Jump to content

grzybiarz91

Użytkownicy
 • Posts

  197
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by grzybiarz91

 1. @rezmus mam 2 oczyszczacze Mi Air Purifier 3H, obydwa na EU i z softem 2.0.8.0014, co powoduje problemy z połączeniem do routera UPC. Znam metodę ze zmianą zabezpieczeń, ale wtedy coś innego zaczyna mi szwankować z routerem. Dodatkowo chciałbym soft CN. Pytanie czy byłbyś w stanie pomóc ze zmianą softu na CN i na wersję co najmniej 9, jest coś takiego wykonalne? Pisałem na priv, ale wyskakuje mi informacja "rezmus nie może otrzymywać wiadomości."
 2. Znalazłem rozwiązanie w innym wątku na forum: zmiana w Connect Box'ie szyfrowania z "mieszanego" WPA-PSK/WPA2-PSK na samo WPA2-PSK. Poczekam w takim razie na update do 2.0.9 bez kombinowania we wrzucanie softu bokiem. Dzięki
 3. Na chińskim działam cały czas, brak aktualizacji. Po przełączeniu na Polskę zresztą też. Może dla tego modelu 2.0.8.0011 to najnowsza wersja na ten moment.
 4. Tak, UPC. W sumie to by się mniej więcej zgadzało bo problem pojawił się po aktualizacji (czy ona się w końcu udała czy nie i z jakiej wersji na jaką to nie przyuważyłem niestety). W chwili obecnej wentylator pokazuje mi wersję 2.0.8.0011 i nie ma informacji, żeby była nowsza wersja. Masz jakiś namiar na inne tematy/informacje z problemami z UPC?
 5. Nie pomogło. Próbowałem przeinstalować, zainstalować na drugim telefonie, na telefonie żony z jej konta xiaomi i z mojego - nadal ten sam problem. Wentylator łączy się bez problemy z routerem utworzonym na moim telefonie lub żony, ale z routerem domowym do którego był na początku podłączony nie chce. Jako obejście zastosowałem trik, że zrobiłem ze swojego telefonu router wifi i tak podłączyłem urządzenie, no ale teraz jak chce korzystać z wiatraka to muszę przełączać router wifi w telefonie za każdym razem.
 6. Cześć. Zakupiłem ten wentylator z dystrybucji europejskiej i mam obecnie problem z połączeniem do domowego routera. Opiszę po kolei jak przebiegała konfiguracja, może ktoś się spotkał z podobnym problemem. Mi Home mam ustawiony na serwer chiński, po zmontowaniu urządzenia przeszedłem do dodawania go w aplikacji. Aplikacja znalazła bez problemu wentylator, podłączyła się do niego, dodała go do sieci wifi (router domowy), cała opcja parowania przebiegła poprawnie. Kolejny ekran to ekran wyboru pomieszczenia, po wybraniu i kliknięciu dalej parowanie się wywaliło i wróciło do głównego ekranu aplikacji. Odświeżyłem listę urządzeń, ale nie było wentylatora. Spróbowałem znowu sparować, znowu doszedłem do ekranu pomieszczenia i znowu się wywaliło po zatwierdzeniu, ale tym razem po odświeżeniu wentylator był dostępny na liście urządzeń. Pobawiłem się chwilę, przeszedłem do ustawień, wyświetliło się, że jest dostępna aktualizacja (niestety nie pamiętam z jakiej wersji na jaką). Tu mi się zaświeciła lampka na chwilę bo różnie to bywa z aktualizacjami w urządzeniach Xiaomi, ale ją włączyłem. Po chwili spojrzałem na telefon i aplikacja znowu była na ekranie ustawień i aktualizacja była nadal dostępna (błąd albo aktualizacja się przerwała). I od tego momentu zaczęły się schody - wentylator stał się wyszarzony w aplikacji, tak jakby był niedostępny w sieci. Próbowałem dodać go ponownie do wifi (resetowanie parowania z siecią przyciskami na wentylatorze), ale od teraz parowanie dochodzi do 3 kroku czyli podłączenie do routera i za każdym razem wyskakuje, że przekroczono czas połączenia. Byłem przekonany, że aktualizacja "popsuła" urządzenie, ale testowo z innego telefonu zrobiłem router i tak połączyłem się bez problemu. Wychodzi z tego, że wentylator ma problem z połączeniem do pierwotnego routera, czyli do tego, do którego podłączyłem za pierwszym razem. Oczywiście robiłem różne cuda: przełączałem region w aplikacji, zmieniałem nazwę sieci, hasło dostępu, przywróciłem cały router do ustawień fabrycznych - zero rezultatu. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Jeśli nawet nie w tym wentylatorze, to ogólnie w jakimś innym urządzeniu Xiaomi? To wygląda tak, jakby ten router/sieć została dodana na czarną listę i urządzenie nie chce się podłączyć. W domu posiadam jeszcze odkurzacz Xiaomi Mi Robot PRO (STYTJ02YM), żarówkę oraz centralkę v3 i żadne urządzenie nie miało problemu z połączeniem.
 7. Czy ktoś posiada wymieniony w temacie wentylator? Interesuje się zakupem, ale chciałbym zamawiać z Polski, żeby nie czekać na wysyłkę z Chin. Obawiam się jedynie czy wersja globalna (o ile ten wentylator ma rozróżnienie na wersję globalną/europejską i chińską) zadziała z Mi Home ustawionym na serwer Chiński. Zdecydowaną ilość urządzeń mam na ten region i nie chciałbym przełączać co chwilę regionu żeby móc sterować raz jednym, raz drugim urządzeniem. Jeśli ktoś posiada wentylator prosiłbym o sprawdzenie.
 8. Ja w swojej SE, którą mam pół roku, nie mam i nigdy nie miałem opcji "Area alert". Jest to o tyle dziwne, że kupiłem żonie Oclean Z1 i u niej ta opcja jest. Czy ktoś ma jakiś pomysł lub informacje czemu w SE mogę jej nie mieć?
 9. Czas przed ekranem tylko dla Androida 9? Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 10. Wywaliło mi aplikację Emby podczas oglądania filmu, strumieniowałem plik ważący ok. 4-5gb. Ktoś coś potrafi z tego wyczytać? Mi 5S Plus, Xiaomi.eu 9.3.28.
 11. Nie wiecie czy jest już do zobaczenia w Mi Store czy dopiero od premiery? Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 12. Do ludzi korzystających z przeglądarki Opera - nie macie tak, że wyjścia z aplikacji do pulpitu ma wyraźnego laga? Z żadną inną aplikacją czy przeglądarką tak nie mam, a z tym mecze się od 2-3 tygodni. Robiłem czyszczenie danych aplikacji i reinstal, ale nie pomogło. Dzieje się tak zarówno na zwykłej Operze jak i Becie.
 13. Mi 5s Plus - aparat się nie włącza, po kliknięciu w ikonę albo zamraża się ekran na pulpicie albo pokazuje się czarny ekran i na nim wisi. Pomaga jedynie minimalizacja. To samo w przeglądarce Opera, przeglądarka się włącza, ale ekran jest zamrożony. Ktoś coś? Wgrywałem wersję z 28.02 bo z 01.03 nie ma dla Mi 5s Plus.
 14. grzybiarz91

