-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
ja na mi 11 ze wszystkimi pasmami miałem u siebie w chacie maks 4 kreski zasięgu - teraz mam zawsze 5 ... w sobotę wieczorem byłem w sklepie gdzie jest tragiczny zasięg - na mi 11 była tam zawsze jedna kreska - a net mobilny praktycznie nie używalny ... teraz miałem 3 kreski ... a wifi to już pisałem - jest zdecydowanie lepiej zasięgowo nawet na moim byle jakim cisco z kablówki 🙃 może 14 i 14 pro mają różne modemy? na pewno wiem że mi 14 pro ma więcej wyprowadzeń dla anten ... chyba tylko o jedno ale też zawsze coś ... -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
znalazlem jeszcze info na innej stronie - tez nie ma B7 ... mozliwe ze tak jak pisal pan Kacper - musze poprawic to u siebie -
Xiaomi 14 Pro raczej nie zadebiutuje na rynku globalnym
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
mobywatel działa u mnie bez problemu ... płatności przez apke bankowa i GP też wszystko ok ... żadnych problemów z innymi apkami też nie uswiadczam ... -
Motywy - nie mogę ustawić dzwonków w Wiadomościac i innych aplikacjach
Master odpowiedział(a) na Marcin Marcin temat w Problemy techniczne
zrób jeszcze czyszczenie danych apki motywy - też może pomóc ... -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
patrząc po compatibility assistance na tradingu to nie ma tylko b20 chińska wersja o ile się orientuję nie ma wsparcia dla esim ... -
MIUI od Xiaomi.eu/MIUI Polska: błędy i braki w tłumaczeniu
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
w sumie taki detal - kosmetyka ... proszę nie bic 🙃 jak damy ROM albo dyskowa to nie trzeba przenosić dwóch liter do drugiej linii ... myślę że ładniej będzie wyglądać wtedy ... i jeszcze taki detal - czasami używamy niepotrzebnie dużych liter - przykład tutaj (pokazuj multimedia) - Ekran blokady - ekran powinien być z małej litery - w innych miejscach jak widziałem jest z małej - ot drobnostka ale można poprawić - sorki że zwracam uwagę ale siedzę cały czas w papierach do celów prawnych i zawsze się zwraca na takie rzeczy uwagę 🙃 -
@kris68 🙃
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
z tymi serwerami to chyba coraz wieksza bieda ... tez musialem troche poczekac no ale to kilka dni a nie tydzien ... ja bym radzil spokojnie zaczekac i zalatwic sprawe ... cierpliwosc to cnota a to mozesz potraktowac jako trening a sam telefon jest luks - bateria to inna liga w porownaniu z mi 11 ... plynnosc dzialania jest rewelacyjna ... a sprzedac i zmienic zawsze mozna ... tylko pytanie czy warto -
jak pamiętam to paczka z romem pobiera się na główną pamięć a nie do katalogu typu download ... oczywiscie mam na mysli pobranie paczki przez updatera a nie np. przez przegladarke z serwera ... a wcześniej twrp widziało pamięć? zakładam że piszesz o tym customowym recovery a nie tym fabrycznym z telefonu? zrób na razie może update w trybie fastboot przez kompa ...
-
no zakladam ze jest w temacie i zglosi te uwagi tez mozna do tworcow tych apek wyslac wiadomosc zeby sprawdzili w miare mozliwosci i zrobili update ... ja mialem tak jak walczylem z tmobile - oni psy wieszali na mnie i na romie xiaomi eu - a po kilku miesiacach wyszedl update i poszlo jak trzeba ... czyli sami mieli cos skopane u siebie ot tak to jest z tym wszystkim ... i tak przejscie z andka 13 na 14 uwazam za bezbolesne ... a pamietam jakie przygody mialem wczesniej ... tu trzeba juz tylko cierpliwosci bo albo poprawia to w ktorej nastepnej rozwojowej albo i beda updaty do tych apek z ktorych korzystasz ... a moze i jedno i drugie ...
