-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
czekaj ... ja jeszcze nie wrzucalem tego romu ... moze jutro sie uda ... a w sobote jak bedzie nowy build to go wrzuce jako update na ten wczesniejszy ... wiesz to nowe romy ... na pewno beda jakies problemy a duzo juz tego zaloganci wrzucili - i tutaj i na pewno na xiaomi eu ... tak wiec mozliwe ze ten nowy build duzo naprawi a moze i cos zepsuje przy okazji ... ot to urok tych bet ... wersja stable wyjdzie pewnie niedlugo jak juz te bety beda w miare ogarniete ...
-
masz to na stronce szanowny Kolego... 🙃
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
https://androidfilehost.com/?w=files&flid=37936&sort_by=date&sort_dir=DESC -
jest metoda bez krypto - sam z niej skorzystam - bo nie chce w to g... wchodzić ... już mam temat w trakcie - opłacone normalnie kartą
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
sterowniki to powinny być adb bootloader interface ... ja zobaczę to w praktyce może już w piątek ... jak nie to myślę że w sobotę ... a jak ktoś tu już przez to przebrnął to można zarzucić info 🙃 -
no ale to jest tylko aluminiowa + tworzywo ramka dookola ekranu i oslona na obiektywy - tam obudowy jako takiej nie ma w ogole ... czyli odprowadzanie ciepla jest dokladnie takie samo jak w oryginalnym telefonie ktory nie ma w ogole zadnego etui / obudowy -> czyli lepiej byc nie moze
-
no ale mocy nigdy dość 🙃 tu załogant chomiczek dobrze kombinuje ... w sumie źle dobrane etui też psuje walory estetyczne telefonu - a akurat te Xiaomi to trochę szkoda pakować w byle co ... ja jeszcze czekam na swoje - gdzieś tam sobie jedzie w trasie ... wziąłem jeszcze matowe szkło na ekran - w sumie tak bardziej z ciekawości a nie z potrzeby - z przesyłką to kilkanaście złotych - a może fajnie się zgrać z czarnym matowym tyłem - ciekawe jak to w praktyce się sprawdzi ... zamawiałem tą ramkę to i wziąłem szkło od razu ... tam powinne być dwie sztuki to jedno zawsze niech będzie w zapasie ...
-
no tak - wizualnie takie detale też dodają speeda - to chyba trochę taka zasada jak zestawy tuningowe np. dla Tico ... ferrari z tego nie zrobi ale wygląd obiecuje dużo więcej niż jest w rzeczywistości 🙃 spojlery ... dyfuzory ... wloty powietrza ... felgi ... do wyboru do koloru ... a i odiodowanie można jeszcze zapodać 🙃 będzie szybko i agresywnie ...
-
coś w tym jest ... powszechnie wiadomo że czerwone samochody są szybsze 🙃 dopasuj sobie jeszcze czarno - czerwoną tapetę i będzie luks to wyglądać ...
-
gwarantuję że nie będziesz rozczarowany - tam też są różne opcje kolorystyczne do wyboru - mi akurat najbardziej podoba się czarna oksyda + srebrne alu ta kombinacja jest luks - ale inne też są godne uwagi ... do tego mam czarno srebrną tapetę to to wszystko świetnie się zgrywa wizualnie ...
