Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Zmiana telefonu. Niestety, nie żartuję.
  2. Odosobnione? W jakim sensie?
  3. Mi się nie chce bawić w monitorowanie paczki (zwłaszcza, że często te dane mijają się z rzeczywistością), natomiast zastanawiam się, dlaczego już po 4 dniach od dnia wysyłki (zakup w Goldway) dostałem z Ali maila o następującej treści: Your Order No. [.............] has been delivered by SF Express and our system shows you have received the product. If you have received your full order in satisfactory condition, please Confirm Order Received. If you have not received your items or are not satisfied with the items you received, please contact the seller to resolve it or ask seller to extend your product receipt time.Otherwise you can Open Dispute before 2016.10.19 23:11.If you do not open a dispute within this time AliExpress will consider the order to be satisfactory and will finalize the order process. Oczywiście paczka jeszcze nie dotarła, nie mogę więc potwierdzić. Nie chcę też oczywiście otwierać sporu, ale data możliwości jego otwarcia do 19.X to trochę mało, gdyby rzeczywiście było trzeba. Chyba jedyne co mogę i powinienem zrobić, to zignorować ten bezsensownie przedwcześnie wysłany mail. Ale mnie zastanawia, co oznacza to, że teraz mi go przysłano. Zapewne jakiś konkretny etap dotarcia paczki gdzieś tam.
  4. Co chyba dev po prostu. Nie? Ej, no to czemu przez tyle dni nie wycofali z OTA tego ROM-u dla 3s, skoro powoduje on tak totalnie poważny problem na części tych telefonów? Wersja z B20 powinna mieć pod baterią nr inny niż wersja bez B20, ale nie znam tych numerów konkretnie.
  5. Jak to często mówią o Xiaomi - super sprzęt, super cena, skopany soft. Jeśli jest w tym trochę prawdy (a myślę, że jest), bo w szczególności dotyczy to systemowej aplikacji Aparat. Sugestia: poproś jeszcze posiadaczy modelu o jakieś próbki z flashem.
  6. Jeśli 8.0.4.0 to nie "dev". Dev-y mają numerację odwzorowującą datę wydania: rok.miesiąc.dzień (najnowszy dostępny to 6.9.29) – i on jest na oficjalnej stronie do pobrania, więc trudno mówić, że jest wycofany (wycofany jest 6.9.29 EU/PL): http://en.miui.com/download-303.html#453 ale skoro 6.9.29 ma złe opinie użytkowników, to warto ich posłuchać (po to właśnie jest to Forum i dlatego jest sens je czytać!) i po prostu poczekaj do czwartku na nowszą wersję (będzie się nazywać zapewne 6.10.13).
  7. Z tego co obserwuję, to jak dotąd zmiana bazy systemu dla poszczególnych modeli Xiaomi powodowała wzrost liczby błędów i problemów w stosunku do wersji pierwotnej. To jest oczywiście opinia mocno uśredniona. I tak większość ludzi przesiada się na wyższe wersje z różnych (mniej lub bardziej racjonalnych) powodów. Bez wątpienia jednak kilka pierwszych wydań z nową bazą jest obciążone zwiększoną liczbą błędów, no ale to normalne. Póki co to może zainstaluj Global/dev (oficajlny), to będziesz z miejsca o wiele tygodni, jeśli nie miesięcy do przodu z rozwojem systemu, plus co tydzień nowa aktualizacja. I nie wierz w bajki że wydania "Stable" są lepsze niż "dev". W przypadku MIUI – to bzdura totalna.
  8. Zdjęcia na zewnątrz w dobrych/normalnych warunkach będą dobre. Trzeba by się chyba bardzo postarać, aby nie były. Tryby HDR też tu sporo pomagają. Jakich "wad" czy usterek być szukał na tego typu zdjęciach?
  9. Nikt się nie obraża, wręcz przeciwnie. Dostarczyleś nam tu bardzo, ale to bardzo istotnej informacji - na temat podejścia X-Kom do gwarancji, a przynajmniej ich stanowiska w tej sprawie (które nie wyklucza, że w praktyce będą mieć bardziej liberalne podejście. Oby!). Dzięki!
  10. Choć jestem fanboyem Xiaomi/MIUI, to szczerze mówiąc, boję się, że jeśli to jest Twoje główne kryterium zakupu, to możesz się rozczarować.