-
pan Kacper moze nie korzystac - jego prawo - ale tez pamietaj ze za zdecydowana wiekszosc poprawek do naszych dev beta odpowiada ekipa z xiaomi eu - stad to juz tylko uprzejmosc pana Kacpra ze przesle im takie uwagi zeby sprawdzili w czym jest problem z sms/mms na konkretnych apkach ... mysle ze to dla niego nie problem - a i moze tam na xiaomi eu tez nikt nie bawi sie mmsami np. ... no i to tez moze byc kwestia tych apek ... moze tam updaty jakies beda - ja mialem duzo problemow z apkami szczegolnie przy przejsciu z jednej wersji andka na druga - przy one plusie to musialem postawic na nowo stary system bo tragedia byla ... na xiaomi tez troche problemow bylo przy przechodzeniu z 12 na 13 ... ale to w miare szybko sie zalatalo ... stad ja bym proponowal poprosic ladnie pana Kacpra o opisanie problemu tam dla ekipy z xiaomi eu - czyli z czym problem i jakie apki i trzymac kciuki zeby ktos tym sie zainteresowal - kto wie - moze niedlugo wyjdzie kolejna beta i problem bedzie zalatwiony ... a tak przy okazji - jak nawrzucasz kilka tego samego typu apek jedna przy drugiej to tez rozne problemy z tego moga byc ... tu juz cuda sie dzialy z dialerami np. i ludzie wychodzili z siebie jakie to g... to nasze xiaomi eu - a sami biedy narobili u siebie i mieli smietnik w plikach konfiguracyjnych u niektorych to nawet menu systemowe bylo pozmieniane ... tak wiec Kolego glowa do gory i jedziemy do przodu ... oby wiekszej biedy nie bylo - jak przypomne sobie bete gdzie co minute byl restart to az slabo sie robi ta to cud miod malina
-
Krzysiek - wrzuć ta nową wersję jako update i potestujesz ... może jak raz coś zaskoczy 🙃 czy będzie to trzeba by napisać o tym na forum Xiaomi eu - może tam fachowcy coś powiedzą w temacie - ewentualnie poprosić pana Kacpra żeby zgłosił tam przy okazji innych uwag taka kwestie i podpytać ... dla mnie tyle co używam systemowa w zupełności się sprawdza ... a tych co piszesz to nie mam ... 🙃
-
wyczyść dane apki ... powinno pójść ... u mnie jest ok na tej wersji ...
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
poszło na priv - obadaj ... w razie czego dawaj znać ... -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
nie martw się tym że nie ma stabilnej - bety są lepsze 🙃 na mi 11 2.5 roku cały czas na betach i bardzo sobie chwaliłem - stabilna to po prostu jedna z bet - uznana że może być puszczona w takim buildzie ... ja wolę bety bo jest szybka reakcja na ewentualne problemy a stabilne wychodzą co kilka miesięcy ... napiszę Ci na priv jak robiłem unlocka -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
zobacz w dziale aktualizacje - dzisiaj wrzucilem najnowsza bete i wszystko jest ok - do platnosci wrzucasz fixa - masz powiadomienie w aktualizacjach jak pojawi sie nowa wersja - jak wywali zabezpieczenie w GW to wrzucasz i powinno byc ok ... poki co wszystko dziala luks ... -
wrzucone - na razie wszystko ok - płatności GP ok - sprawdzamy dalej ... poprawki bezpieczeństwa nadal listopadowe ... w teście bezpieczeństwa nadal jest jedno ostrzeżenie - prawdopodobnie związane z monitem o aktualizacji systemu - zalacznik
