-
Postów
10 154 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
122
Treść opublikowana przez Nezumi
-
No to zostaje Ci flash softu na czysto/fabryczne, jeżeli tak bardzo nie chcesz andka 9...
-
Idziesz w skrajności, albo podajesz 7", albo zjeżdżasz do 2" . Wyśrodkuj to będzie OK . Po 2, przeglądanie, a pisanie, to też różnica .
-
i na pewno wygodnie pooglądasz sobie Netflixa, sprawdzisz i napiszesz maila/sms . Na razie to jest tylko gdybanie, więc nie wiem czy można to do "ma same wady" zaliczyć... Zanim wyjdzie Mi9 może się pojawić z 20 innych telefonów, co nie znaczy, że nie można sobie pogdybać, co byłoby fajnie mieć w takiej Mi9, a co nie, co jest potrzebne, a co nie.
-
Tylko my cały czas mówimy o tym, żeby obsługiwać fon 1 dłonią, a ja już przy Mi8 mam z tym małe problemy, a jednak małych łapek nie mam . Wybacz . Tylko, to jest znowu kolejny wydatek i z ~1900zł robi się 2.5tyś do 4tyś, a tu nie o to chodzi, aby wydawać więcej, tym bardziej kupując Xiaomi, bo za te 2.5-4tyś mogę już mieć inne marki, gdzie ogarnę fona 1 łapką (dla mnie to istotne ).
-
Ostatni soft dla Mi4 to: V9.5.7.0.MXDMIFA Nie. Wsparcie dla tego modelu posiada status EOL (End of Life).
-
Zamiast jakichś poradników na YT, polecam jednak dział tutoriale, gdzie masz info o sprawdzaniu statusu BL (obstawiam, że masz odblokowany) i instalacji softu (znowu obstawiam, że wystarczy wgrać TWRP i po prostu wrzucić Xiaomi.eu). Pamiętaj, aby NIE blokować BL na romach Global/Xiaomi.eu.
-
Zaktualizuj fon i zobacz co będzie się dziać dalej, spróbuj wyłapać w jakich sytuacjach się telefon wyłącza.
-
Teoretycznie zmiana regionu powinna pomóc (np na indie, chiny, czy cokolwiek innego spoza UE). Po zmianie regionu może być wymagany restart. Dodatkowo upewnij się, że słuchawki nie mają za dużego oporu (impedancji), bo ona również wpływa na głośność słuchawek.
- 2 odpowiedzi
-
7latka daje rade obsługiwać jedną dłonią 6.4" smart? Jak wielkie ona ma łapki? Coś czuję, że nadal ktoś tu myli obsługę jedną dłonią, a trzymanie smarta w 1 ręce i używanie 2 do obsługi... Bo w taki sposób to można nawet 12" obsłużyć...
-
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
-
No, tylko ja pisałem od początku o obsłudze jedną ręką .
-
każdy ma inne łapki .
-
Przy tych rozmiarach? Nie. Już te rozmiary się dość ciężko trzyma w 1 ręce, dodatkowy prawie 1mm grubości mógłby totalnie uniemożliwić (przynajmniej mi) obsługę 1 ręką. Gdyby Mi8 była ciut węższa, to wtedy dodatkowy 1mm grubości już by tak nie przeszkadzał. Np telefon rozmiarów starej Mi5/Mi6, gdyby były grubsze, to by już taki problem nie był, ale przy takiej Mi8, który ma ponad 6" wyświetlacza (a to też swoje waży)... Po prostu użytkowanie czegoś takiego mogłoby nie być takie przyjemne i wygodne.