-
tak - podobnież ten z zestawu jest niezły - na kilku recenzjach pozytywnie go oceniali - a ta ramka o której pisałem sprawdza się świetnie - ponad dwa lata to mam u siebie i dlatego znowu ja wziąłem - jest świetnie wykonana daje dobra ochronę z każdej strony no i te przyciski działają bez żadnego oporu - dla mnie to wręcz idealna sprawa - do tego nie blokujemy obiegu powietrza wokół obudowy - szczególnie dla graczy to dobra sprawa ... jak już będę miał to wrzucę zdjęcia ... bardzo mi się podoba w tej ramce też to że "macamy" cały czas aluminium a nie plastik czy tworzywo - bo jak pisałem jest to dwuwarstwowe - od zewnątrz mamy metal a od wewnątrz tworzywo ... oczywiście ta osłona na obiektywy jest w całości metalowa
-
to będzie dla Twojego ... https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/HyperOS-WEEKLY-RELEASES/OS1.0.23.11.8.DEV/xiaomi.eu_multi_FUXI_OS1.0.23.11.8.DEV_os1-14.zip/download
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
mi 9 to w zasadzie ta sama przekątna ... może ma minimalnie inna proporcje ekranu ... stąd to wrażenie 🙃 u mnie będzie większa różnica bo zmiana z 6.8 na 6.4 ... też myślałem o wersji pro ale chciałem jednak ograniczyć wagę - to raz ... a dwa - myślę że ten rozmiar będzie luks wygodny w obsłudze - zmieniając z 6.8 na 6.7 w zasadzie miałbym to samo co i mam (2 mm różnicy na przekątnej) a to w sumie nic ... zresztą pro nie ma nic co traktowałbym jako "game changera" a szkoda bo wtedy nie byłoby się nad czym zastanawiać ... np nie daliby ładowania indukcyjnego w zwykłej 14 albo dali np 100 watowe w wersji pro ... tak jak pisali w jakiejś recenzji która widziałem - pro powinien mieć raczej dopisek plus 🙃 ps. tak patrząc po wymiarach - w załączeniu - mi 14 po lewej - mi 11 z prawej - to różnica w wymiarach to na wysokości jakieś 11 mm i 3 mm na szerokości przy tej samej wadze ... tak jak ja korzystam z telefonu (a dojdzie jeszcze dodatkowa ochronna ramka z każdego boku) to właśnie ten centymetr mniej z góry będzie idealny pod obsługę dłonią ... szkoda że lekko nie udało się na wadze zaoszczędzić ... mi po prostu szybko się męczy dłoń nawet teraz a przy pro (plus jeszcze ramka) to byłoby jeszcze gorzej ... 🙃 -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
B20 ma po prostu większe pokrycie terenu z racji niższej częstotliwości ... to chyba około 10 km kwadratowych wokoło nadajnika ... natomiast wyższe częstotliwości to coś około 5 km kwadratowych ... więc jak nadajniki są rozmieszczone dość daleko od siebie to w określonych miejscach właśnie może pojawić się taka "dziura" ... ogólnie chyba nie ma za dużo już tylko takich nadajników które obsługują tylko pasmo B20 ... choć mogę się mylić ... no i nasycenie nadajnikami jest na pewno dużo lepsze jak kiedyś bo operatorzy sukcesywnie te dziury w pokryciu łatali ... -
Xiaomi 13 - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
no odblokowanie przerobie w przyszłym tygodniu (oby ...) z romem też nie powinno być problemu ... roota nie widzę potrzeby żeby robić ... przynajmniej do tej pory takiej nie było 🙃 ale pewnie też można (o ile magisk będzie działać na andku 14 ...) twrp też już jest pod andka 14 i dla mi 14 ... to też się wrzuci przy okazji ... -
no ja planuję zrobić czysta instalke ... a Ty widocznie zapodales jako update oryginalnego romu - stąd ten problem ... no ale damy radę 🙃 gratulacje że się udało 👍
-
