-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
czyli jednak da się "na lewo"? sorki że tak się dopytuje - bo jeśli tak to też zamówię 14tke ... 🙃 a jak to sposób nieosiągalny dla "zwykłego śmiertelnika" to zostaje czekać na globala i liczyć że tam się odczepia ... 🙃 -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
coś się dzieje w temacie 🙃 czekamy ... z unlockiem wersji CN coś może nowego wylazło w międzyczasie? ale ta pro to chyba nie Twoja? jak pamiętam zamawiałeś zwykłą 14 ... -
błąd w nowym oprogramowaniu Xiaomi 12 PRO MIUI by xiaomi.eu 14.0.15.0.TLBCNXM ROM Rebuild
Master odpowiedział(a) na daromir pytanie w Problemy techniczne
mi przez dwa i pół roku pobierania updatow chyba raz tylko się zdarzyło że był ten błąd md5 ... pobrałem ręcznie z serwera i poszło bezproblemowo ... automatycznie to po prostu robi restart do recovery (twrp) sam też możesz to zrobić tak jak pisałem powyżej - pobierz sobie rom z serwera (polecam nasz mirror polski o ile będzie dostępny - bardzo szybko ściąga) uruchom w recovery (twrp) i zapodaj install z tej paczki - powinno pójść elegancko ... z updaterem bywały już problemy stąd pobranie ręczne jest szybsze i pewniejsze - pobierasz dokładnie to samo co updater - to ta sama paczka z romem tyle że bez tego pliku md5 - ale jak pisałem - on nie jest wymagany do instalacji -
błąd w nowym oprogramowaniu Xiaomi 12 PRO MIUI by xiaomi.eu 14.0.15.0.TLBCNXM ROM Rebuild
Master odpowiedział(a) na daromir pytanie w Problemy techniczne
md5 to tylko suma kontrolna właściwego pliku z romem - nie jest potrzebny do instalacji ... to wersja stabilna więc już pewnie ma poprawke dla Google Pay - płatności będą działać - instalujesz w trybie fastboot skryptem (update albo clean install z wipe data) albo wskazujesz paczkę z romem w trybie twrp (dajesz w updaterze uruchom w trybie recovery) - tak więc wedle uznania ... jak nie masz twrp to zostaje tylko opcja przez kompa i tryb fastboot w telefonie ... -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
z zapowiedzi to pierwszy kwartał ... ale to może być i styczeń i marzec ... rom eu może być szybciej - bo nie opiera się o globala a o CN ... ja zaczekam na globala albo wezmę CN w zależności od tego czy da się coś zrobić z tym unlockiem ... tej procedury którą te barany wymyślili i tak nie przejdziemy ... nawet jakby nie trzeba było się uwierzytelniać chińskim dokumentem / kartą to nawet nabicie tego level 5 na ich community to byłby koszmar ... podobno nawet CEO Xiaomi ma tylko level 4 🙃 no comment ... -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
ogólnie z Ali przesyłki to ostatnio bardzo szybko idą ... brałem tam ostatnio np. kable do głośników to czekałem niewiele ponad tydzień coś około 10 dni ... no właśnie im chodzi o to żebyśmy brali u siebie 🙃 a nie płacili taniej i kombinowali z custom romami ... gdzieś czytałem że 14tki podobno świetnie się sprzedają ... choć już widziałem na trading shenzen są pytania odnośnie tej nowej procedury unlocku ... -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
globale mają być w pierwszym kwartale przyszłego roku - myślę że raczej szybciej niż później bo zaraz premiera i nowego one plusa i Samsunga a i VIVO nowy akurat wyszedł ... pytanie tylko czy nie zrobią też takich problemów z unlockiem ... zostaje zaczekać i zobaczyć co będzie w praktyce 🙃 oby ta polityka unlocka dotyczyła tylko ich wersji CN (to też na pewno patent na zwiększenie sprzedaży wersji global - bo zamiast zamawiać taniej z ich dystrybucji będziemy niejako zmuszeniu do brania od lokalnych dostawców ...) -
Telefon nie spełnia wymagań zabezpieczeń
Master odpowiedział(a) na xTimmyJRT temat w Problemy techniczne
panie Marcinie - proszę zerknąć do działu aktualności ... tam jest wszystko opisane że szczegółami i jest prowadzona dyskusja ... będą/już są nowe wersje stabilne Xiaomi eu z obejściem tego problemu ... -
Mi 11 Przestały działać płatności?