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no tego nie wiem ... u mnie to w miarę szybko poszło ... sam mi unlockiem i tak nie zrobisz ... znam dwa warianty - jeden sam ogarniesz (chyba) ale trzeba kupić klucz za krypto - dla mnie to od razu odpadło bo nie chce w tym brać udziału - druga opcja to gość robi to zdalnie - i to zrobiłem u siebie 🙃 tak więc sa warianty i trzeba na coś się zdecydować ... -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no też mam pro ... tam wrzuca jakaś wersję wcześniejszą niż będzie aktualna ... bo dev beta wychodzi co tydzień - a stabilnej jeszcze nie ma - zanim dostaniesz telefon to pewnie pojawi się już kilka nowych 🙃 po prostu sobie ściągniesz najnowsza dostępna i tylko zrobisz update na tym co dostaniesz od nich ... możesz też zrobić czysta instalkę - w sumie chyba to nie ma znaczenia ... ważne że będzie unlock to masz już pole do manewru ... jak byś nie zrobił - czy update czy clean install - powinno być wszystko luks -
ktoś może wie jak zmusić GW do tego żeby wskoczyły mu dobre zabezpieczenia? ostatnia latka zainstalowana - ale coś się zbiesił 🙃
-
u mnie stan był bez zarzutu ... i jest zresztą dalej - wystawiłem swoją na olx ... a druga co zamówiłem to utknęła gdzieś u nas chyba już w kraju ... od wtorku zero zmiany w statusie ... przykra sprawa ... ja dwie w sumie takie zamawiałem i dwie były ok ... jeśli to dla Ciebie pocieszenie to ja swojej pewnie w ogóle nie dostanę ... status już padł ... załącznik ... podejrzewam że ktoś mógł podprowadzić (i przy okazji rozczarował się zawartością ...) albo jest zniszczona i poszła na śmietnik 🙃 tak czy siak trzeba zamówić druga i tym razem normalnie przez pocztę a nie przełączać na DHL ... jak chcesz moge Ci swoja wyslac - czarno srebrną - zrob zwrot do nich i niech kase oddadza a juz bedziesz miec obudowe ... co prawda bez czerwonego - to wolniej telefon bedzie chodzil ale zawsze nie bedziesz musial zamawiac drugi raz no i masz pewnosc ze bedzie oki a ze mna sie rozliczysz jak chinczyki Ci kase zwroca - no problem z mojej strony
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no jeszcze zrobić restarta i zobaczę co będzie ... na razie jest komunikat że nie spełnia wymogów ... coś tam google miesza ciągle ... że im się chce ... 🙃 może nie mają nic innego do roboty to z nudów tam dlubią ... a tak przy okazji - masz jakieś problemy z wifi u siebie? to co pisał jeden załogant wcześniej ... -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
tak przy okazji ... chyba znowu wywaliło płatności GP ... wrzuciłem nowy fix (jest z 14 grudnia) ale chyba słabo pomogło 🙃 -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no ja siedzę cały czas na 5ghz - 2.4 w ogole wyłączyłem w routerze - robiłem speed testa niedawno i bez problemu 300 Mbps czyli maks co mam - no tak jak pisałem - zero zastrzeżeń co do wifi ... stabilnie i szybko do tego luks zasięg ... -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
ja na razie nie zauważyłem negatywnych objawów z wifi - nie rozłącza, szybkość luks (zrobię jeszcze testy czy wyciągnie to co mam na routerze) bardzo dobry zasięg - dużo lepszy niż miałem w mi 11 - tam gdzie poprzednio była jedna kreska albo w ogóle wywalało połączenie tu mam 2-3 kreski i net działa bezproblemowo ... nawet przymierzałem się do zakupu extendera do wifi żeby mi łapało wszędzie w chacie ale już chyba nie jest potrzebny ... (mam jakieś cisco z kablówki z wifi 5 - żadna rewelacja ale działa przyzwoicie a na mi 14 nie mam już problemów ze słabym zasięgiem) tak więc jest bardzo dobrze w tym zakresie ... gierki nie wiem bo od tego mam kompa - nawet nie chce mi się nic instalować w telefonie 🙃
