowolony z oficjalnego romu. Sprzedawca zrobił cię w trąbę, dostarczając telefon z takim romem. Chyba mało świadomy tego co i z czym sprzedaje.
-
A możesz go wyłączyć? Przy wyłączonym trzymając vol+ i vol- podłączasz do kompa. Tu jakiś link z en.miui: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=327861&highlight=unbrick%2Bredmi%2B3s
-
Źródło jest proste w diagnozie. Na tym romie nie odblokujesz, bo to jakiś wynalazek prawdopodobnie sprzedawcy. Najstarszy oficjalny Miui global to jakoś 7.5...... Musisz wgrać oficjalny rom china dev, ewentualnie global dev
-
Napisałeś post chyba w nieodpowiednim miejscu, ale w edl wchodzi się identycznie jak w innych modelach ze Snapdragonem. Jak możesz wejść w fastboot to można z tego trybu wejść w download (edl). Tu masz poradnik z naszego forum w dziale Redmi 3, gdzie znajdziesz sposoby wejścia w tryb download: To że nie miałeś ustawionego debugowania usb nie ma tu żadnego znaczenia. Miało by tylko przy działającym systemie jakbyś chciał przejść komendą edl do fastboota. Tobie system się nie ładuje.
