Skocz do zawartości

Nezumi

VIP
  • Postów

    10 154
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    122

Treść opublikowana przez Nezumi

  1. Nezumi

    Xiaomi MI8

    OnePlus to jak Honor u Huawei, niby firma pokrewna, ale jednak osobna, a mi jednak chodzi o Oppo jako Oppo . Podobają mi się ich telefony, ale ostatnio widzę u nich lekką stagnację .
  2. Nezumi

    Xiaomi MI8

    @lyru332 no niestety, taka kolej rzeczy, obstawiam, ze gdyby nie MIUIPolska, to Xiaomi w Polsce by tak dobrze się nie wybiło. Ja żałuje jedynie, że Oppo się nie chce wbić do EU, bo robią fajny sprzęt, ale po PL tego nie użyjesz, a jeżeli nawet, to prościej jest po ang . No i co do "polskiego klienta" to chyba zawyżasz nasze potrzeby, u nas jeżeli coś jest tanie, to zejdzie i tak .
  3. Nezumi

    Xiaomi MI8

    To zobacz sobie jakie są na razie informacje o Vivo NEX,a nie się tam szajsungiem jarasz . Xiaomi idzie tą ścieżką, która jest juz wydeptana, co troszkę smuci, bo przy premierze MiMix'a miałem nadzieję, że jednak, może, zabrali się za karczowanie własnej ścieżki... Mi8 jednak pokazał, że Xiaomi woli utrzymywać się w swoich głównych liniach "sprawdzonych" rzeczy i mamy Mi8 jaką mamy...
  4. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. Nic się nie usunie, tak instalujesz z ZIP.
  5. Nezumi

    Xiaomi MI8

    Ja nie widzę sensu dopłacania za to, Ty go widzisz i dobrze, każdy ma prawo do swojego zdania, w końcu, świat byłby nudny, gdyby wszyscy myśleli tak samo . Ja bym co prawda tak nie wywyższał wodoodporności w tamtym wypadku, bo jak już wspomniałem, są telefony bez IP, które też się tak łatwo wodzie i wilgoci nie poddają, ale już kończmy ten temat, bo chyba wszystko co powinno być napisane, zostało napisane.
  6. Nezumi

    Xiaomi MI8

    Zauważyłem, że Mi8 powoduje sporo emocji, i chyba w większości tych negatywnych z powodu dość sporego podziału między użytkownikami . No Mi5 był pierwszym modelem "Globalnym" więc sobie tłumaczyłem, że "no nie spodziewali się", ale przy Mi8 jeżeli sie cyrki powtórzą i będą problemy z dostępnością przez 2-3msc to już będzie, nawet nie śmieszne, a żenujące. Z EE pewnie będzie to samo, co było z KAŻDYM praktycznie ceramikiem, czyli przez pierwsze 2-3msc to będzie tylko "biały kruk", będą mieć go nieliczni, a jak się gdzieś pojawi w sklepie, to cena będzie sporo wyższa. Dlatego poczeka do końca wakacji i zobaczymy jak się będzie toczyć sprawa . Jeżeli mnie wnerwią to najwyżej kupię Honor'a, czy Huawei'a .
  7. Nezumi

