Skocz do zawartości

Nezumi

VIP
  • Postów

    10 154
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    122

Treść opublikowana przez Nezumi

  1. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  2. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  3. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. Forum ma opcje "szukaj", FAQ, a do tego na stronie miuipolska masz poradniki, co więcej, poradniki masz także an forum...
  4. Nezumi

    Root

    Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  5. Still, to nie jest pewne info, a jedynie domysł... Pewne info będzie, jak Xiaomi to potwierdzi np poprzez premierę tego urządzenia... Więc pisanie tekstów typu "z pewnością" jest wielkim niedomówieniem....
  6. Nezumi

    Instalacja miui

    Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  7. Mamy tutaj jasnowidza . Podaj numery do totka! Jaka ma być opinia? Masz telefony z MIUI i z Androidem czystym, to jest chyba dobry krok, że producent daje Ci wybór między swoją nakładką, a czystym androidem?
  8. Kek, nie zlicze ile na forum było tematów z problemami z APN z Plus'a, także nic automatycznie nie wskakuje... Musisz próbować wpisywać APN i restartować tak długo, aż wejdzie... Podejdź też ew. do pkt operatora, być może simka jest walnięta. Telefony Xiaomi są dość wybredne jeżeli chodzi o karty SIM i często wymiana karty na nową rozwiązuje problem, co więcej, zadzwoń do Plus'a na BOK, często restart konta abonenta rozwiązuje problem... Takie cyrki, tylko w Plusie <3
  9. Nezumi

    Czy to Syf Miui?

    Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. en.miui.com/download
  10. Nezumi

    Problem z mi5s plus

    Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. Jaranie się cyferkami z anTuTu nie na tym forum...
  11. No to daje znać, że aktualnie Asus sporo zyskał na ciszy i nie ma większej różnicy, czy weźmiesz Asus'a, czy MSI... Byle nie Giga/Zotac, bo to są odkurzacze.
  12. Nezumi