-
Bezpieczeństwo Miui Polska vs Global
Nezumi odpowiedział(a) na elPoochini pytanie w HyperOS - korzystanie
Tinder ma dostęp do wiaodmości w systemie? Być może jakiś błąd apki i wkleja losowe urywki rozmów w czasie wysyłania sms. Raczej system to to nie jest. Od kilku dni jest masa problemów z Tinderem. (komentarze na GooglePlay). -
Jakie uśmiercone? Redmi 4, 4 Pro i 4A nadal dostają aktu... Co do baterii, jak pisałem, to nie jest 1 składowa, to nie jest sama grubość. Co więcej, to klient decyduje tak na prawdę, a nie producent, jeżeli baterie 3000 się sprzedają w takiej formie (budowie telefonu), to dlaczego producent miałby takich nie robić? Przecież gdyby ludzie nie kupowali telefonów apple z bateriami po 1700-2100mAh, to by Apple takich baterii nie wsadzało . Applowi dopiero do telefonu o rozmiarach XS Max udało się wrzucić baterię 2700mAh, gdzie inni producenci do sporo mniejszych urządzeń mieszczą 3000-4000mAh, a ludzie i tak to kupują, wydajać ponad 7000PLN, więc Apple rączki zaciera i klepie te beznadziejne baterie, które trzeba po roku softwarem ograniczać, bo telefony się wyłączają. No i z tego co mi wiadomo, bateria nie może iść tylko w grubość. Btw. Też oglądam JRE i większość fonów w środku nie ma miejsca już na nic. Nie wiem co generuje, miałem 2 pary słuchawek BT, w obu były szumy, 2 różne urządzenia, wsparcie aptX, najnowsze BT. Obstawiam, że BT po prostu tak ma, w danych pasmach audio pojawiają się szumy i tyle. To już jest urok BT, potrafi rwać, przerywać, gubić, tym bardziej gdy w eterze robi się tłoczno... Podaj markę i cenę, bo w słuchawkach za te ~300zł nawet, spokojne 8h grania muzyki jest niemożliwe, słuchawki zazwyczaj wysiadają po 6-6.5h (mimo, że producent obiecuje 7.5-8h). Spokojnie, ironia, sarkazm i złośliwości nie są mi obce .
-
Czyli mam się przez 8-9h katować szumami, przerywaniem dźwięku, rozładowanymi słuchawkami, dlatego, że po 2-3h nie będę słyszeć aż tak dobrej jakości, jak na starcie? Twoja logika (lub jej brak) mnie czasami powala... Co innego jest porównywać różnice w samym audio jako takim (zagospodarowaniu pasm, scenie etc), a co innego porównywać po prostu niedoskonałości przesyłu audio po BT do kabla... Szum, nie ważne czy po 1h, 2h, 8h i tak będziesz słyszeć, co więcej, gdy muzyka w słuchawkach przerywa to cholernie rozkojarza i przeszkadza... Już nie wspomnę jak wkurza dźwięk w słuchawkach "battery is low"... Yep, bo po co komu dobry DAC, wystarczy samo USB-c //. Dlaczego nikt na to jeszcze nie wpadł . Ciekawostka, osoby siedzące w audio nie korzystają z BT... czy USB-c... a korzystają z Jack 6.3mm ew 3.5mm, baa, każdy dobrej jakości sprzęt audio ma Jack'a i nikt tam nie myśli o wymianie tego na USB-C, a raczej kombinują nad rozwojem wtyczki. Dodam także, że sprzęt audio "nie starzeje się"... Stare wzmacniacze, ampli, kolumny, to wszystko jest nadal w użytku, nadal ma wysokie ceny i jest bardzo cenione przez ludzi, którzy pracują z audio na co dzień. Także ta twoja "przyszłość" jest albo bardzo odległa, albo szklana kula Ci szwankuje . Kończę temat Jack'a bo to już sensu nie ma...
-
A to Ci dopiero bzdura . Nie żeby coś, słucham dziennie ok 8-9h na słuchawkach muzyki, głowa mnie nie boli, słucham mam w jak najlepszym porządku . Coś ty, 5G ma sterować cowiekami, którzy zostali zaszczepieni (bo szczepiongi zamieniają w cyborgi) i ma ułatwić kontrolę ludzi! . W sumie, dla ciekawych: https://www.telepolis.pl/artykuly/felietony/bylismy-na-protescie-przeciwko-5g-protestujacych-nie-trzeba-sie-bac-wystarczyc-dac-im-mowic Dobra komedia . Zależy czego, jeżeli mam kupione płytki, to sobie zrzucam FLAC/WAV, jeżeli chce sobie osłuchać coś nowego, to zostaje Spotify. Z tym, że po BT straty będą nie ważne, czy będziesz słuchać bezstratnych formatów, czy MP3 320kbps...
-
Czyli może rzeczywiście winny jest BTS/Operator. Wyżej pisałem, miałem podobny problem, też w Play.