    Xiaomi MI8

    Czyli nie mam prawa wyrazić swoje zdania na temat danego telefonu, bo jest sprzeczne z Twoim? Nie, jest to wątek do dyskusji na temat danego modelu, więc każdy ma prawo tutaj wyrazić swoje zdanie na jego temat. Obiektywnie, byłoby spojrzeć również na cenę danego urządzenia i odnosić się również do niej. Jeżeli dochodzi do zawilgoceń i zalań mimo certyfikacji, to jest to niepewne. Pewne by było, gdyby do takich rzeczy nie dochodziło. Zamiast stosować zwroty typu "profeska argumentacji", czy też "[...]mówienie o tym jako o ciekawostce, to świadczy o lekkim dyletanctwie", może by po prostu napisać "No mam inne zdanie na ten temat, ale ok, rozumiem, że ktoś może tego nie potrzebować". Staram się prowadzić dyskusję kulturalnie, grzecznie, bez najazdów, ale jak widzę coś takiego, to mam ochotę wprowadzać cenzurę... Nie musimy się lubić, aby się szanować, czyż nie? Niepotrzebnie, może jak zaczną im spadać słupki sprzedaży po takich "cud miód modelach" jak np Redmi6, czy podstawowe wersje Mi8, to dojdą do wniosku, że ten kotlet to już jest odgrzewany zbyt wiele razy... Nie uważam Mi8 za jakiś cud i killera flagowców, nawet wersja EE nie do końca mnie przekonuje, stąd nie kupuje na razie nic i czekam na rozwój wypadków. @rock'n'rolla Moja cierpliwość do Twojej osoby i Twoich tekstów się skończyła. Jeżeli nie potrafisz dyskutować z szacunkiem do 2 osoby, to nie wypowiadaj się w ogóle. Na prawdę chcesz mnie atakować w temacie, łamiąc przy tym 2 punkty regulaminu na raz, zamiast napisać PW i wyjaśnić sprawę? Jak chcesz...
  8. https://miuipolska.pl/miui-10-mi-8-mi-band-3-dzien-nowosci-od-xiaomi/ Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  9. Nezumi

    Xiaomi MI8

    Nie, IP68 DLA MNIE jest zbędne, co masz post wyżej. Nie ważne jaka firma, po prostu nie mam potrzeby płacić za IP68. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem wyżej, bo widać, że nie czytałeś wszystkiego. Tak btw. Nigdy nie trzymałem telefonu w żadnych foliach etc. z powodu strachu o wilgoć, albo może właśnie z tego powodu, nie trzymałem fona w żadnych obudowanych case'ach, foliach, używam telefonu normalnie, nawet nad morzem . (To chyba nie była Mi5... Chociaż może... Już nie pamiętam, jedyny błąd z Mi5 jaki pamiętam, to były wadliwe mobasy). Tak jeszcze tylko przytoczę, że są modele bez IP68, które pod wodą działają, a nawet dłuższe zanurzenie im nie szkodzi (gdzieś na forum był np test Redmi 4x vs Samsung S9+ w wodzie, czy tam Coli). Tak samo jak nie ufam w IP68, tak samo nie ufam np. w certyfikaty MIL-STD (które Samsung umieszcza przy bodajże serii Xcover), niby odporny na upadki, a mam w rodzinie osobę, której udało się go zniszczyć(ekran poszedł) przy zwykłym upadku z umywalki na kafelki, może pech, ale jednak miał być na nie odporny . Rozumiem, że ktoś może się normami i certyfikatami "jarać" i uważać je za "konieczne", ale zaznaczam, ponownie, DLA MNIE, są one zbędne i nie dziwię się, że takie Xiaomi ich nie umieściło. Jeżeli ktoś ma syf w kablach, to nawet indukcja nie pomoże (kabel od indukcji się zaplącze, zrzuci zrzucisz fona i wyjdzie na 1, a fon nie dość, że się nie naładuje, to jeszcze poobija, wyobraźnia jest, punkt widzenia po prostu się różni). Czy ja gdzieś pisałem, że to nie są wartości dodane? Jest to zawsze kolejna funkcja, kolejny cosik. Po prostu MOIM ZDANIEM, te cosiki są na razie zbyt "niepewne", aby za nie płacić, ot, tyle z filozofii. Co ma gniazdo Jack do IP? Są telefony z gniazdem i IP... Z tego co pamiętam, gniazdo usuwali, aby powiększyć baterię, ale chyba coś nie wyszło . Pełna zgoda. Znowu się zgadzam, można było w to miejsce dodać różne rzeczy, na pewno bardziej użyteczne niż imitacja mobo.
  10. Nezumi