Master odpowiedział(a) na Tomasz Konieczny temat w Problemy techniczne
będzie lub już jest reupload tej wersji softu (stable) wrzucisz jeszcze raz i powinno być po problemie ... ja mam gorzej bo jestem na najnowszej wersji dev beta a ta pewnie reuploada nie dostanie 🙃 -
Problemy z płatnościami Google Pay na ROM-ach Xiaomi.eu
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
elegancko ... ale szkoda że dla mi 11 nie do najnowszej dev beta bo stabilna jest stara jak cholera 🙃 żeby ją wrzucić trzeba by już zrobić czysta instalke z wipem ... ogólnie z tego co czytałem to mi 11 ma też dostać hyperos ale tu kwestia czy w ogóle da się to wrzucić 🙃 no narobili bałaganu z tym wszystkim 🙃 i jeszcze google swoje dokłada przy okazji to jeszcze większy bardak się z tego robi ... -
poczytaj to https://miuipolska.pl/problemy-z-platnosciami-google-pay-na-rom-ach-xiaomi-eu/ u mnie też przechodzi safetynet - integrity już nie ...
-
Problemy z płatnościami Google Pay na ROM-ach Xiaomi.eu
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
u mnie właśnie dopiero teraz wyrzuciło w GW że nie spełnia wymogów ... jeszcze niedawno było wszystko oki 🙃 co ciekawe też nie chce odpalić integrity check ... a wcześniej poszło bez problemu - tzn. sama procedura testowa bo i tak tylko jedno było na zielono ... jest jakiś dziwny komunikat - coś z tokenem ... odpaliłem też test safetynet - tam wszystko pozytywnie 🙃 -
też liczyłem ... grosz odłożony ... a teraz zaczekam już chyba na globala i będę liczył na to że nic przy nim nie będą kombinować ... czekamy na razie na info od pana Kacpra ... jeśli da się obejść ten cyrk z levelami na ich community i dowodami / kartami i da się tego unlocka ogarnąć (już pomijam płatnie czy własnymi siłami) to biorę chińczyka ... no jeszcze by brakowało żeby automatem po roku unlock sam się wyłączał 🙃 chociaż kto wie co jeszcze wymyśla ...
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
gratulacje - koniecznie daj znać jak wrażenia - dobrze że jest przesyłka bo tak człek czeka to zawsze się martwi ... ja jak kupiłem od jednego typa mi 11 to dostałem w przesyłce zamiast telefonu paczkę herbaty ... i żeby to dobra chociaż była ... a to najtańszy badziew włożył ... 🙃 -
Problemy z płatnościami Google Pay na ROM-ach Xiaomi.eu
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
ja przy pierwszej okazji potestuje jak to w praktyce wygląda ... na razie nie miałem jak ... 🙃 ja nigdy z tych blikow zbliżeniowych nie korzystałem ... nie było potrzeby ... a teraz jest okazja sprawdzić 🙃 ja tam osobiscie trzymam kciuki żeby przestali już z tym kombinować i się od nas odczepili ... -
Problemy z płatnościami Google Pay na ROM-ach Xiaomi.eu
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
mi tam w sumie obojętne czy korzystam z apki bankowej czy portfela Googla ... na razie ustawiłem sobie zbliżeniowe przez blika w apce bankowej ... tak nawet z ciekawości zobaczyć jak to działa ... oczywiście integrity check daje taki wynik jak pokazany w artykule - czyli tylko jedno zielone ... magiska nie mam i specjalnie nie widzę też potrzeby żeby w to się pobawić - ale kto wie co tam jeszcze wymyśla ... 🙃 no ale mieszają dobrze ... i google i Xiaomi ... oby się nie zakiwali tylko jedni z drugimi bo potem nikt nie dojdzie już o co chodzi 🙃 -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
otóż to ... właśnie dlatego zaczekam z zakupem na globala ... chyba że i tam coś zakombinują 🙃 ale to czas pokaże ... bo czytałem też na zachodnich portalach w tym temacie ... też na forum Xiaomi eu że wcale nie jest pewne że globalowi darują 🙃 bo oni argumentują to kwestia dobra suwerena, jego bezpieczeństwa itp. itd. a jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o kasę 🙃 -
Problemy z odblokowaniem bootloadera na Xiaomi 14. Xiaomi szykuje zmiany?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