-
I oczywiście, cała elektronika w środku w obu jesst TAKA SAMA co nie? Totalnie nie zrozumiałeś tego, co napisałem... Grubość to nie tylko bateria, a też reszta elektroniki, zarządzanie wymianą ciepła, wszelkimi kablami, antenami i resztą drobiazgów, to wszystko trzeba poukładać... Nie bez powodu podałem przykład baterii Apple... Są mniejsze niż te w androidowych smartfonach, a grubość fonu jest praktycznie ta sama, dlaczego? A bo Apple pakuje swoje drobiazgi, swoje rozwiązania i jeżeli oglądasz Jerrego to powinieneś wiedzieć, że nie można wypełnić 100% wolnego miejsca baterią. Po 1 takiego fonu nie dałoby się otworzyć, bo rozwalałbyś baterię, po 2 temperatury w środku byłyby tragicznie wysokie, fon by praktycznie palił się w rękach, po 3 bateria pracuje, puchnie, co groziłoby otwieraniem się klapek, zrywaniem taśm, pękaniem ramek i podzespołów... Znowu... 200min czytania googla(oglądania jutuba) i mamy specjalistę, który zna się na bateriach i bebechach lepiej niż ludzie, którzy to projektują od x lat, którzy mają ku temu wykształcenie... Rozumiem, że każdy chce większą baterię, ale bez przesady, są jakieś granice, a nie wypychanie każdej wolnej przestrzeni, byle te 100mAh upchnąć... Chryste, 2019r, a ludzie chcą kart SD, Fingerprintów na ramkach lub plecach itp itd... Jack jest standardem, który się przyjął, który jest dobry i praktycznie bezstratny w przesyle audio, to się powinno rozwijać, a nie wycinać. Byłbyś rozumiem szczęśliwy, gdyby producent wycinał gniazdo usb, czyż nie? Przecież ładować możesz przez indukcje (co z tego, że trwa dłużej niż QC), a pliczki sobie prześlesz przez WiFi, a jak soft się wyspie, albo będziesz chciał sobie flashnąć custom, to cóż, trudno? Masz wyżej całą dyskusję na ten temat... Tutaj nie chodzi o samą bezprzewodowość, a po prostu to, co oferuje BT... a raczej czego nie oferuje... Słaba jakość audio, szumy, przerywanie, max 6-7h na pchełkach i wiecznie trzeba pamiętać, aby je ładować... Jeszcze trochę i człowiek będzie musiał chodzić z elektrownią przy tyłku, aby muzyki na słuchawkach posłuchać... Pomijam już fakt, że słuchawki BT na mrozie wytrzymają może 2/3 (oby) tego czasu, co normalnie... To jest promil konsumentów, co więcej, czy gniazdo Jack jakoś by utrudniło słuchanie muzyki po BT? No nie. Nikomu nie chodzi o to, aby wywalić BT i zostawić Jack, a o to, aby był i Jack i BT...
-
z NFC w Polsce korzysta masa ludzi, tak, nie wszystkim potrzebne, ale akurat w PL, miło mieć, nadmienię tylko, że moim zdaniem kody QR przy płatnościach są sporo lepszym rozwiązaniem niż QR i nie wiem czy to one nie wygryzą NFC (po 1, są "darmowe", po 2, 3/4 azji z tego korzysta). Co do Jack, boże... widzisz i nie grzmisz... masa ludzi, to korzysta z pchełek za 20zł z bazaru i słucha na nich właśnie ze smarta... Ludzie którzy maja fony bez Jacka w większości przestali w ogóle słuchać muzyki na telefonach, bo BT drogie (i nie nadaje się do audio, co masz stronę wcześniej) i co więcej trzeba inwestować w nowe słuchawki, a komu się chce? Jak brak wiedzy wpływa na osądy... Wiesz, że telefon to nie tylko bateria? Jest też mobo, na które trzeba co nieco pomieścić, jest płytka USB, która też musi mieć pewne rzeczy pododawane, aby Ci się fon nie zaczął jarać, są też silniczki od wibracji, trzeba znaleźć miejsce na tacki SIM, a przy tym jeszcze tak złożyć fon, aby nie był cegłą przy takich rozmiarach. Trzeba też te rzeczy odpowiednio poukładać... Apple kombinuje ze swoimi bateriami w kształcie litery L, a i tak osiąga mniejsze pojemności niż inni producenci, a jak otworzysz takiego iPhone to się okazuje, że pod klapkę to nawet włos już nie wejdzie... Nie chodzi tutaj o żadne "rarytasy", a o zwykłą politykę płatności w Chinach i Indiach... Rynek EU/USA to jest promil sprzedaży sprzętów Xiaomi...
