Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Zrezygnowali, coś tam można ustawiać, ale takich profili jak były w 7 nie ma.
  2. Wyłączyć można w ustawieniach, ale jak się tylko aktualizują to na zużycie ramu dopóki nie są uruchomione to wpływu nie ma. Jedynie na pamięć wewnętrzną, ale tej masz sporo i oprócz zjadania danych przy pobieraniu, większego problemu tu nie ma.
  3. Jakoś dużo tego ramu ci zużywa, samej przeglądarce było by trudno, chyba że masz trylion kart pootwieranych. 2Gb ramu przy "normalnym" używaniu androida na razie z reguły wystarcza. Fakt, Facebook z Messengerem potrafi zjeść wszystko, to bardzo głodne aplikacje i jedzą wszystkie informacje o tobie, a są nienasycone. Dodatkowo Whatsapp od pewnego czasu jest z tej samej stajni i też źre jak koń owies. Trzeba nabyć telefon z 4 Gb ramu, bo nie nadąża z wysyłaniem informacji o twojej aktywności.
  4. Tak ale nie na globalu, ten potrafi nie trawić twrp. Jest na to sposób, ale lepiej jak ktoś chce na nim pozostać, dla świętego spokoju odpuścić instalowanie twrp.
  5. Wyłącz całkiem telefon, a bateria wystarczy na dwa lata! A tak na poważnie to ja niczego nie wyłączam (jedynie tryb cichy od 23.00 do 7.00), oszczędzanie baterii w miui wyłączone, jak jakaś aplikacja czegoś potrzebuje do działania to to ma. Dzięki temu nie mam żadnych problemów z powiadomieniami i działaniem czegokolwiek. Jakbym powyłączał, to przynajmniej według tego co miui pokazuje w panelu sterowania zaoszczędził bym max godzinę w czasie pracy na baterii, a stracił zdrowie psychiczne (z powodu problemów z powiadomieniami i działaniem aplikacji). To po prostu nie ma sensu, sztuka dla sztuki.
  6. To najlepiej wgrać rom fastboot miflashem z opcją flash all w trybie download. Wtedy po starym romie na 100% nic nie zostanie, ale to trochę więcej zachodu i komp z win64bit dobrze działającym potrzebny.
  7. Tak wszystko ma tylko jest nowszy i moim zdaniem ma mniej błędów. Powinien się wgrać sposobem który opisałaś. Jedynie może krzyczeć że to jest starsza wersja (co jest nieprawdą bo jest po prostu inna i jej system nie zna). Może też chcieć zainstalować na czysto i uprzedzi że wykasuje dane. Najlepiej zrób na wszelki wypadek lokalną kopię wszystkiego wbudowaną aplikacją systemową. OTA jest co tydzień!
  8. Mało prawdopodobne, a jeśli nawet to miałbyś czyjeś dane. Wszystko jest opisane w poradniku który ci podlinkowałem. Jak będziesz miał wątpliwości to pisz na prw
  9. Jak masz kompa z win64 bit i wszystko zrobisz dobrze to rownie bezpieczne jak przez twrp. Tylko stracisz wszystkie dane. Niepotrzebnie wipowałeś system. Z reguły wystarczy cache i dalvik/art a i to nie jest konieczne jak wgrywasz nowszy rom na starszy. No i jeszcze musisz wybrać odpowiedni rom bo romów xiaomi.eu fastboot nie ma. A może masz jakieś złe twrp? Napisz jak to się zgłasza, najnowsze możesz wgrać z poziomu tego co masz z pliku img
  10. Może masz w tym twrp ustawioną symulację instalacji, a nie instalację, chyba była taka opcja ale już nie pamiętam, a nie mam jak sprawdzić bo nie mam teraz twrp.
  11. Cały poradnik z linkami masz w dziale Redmi3 Kompendium wiedzy tego forum (trochę tego jest), napisałeś posta w dziale Redmi3s. A nie przerywasz przypadkiem tej instalacji bo po tym screenie który wkleiłeś z twrp powinien się zrestartować i potem sama instalacja trwa co najmniej ze 30 minut.
  12. Podałem ci linki do romów Redmi3, bo pisałeś że taki masz. Może masz Redmi note 3? Zakładam że wiesz jaki masz telefon. W najgorszym razie pozostanie ci instalacja romu fastboot Miflashem.
  13. Nie bardzo wiem co tam można źle zrobić i dlaczego nie działa. Nie pamiętam jak to jest po instalacji, czy uruchamia się w systemie, czy w twrp i trzeba reboot to system wybrać bo dawno tego nie robiłem. Ale jak wyczyściłeś system a nie zainstalowało ci nowego romu to może być problem. Może ktoś kto pamięta jak to po instalacji w twrp powinno się uruchomić.
  14. Te ekrany które wrzuciłeś nie dają pewności że masz wszystko odblokowane. Jak po kliknięciu "uruchom w recovery" telefon uruchomi się w twrp to będzie znaczyło że tak. Najlepiej rom instalować od razu z poziomu twrp nie updatera. Ostatni rom stable xiaomi.eu masz tu: https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424961218 a dev tu: https://www.androidfilehost.com/?fid=24694152805484168 Ja bym wybrał nowszy czyli dev.
  15. To coś po drodze robisz źle, albo np kabel usb ma problem.
  16. Mam nadzieję ze win64bit.
  17. Czyli odpowiednie, w takim razie wina systemu w komputerze, a czego dokładnie to trudno powiedzieć. Najprościej spróbować na innym kompie. Twój obecny rom jest na 100% śmieciowy, bo pierwszy oficjalny global ma nr. 7.5.2
  18. To napisz jakie romy ściągasz, bo jak takie jak z postu wyżej, to masz farta że telefon ci jeszcze działa.
  19. A co ty ściągnąłeś? Zupełnie bez sensu, nie dość że rom xiaomi.eu to jeszcze do innego telefonu! Niestety jak kolega cincin27 zauważył to coś co masz zainstalowane , to nie jest oficjalny rom tylko śmieciowy.Tylko Miflash.
  20. Nie pamiętam jak to widzi i się nazywa w systemie, ale miflash powinien go wykryć pod jakimś portem COM, najczęściej com10.
  21. Tak z pozycji telefonu, ściągasz plik romu global dev pod recovery w formacie zip, kopiujesz do telefonu i uruchamiasz update z pliku. Global na global powinien w ten sposób zadziałać.
  22. Pisałeś co innego (czego nie zauważyłem) że masz gloibal stable, chyba przez 30 minut nowego romu nie zainstalowałeś. Jeżeli tak to przez updater global dev powinien się zainstalować z pliku.
  23. Jak nie masz teraz oryginalnego chińskiego romu, to nie zainstalujesz niczego przez aktualizator. Miflash to jedyna droga. Gdzieś po drodze popełniasz błąd, albo masz problemy z systemem w komputerze. I lepiej zainstaluj latest global dev nie china dev, przynajmniej będziesz mógł używać telefonu przy ewentualnych problemach z odblokowaniem bl. Najnowsze romy fastboot masz tu: http://en.miui.com/a-234.html
  24. FromWP

    Wersja systemu

    Nic chyba nie pominąłeś, tylko sms em nie przyjdzie żaden kod, jedynie info że twoja prośba została spełniona i możesz na swoim koncie odblokować bootloader z linkiem do programu miunlock.
  25. Ten pierwszy błąd pojawia się z reguły na 32bitowym systemie. Chyba na tym komputerze nie uda ci się tego zrobić, za bardzo masz namieszane w systemie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...