zgadzam się ... dobrze nie jest ... ale z tego co pisał pan Kacper w temacie dla mi 14 to może da się coś z tym zrobić ... musimy uzbroić się w cierpliwość ... i czekać na info ... też miałem one plusa (7 pro) ale jakoś człek się przyzwyczaił i do forum i Xiaomi 🙃 -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
myślę że napiszę to w imieniu wszystkich zainteresowanych tematem - czekamy na info i trzymamy kciuki żeby nie było tak źle jak się zapowiada ... bo te działania naszych majfriendów w zasadzie zmierzają do bardzo poważnego ograniczenia lub wręcz zablokowania lokalnych społeczności użytkowników ich telefonów ... takie mam wrażenie ... a myślę że to duża społeczność i nie tylko tutaj na miui polska ... ps. dobrze choć że już jest info o nieoficjalnych metodach ... światełko w tunelu ... nawet jeśli płatne to lepsze to niż kombinowanie z tymi ich warunkami ... -
Problemy z odblokowaniem bootloadera na Xiaomi 14. Xiaomi szykuje zmiany?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
no właśnie ... możliwe że jak będzie odblokowany bootloader to w ogóle nie zaktualizujesz ... zobaczymy co wyjdzie w tym temacie ... sam jestem ciekawy ... -
no to jakiś typ opisał po kolei co i jak - dalej w tym wątku co podeslales ... tak na szybkiego to przejrzałem to jest w miarę czytelnie ... adb bez problemu w necie znajdziesz a komendę wywolujesz przez wiersz poleceń cmd (cmd uruchom jako administrator) zaczynasz od opcji programistycznych żeby tam włączyć debugowanie USB - ogólnie pamiętaj że jak odpalisz panel sterowania i dasz optymalizację telefonu to dostęp do opcji programistycznych zostanie ukryty ... trzeba jeszcze raz w razie czego je uaktywnić ...
-
przeczytaj najpierw tutaj ... mozliwe ze nie bedziesz mial nawet jak sie tym pobawic https://miuipolska.pl/odblokowanie-bootloadera-xiaomi-14-zmiany/ tak - w wersji CN masz angielski i ichni do wyboru ...
-
Problemy z odblokowaniem bootloadera na Xiaomi 14. Xiaomi szykuje zmiany?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
Ale zakombinowali ... moze najpierw trzeba wystapic do rzadu chinskiego o przyznanie obywatelstwa ... np. zaoferowac wspolprace wywiadowcza ... przyslac im zdjecie jakiegos naszego czolgu czy armaty z dluga lufa potem zarejestrowac sie na ich community i nabijac hurtowo wpisy zeby wskoczyc na levela 5tego poziomu i potem laskawie ich poprosic o to zeby dali odblokowac ... a i to nie wiadomo czy dadza a mialem zamawiac wlasnie 14tke ... w sumie angielska wersja systemu by mi w niczym nie przeszkadzala no ale ... moze wziac w takim razie 13tke pro ... bo zakladam ze tam unlock powinien pojsc bezproblemowo ... albo zaczekac na rozwoj sytuacji i wtedy zdecydowac ... w kazdym razie narobili ... 🙃 no ale chyba zostanie poczekac po prostu na globalna dystrybucje ... moze w styczniu/lutym to wypuszcza ... chyba że i zrobią to samo i dla tych modeli ... to że na razie temat dotyczy tylko wersji CN nie znaczy że go nie będzie w globalnej ... ot na obecną chwilę po prostu nie ma globali 🙃 -
Problemy z odblokowaniem bootloadera na Xiaomi 14. Xiaomi szykuje zmiany?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
a więc jednak coś było na rzeczy że mogą zacząć kombinować z tą możliwością unlocka ... 🙃 bardzo ciekawy artykuł - tu wydaje się po prostu że chodzi o danie tej możliwości bardziej świadomym użytkownikom (odpowiedni poziom i aktywność forumowa) bo teraz to odblokowanie to w zasadzie formalność ... i/lub zwiększenie sprzedaży wariantów globalnych - na których pewnie też zarabiają lepszy pieniądz ... w ogóle to mogliby chociaż uwzględnić i nasze forum w tym swoim community ... bo siedzieć przez pół roku i pisać tam z majfriendami głupoty żeby nabić sobie level to trochę kłopotliwe 🙃 tzn. tu też to robimy ale to co innego ... 🙃
