Jump to content

jaxkub

Użytkownicy
 • Posts

  32
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by jaxkub

 1. Nie działa przesyłanie plików przez usb na komputer i usb otg na Miui 12 (Android 11), telefon jest poprawnie wykrywany, podczas przesyłania plików proces przerywa się, na telefonie wyświetla się komunikat, nie można przesłać plików. Na custom romach działa, problem występuje tylko na Miui. Na miui 12 opartym na androidzie 10 usb działa prawidłowo, tylko na Androidzie 11 są problemy (testowałem różne wersje)
 2. Pytanie jak w tytule, na xiaomi.eu też nie mogę znaleźć. Szukam ostatniej stabilnej wersji dla mi10t lite na Androidzie 10. Jak ktoś chce to mam miui 12.5.7 ostatnia stabilna wersja na Androidzie 11
 3. Przez ota mam dostępny tylko rom z Androidem 10, już od pewnego czasu jest dostępne miui z Androidem 11. Da się jakoś wymusić aktualizacje? Przez miflash nie mogę tego zainstalować bo pokazuję błąd crc error jak próbowałem coś kombinować to ucegliłem telefon (udało się go postawić opis w dziale problemy techniczne) Przełączanie regionu nic nie daje. Właściwie dlaczego są wydawane równocześnie miui na Androidzie 10 i 11? https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/dandelion/
 4. Udało mi się przywrócić telefon do życia. Więc tak pobieramy zestaw narzędzi z linku: https://mega.nz/file/svBmyDIa#MKeMcOCNVdR_kKZTZ3Vo1aUGLtn_SG_GR8X9sPrQL2Q W archiwum znajduję się instrukcja robimy krok po kroku, instalujemy python, usbdk i sterowniki (w folderze drivers klikamy plik install drivers.bat i to wszystko nie uruchamiamy instalatora znajdującego się w folderze smartphonedriver. Ja po instalowałem niepotrzebnie jakieś inne sterowniki i potem nie wykrywało poprawnie urządzenia, usunięcie wszystkich sterowników nic nie dało, dopiero zainstalowałem sobie od nowa drugiego Windowsa 10 na innym dysku, zainstalowałem sterowniki tak jak trzeba i już wszystko działało) Następna uwaga, kiedy przechodzimy do punktu 7 i 8 i klikamy brom.bat, jeśli proces się powiódł i pojawiło nam się "protection disabled" to nie zamykamy tego okna cmd, jeśli zamkniemy to okno to nie zadziała flashowanie przez sp flashtool. Następna rzecz, ja cały czas miałem problem w programie sp flashtool pojawiał mi się błąd 0x0050005, internet podawał że oznacza to uszkodzenie pamięci urządzenia albo rom który pobraliśmy jest nie prawidłowy, próbowałem wgrać kilka romów nawet dokładnie ten który miałem przed uwaleniem telefonu i żaden nie zadziałał. Dopiero ten rom zadziałał nie wiem dlaczego: dandelion_global_images_V12.0.20.0.QCDMIXM_20220514.0000.00_10.0_global_6a8b711e57 https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/dandelion/stable/V12.0.20.0.QCDMIXM/ -Rom pobieramy w wersji Fastboot i wypakowjemy winrarem I tak kiedy przechodzimy do punktu gdzie uruchamiamy sp flash tool mamy trzy rubryki w których musimy wybrać odpowienie pliki. -W rubryce download agent wybieramy plik MTK_AllInOne_DA znajdujący się w folderze z pobranego romu (ważne po uruchomieniu sp flash tool mamy już domyślnie załadowany plik o tej samej nazwie ale jest z nim jakiś problem dlatego załadowujemy plik znajdujące się w folderze z romem) -W rubryce scatter loadingfile ładujemy plik MT6765_Android_scatter.txt znajdujący się w folderze images z pobranego romu. -W rubryce Authentication file ładujemy plik auth_sv5.auth z folderu z romem. Klikamy download i proces powinien się zakończyć pomyślnie
 5. Z tego co znalazłem na zagranicznych forach to jest dosyć częsty problem na urządzeniach z mediatekiem po nieudanych modyfikacjach. Po podłączeniu smartfon powinien pojawić się w menedżerze urządzeń w zakładce porty com czy jakoś tak. Narzędzia z instrukcją które wysłałem drugim linku są dosyć łatwe do przeprowadzenia, ja gdzieś za tydzień się za to wezmę bo teraz nie mam dostępu do komputera. Fajnie by było jakby się ktoś wypowiedział kto już przeprowadzał tą procedurę na uwalonym telefonie.
