-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Fatalna widoczność w słońcu - redmi 3s prime
FromWP odpowiedział(a) na marglcia temat w Problemy techniczne
Zrezygnowali, coś tam można ustawiać, ale takich profili jak były w 7 nie ma. -
Wyłączyć można w ustawieniach, ale jak się tylko aktualizują to na zużycie ramu dopóki nie są uruchomione to wpływu nie ma. Jedynie na pamięć wewnętrzną, ale tej masz sporo i oprócz zjadania danych przy pobieraniu, większego problemu tu nie ma.
-
Jakoś dużo tego ramu ci zużywa, samej przeglądarce było by trudno, chyba że masz trylion kart pootwieranych. 2Gb ramu przy "normalnym" używaniu androida na razie z reguły wystarcza. Fakt, Facebook z Messengerem potrafi zjeść wszystko, to bardzo głodne aplikacje i jedzą wszystkie informacje o tobie, a są nienasycone. Dodatkowo Whatsapp od pewnego czasu jest z tej samej stajni i też źre jak koń owies. Trzeba nabyć telefon z 4 Gb ramu, bo nie nadąża z wysyłaniem informacji o twojej aktywności.
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Tak ale nie na globalu, ten potrafi nie trawić twrp. Jest na to sposób, ale lepiej jak ktoś chce na nim pozostać, dla świętego spokoju odpuścić instalowanie twrp. -
Wyłącz całkiem telefon, a bateria wystarczy na dwa lata! A tak na poważnie to ja niczego nie wyłączam (jedynie tryb cichy od 23.00 do 7.00), oszczędzanie baterii w miui wyłączone, jak jakaś aplikacja czegoś potrzebuje do działania to to ma. Dzięki temu nie mam żadnych problemów z powiadomieniami i działaniem czegokolwiek. Jakbym powyłączał, to przynajmniej według tego co miui pokazuje w panelu sterowania zaoszczędził bym max godzinę w czasie pracy na baterii, a stracił zdrowie psychiczne (z powodu problemów z powiadomieniami i działaniem aplikacji). To po prostu nie ma sensu, sztuka dla sztuki.
-
Fatalna widoczność w słońcu - redmi 3s prime
FromWP odpowiedział(a) na marglcia temat w Problemy techniczne
To najlepiej wgrać rom fastboot miflashem z opcją flash all w trybie download. Wtedy po starym romie na 100% nic nie zostanie, ale to trochę więcej zachodu i komp z win64bit dobrze działającym potrzebny. -
Fatalna widoczność w słońcu - redmi 3s prime
FromWP odpowiedział(a) na marglcia temat w Problemy techniczne
Tak wszystko ma tylko jest nowszy i moim zdaniem ma mniej błędów. Powinien się wgrać sposobem który opisałaś. Jedynie może krzyczeć że to jest starsza wersja (co jest nieprawdą bo jest po prostu inna i jej system nie zna). Może też chcieć zainstalować na czysto i uprzedzi że wykasuje dane. Najlepiej zrób na wszelki wypadek lokalną kopię wszystkiego wbudowaną aplikacją systemową. OTA jest co tydzień! -
Mało prawdopodobne, a jeśli nawet to miałbyś czyjeś dane. Wszystko jest opisane w poradniku który ci podlinkowałem. Jak będziesz miał wątpliwości to pisz na prw
-
Jak masz kompa z win64 bit i wszystko zrobisz dobrze to rownie bezpieczne jak przez twrp. Tylko stracisz wszystkie dane. Niepotrzebnie wipowałeś system. Z reguły wystarczy cache i dalvik/art a i to nie jest konieczne jak wgrywasz nowszy rom na starszy. No i jeszcze musisz wybrać odpowiedni rom bo romów xiaomi.eu fastboot nie ma. A może masz jakieś złe twrp? Napisz jak to się zgłasza, najnowsze możesz wgrać z poziomu tego co masz z pliku img
-
Może masz w tym twrp ustawioną symulację instalacji, a nie instalację, chyba była taka opcja ale już nie pamiętam, a nie mam jak sprawdzić bo nie mam teraz twrp.
