Jump to content

grzybiarz91

Użytkownicy
 • Posts

  197
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

grzybiarz91 last won the day on June 27 2020

grzybiarz91 had the most liked content!

Recent Profile Visitors

1,215 profile views

grzybiarz91's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

25

Reputation

 1. @rezmus mam 2 oczyszczacze Mi Air Purifier 3H, obydwa na EU i z softem 2.0.8.0014, co powoduje problemy z połączeniem do routera UPC. Znam metodę ze zmianą zabezpieczeń, ale wtedy coś innego zaczyna mi szwankować z routerem. Dodatkowo chciałbym soft CN. Pytanie czy byłbyś w stanie pomóc ze zmianą softu na CN i na wersję co najmniej 9, jest coś takiego wykonalne? Pisałem na priv, ale wyskakuje mi informacja "rezmus nie może otrzymywać wiadomości."
 2. Znalazłem rozwiązanie w innym wątku na forum: zmiana w Connect Box'ie szyfrowania z "mieszanego" WPA-PSK/WPA2-PSK na samo WPA2-PSK. Poczekam w takim razie na update do 2.0.9 bez kombinowania we wrzucanie softu bokiem. Dzięki
 3. Na chińskim działam cały czas, brak aktualizacji. Po przełączeniu na Polskę zresztą też. Może dla tego modelu 2.0.8.0011 to najnowsza wersja na ten moment.
 4. Tak, UPC. W sumie to by się mniej więcej zgadzało bo problem pojawił się po aktualizacji (czy ona się w końcu udała czy nie i z jakiej wersji na jaką to nie przyuważyłem niestety). W chwili obecnej wentylator pokazuje mi wersję 2.0.8.0011 i nie ma informacji, żeby była nowsza wersja. Masz jakiś namiar na inne tematy/informacje z problemami z UPC?
 5. Nie pomogło. Próbowałem przeinstalować, zainstalować na drugim telefonie, na telefonie żony z jej konta xiaomi i z mojego - nadal ten sam problem. Wentylator łączy się bez problemy z routerem utworzonym na moim telefonie lub żony, ale z routerem domowym do którego był na początku podłączony nie chce. Jako obejście zastosowałem trik, że zrobiłem ze swojego telefonu router wifi i tak podłączyłem urządzenie, no ale teraz jak chce korzystać z wiatraka to muszę przełączać router wifi w telefonie za każdym razem.
 6. Cześć. Zakupiłem ten wentylator z dystrybucji europejskiej i mam obecnie problem z połączeniem do domowego routera. Opiszę po kolei jak przebiegała konfiguracja, może ktoś się spotkał z podobnym problemem. Mi Home mam ustawiony na serwer chiński, po zmontowaniu urządzenia przeszedłem do dodawania go w aplikacji. Aplikacja znalazła bez problemu wentylator, podłączyła się do niego, dodała go do sieci wifi (router domowy), cała opcja parowania przebiegła poprawnie. Kolejny ekran to ekran wyboru pomieszczenia, po wybraniu i kliknięciu dalej parowanie się wywaliło i wróciło do głównego ekranu aplikacji. Odświeżyłem listę urządzeń, ale nie było wentylatora. Spróbowałem znowu sparować, znowu doszedłem do ekranu pomieszczenia i znowu się wywaliło po zatwierdzeniu, ale tym razem po odświeżeniu wentylator był dostępny na liście urządzeń. Pobawiłem się chwilę, przeszedłem do ustawień, wyświetliło się, że jest dostępna aktualizacja (niestety nie pamiętam z jakiej wersji na jaką). Tu mi się zaświeciła lampka na chwilę bo różnie to bywa z aktualizacjami w urządzeniach Xiaomi, ale ją włączyłem. Po chwili spojrzałem na telefon i aplikacja znowu była na ekranie ustawień i aktualizacja była nadal dostępna (błąd albo aktualizacja się przerwała). I od tego momentu zaczęły się schody - wentylator stał się wyszarzony w aplikacji, tak jakby