 6. Daj znać jakby ci się coś udało z tym zrobić bo mam to samo, czarny ekran. Po podłączeniu do usb urządzenie jest wykrywane jako: Mediatek usb port (com3), ekran cały czas jest czarny. Podobno tym narzędziem da się coś z tym zrobić: Jedna instrukcja: https://www.hovatek.com/forum/thread-37957.html Druga wersja, pdf z instrukcja w środku: https://mega.nz/file/svBmyDIa#MKeMcOCNVdR_kKZTZ3Vo1aUGLtn_SG_GR8X9sPrQL2Q Za pomocą tego da się niby zflashować rom razem z partycją rozruchową czy jak to się tam nazywa. Plik "scatter" o którym będzie mowa w instrukcji znajduję się w folderze images pobranego romu (rom musi być w wersji fastboot)
 7. Mi wykrywa urządzenie tylko w wersji miunlock 5.5.224.24, w nowszych nie chciało wykrywać mimo że wszystko się zgadzało ze sterownikami.
 8. Dzięki za info, po zaktualizowaniu orangefox recovery do najnowszej wersji udało się zrobić format data i zainstalować miui 12 z poziomu recovery.
 9. Zainstalowałem ponownie miui 13 z formatem danych. Jak teraz zainstalować z powrotem miui 12? Przy próbie instalacji romu miui 12 global przez fastboot wyskakuje błąd antirollback. Podobno romy xiaomi.eu nie mają zabezpieczenia antiroll? Tylko nie ma ich w wersji fastboot
 10. Zrobiłem backup: system, boot, data na kartę pamięci bez internal storage. Tak swoją drogą to ta partycja "data" to jest folder android/data w pamięci wewnętrznej?
 11. Zainstalowałem przez fastboot miui 13 stable na Mi 10T lite. Po czym postanowiłem wrócić do ostatniego stabilnego Miui 12 który miałem wcześniej zainstalowany. Wybrałem w orangefox recovery backup z ostatnim systemem, operacja się nie udała, telefon wpada w bootloop. Dane z partycji internal storage (wszystkie pliki w pamięci wewnętrznej) są niedostępne przez recovery. Zainstalowałem ponownie przez fastboot (wybrałem opcję upgrade) najnowsze Miui 13 które miałem wcześniej ale system dalej nie wstaję. Co zrobić żeby odzyskać dane z pamięci wewnętrzej (internal storage) ? Rozumiem że jak wybiorę przy intstalacji przez fasboot miui 13 "first install with format data" dane z internal storage zostaną usunięte?
 12. Testował już ktoś? Ja od siebie dodam że na ostatniej stabilnej wersji 12.5.7 gps słabo działa mimo że ten model obsługuje dualband gps (na wersjach rozwojowych działał wyśmienicie), występują też okazjonalne problemy z gestem powiększania ekanu w różnych aplikacjach.
 13. można to też wyłączyć wchodząc w ustawienia-ochrona prywatności- prywatność- i jest tam opcja otrzymuj powiadomienia o usuniętych zdjęciach. Swoją drogą nie polecam usuwania z systemu oryginalnej aplikacji galeria przez adb, po usunięciu miałem problem z drenażem bateri ok 12procent przez noc, po przywróceniu odrazu wróciło do 2-3procent. Gsam monitor nie wskazywał dlaczego tak się stało system normalnie przechodził w dryb doze i deep doze.
 14. Podbijam temat jak wyłączyć to powiadomienie?
 15. Jakby się ktoś zastanawiał to warto instalować najnowszą wersje miui rozwojową 21.9.15. Miałem wcześniej wersję z przed 3msc chyba i na aktualnej system działa zauważalnie płynniej i bateria chyba też się coś minimalnie poprawiła, przy aktualizacji nie robiłem żadnego wipe, żadnych błędów na razie nie znalazłem. I jak ktos ma magisk to po aktualizacji znika i przed ponownym jego zainstalowanie, trzeba najpierw zmienić nazwę paczki z magiskiem na uninstall.zip zflashować to i dopiero po tym można już normalnie zainstalować magisk, inaczej system zawiesza się na napisie miui podczas bootowania. A testował ktoś może custom rom Arrow os? https://arrowos.net/download jest bardzo często aktualizowany. Ja testowałem Havoc os i nie polecam, nie dało się zmienić balansu bieli wyświetlacza (żółta biel) i położenia przycisku wstecz na prawą strone i ogólnie ten system ma mało dodatkowych funkcji konfiguracji w porównaniu z miui.