    Jak odróżnić premium 18K

    Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  13. Tak, jak wyłączysz zabezpieczenia mobo i procka, to tak, spalisz . Przy 100-105*C PC Ci się po prostu wyłączy. Tu racja, się zamotałem, ale, nie zmienia to faktu, że wentyle bQ ruszają na 5V bez problemu. Jeżeli u tego znajomego nie ruszają, to ma uwalony panel i tyle z rozkminy, a no i nie, Asus nie jest najgłośniejszy, chyba nie miałeś w łapkach Zotac'a lub Giga (ten 2 to jak odkurzacz...). Mam teraz 970 od Asus'a, miałem 660, miałem 670. Może Ci się trafiła sztuka felerna, bywa, ale testy mówią co innego... MSI i Asus jadą mniej więcej na 1 wózku, chcesz coś na prawdę cichego? Cóż, sam radiator, bo inaczej nie ma szans. @latet pisał, że GPU będzie potrzebne tylko jako support, co za tym idzie, temperatury na GPU będą niskie, więc wentyle się nie odpalą lub będą lecieć na ~30%... Teraz może Cię zaskoczę, ale przy 1050Ti, według testów Asus wypada sporo ciszej, niż MSI .
  14. @mrosi Bez przesady. Wiesz ile się trzeba natrudzić, aby usmażyć CPU? Nie dość, że mobo jest zabezpieczane przed czymś takim, to CPU także ma własne zabezpieczenie, gdy temp. wzrośnie do niebezpiecznych wartości, komp się po prostu wyłączy. 80-85*C przy użytkowaniu CPU z aktywną integrą to nie są kosmiczne wartości. No i tak, podłączenie pod MOLEX wentylatora będzie skutkować tym, że będzie głośny, dlaczego? A no dlatego, że będzie lecieć na 100% caaały czas, bez możliwości sterowania nim i nie można uruchomić molexem na 7V, chyba że jeszcze coś dostawisz... molex leci na +12V na żóltym i +5V na czerwonym, 2 środkowe piny to masa... @latet Podsumowując to lekkie zamieszanie, jakie tutaj wynikło, moim zdaniem, nie przejmuj się CPU na razie, znajdź jakąś GPU, która będzie obsługiwać 4K (1050Ti wystarczy w zupełności jako support) i zobacz, czy po wyłączeniu integry (powinna wyłączyć się automatycznie po podpięciu osobnego GPU) jakie masz temperatury. Jeżeli nadal będzie 80-85*C przy 100% na dłuższy czas, trzeba sprawdzić wtedy smarowanie pastą i montaż Coolera, jeżeli wartości spadną do ~70-75*C to wszystko jest OK. Według testów i7 8700k (czyli nie powinno być wiele różnic) na 100% ma średnio 70-75*C z dezaktywowaną integra. Po OC temperatury sięgają 90*C i to jest NADAL ok temperatura dla pracy 100% dla wykręconego procka (są to wyniki temp. z testów podczas kodowania wideo). Trzeba pamiętać, że i7 8700k nie jest jednostką energooszczędną, pobory w 100% obciążeniu na poziomie ~200W muszą się ujawniać w postaci ciepła... Jeżeli się zdecydujesz na osobne GPU, to bierz coś od MSI/Asus z serii z aktywacją wiatraków od ~50*C u MSI to się zwie TWIN FROZR VI, u Asus'a DirectCU II (tutaj mamy gwarancję wentylatorów 0dB).
  15. No tak.. Wykorzystując CPU do renderu, GPU musi utrzymać obraz (4K, czyli nie byle co dla tej bidulki integry), a CPU leci 100%, ale wykorzystując GPU do renderu, CPU leci tylko w połowie, a GPU leci 100%, a co za tym idzie, temperatura będzie niższa. Czyli na przykładzie mojego procka, w obciążeniu CPU 100% i wyłączoną totalnie integrą mam ~66-68*C, jeżeli teraz odpalę sobie integrę do zarządzania 2 monitorami, to temperatura przy 100% obciążeniu CPU i włączoną integrą będą pewnie w kole 80*C. Ja bym na Twoim miejscu na razie obserwował i używał, jeżeli temp będą rosnąć, to wtedy bym się zaczął zabierać za cooler i pastę, a jeżeli planujesz "wytestowanie" oddzielnego GPU to też możesz zrobić tak, aby np pożyczyć/kupić(14dni zwrot) od kogoś jakąkolwiek GPU, która obsłuży 4K i zobaczył jakie wtedy będą temperatury CPU.
  16. Niestety, używając CPU do renderu, a tym bardziej jeszcze korzystając ze zintegrowanej grafy, temperatury będą wyższe, bo część odpowiedzialna za grafikę, będzie również ciepło oddawać. Pewnie gdybym w mojej i5 odpalił integrę, to temperatury by poszły o kilka-kilkanaście *C w górę (zależnie od obciążenia). Przesuwając tylko panelem na obudowie nie ma bata, aby wentyle nie ruszyły. Mogą nie ruszyć, jeżeli nagrzebiesz w UEFI lub Commanderze od MSI, ale kontroler na obudowie nie powinien zatrzymywać wentyli przy ustawieniu, aby się kręciły, tym bardziej obudowa tej samej firmy co wentyle, więc muszą ruszyć, jeżeli nie ruszają, to albo panel uwalony, albo coś źle podpięte, może coś z mobo. Mam obudowę od Phanteksa, również mam sterowanie wentylami z obudowy, tylko bardziej "uproszczone". Wentyle zawsze startują normalnie.
  17. @latet 1. Jest kilka opcji, np niedokładnie dokręcony cooler lub pasta termo źle rozprowadzona, ew źle zmyta stara pasta z podstawki Coolera. Jeżeli posiadasz ten: https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-dark-rock-3-bk018-625559/ to mam ten sam u siebie na wykręconej do 4.5GHz i5 4690k i przy obciążeniu 100% przez kilka h temp nie wskakują powyżej 70*C (zazwyczaj na 65-67*C na rdzeniu się zatrzymują). Temp 80*C przy obciążeniu (tym bardziej, że korzystasz grafiki w CPU) nie jest niebezpieczna, ale warto tego pilnować . 2. Mogą nie startować z kilku powodów i im więcej grzebiesz, tym większa szansa, że nie ruszą . 3. Nie będzie różnic. Przy wykręcaniu ramów tracisz na CL'kach, więc uważam, że OC pamięci jest zbędny, a DDR4 są na tyle sprawne, że nie potrzebują grzebania, nie przy renderze filmów/grafiki. Na AMD nadal prędkości kości niby mają znaczenie, ale tylko na zintegrowanej grafice. 4. No baa... z 1920x1080 wskoczyłeś na 3840x2160, czyli z wyświetlania ok 2mln pikseli wskoczyłeś na ok 8mln... grafa ma 4x więcej roboty... Moja rada, nie kupuj GPU na samych radiatorach... To jest pchanie się w kłopoty... Bierz jakąkolwiek grafę od MSI/Asus, gdzie wiatraczki załączają się dopiero przy wyższych temperaturach (z tego co pamiętam to 50*C, w IDLE grafa ma max 25-28*C i to stara 970, którą mam). Obstawiam, że 1050Ti by wystarczyła. Taki mój "PS". Trzeba było do tego mobo brać procek z "k"... Teraz niby nie potrzebujesz, ale za kilka chwil, się okaże, że byłoby fajnie sobie ciut podkręcić, a mobo masz do tego dostosowane.
  18. Nezumi

    Xiaomi MI8

    Watpie. Musieliby cene wywindowac kosmicznie, a to nie w stylu Xiaomi. Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
  19. Nezumi

    Xiaomi MI8

    Jak na razie to ploteczka i nie wiem czy to by nie bylo zbyt wiele na raz... Notch, czytnik w ekranie, a do tego teraz FaceID? Za wesolo by bylo. Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
  20. Gdzieś coś tapnąłeś i zassałeś jakiś syf... Fabryczne powinny wystarczyć...
  21. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. Równie dobrze mogłeś w ogóle tego tematu nie pisać.. Co to w ogóle ma być? Wróżek na forum raczej nie ma i nikt domyślać się, co autor ma na myśli, nie ma zamiaru...
  22. Nezumi

    Pamiec wewnetrzna 32 GB

    Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  23. Nezumi

    LTE+ na pasku powiadomien

    Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  24. http://micenter.pl/
  25. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. Szperaj w ustawieniach klawiatury, jeżeli masz tam zaznaczone, aby wibrował, to wibrować musi, jeżeli tego nie robi, to cóż, testuj inne klawy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...