-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
Xiaomi 15 i 15 Pro: flagowce Xiaomi na 2025 rok. Specyfikacja i cena
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
mi osobiście brak globalnej nie przeszkadza ... żeby tylko była możliwość unlocka ... a nawet jak nie będzie to i tak powaznie zastanawiam się nad zakupem - angielski system mi nie przeszkadza - a wszystkie apki ze sklepa Play tak się zrobi że będą po naszemu ... o ile będzie działać more locale na tym nowym andku ... z drugiej strony jeśli tu zablokują unlocka a dadzą go dla globali to można zaczekać też na wersję ultra ... w sumie będzie za kilka miesięcy ... no ale i dowalą cenę z kosmosu u nas 🙃 ogólnie jest co rozkminiac ... -
no zapowiada sie zacnie ... oby tylko ta AI nie zglupiala po drodze ... czekamy z niecierpliwoscia na pierwsze romy od xiaomi eu
-
Xiaomi 15 i 15 Pro: flagowce Xiaomi na 2025 rok. Specyfikacja i cena
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
troche szkoda ze nie dali w 15 pro ladowania bezprzewodowego 80tki ... byly takie przecieki, ze dostanie - ale da sie zyc i bez tego ... co bardzo interesujace z tego infa to to, ze wersja pro ma znowu pasmo B20 ... sadzilem ze chinczyki tego nie beda wspierac - a jednak ... niektorzy operatorzy nie korzystaja juz z B20 ale wiekszosc nadal to obsluguje - na pewno zmiania na plus ... -
Potwierdzone dane ze specyfikacji Xiaomi 15 i 15 Pro
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
co do nagrywania to sądziłem że tam jakaś apke masz dobrą do tego - coś pisałeś ostatnio ... to w sumie te wersję ID lub TW chyba nie są Ci specjalnie potrzebne ... ja bardzo bym chciał zostać na Xiaomi eu ale możliwe że niedługo już będzie wiadomo co i jak - bardzo podoba mi się 15tka pro - i wyglądem i możliwościami - i liczę że choć płatna metoda jakaś zadziała ... teraz chyba i jest z tym problem nawet na 14tkach ... a co będzie na hyperos 2 to chyba jeszcze nikt nie wie ... oczywiście poza naszymi małymi skosnookimi majfriendami ... a może i oni sami jeszcze nie wiedzą ... możliwe że docelowo będą chcieli zablokować unlocka w chińczykach w ogóle ... a dadzą tylko to w globalach ... sprzedażowo i marżowo jest to na pewno im na rękę - i nie ma co się oszukiwać - ich model biznesowy będzie zawsze na pierwszym planie ... a tacy jak my - gdzieś tam w dalszej kolejności - romy Xiaomi eu i ta cała społeczność to pewnie mają też w "głębokim" poważaniu 🙃 co do tych romow to wersja fastboot jest do wrzucania przez kompa i miflasha - ale to musisz mieć już unlocka ... czy da się to wgrać przez recovery to nie wiem ... może trzeba zakombinować z podmianą pliku z romem - sporo tu było na forum w tym temacie ale jak pamiętam chyba z różnym skutkiem to wychodziło ... 🙃 tam chyba specjalista od tego jest załogant @Marrik jeśli coś podkręciłem to sorki ... ja stary i zużyty - wiesz coś o tym Krzychu ... no i łepetyna już nie tak funkcjonuje jak kiedyś -
Xiaomi Mi 11 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.7.0.UKBCNXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
to już pewnie jedna z ostatnich aktualizacji dla tego modelu ... o ile pamiętam support będzie tylko do końca roku ... może z jedną jeszcze wyjdzie w grudniu ... jak ktoś wrzucił tą wersję pisać jak wrażenia 🙃 -
Rozwaliłem ekran - jak odzyskać dane po USB?