był niedostępny w sieci. Próbowałem dodać go ponownie do wifi (resetowanie parowania z siecią przyciskami na wentylatorze), ale od teraz parowanie dochodzi do 3 kroku czyli podłączenie do routera i za każdym razem wyskakuje, że przekroczono czas połączenia. Byłem przekonany, że aktualizacja "popsuła" urządzenie, ale testowo z innego telefonu zrobiłem router i tak połączyłem się bez problemu. Wychodzi z tego, że wentylator ma problem z połączeniem do pierwotnego routera, czyli do tego, do którego podłączyłem za pierwszym razem. Oczywiście robiłem różne cuda: przełączałem region w aplikacji, zmieniałem nazwę sieci, hasło dostępu, przywróciłem cały router do ustawień fabrycznych - zero rezultatu. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Jeśli nawet nie w tym wentylatorze, to ogólnie w jakimś innym urządzeniu Xiaomi? To wygląda tak, jakby ten router/sieć została dodana na czarną listę i urządzenie nie chce się podłączyć. W domu posiadam jeszcze odkurzacz Xiaomi Mi Robot PRO (STYTJ02YM), żarówkę oraz centralkę v3 i żadne urządzenie nie miało problemu z połączeniem.
 7. Czy ktoś posiada wymieniony w temacie wentylator? Interesuje się zakupem, ale chciałbym zamawiać z Polski, żeby nie czekać na wysyłkę z Chin. Obawiam się jedynie czy wersja globalna (o ile ten wentylator ma rozróżnienie na wersję globalną/europejską i chińską) zadziała z Mi Home ustawionym na serwer Chiński. Zdecydowaną ilość urządzeń mam na ten region i nie chciałbym przełączać co chwilę regionu żeby móc sterować raz jednym, raz drugim urządzeniem. Jeśli ktoś posiada wentylator prosiłbym o sprawdzenie.
 8. Ja w swojej SE, którą mam pół roku, nie mam i nigdy nie miałem opcji "Area alert". Jest to o tyle dziwne, że kupiłem żonie Oclean Z1 i u niej ta opcja jest. Czy ktoś ma jakiś pomysł lub informacje czemu w SE mogę jej nie mieć?
 9. Nie wiecie czy jest już do zobaczenia w Mi Store czy dopiero od premiery? Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 10. A modyfikując firmware jest możliwość podmiany ikon na swoje i przemapowania ich na odpowiednie pakiety aplikacji? W firmware jest sporo ikon do jakichś chińskich aplikacji, fajnie byłoby zmienić niektóre z nich na swoje, np. Weibo zamienić na ING i tak przemapować, żeby się pokazywała dla pl.ing.mojeing.
 11. Ja korzystam tylko ze słuchawek Bluetooth i głównie podczas przebywania poza domem i nigdy nie zauważyłem żeby przerywało dźwięk. Jedyne co mi się zdarza to po jakimś czasie po wyłączeniu ekranu Poweramp nie reaguje na przyciski na słuchawce, ale to już wina Powerampa bądź Miui ograniczającego aktywność w tle.
 12. Od prawie roku korzystam z GPSa w Mi 5s Plus i nigdy nie miałem problemu, fix w kilka sekund i dokładność do kilku metrów. Więc jak Ci zależy na tej opcji to możesz być spokojny.
 13. grzybiarz91

  MiFit 3.0

  Nie, tylko nazwa kontaktu dla połączenia/SMS.
 14. grzybiarz91

  MiFit 3.0

  Ta opcja jest chyba tylko w modach, w oficjalnej aplikacji nie ma. Wpływa to jakoś na baterie w telefonie?
 15. grzybiarz91

  MiFit 3.0

  Na wersji z marketu nie zapisuje mi treningu "bieżnia". Co prawda nie robię tego na bieżni i nie macham przy tym rękami jak przy bieganiu, ale chciałbym zapisywać w ten sposób różne aktywności żeby móc później sprawdzić wykres pulsu. Jakieś pomysły? To ma jakieś ograniczenie i jak wykryje, że to faktycznie nie był bieg to nie zapisze tego?
×
×
 • Create New...