no ale China przecież jest wgrany stockowo - z tego co piszesz to by wynikało że wgrywany Xiaomi eu w trybie fastboot a jak jest problem z uruchomieniem to wrzucamy przez miflasha chine (tu zakładam że z czyszczeniem danych) a potem znowu wrzucamy Xiaomi eu przez fastboot ... jeśli tak to dobra uwaga ... jeśli chodzi o obudowy to właśnie te "boki guma" nie są za dobre ... miałem dwie takie obudowy dla mi 11 i ciężko i niewygodnie operuje się tymi bocznymi klawiszami - tak volume jak i power - trzeba więcej siły użyć żeby je aktywować to raz a np ja u siebie używam skrótu do latarki jako 2x power - to już w ogóle ciężko ... w tej z metalowym bokiem klawisze boczne działają perfekt - bez żadnego oporu - jest to i praktyczne i wygodne
-
Xiaomi 13 - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
no skomplikowali to - fakt - ale nie ma tragedii ... mi akurat brak stable w ogóle nie przeszkadza 🙃 tu wychodzę z założenia że "no dev beta no fun" na mi 11 przeżyłem na betach ponad dwa lata i dobrze wspominam 🙃 też z tego co pisał pan Kacper to np. w betach będą na bieżąco aktualizowane np. fixy dla GP ... ogólnie reakcja na różne problemy będzie wchodzić praktycznie na bieżąco a wątpię żeby chciało się ekipie Xiaomi eu robić w kółko rebuildy wersji stabilnych ... -
Xiaomi 13 - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
bootloadera bede odblokowywać pod koniec następnego tygodnia ... Xiaomi eu jest ... też brałem z trading ... -
wrzucamy co mamy lub chcemy mieć / planujemy dla nowych Mi14 / PRO - ja kontynuując tradycję z mi 11 mam już zamówioną aluminiową ramkę + osłonę obiektywów - oczywiście z Ali ... sprawdziło mi się to bardzo dobrze, jest świetnie wykonane - duża dbałość o szczegóły - lepszej wentylacji termicznej obudowy chyba nie ma zadne inne etui 🙃 są różne wersje kolorystyczne - moim zdaniem czarno - srebrna jest najbardziej elegancka (dlatego też zamówiłem czarną 14tke - głównie żeby to się ładnie spasowało) ta ramka dookoła to są skręcane ze sobą za pomocy małych śrubek (wkrętak jest w zestawie) dwa elementy - wewnętrzna część ramki to tworzywo - od strony styku z telefonem jest specjalna taśma zapobiegająca rysowaniu się boków telefonu - zewnętrzna to aluminium - przyciski też są metalowe - działają perfekt - praktycznie tak jak oryginalne - miałem dwie inne obudowy do mi 11 - nawet nie ma porównania ... ramka delikatnie wystaje ponad obudowę tylną i ekran tak więc w razie upadku mamy dobre zabezpieczenie z każdej strony - osłona obiektywu jest mocowana do obudowy mocną taśmą - na mojej mi 11 trzyma się to bez żadnego problemu już ze 2 lata ... ramka ma świetnie zrobione wycięcia na wszelkiego rodzaju porty głośniki anteny itp. jest też dostępna dla innych modeli - w różnych kolorach wykończenia typu czarna + czerwony czy + niebieski albo całość srebrna - co ciekawe można też zamawiać różne kombinacje kolorów 🙃 moim zdaniem to najlepsze etui / obudowa jaką można kupić i nie jest przesadnie droga ... na Ali znajdziemy to wpisując w wyszukiwarce swój model telefonu + słowa np. aluminium frame metal case itp. jakby kto miał problem ze znalezieniem to zarzucam linkiem ... https://a.aliexpress.com/_EHOH8YN
-
założę nowy temat w akcesoriach ... może ktoś coś ciekawego jeszcze wrzuci ... a do wersji titan ta byłaby idealna ...
-
czasami bywa że przez updater idzie tragicznie wolno ... ja polecam pobrać z mirrora - i tam wybrać nasz lokalny serwer - szybko i bezproblemowo ... twrp nie jest Ci koniecznie potrzebne - możesz wrzucać aktualizację przez kompa w trybie fastboot - twrp nie usuwa Ci żadnych danych - to po prostu inne recovery niż te systemowe ... jest to wygodne szczególnie jak korzystasz z wersji dev beta - które są dużo częściej niż wersje stable ... ale jak pisałem - nie musisz wcale tego wrzucać ...
-
zobacz ... ja to instalowałem dodatkowo przez sklep Googla - inne przeglądarki też mają chyba spore zużycie baterii np. patrzyłem operę u siebie ... ogólnie zostawiłem chroma bo się do niego przyzwyczaiłem ... 🙃 właśnie patrzyłem - to ma opcję odinstaluj aktywną ... no ale tak czy tak idzie się pozbyć 🙃
