Skocz do zawartości

galakty

Użytkownicy
  • Postów

    6 203
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    55

Treść opublikowana przez galakty

  1. Obrałeś sobie jakieś dziwne testowanie OIS i bronisz tej głupoty. Możesz być specjalistą, nie obchodzi mnie to, widzę na filmach że OIS jest padaką podczas NORMALNEGO użytkowania. Nie interesuje mnie jak Ty testujesz, interesuje mnie jak telefon sprawdza się podczas nagrywania wideo, bo do tego służy, a nie do jakiś geometrii
  2. @pawelll I o to chodzi, zawarłeś całą prawdę. Budżetowce mają świetne za świetną cenę, starsze flagowce też mają ok cenę, ale to trzeba poczekać rok-dwa. Natomiast Mi6 z taką cenę to porażka totalna, kupią tylko fanatycy marki lub osoby nie znające się na telefonach... Za mniejsze pieniądze dostaniemy w Polsce Honora 8
  3. Jakieś 6 msc temu ktoś od Xiaomi przyznał, że dokładają do biznesu telefonów, a zarabiają na innych branżach. Spadek sprzedaży smartfonów, teraz dług, to jest realne. Ale niech dalej olewają aparat, wyrzucają gniazda jack... Dobrze im to wróży.
  4. Nie mam pojęcia. Ale nie rozumiem dlaczego są tak daleko w tyle. Wszystkie flagowce mają stałe 30 fps, tryby jak 60 fps itp itd. Xiaomi nic nie ma... Chcą konkurować z innymi, ceny cały czas rosną (serio, 200$ za Redmi Note najnowszy? Kogoś główka boli?) a aparat jest do niczego od kilku lat.
  5. Nie chcą. Nie uwierzę że magicznie ktoś grzebał w bibliotekach i zmienił 4 linijki wartości HEX, ba nawet mam gdzieś spis z mi4c...
  6. A ja po licznych zabawach z customami, kernelami itp polecam się nie bawić... xiaomi.eu działa szybko i stabilnie, a tymi kernelami niewiele zdziałacie, to raczej efekt placebo. Często po takich zabiegach w benchmarkach wyniki są ujemne, ale człowiek myśli że jest lepiej.
  7. Silniczki obiektywy są delikatne. Czasami nawet odkładając telefon na stół słychać puknięcie, to właśnie to.
  8. Ręcznie ostrzy czy też nie? Jeśli nawet manual focus nie działa, to wymień aparat, ale powodzenia w znalezieniu oryginalnego modułu... MiCenter, tam podbij.
  9. A ja mam 60-70k i telefon też działa! O niee jak to możliwe. Daj znać jak FPS i OIS
  10. Dokładnie. Seria Redmi się rozwija i jest coraz lepsza, ale Mi to totalne dno. Nieopłacalne w zakupie. Redmi mają dobrą baterię, wystarczający SoC i dobry aparat. Mi ma tylko lepszy SoC, bo aparat nie jest lepszy o różnicę w cenie.
  11. Ale... Mi 6... Ma... OIS...
  12. Mi6 to nie są grosze. Taki Zuk Z2 Pro za 1200 zł go bije i leje pod każdym względem... Smutne mi się robi, taka fajna marka, taki system, ale podziękuję ze zmianą na kolejny model... Mi5 nie ma 30 fps 4k, Mi5s nie ma OIS, Mi6 ma słabe OIS i słabe filmy i wszystko... Koniec
  13. A potem się dziwić, że sprzedaż maleje tych telefonów... Ile lat można czekać na poprawne OIS...
  14. Może jak dorzucą jeszcze ze 2 kamery to im się uda.
  15. 5 sekund, zaznaczyłem nawet odkąd oglądać, żeby pokochać Mi6.
  16. Chyba Ci się temat pomylił Zerknij na film.
  17. @majdan12 Mi6 ma OIS? Bo z tego filmu wynika, że nie, ale podobno ma.
  18. Over The Air.
  19. Nie żartuj sobie nawet...
  20. W takim razie ekran lub taśma, ale to jeden element zapewne. Może z czasem być tak, że ekran umrze i nic nie będzie, a może ze 2 lata tak pociągnie, elektronika jest wredna.
  21. Pewnie ekran, lub taśma. Obserwuj czy efekt będzie się powtarzał, jeśli tak, to nie wina softu.
  22. Zobrazuję Ci to jak dla dziecka. Trzymasz telefon poziomo, ruszasz w górę (równoległe do pionowej ściany), OIS działa, ruszasz w dół, OIS nie działa. Żadne trzymanie nie ma sensu, bo w obydwie strony jest ten sam ruch (Ty ciągle mówisz o ruszaniu w 3 osi, a ja nie).
  23. I powiedz mi co Twoja historia ma wspólnego z tym, że obiektyw ustawia się skrajnie w jednym boku? Kalibracja nie działa poprawnie, stąd ten brak połowy jednej osi, a nie jakieś wyliczenia rodem z NASA.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...