Master odpowiedział(a) na Święty temat w Problemy techniczne
obadaj co tu piszą ... https://www.easeus.com/android-data-recovery/recover-data-from-android-phone-with-broken-screen.html a ten tryb pracy telefonu po podłączeniu kabla USB to ja sobie zawsze ustawiam domyślnie na transfer danych - można to zrobić w opcjach programisty ... nie trzeba za każdym razem ręcznie tego przestawiać - taka praktyczna uwaga ode mnie 🙃 -
Potwierdzone dane ze specyfikacji Xiaomi 15 i 15 Pro
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
brak informacji o szybkości ładowania ... tak przewodowego jak i bezprzewodowego ... aparaty luks w wersji pro ... bateria zgodnie z przewidywaniami ... choć były te plotki o 5500-5600 ... ogólnie dla mnie perfekt sprzęt - ciekawe tylko co z bootloaderem ... nawet jak będzie brak możliwości unlocka zastanawiam się poważnie nad wzięciem chińczyka ... zrobienie polskich apek nie powinno być problemem ... a system angielski mi w niczym nie przeszkadza ... prosiłbym o info osoby korzystające z romu CN o info czy nie ma jakichś problemów przy korzystaniu np. z apek bankowych, aukcyjnych lub komunikatorów ... no i jeszcze kwestia możliwości unlocka - może nie da się tego zrobić na chinczyku ale będzie ta możliwość na globalach - wtedy można rozważyć zaczekanie do premiery ultry - oby nie zrobili jej tylko tak szpetnej jak było w ostatnich przeciekach ... 🙃 -
Brak wibracji przy połączeniach
Master odpowiedział(a) na Andrzej Grabowski pytanie w Problemy techniczne
może problem sprzętowy ... zakładam że na fabrycznym romie siedzisz (jeśli nasz nowy sprzęt i od kilku dni ...) i nic tam nie kombinowales ... w ustawieniach dialera masz to włączone? tu zrzut ekranu z dialera Xiaomi ... ale tam możesz mieć u siebie Googla ... zakładam że też powinny być tego typu opcje ... 🙃 ogólnie jak nic nie zmieni sytuację to trzeba skorzystać z rękojmi / gwarancji ... a jak nie ma takiej możliwości to uderzaj do @Acid bo to spec od spraw sprzętowo / serwisowych ... -
Google Pay/Wallet moduł Xiaomi.eu PlayIntegrityFix
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 temat w Dyskusje o aplikacjach
i bardzo dobrze ... pisać i cisnąć ile się da ... tzn. nic nie da ale trzeba 🙃 -
Czy tak wyglądać ma moduł aparatu Xiaomi 15 Ultra?. Oby nie
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
podobno o gustach się nie dyskutuje ... ale no proszę Was ... można zrobić dobrze wyglądająca 11tke ... udane serie 12 ... też ultrey 13 czy 14 ... można też zrobić ładne 15tki - mi bardzo taki design pasuje - coś w stylu 14tek zwykłej i pro ... a tu taki koszmar na jawie 🙃 gdzieś już widziałem taki sugerowany wygląd ... co prawda nie render a szkic ... możliwe że ta wizualizacja opiera się właśnie na nim ... trzy obiektywy były w poziomie i czwarty jakiś tak przyklejony bez sensu 🙃 wiem że Xiaomi ma nasze forum tam gdzie sunshine nie dochodzi i nikt tego nie czyta - ale jednak apel - nie idźcie tą drogą ... jakaś elementarna estetyka musi być zachowana bo telefony kupuje się nie tylko parametrami ale też oczyma ... nie kupiłbym osobiście czegoś co jest mi szpetne (a też pochodzi od firm których nie lubię - np. Apple NVIDIA czy Intel ...) choćby nie wiem.jsk dobrze wydawało się atrakcyjne parametrowo cenowo czy marketingowo ... -
Google Pay/Wallet moduł Xiaomi.eu PlayIntegrityFix
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 temat w Dyskusje o aplikacjach
mamy nowy fix do pobrania ... datowany na 24 października ... sprawdzamy czy zaskoczy 🙃 -
HyperOS 1.0.24.7.28.DEV - ostatnia wersja cotygodniowa
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Aktualizacje HyperOS
jest nowy fix do pobrania ... z 24 października ... -
Google Pay/Wallet moduł Xiaomi.eu PlayIntegrityFix
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 temat w Dyskusje o aplikacjach
ja korzystam z iPKO i paluchem macam cały czas 🙃 szybko i wygodnie ... jak to wygląda w innych bankach to nie wiem ... trzymam cały czas kciuki żeby nie wprowadzili przypadkiem strong integrity pass ... bo wtedy będziemy mieć biedę na custom romach ... 🙃 zgadzam się z Twoim rokiem rozumowania ... i popieram z góry przegrana walkę z google - lepiej zginąć w walce niż żyć w hańbie bez jej podjęcia ... szkoda że nie ma gdzie jeszcze napisać i obsobaczyc Xiaomi 🙃 da to pewnie tyle samo co walka z googlem ale znowu - niech zobaczą że nie każdemu to pasuje ... odblokowanie bootloadera to nie jest wcale prosta sprawa i tylko promil użytkowników zrobi to świadomie wiedząc z czym to się wiąże ... co innego jakby to było przesunięcie jednego suwaka w opcjach ... podejrzewam że i mało który szary zwykły użytkownik ich telefonów - tak zresztą i wszystkich innych - wie o takiej możliwości i czemu to służy ... -