 16. Witam Chcę zaistalować custom rom i zrobic wcześniej backup systemu miui i pamięci wewnętrznej (z tego co wiem nie da się usunąć szyfrowania pamięci wewnętrznej w miui? trzeba robić za każdym razem format żeby zainstalować custom rom?) Mam Orangefox recovery jak zrobić poprawnie taki backup i go potem przywrócić bez żadnych błędów? Pamiętam, że jak ostatnio chciałem przywrócić backup systemu i pamięci wewnętrznej: boot, data, internal storage, to się nie dało był błąd, ostatecznie udało mi się przywrócić tylko sam system.
 17. Wyżej wymieniony problem miałem na wersji stable, zainstalowałem najnowszą rozwojową i jest ok z usługami google. I jak instalowałem rom przez twrp to wywala za każdym razem błędy failed to mount vendor invalid argument, ale system miui polska działa prawidłowo. Chciałem też wypróbować rom Havoc 4.3 ale po instalacji system łapie bootlopa, może przez ten błąd w twrp?
 18. Po instalacji według poradnika na stronie wyświetla się cały czas komunikat brak certyfikatu google play. Telefon z polskiej dystrybucji w wersji global.
 19. Zauważyłem że mimo wyłączenia optymalizacji baterii dla aplikacji i postawieniu kłódek przy przeglądarce w ostatnio otwartych aplikacjach, przy otwartych 10zakładkach w przeglądarce strony są w kółko przeładowywane i to nawet bez wychodzenia z przeglądarki. Dzieje się tak samo i w chrome i operze. Wyłączenie optymalizacji miui w opcjach programistycznych też nie pomaga. A smartfon ma 6gb ramu. Dla porównania Samsung J7 z 3gb ramu z zainstalowanym lineage os przy otwartych wielu zakładkach w przeglądarce i włączonych paru innych aplikacjach nawet po uśpieniu na 1h nic nie ubija.
 20. Jeszcze w Xiaomi Mi Store została Seller's Shipping Method. Sklep nie zwraca vatu w razie jego naliczenia. Sprzedawca odpisał na pytanie o wysyłce: Mi Xiaomi: hi dear,Due to customs problem,we cant promise duty free.There are three method available for delivery.Generally shipping time without accident:Aliexpress Shipping:15~60 days Seller's Shipping: 12~20 days.DHL Shipping: 6~13 dyas.Pls check the shipping details from products webpage to find out which method is available for your country.We are doing our best to make it quick, pls be more patient~ Also we will declare with lower price to help avoid tax .but if sometimes the parcel got randomly strict inspect by custom, you still need to pay tax.Thanks for your understanding & support for us.Wish you bestPolly. Czy teraz jest duże prawdopodobieństwo, że vat i tak zostanie naliczony nawet po wybraniu Seller's Shipping Method?
 21. Witam Czy jest szansa, że w Redmi 4 Prime będzie nagrywanie slow motion?
 22. Witam Czy Redmi 4 pro z mniejszym ekranem wytrzymuję dużo dłużej na baterii? Czy jest to raczej bardzo mała różnica.
 23. Zainstalowałem tą wersje CM http://www.needrom.com/download/cyanogenmod-3/comment-page-79/#comments dokładnie 3.6, potem zainstalowałem przez recovery xposed sdk22 ale po restarcie mam czarny ekran. Próbowałem wszystko instalować od nowa ale nie pomaga. Jak poprawnie zainstalować xposed na tym romie?
 24. U mnie po instalacji xposed aplikacja Locus map przestała działać, nie pomaga oczywiście reinstalacja aplikacji czy usuwanie danych. Ktoś ma na to jakiś sposób?
 25. Czy taki zewnętrzny modem wifi będzie działał przez otg? http://www.aliexpress.com/item/1Pcs-Mini-USB-150M-150Mbps-Wireless-LAN-Adapter-802-11b-n-g-WiFi-w-2dBi-Network/805476203.html?spm=2114.01010108.3.28.tzr3oN&ws_ab_test=searchweb201556_1,searchweb201644_4_79_78_77_82_80_62_81,searchweb201560_
×
×
 • Create New...