  MIUI 8.12.27

  Ja tak miałem sporo wersji do tyłu na Mi 5s Plus. Zresztą nie byłem jedyny bo inne osoby też to sygnalizowały, na różnych modelach.
 15. grzybiarz91

  MIUI 8.12.13

  U mnie bardzo szybko podstawia dane z kontaktów w aplikacji SMS, ale przejście jest widoczne. Dodatkowo jak przewijam w dół lista wiadomości to tam się już nie ładują kontakty i są same numery. Ponowny powrót na górę listy gubi wcześniej załadowane. Masakra jakaś.
 16. grzybiarz91

  MIUI 8.11.1

  Do osób korzystających z Whatsappa: nie macie tak, że wibracja przy nowej wiadomości czasami jest podwójna, a czasami pojedyncza? Do tej pory zawsze była podwójna, ale od kilku wydań (może od czasu kiedy pojawił się Android 8.0 na Mi 5s Plus) mam tak, że częściej jest pojedyncza, ale podwójna jak dawniej też się zdarza. Nie mam pewności czy dotyczy to tylko Whatsappa, ale z niego najczęściej korzystam i zauważyłem.
 17. grzybiarz91

  MIUI 8.11.1

  Mi się no zdarzało na Mi 5s Plus od kilku wydań do tytułu, w sumie nawet nie pamiętam kiedy pierwszy raz wystąpiło. Ze 2 tygodnie na szczęście już cisza.
 18. grzybiarz91

  MIUI 8.9.20

  Ja sporadycznie mam problem z internetem, niby działają dane mobilne, ale efekt jakby nie było internetu, muszę wyłączyć i włączyć dane mobilne i dopiero zaskakuje. Może to powiązane z problemami z siecią, o których pisze wyżej, poobserwuje.
 19. grzybiarz91

  MIUI 8.9.20

  Na Mi 5s Plus nie zauważyłem problemów po przejściu na 8.0.
 20. grzybiarz91

  MIUI 8.9.6

  Jak wejść do zaplanowanych zadań? Nie da rady ani z panelu sterowania ani z ustawień, wyszukiwarka też nie znajduje hasła.
 21. grzybiarz91

  MIUI 8.8.23

  Na Mi 5s Plus mam problem przy przełączaniu obrazu w aparacie pomiędzy tylną kamerą a przednią i na odwrót, błąd na screenie. Nie występuje zawsze, jak wystąpi to wychodzę z aplikacji aparat, wchodzę i obraz jest ok. Ktoś też coś takiego zauważył?
 22. grzybiarz91

  MIUI 8.8.9

  Na Mi 5s Plus bez problemów, bluetooth włączam i wyłączam codziennie i nie miałem takiego błędu.
 23. grzybiarz91

  MIUI 8.7.19

  Super, teraz gesty mają sens Mi 5s Plus to spory telefon, więc niekiedy przydadzą się gesty, ale jednoczesne uniemożliwienie korzystania z przycisków było słabe. Dzięki za tę funkcję.
 24. grzybiarz91

  MIUI 8.7.12

  Nie macie takiego błędu, że na ikonie aplikacji na pulpicie wyświetla ilość powiadomień o 1 więcej niż jest w rzeczywistości? Przykładowo jak mam 1 wiadomość na Whatsapp to na ikonie wyświetla 2, jak 2 maile w Gmailu to wyświetla 3. Generalnie nie zawsze, ale często się zdarza.
×
×
 • Create New...