Google Pay/Wallet moduł Xiaomi.eu PlayIntegrityFix
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 temat w Dyskusje o aplikacjach
true ... krótko i na temat ... z drugiej strony teraz kwestie związane z bezpieczeństwem są bardzo modne ... a i oszustw / kombinacji jest coraz więcej ... ja w poniedziałek szósta sprawę do sądu zgłosiłem 🙃 złodziejstwo jest na porządku dziennym ... taki czasów dozylim ... też tak do końca trudno winić i Googla i Xiaomi że przykładają do tego wagę ... no ale to odbija się rykoszetem np. na nas niczemu winnych forumowiczów i miłośników custom romow ... 🙃 -
Xiaomi 14 Ultra - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
co do mi 11 to odpukac żadnych problemów ... mój znajomy już prawie rok z niej korzysta jak mu oddałem i wszystko śmiga jak trzeba ... ale czytałem o problemach z płytami głównymi i wifi ... na szczęście chyba mój egzemplarz to ominęło ... 🙃 -
Xiaomi 14 Ultra - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
może zaczekaj chwilę bo już niedługo będzie pewnie u nas 15 ultra ... 13 pro to nadal luks sprzęt - ja bardzo chętnie bym zmienił 14 pro na 15 pro bo teraz jestem bardzo zadowolony z fona - faktura z pl mi do niczego nie potrzebna akurat ... z parowaniem nie mam żadnych problemów - ogólnie w pro w ogóle ciężko coś znaleźć w tym temacie więc może ten model to ominęło 🙃 jeśli będzie można zrobić w 15 chińskich unlocka (oczywiście tylko płatnego) to nawet nie będę się zastanawiać ... a jeśli nie będzie można to rozważę inne opcje ... @kris68 ma ultre z naszej dystrybucji to możesz go podpytać w razie co o wrażenia czy problem z parowaniem - nic takiego do tej pory nie pisał więc zakładam że jest ok ... jakie apki są na globalu to nie pomogę bo go na oczy nie widziałem 🙃 -
Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje techniczne
no u mnie to jest widoczne praktycznie cały czas ale bywają momenty że vowifi się nie wyświetla ... co właśnie mnie zaciekawiło ... volte o ile pamiętam zawsze jest widoczne ... w sumie jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza - ot dziwię się tylko że na tym samym routerze czasami jest a czasami 🙃 ale jak już pisał pan Kacper ekipa Xiaomi eu się w tym nie grzebie ... więc zobaczymy co będzie na kolejnej wersji stable ... -
Google Pay/Wallet moduł Xiaomi.eu PlayIntegrityFix
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 temat w Dyskusje o aplikacjach
dobrze że są alternatywy 🙃 na GP czy tam GW świat się na szczęście nie kończy ... na pewno to przydatne jak jest ale i bez tego da się żyć ... do tej pory te fixy wychodziły bardzo szybko ale jak widać dobre czasy minęły ... google widać lubuje się w banowaniu tych "fingerprintow" i są w tym konsekwentni 🙃 ja już dawno przerzuciłem się na blika - a w szczególności po tym jak przy której aktualizacji portfela wskoczyło potwierdzanie transakcji co było dość irytujące ... normalne płatności przez Googla powinny działać - tak zakładam ... o ile pamiętam to kiedyś jak przez jakiś czas nie było fiksa to przechodziły ... chyba że i tu google już wsadzilo swoje paluchy i to też się posypie ... 🙃 przy okazji się sprawdzi ... -
tu widać że Xiaomi przerzuca się chyba - może definitywnie - na wyświetlacze od TCL ... takie dostanie też przecież seria 15 ... a to chyba dobry prognostyk że będą przyzwoite 🙃
-
może to jakiś wzmacniacz sygnału ... trudno powiedzieć ... proponuję uderzyć z tym pytaniem do @Acid to najlepszy tutaj fachowiec od takich tematów - jak on nie doradzi to nie wiem kto jeszcze ...
-
Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje techniczne
zasięg jest na maksa ... ot raz jest raz nie ... co ciekawe jak wejdę w ustawienia SIM i wyłączę tą opcję a potem włączę to ikonka vowifi od razu się pojawia ... a po jakimś czasie raz jest a raz nie ... zasięg jest ten sam router i ustawienia te same ... raczej wygląda to na coś z softem w telefonie stąd tam zgłaszam temat przy okazji ... a te problemy po stronie telefonu to co może byc? tam w opcjach mam ustawione preferuj wifi - to chyba dobrze ... 🙃 -
tu najszybciej pomoże @Acid to fachowiec od takich spraw ... nie wiem czy nie będzie potrzebna pomoc serwisu ... napisz albo do niego albo do micenter ...
