-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
zaraz się wrzuci ... nie zauważyłem u siebie na razie problemów z sygnałem ... ale nie zaszkodzi zapodac ... już się pobiera 🙃 no i poszlo ... wrzucone ... na razie wyglada ze wszystko w porzadku ...
-
Xiaomi 12S ULTRA - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
brawo panie Kolego 👍 fajnie że poszło ... miałeś w miflash problemy ze sterownikami? czasami potrafi to wywalić ... -
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
zobacz ten wątek może ... tu jakiś typ poleca może jak raz będzie Ci pasować ... 🙃 -
HyperOS trafia na kolejne modele. Tym razem na serię Mi 10 i Mi 11!
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
bardzo proszę jakiegoś załoganta który wrzuci tego hypera na mi 11 jako update na ostatnie dostępne wersje miui 14 żeby dał znać czy jest wszystko ok ... najlepiej przez twrp ... powinno być w porządku ale wolałbym mieć pewność bo chce to wrzucić dla znajomego który używa teraz mojej mi 11tki ... -
Redmi Note 10 5G - Błędna aktualizacja.
Master odpowiedział(a) na Morrell temat w Problemy techniczne
i to samo Ci wskoczyło w trybie OTA? ciekawe 🙃 może coś skopali dla jakiegoś regionu ... masz cały czas ustawiony region na nasz? czy może jakiś inny? tu zostaje tylko ponowna instalacja właściwego romu ... chyba nic innego sensownego się nie wymyśli ... zrób tylko backupa albo - o ile się da - zrób synchronizację z jakąś chmurą gdzie masz okresowe backupy ... i tak dobrze w ogóle że telefon działa i system jako tako wstaje ... -
Xiaomi 12S ULTRA - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
tryb fastboot ma inne sterowniki niż przy normalnym podłączeniu (transmisja danych) musisz to urządzenie z wykrzyknikiem otworzyć i dodać mu właściwe sterki - poszukaj sterowników do tego modelu z dopiskiem adb lub fastboot - urządzenie musi być widoczne w menadżerze jako android bootloader interface ... stąd ten komunikat bo soft nie ma komunikacji z urządzeniem (nie widzi go w trybie fastboot ...) tu są np. pierwsze z brzegu co znalazłem ... https://xiaomidriver.com/xiaomi-12s-ultra -
Xiaomi Mi 11 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.1.0.UKBCNXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
jak ktoś wrzuci jako update na ostatnią stable - z grudnia - albo ostatnia betę - z września - proszę tu o info czy jest wszystko ok ... -
Redmi Note 12 NFC - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.4.0.UMGMIXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
w romie Xiaomi eu jest możliwość rozszerzenia ramu pamięcią dyskowa ... zakładam że dla tego modelu też - ale to trza by się upewnić czy na pewno ... jeśli nie będzie to słabo trochę te 4gb ... a nawet jak będzie ta możliwość zwiększenia (możliwe że maks o 5gb) to tez trza się liczyć z tym że może trochu przymulac jak pamięć dyskowa jest na starszym standardzie ufs ... https://www.tradeinn.com/techinn/pl/xiaomi-redmi-note-12-5g-6gb-128gb-6.67-dual-sim/140293538/p?id_producte=141066127&country=PL https://allegro.pl/oferta/smartfon-xiaomi-redmi-note-12-6-gb-128-gb-4g-lte-niebieski-15231729315 -
Redmi Note 12 NFC - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.4.0.UMGMIXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
spoko ... tylko pamiętaj że ja pisałem o romie Xiaomi eu - nie o globalu ... ale też pisałeś że interesuje Cię ten rom więc zakładam że docelowo będziesz z niego korzystać ... no i nie mam note 12 NFC ... zakładam że ten note na romie Xiaomi eu też nie powinien mieć problemów z tym na czym Ci zależy ... -
POCO F3 / Redmi K40 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.3.0.TKHCNXM - Android 13
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
coś pisałeś panie Kolego? czy też moze się skasowało niechcący? 🙃 ja akurat z roota nie korzystam - nie widzę takiej potrzeby ... to tu słabo pomogę z tematem ... jeśli chodzi np. o magiska to pisz np. do @kris68 to fachowiec w tym temacie .. -
Redmi Note 12 NFC - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.4.0.UMGMIXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
chodzi Ci o VoWiFi? i rom Xiaomi eu? u siebie nie widzę z tym problemu ... jest też VoLTE ... sieć T-Mobile ... jeśli chodzi o apke IKO PKO BP to też korzystam - żadnych problemów - logowanie biometrią - płatności zbliżeniowe bez problemów ... powiadomienia bez problemów - google pay / wallet też żadnych problemów - i przelewy i zbliżeniowe (oczywiście zainstalowany najnowszy moduł inject z 29 lutego) tak więc myślę że ze strony systemu nie powinieneś mieć żadnych niespodzianek ... 🙃 -
Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje techniczne
jeśli chodzi o neta to takich problemów nie zauważyłem u siebie na betach ... ani obecnej ani wcześniejszej - żadna apka nie ma z tym problemów - tez połączenia z routerem trzyma stabilnie nic nie rozłącza ... a przed chwilą sprawdziłem też to co pisałeś z tym menu ostatnich zadań - i nie ma tego problemu - dłuższe przytrzymanie powoduje pojawienie się z lewej strony tych opcji i można je normalnie wybierać - jak nie wybierzemy nic i klikniemy obok to pojawia się znowu ta cała lista i można sobie przewijać ... żadnych przywieszen nie uświadczyłem - sprawdzałem na najnowszej becie z 8 kwietnia ... jak to wygląda na ostatniej stabilnej czy globalu to nie mam pojęcia ... -
POCO F3 / Redmi K40 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.3.0.TKHCNXM - Android 13
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
jeśli chodzi o aspekt wizualny to w zasadzie nie ma różnicy ... drobne zmiany tylko ... no ale jak to mówią prawdziwe piękno tkwi wewnątrz 🙃 jest na pewno sporo optymalizacji np. z zarządzaniem pamięcią ... możesz poczytać trochę o zmianach np. tutaj https://futurebeat.pl/newsroom/hyperos-vs-miui-14-najwazniejsze-zmiany-dla-uzytkownika/zc2866f -
dzięki za info ... dobrze wiedzieć ... tam już na jakąś 11tke był chyba ale tylko na jedną z wersji - akurat obiecałem znajomemu że dam znać jak już będzie ...