-
Współczuje, no, ja jeszcze mogę swoim oczom ufać, więc z tego korzystam . Chociaż jakbym widział na koncie 3 pensje zamiast 1, to bym się cieszył . Jaką ja mam nadzieję, że jack wróci w Mi9...Ehhh... Marzenia ściętej głowy .
-
Tak, paranoja. Nie istnieje ŻADNE badanie potwierdzające szkodliwość czy to starych komórek, czy smartfonów, czy też BT. Polecam się dokształcić i poznać różnicę między promieniowaniem (falami elektromagnetycznymi) niejonizującymi (czyli tymi z telefonów, nadajników BTS, a nawet TV, czy każdego innego przedmiotu z domu), a jonizującymi, które są promieniotwórcze. Dodam tylko, że sama ziemia wytwarza promieniowanie niejonizujące, jak np zmiany pola magnetycznego i elektromagnetycznego(np wyładowania atmosferyczne), a też nie każde promieniowanie jonizujące jest złe, bo w odpowiednich "dawkach" nie niesie nam szkody, a możemy je wykorzystać np podczas RTG, czy leczeniu nowotworów (radioterapia). Więcej nauki, mniej czytania blogspotów, wordpressów i innych bredni wyssanych z palca. Co do czasu badań samego BT, to te są prowadzone już od lat ~2000 (pierwsze badania jakie udało mi się znaleźć), czyli mamy jakieś 14-18lat badań nad wpływem BT na zdrowie człowieka. NIKOMU nie udało się potwierdzić jego szkodliwości. Wolność słowa, wolnością słowa, ale nie toleruje szuryzmu, płaskoziemców, szaleńców od 5G, antyszczepów (czy ładniej ujmując proepidemików) i całej reszty tej hałastry, ze swoimi inżynierami maszyn górniczych zajmujących się leczeniem raka Wit. C na czele. Powiedz jakiemukolwiek z tych tysięcy naukowców, którzy przeprowadzili badania nad BT, że ich badania są "niewiarygodne" . Co się dzieje z tym światem, że ludzie z 0 wykształceniem w danej dziedzinie nagle stają się ekspertami po 200 minutach czytania Google... Ostrzegam, jak gdzieś znajdę podobne szuryzmy, to bardzo szybko będą znikać z forum (nie ludzie, posty). No ja porównywałem jednak słuchaczki za te ~250-350zł, to różnica jest znaczna, może w tych wyższych półeczkach, różnice są ciut mniejsze, ale nadal są, no i 6-7h to jak dla mnie nadal za mało, aby komfortowo i bez strachu coś takiego używać . ANC Panie, ANC! Dobre gumki + ANC i masz redukcje sporej ilości szumów z zewnątrz. Co do "rozjeżdża" prócz uszu są tez oczy .
-
Gdzieś ty to wyczytał? Na Wordpressie? https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23619813 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22310164 2 z ponad 800 badań, które negują wpływ BT i słuchawek w tym standardzie na zdrowie człowieka. Co więcej, te słuchawki nie są drogie, ~250zł (170zł na aliex, a nawet taniej wyriwesz), za aktywny ANC i lepsze audio i micro niż w tradycyjnych hybridach... Wszystko zależy od sytuacji... Przy PC wiadomo, siedzę sobie w ATH, ale np chcąc sobie posłuchać muzyki/pooglądać film wieczorem w wyrku nie założę wielkich muszli, a pchełki, bo są wygodniejsze. Wychodząc z domu znowu pchełki, a kabel? Wolę kabel i 0 myślenia, że trzeba ten szajs naładować i mieć 2-3x lepszą jakość audio, niż być zdziwionym wychodząc z domu, że słuchawki nienaładowane lub rozładują się w połowie trasy... baaa aktualnie pchełki BT za ~350zł nie potrafią wytrzymać nawet 6-8h słuchania muzyki... Sorry, ale mając wybór kabel vs gorsze audio, słabe baterie, szumy, urywanie, to dla mnie sprawa jest prosta. BT nie jest dobrym standardem do przesyłu audio i raczej nigdy nie będzie.
-
Diagnoza i/lub wymiana baterii Mi 5 Warszawa
Nezumi odpowiedział(a) na Malisz temat w Serwis urządzeń
Zależy co poszło, obstawiałbym widełki ~100-400zł... -
Diagnoza i/lub wymiana baterii Mi 5 Warszawa
Nezumi odpowiedział(a) na Malisz temat w Serwis urządzeń
http://micenter.pl/ lub https://www.miuiservice.pl/ Masz prawdopodobnie płytę główną do wymiany.