    Xiaomi MI8

    To nie o to chodzi, że lepiej nie mieć, aby być ostrożnym, a o to, że IP68 tak na prawdę nie daje żadnej gwarancji, że fon Ci się nie zaleje, bo wszystkie obietnice jakie dają producenci dotyczą tylko i wyłącznie warunków w labie, które nijak mają się do warunków w prawdziwym życiu, lab jest tylko symulacją, która nie uwzględnia wszystkich czynników. Co więcej, idąc na logikę, jeżeli Producent obiecuje wodoodporność, ale nie przyjmuje na naprawę telefonu, który i tak się zalał mimo tej "wodoodporności", to po co Ci ona? Po co Ci funkcja, która raz działa, a raz nie, a jak nie zadziała, to radź sobie sam, bo producent umywa łapki. Jak nie masz wodoodporności, to masz jasno postawioną sprawę, zalejesz? Radź sobie, bo my, jako producent, nie obiecywaliśmy, że telefon wytrzyma zanurzenie w wodzie, kawie, soku, czy w czym tam sobie chcesz popływać... No i powiedz mi ile jest takich przypadków, gdzie ktoś po kilku dniach wyłowi telefon z rzeki/jeziora/wanny... To jest promil, jeżeli w ogóle istnieje. Po prostu, albo się obiecuje coś i bierze za to odpowiedzialność, albo nie obiecuj i tyle. Producent tworząc coś, obiecując coś musi też dać gwarancję na to, że to działa przez dany okres. Dlatego ja się nie dziwię, że Xiaomi się nie chce bawić na razie w certyfikaty wodoszczelności, bo jest to kosztowne, a nie daje większych zysków. Ponownie podkreślę, to jest moje zdanie, moja opinia, mój punkt widzenia .
  11. Nezumi

    Xiaomi MI8

    Tia, straszny syf narobili w specyfikacjach i człowiek już sam nie wie co kupuje...
  12. Nezumi

    Xiaomi MI8

    No OK, tylko co nam daje IP68, jeżeli producenci i tak nie uwzględniają napraw gwarancyjnych, jeżeli telefon jednak się zaleje? Dostajemy tak na prawdę sztuczne poczucie bezpieczeństwa. Wiedząc, że takowego certyfikatu nie ma, bardziej uważamy, aby telefonu nie zalać, mając taki certyfikat, przestajemy być ostrożni, co jest moim zdaniem, zgubne... Ładowanie bezprzewodowe to raczej ciekawostka, niż użyteczna funkcja, przynajmniej dla mnie, telefon mi wystarcza zazwyczaj na ~36h, więc i tak podpinam pod ładowarkę co noc, a że lubię sobie w wyrku jeszcze pooglądać streamy, to sporo wygodniej dla mnie jest podpiąć po prostu pod kabel... ~600$, co daje ok ~2-2.2k PLN, a coś czuje, że jak tylko EE się pojawi w sprzedaży, to będzie bliżej 700$, jeżeli nie więcej...
  13. Nezumi

    Xiaomi MI8

    Aż tyle czekać nie mogę, Mi5 już swoje lata ma .
  14. Nezumi

    Xiaomi MI8

    A ja doszedłem do wniosku, że jak nie dorwę wersji EE w jakiejś przyzwoitej cenie i terminie (czyt. do końca sierpnia), to chyba poczekam na MiMix3, który teoretycznie powinien się pojawić na jesieni... Z tego co pamiętam.. To jest, ale nie system 3D Face Unlock, tylko coś "prostszego".
  15. Nezumi

    szybkie odpowiedzi

    Na razie, możesz mieć tylko te 4. Możesz je edytować jak chcesz, ale ilość musi być 4. Może coś zmienią w MIUI10.
  16. Nezumi