-
no na globalu to tylko przez alternatywne apki albo postawić system na inne regiony gdzie ta opcja jest aktywna np. Indonezja lub Tajwan ... masz telefon z globalnej dystrybucji więc spokojnie możesz po wrzuceniu takiego romu zrobić locka ... no albo rozważ docelowo przesiadkę na Xiaomi eu 🙃 w razie pytań odzywaj się tu na forum to na pewno ktoś pomoże ogarnąć temat - oczywiście jak sam nie poradzisz i utkniesz gdzieś w tutorialach 🙃
-
zawsze możesz jeszcze rozważyć przejście z globala na Xiaomi eu ... sam korzystałem z mi 11 i cały czas na Xiaomi eu ... aż pod koniec zeszłego roku zrobiłem przesiadkę na 14 pro i teraz dalej na Xiaomi eu 🙃 najnowsza wersja dla tego modelu jest z końca grudnia https://miuipolska.pl/pobierz-miui-stabilne/mi-11-ultra-mi-11-pro-stabilna/ no i na 11ki ma być też za jakiś czas (myślę że gdzieś w połowie roku) hyperos więc potem można łatwo i bezproblemowo przeskoczyć na ten najnowszy ...
-
zacznij od zmiany regionu na inny - najlepiej chyba Szwajcarię ... ewentualnie też inne w razie czego - na którymś coś powinno wskoczyć ...
-
MIUI od Xiaomi.eu/MIUI Polska: błędy i braki w tłumaczeniu
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
taki detal jak w załączeniu ... nie wiem czy to powinno być tłumaczone czy nie ale daje znać na wszelki wypadek ... -
no i dobrze - jak coś się nie jest pewnym lepiej nie ruszać ... ogólnie można poszukać w necie info o tych usługach co jest do czego ... albo też poszukać nowszej wersji tego programiku do debloata - o ile jest ... bo mogą tam być zaktualizowane opisy tych usług / procesów ...
-
a to musisz wejść w panel sterowania i tam dodać sobie ta apke do zablokowanych ... to jest w zarządzaniu pamięcią ... u Ciebie może to wyglądać trochę inaczej - to co wysyłam to mamy na hyperos ...
-
w changelogu tego nie ma ale w dodatkowych ustawieniach mamy coś takiego jak napisy SI ... co prawda to chyba jeszcze testowe no ale już się pojawiło 🙃
-
no właśnie nie wiadomo 🙃 może usuń tylko to co jest na liście recommended ... a reszty nie ruszaj ... ja na razie tym się nie bawię ... zostawiłem jak zrobiłem wcześniej - z tej funkcji i tak nie korzystałem więc w sumie dla mnie żadna strata ... a poza tym telefon działa luks i bezproblemowo ... więc na razie jak jest tak będzie ... wątpię że ktoś tutaj coś jeszcze sensownego napisze ... możesz jeszcze zrobić tak że podłącz telefon uruchom ten programik do debloata i jak usuniesz jakiś proces / usługę to sprawdzaj czy nadal ta funkcja jest dostępna w ustawieniach - wtedy od razu zauważysz że to co usunales spowodowało że to znikło z menu ustawień - zajmie Ci to trochę czasu ale będziesz mieć pewność czego nie wywalać ... i tu też prośba do Ciebie - jeśli wylapiesz która usługa za to odpowiada to daj znać w tym temacie - się przyda takie info ...
-
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
pisać na ich community ... to pewnie trochę tsk jak rzucać kamieniem w ścianę ... ale gdzieś tam słabsze spoiwo może puścić 🙃 -
13t pro chyba nie jest zbyt atrakcyjnie wyceniony ... jeśli chodzi o 13t (zwykła wersja) napisz jak wrażenia do @Immoral a jeśli chodzi o 13 to do @kris68 ogólnie też patrz pod kątem czysto użytkowym ... niektórym 256 GB może być za mało ... a tego nie powiększysz w żaden sposób ... też na przekątna ekranu - jak używałeś telefonu z większą przekątna ciężko będzie się przyzwyczaić do mniejszej ... też na 13t pro romy Xiaomi eu musisz pobierać za pośrednictwem patreona ... czyli z subskrypcja ... https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=12388&idPhone2=12013 13t pro masz większą baterie szybsze ładowanie (za to bez wireless które np. mi bardzo się przydaje i jest wygodniejsze ...) większy ekran lepsze telephoto ... 8 GB ramu w 13 też powinno wystarczyć biorąc pod uwagę że można je rozszerzyć dyskowo ... a może nawet nie być takiej potrzeby ... dyski w obu w standardzie 4.0 więc luks ...
-
odnośnie 13tki napisz najlepiej do @kris68 on ma duże doświadczenia z tym modelem ...