-
Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje techniczne
ode mnie taka drobna uwaga odnośnie najnowszej stable - mam włączone vowifi ale czasami ta ikonka się pojawia na górze między zasięgiem sieci a sygnałem wifi a czasami nie - router ten sam ... w sumie trudno powiedzieć od czego to zależy ale zakładam że działa cały czas pomimo tego że nie ma tego wskazania w pasku ... -
POCO F6 Pro / Redmi K70/K70 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
w romie Xiaomi eu w ogóle nie ma reklam ... są w tzw. globalach ... i możliwe że systemie oryginalnym - czyli wersji CN ... na ile wkurzające to nie wiem 🙃 matula na poco M3 i tam widziałem te reklamy ... jej nie przeszkadza akurat bo myśli że tak ma być i wszyscy tak mają ... ale to starsza osoba to nie przywiązuje do tego specjalnie wagi ... ja bym nie zdzierżył ... 🙃 na ile można się tego pozbyć z globala też nie wiem ... może napisze tu osoba która z tym walczyła i rzuci jakieś info ... wiesz ja ogólnie robię jeszcze u siebie coś takiego co się nazywa debloat - czyli usuwam z systemu niepotrzebne śmieci do których normalnie nie ma dostępu ... jest o tym cały temat w dziale dyskusje o aplikacjach ... teraz mam u siebie wywalone kilkadziesiąt pozycji i bardzo sobie chwalę ... 🙃 a co do samych telefonów - z tymi aparatami to też w zależności od potrzeb / preferencji ... jeśli okazyjnie robisz jakaś fotkę i specjalnie nie zależy Ci na jakości czy możliwościach to też tym się nie przejmuj - to bardziej będzie miało raczej znaczenie przy odsprzedaży telefonu - bo będą marudzić ... ogólnie najważniejszy jest główny obiektyw bo z niego będziesz korzystać najczęściej i pewnie zdecydowanej większości userow to wystarczy ... jeszcze jak ma OIS to już w ogóle dobrze ... a teleobiektyw często się przydaje bo masz dużo wiecej możliwości i zachowujesz dobra jakość przy zbliżeniach optycznych a nie cyfrowym zoomie jaki będziesz miał na głównym obiektywie typu wide ... -
POCO F6 Pro / Redmi K70/K70 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
jeśli chodzi o 13tke to możesz napisać do @kris68 on miał go dość dlugo chyba i pamiętam że sobie chwalił 🙃 o dwóch pozostałych na razie nic ciekawego nie powiem ... ogólnie zerknij sobie na portal GSM arena - tam jest takie coś co się nazywa compare - zestawiasz sobie po obu stronach ekranu dwa modele i można ładnie porównać parametry ... przydatna sprawa ... ogólnie to chyba trzeba sobie zacząć od ustalenia maks budżetu no i jakichś podstawowych wymagań - a potem już szukać 🙃 ja zwracam też uwagę na wygląd i design fona bo jak by mi był szpetny to i w łapie jakoś by nie leżało go trzymać ... a i gwalcilby codziennie zmysł estetyki 🙃 a z tych co wymieniłeś to bym nie bral żadnego ... Xiaomi 13 za mały ekran - jeśli już to wersja pro ... ale ona chyba nadal dobrze trzyma cene ... a te pozostałe mają dwie wady które je dyskwalifikują - przynajmniej dla mnie - raz brak ładowania bezprzewodowego ... co jest po prostu super wygodne ... a dwa brak teleobiektywu ... zauważ że te telefony mają tak na prawdę tylko jeden obiekty który jest coś warty ... reszta to zapychacze ... niby są a pożytku z nich nie będzie ... reszta parametrów ok choć osobiście celowalbym w telefon na snapie a nie na mediateku ... oba mają pamięć w standardzie ufs 4 - czyli najnowszym jaki jest ... i bardzo dobre ekrany o tych samych przekątnych ... baterie i szybkość ładowania też podobne - 5000 lub lekko więcej to teraz taki sensowny standard ... k70 ultra ma też wyższy standard wodoodporności - dla niektórych też to może być istotne - np jak często moczysz się w basenach a telefon nosisz w slipach ... 🙃 tak więc wybierz mądrze, a najważniejsza jest satysfakcja z zakupu ... jak chcesz to możesz wziąć moja 14 pro bo planuje przesiadkę na 15 pro - o ile da się w nim zrobić unlocka ... bo nie chce rezygnować z romow od Xiaomi eu ... tu nadal to niewiadoma ... też niewiadoma to taka czy na wersjach globalnych będzie można to zrobić - jeśli tak to zaczekam pewnie na 15 ultra ... bo pro jak zwykle nie dadzą do naszej lokalnej dystrybucji ... wszystko niebawem będzie już jasne ...