  11. A jakie jest to oficjalne stanowisko? Czyżby sklep X-Kom sugerował lub poinformował Cię wprost, że po zainstalowaniu MIUI.PL utracisz gwarancję? To by było bardzo nie OK z ich strony, skoro sam producent daje narzędzie do odblokowania bootloadera.
  12. Pomyśl o odblokowaniu telefonu i instalacji MIUI.EU/PL. Problem nr 1 zniknie.
  13. Pobierz po prostu ręcznie ( http://en.miui.com/download.html ) i zainstaluj, skoro z pobieraniem automatycznym jest jakiś problem.
  14. Jak na razie tylko w przypadku Redmi Note 3 Pro producent wyciął nam taki numer, że są 2 różniące się wymiarami (!!!) oraz ROM-em (!!!) telefony o zasadniczo identycznej nazwie modelu w sklepach. Redmi 3s ma na szczęście te same wymiary i ten sam ROM, niezależnie od podtypu i obsługi B20.
  15. Wystarczyło ręczne ustawienie balansu bieli na "Pochmurny" oraz lekka korekta ekspozycji w dół (jakieś -0,5 EV, może -0,75EV). Do tego zamroziłem ostrośc, aby nie "świrowała" podczas kręcenia. Czyli żadne tam magiczne sztuczki, żadne zaawansowane filtry barwne, po prostu ręczne ustawienie absolutnie podstawowych parametrów filmowania. Coś czego w systemowej kamerce boleśnie brakuje (albo jest niewygodne w dostępie). Co do bitrate, to wyczaj rodzaj sceny, gdzie widać makrobloki (najłatwiej jakiś obszar o w miarę jednolitym, ale dość ciemnym kolorze - np. kawałek asfaltu, na jakimś dynamicznym kadrze), i porównaj, czy zwiększanie bitrate to usunie, bo jest możliwośc,że to nic nie da, wtedy nie ma sensu raczej tak zwiększać bitrate. Bitrate 4K z MiNote i Mi MAX jest taki sam, a ohydne makrobloki są tylko w filmach z MiMax. Stąd moje podejrzenie, że to nie w bitrate problem, ale gdzieś indziej w procesie kodowania video. Raczej gdzieś głębiej, więc zmiana apki może nie pomóc. Ale kto wie.
  16. Z moich skromnych doświadczeń wynika, że warto używać Open Camera. Nawet na moim Redmi Note LTE, gdzie aplikacja ta nie zapewnia innych rozdzielczości i bitrate;ów niż systemowa, to i tak warto, bo można mieć lepszą kontrolę nad innymi parametrami, łatwiej uzyskując pożądany efekt. Pierwszy przykład z brzegu: Apka systemowa: https://www.youtube.com/watch?v=mUGBp1yp1QE Open camera: https://www.youtube.com/watch?v=TNO6_daborY A skoro na Mi Max dodatkowo można dzięki niej podnieść bitrate (więc być może pozbyć się problemów z makroblokami w 4K !?) to już tym bardziej warto! Czy to właśnie markobloki miałeś na myśli @majdan12 ?
  17. Część tych objawów powinien usunąć zwykły restart telefonu. Ewentualnie wipe cashe + wipe Dławik. Spróbować nie zaszkodzi.
  18. W ogóle przydałby się nowy, dokładniejszy, bardziej przyjazny dla "zielonych" użytkowników. Przede wszystkim opisujący, co robić w przypadku wystąpienia częstych problemów (typu 50%).
  19. Bo to mit, że VPN może tu pomóc. Problem leży gdzie indziej.
  20. Xiaomi nie ma możliwości odblokować Ci telefonu na odległość. Procedurę musisz przeprowadzić sam, ale bez ich zgody - nie przejdzie. Kraj tu nie ma nic do rzeczy.
  21. A, ok, skoro Global, to nawet chyba nie może być TWRP.
  22. Dzięki za wyjaśnienia. Też mam silne wrażenie, że z tym B20 to histeria bez pokrycia w rzeczywistości... Zwłaszcza, że jakość (i szybkość) LTE w Polsce często jest na poziomie 3G.
  23. I filmy! Ciekawe, czy nie ma problemów z dźwiękiem w filmach. A także z makroblokami w filmach 4K.
  24. To i to - tzn. aktualizujesz przez aktualizację, ale TWRP musi być wgrane.
  25. Widziałem gdzieś Mi Maxa opisanego jako International, ale nie miał B20 w specyfikacji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...