    Xiaomi MI8

    No to powoli, po zamieszczam TE SAME cytaty i wytłuszczę słowa klucze . Strona SPECYFIKACJI jest tutaj: https://www.mi.com/mi8/specs/ oraz tutaj https://www.mi.com/mi8i/specs/. Znajdź mi tutaj wpis o NFC, bo ja go nie znalazłem. To co piszesz, jest wyciągnięte z dyskusji i kontekstu na raz. Po 1 nadal odnosił się do wpisu w specyfikacji urządzenia, czyli tego: https://www.mi.com/mi8/specs/, czyli post: Dotyczył znowu strony ze specyfikacją: https://www.mi.com/mi8/specs/, nie wiem, dla mnie to jest jasne, ale widzę, nie dla każdego... Także ten post: Jest w 100% prawdą, mrosi nie pisał, że Mi8 nie ma NFC, a pisał, że według specyfikacji na stronie producenta takowego NFC nie ma (patrzymy na CAŁOŚĆ dyskusji, a nie na pojedyncze stwierdzenia). Znowu, dla mnie było to jasne, ale widać ponownie, nie dla każdego... Nie, wcale o to nie chodzi. Nie wiem co się stało na tym forum, ale od jakiegoś czasu, co użytkownik, co post, co dyskusja, to kilka osób się zrzuci na 1 stwierdzenie napisane przez moderatora, uczepi i próbuje za wszelką cenę udowodnić, że ma rację, że jego jest ważniejsze. Oczywiście, kogo będą popierać inni użytkownicy? Złego moda, który śmiał im kiedyś tam wlepić warna, czy krzykacza, który znalazł słaby punkt? Cała ta gadka o NFC to jest 1 wielkie nieporozumienie, a nie wytykanie błędu, bo wszyscy mają rację, tylko podchodzą do tego z różnych stron... Mrosi napisał coś ogólnikowo, ktoś źle zrozumiał i się zaczęło... Jaka dziwna moda na to, aby wytykać za wszelką cenę błędy moderatorowi...
  17. Nezumi

    Xiaomi MI8

    Nie żebym tutaj kogokolwiek bronił, ale... u mnie pod linkiem https://www.mi.com/mi8i/specs/ i https://www.mi.com/mi8/specs/ również nie pokazuje się nigdzie info o NFC. Dopiero po wejściu na https://www.mi.com/mi8/ jest, ale nadal na https://www.mi.com/mi8i/ go nie ma... Jeżeli samo Xiaomi ma tak na własnej stronie namieszane, to się nie dziwcie, że zamęt jest także tutaj... dodam także, że @mrosi cały czas odnosi się właśnie do wiadomości ze stron Xiaomi(dokładniej, do strony specyfikacji, czyli: https://www.mi.com/mi8/specs/), a nie do samego modelu jako takiego, wiec to co wytłuściłeś w cytatach @Gumka23 jest wyjęte po prostu z dyskusji i całkowicie zmienia swoje znaczenie, a ostatni cytat jaki podałeś nijak się ma do screena, który przedstawiłeś... Strona ze specyfikacją Mi8 jest tutaj https://www.mi.com/mi8/specs/. Natomiast ten link: https://www.mi.com/mi8/ jest stroną główną modelu. @srgn1 Popracuj jeszcze nad sarkazmem i ironią, rozumiem, że powinny być wyczuwalne, ale bez przesady .
  18. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  19. I słusznie... z MTK jest problem od zawsze, co mi z wydajności (gdzie nawet snap 425 jest na tyle wydajny, aby spokojnie fona używać), jeżeli o jakikolwiek update bazy andka, czy też custom rom trzeba walczyć jak lew... Mam wrażenie, że MTK montuje się do tych modeli, które się chce sprzedać i zapomnieć, że coś takiego w ogóle było...
  20. Nezumi

    Konto Xiaomi

    Trzeba było najpierw odpiąć telefon od konta, teraz to masz przygodę przed sobą z supportem Xiaomi. Co więcej, Motywy nie działają na globalu z powodu RODO, nowe konta nic nie dadzą... Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  21. Chyba chodzi o S2/Y2? Tutaj masz porównanie: https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8608&idPhone2=9185#*,redmi-s2-global,*
  22. Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem. Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza.
  23. Nezumi

    Stockowe powiadomienia

    Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  24. Nezumi

    Powiadomienia

    Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  25. Posiadam ten: https://www.lightinthebox.com/pl/p/10000mahbank-zewnetrznego-zasilania-baterii-z-kablem-bardzo-cienki-a-10000-2100-z-kablem-bardzo-cienki-a_p5642836.html?utm_campaign=cartcross&prm=1.17.101.0 Co prawda na QC 2.0, ale działa i wiem, że nie jest to podróbka .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...