-
Cały poradnik z linkami masz w dziale Redmi3 Kompendium wiedzy tego forum (trochę tego jest), napisałeś posta w dziale Redmi3s. A nie przerywasz przypadkiem tej instalacji bo po tym screenie który wkleiłeś z twrp powinien się zrestartować i potem sama instalacja trwa co najmniej ze 30 minut.
-
Podałem ci linki do romów Redmi3, bo pisałeś że taki masz. Może masz Redmi note 3? Zakładam że wiesz jaki masz telefon. W najgorszym razie pozostanie ci instalacja romu fastboot Miflashem.
-
Nie bardzo wiem co tam można źle zrobić i dlaczego nie działa. Nie pamiętam jak to jest po instalacji, czy uruchamia się w systemie, czy w twrp i trzeba reboot to system wybrać bo dawno tego nie robiłem. Ale jak wyczyściłeś system a nie zainstalowało ci nowego romu to może być problem. Może ktoś kto pamięta jak to po instalacji w twrp powinno się uruchomić.
-
Te ekrany które wrzuciłeś nie dają pewności że masz wszystko odblokowane. Jak po kliknięciu "uruchom w recovery" telefon uruchomi się w twrp to będzie znaczyło że tak. Najlepiej rom instalować od razu z poziomu twrp nie updatera. Ostatni rom stable xiaomi.eu masz tu: https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424961218 a dev tu: https://www.androidfilehost.com/?fid=24694152805484168 Ja bym wybrał nowszy czyli dev.
-
To coś po drodze robisz źle, albo np kabel usb ma problem.
-
Mam nadzieję ze win64bit.
-
Czyli odpowiednie, w takim razie wina systemu w komputerze, a czego dokładnie to trudno powiedzieć. Najprościej spróbować na innym kompie. Twój obecny rom jest na 100% śmieciowy, bo pierwszy oficjalny global ma nr. 7.5.2
-
To napisz jakie romy ściągasz, bo jak takie jak z postu wyżej, to masz farta że telefon ci jeszcze działa.
-
A co ty ściągnąłeś? Zupełnie bez sensu, nie dość że rom xiaomi.eu to jeszcze do innego telefonu! Niestety jak kolega cincin27 zauważył to coś co masz zainstalowane , to nie jest oficjalny rom tylko śmieciowy.Tylko Miflash.
-
Nie pamiętam jak to widzi i się nazywa w systemie, ale miflash powinien go wykryć pod jakimś portem COM, najczęściej com10.
-
Tak z pozycji telefonu, ściągasz plik romu global dev pod recovery w formacie zip, kopiujesz do telefonu i uruchamiasz update z pliku. Global na global powinien w ten sposób zadziałać.
-
Pisałeś co innego (czego nie zauważyłem) że masz gloibal stable, chyba przez 30 minut nowego romu nie zainstalowałeś. Jeżeli tak to przez updater global dev powinien się zainstalować z pliku.
-
Jak nie masz teraz oryginalnego chińskiego romu, to nie zainstalujesz niczego przez aktualizator. Miflash to jedyna droga. Gdzieś po drodze popełniasz błąd, albo masz problemy z systemem w komputerze. I lepiej zainstaluj latest global dev nie china dev, przynajmniej będziesz mógł używać telefonu przy ewentualnych problemach z odblokowaniem bl. Najnowsze romy fastboot masz tu: http://en.miui.com/a-234.html
-
Nic chyba nie pominąłeś, tylko sms em nie przyjdzie żaden kod, jedynie info że twoja prośba została spełniona i możesz na swoim koncie odblokować bootloader z linkiem do programu miunlock.
-
Uszkodzony soft telefonu Redmi 3 przez flashowanie.
FromWP odpowiedział(a) na LukaszWieszJaki temat w Problemy techniczne
Ten pierwszy błąd pojawia się z reguły na 32bitowym systemie. Chyba na tym komputerze nie uda ci się tego zrobić, za bardzo masz namieszane w systemie.
